Duesseldorf Başkonsolosluğu E-Pasaport İşlemleri Ve Başvuru Sorgulama

Duesseldorf Başkonsolosluğu E-Pasaport İşlemleri

Duesseldorf başkonsolosluğuna müracaat ederek pasaport işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır. Eski tip pasaportların uzatılma işlemi sona erdikten sonra pasaportları suresi biten vatandaşlar artık yeni pasaport alma zorunluluğuna sahip hale gelir. Yeni pasaport başvurusunu yapılacak olan vatandaşlar başkonsolosluğun online adresi üzerinden bilgi sağlayabilecekleri gibi öncelikle konsolosluk online sitesini ziyaret ederek başvurularını gerçekleştirmektedirler. Randevu aldıktan sonra randevu günü ve saatinde gerekli olan evraklar ile konsolosluğa gidecek olan bu kişiler gerekli belgeleri ibraz ederek pasaport başvurusunu gerçekleştirmektedirler. Duesseldorf başkonsolosluğu e-pasaport işlemleri ve başvuru sorgulama

işlemi için randevu saatinizden yaklaşık 30 dakika kadar önce başkonsoloslukta hazır olmanız gerekmektedir. Danışmadan sıra numarası almaları gereken bu kişilerin işlemleri gerçekleştirilmektedir. Yeni pasaport başvurusunda bulunan kişilerin getirmesi zorunlu olan belgeler arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin nüfus numarasını resmi olarak gösteren evrak, eski pasaport, 1 adet biyometrik fotoğraf zorunluluğu bulunmaktadır.

Ebeveynlerin çocukları için yapacak oldukları pasaport başvurularında artık refakat hanesine kaç yaşında olursa olsun çocukların kaydedilmesine imkan verilmemektedir. Çocuklarda başvuru esnasında hazır bulunmalıdırlar ve çocukların başvurusunda anne ve babanın birlikte hazır bulunmaları şartı yer almaktadır. Anne ve babanın başvuru esnasında olmaması halinde gelemeyen eşe ait Türkiye’deki noterler ya da yurt dışındaki başkonsolosluklarımızdan temin edilebilecek olan muvafakatname getirilmesi zorunluluğu bulunmaktadır.

E-pasaport İşlemleri ve Başvuru Sorgulama

Pasaport harç ücretleri değişmiştir. Vatandaşlarımızdan yeni pasaport için 6 aylık sürede 72 Euro, 1 yıllık pasaport için 90, Euro ve 2 yıllık pasaport için 125 Euro talep edilmektedir. 3 yıllık pasaportlar için 164 Euro ve 4 yıl üzeri pasaportlar içinde 217 lira harç bedeli belirlenmiştir. Harç bedeline defterdarlık ücreti ve posta işlemleri de eklenmiştir.

Duesseldorf başkonsolosluğu e-pasaport işlemleri ve başvuru sorgulama

işlemleri online adresleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başkonsolosluk sayesinde başvurunuzun onaylanması ya da onaylanmaması ya da hangi aşamada olduğunu öğrenebilmeniz için mail hesaplarınızı paylaşmanız da önemlidir. Böylece pasaport işlemleri ile ilgili tüm gelişmeleri daha yakından takip edebilmeniz mümkün olacaktır. Pasaport vize ve yurtdışına çıkanlar için gerekli olan seyahat, sağlık sigortası ve sağlık sigortası işlemleri online adresimiz üzerinden sizlere sağlanmaya devam ediyor.

Duesseldorf başkonsolosluğu pasaport işlemleri geçici pasaport, kayıp pasaport ve yeni pasaport başvurusu ve diğer pasaport işlemlerinde kapsıyor. Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları Duesseldorf Türk konsolosluğu üzerinden e-pasaport işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Başkonsolosluğa yeni pasaport için başvuruda bulunacak olan kişiler mesai saatleri içerisinde konsolosluğun online adresi üzerinden randevu alabilecekleri gibi iletişim numaralarını kullanarak da başvuru gününü belirleyebilirler. Ya da gerekli olan evraklar hakkında daha detaylı bilgi alabilirler. Konsolosluklara yapacağınız başvuru sırasında evraklarınızın eksik olması nedeniyle başvurunuzun kaydedilmesini istemiyorsanız bu konuda sizlere detaylı bir şekilde hizmet verebilecek olan online adresimizden yararlanabilirsiniz.

Duesseldorf Başkonsolosluğu E-Pasaport

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1