Vizemin Sonuçlanması Ne Kadar Sürer?

Yurtdışı İşlemleri

Yurtdışında eğitim almak için gitmek isteyen öğrenci veya öğrenci adaylarının, öğrenci vizesi için okulun bulunduğu ülkenin konsolosluğuna başvurmaları gerekiyor. Bunun için öncelikle okula kabul edilmiş ve kaydınızın yapılması olması gerekiyor. Kaydınız yapıldıktan sonra, okul size bir belge gönderiyor ve bu belge ve diğer evraklarınız ile beraber konsolosluğa vizeniz için başvurmaya gidiyorsunuz.

Vizemin sonuçlanması ne kadar sürer?

Bu sürenin birkaç tane kriteri bulunmaktadır. Evraklarınız tam ve eksiksiz ise, vizenizin sonuçlanması çok uzun sürmeyecektir. İkincisi ise eğer bütün evraklarınız sadece ve sadece size ait ise yine hızlı bir sonuç alırsınız ve birazda vize biriminde bulunan personellerin elindeki işlere bağlı olarak vizeleriniz minimum olarak 3 ay içerisinde sonuçlanarak size teslim edilmektedir.

Bir öğrenci veya eğitim vizesinin sonuçlanması aslında çok uzun sürmüyor, çünkü siz sadece eğitim almaya gideceksiniz. Konsolosluk gerektiği takdirde gideceğiniz okul ile iletişime geçip kaydınızın olup olmadığı kontrol edilir ve ona göre vizeniz sonuçlanır. Diğer yandan, eğer evraklarınızda eksiklik veya bilgileriniz de eksiklik varsa, çağırılırsınız ve evrak ve bilgilerinizin tamamlanması istenir. Vize dediğimiz evrak veya kimlik, sizin başka bir ülkeye giriş biletinizdir. Vizeniz olmadan başka bir ülkeye gitmeniz mümkün değildir. Birçok ülkelere maksimum 3 ay olacak şekilde, sadece gezmek ve turist olarak kalabilirsiniz, fakat bunun dışında mutlaka vizenizin olması gerekiyor. Bazı ülkelerde, ülkenin kanununa göre, vize alması zor olabiliyor. Örneğin Almanya ve Amerika gibi ülkeler kolay kolay vize vermeyebiliyor.

Vizenizi kolaylıkla almak, evraklarınızın ve bilgilerinizin eksiksiz olarak tamamlanması için yurtdışı eğitim danışman firmalarından yardım alabilirsiniz. Yurtdışı eğitim danışman firmalarının görevi, öğrenci veya öğrenci adaylarının kolaylıkla başka bir ülkede eğitim alabilmelerini sağlamak ve gittikleri ülkede rahat etmelerini sağlamaktır. Sonuçta başka bir ülkeye gideceksiniz. Ailenizden ve alıştığınız yerden uzak olacaksınız. Her zaman ailenize danışma şansınız olmayabilir. Bu yüzden yurtdışı eğitim danışman firmaları bulunmaktadır. İnternet üzerinden yurtdışı eğitim danışman firmalarını araştırabilirsiniz. Yüzlerce firma bulabileceksiniz. Bu firmalar sayesinde, öğrenciler rahatlıkla okula kayıt olup vizelerini alıp yurtdışına gidebiliyorlar. Bu firmalar her konuda size yardımcı olabilmektedir. Gerek vize başvurunuz, uçak biletiniz, konaklama, okul seçme ve daha nice konularda size yardımcı olabilmektedir.

Tek yapmanız gereken, bir tane yurtdışı eğitim danışman firmasına başvurmak. Ondan sonra sürekli iletişim halinde olacağınız için bütün işlemlerinizi sorunsuz ve zamanında yapabileceksiniz. Vizenizin onaylanma ve teslim süresi, tamamen gideceğiniz ülkeye ve konsolosluğun vize birimine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir, fakat bazen 1 ay da, bazen ise minimum 3 ayda, bazen ise vizenizin onaylanması daha uzun bir süre alabilmektedir. Bu sebeple eğer yurtdışında bir okula gidecekseniz ve orada olmanız gereken belirli bir tarih varsa, ona göre bütün işlemlerinizi planlı ve programlı bir şekilde yapmanız gerekiyor.

#vizesonuçlanması #vizeişlemleri

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1