Sigortanın Karşıladığı Şeyler

Tedavi Giderleri Seyahat Sigortası

Tedavi Giderleri Mi Sahip Olduğum Seyahat Sigortası Karşılar mı?

Yurtdışı seyahatleri esnasında insanların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi seyahat sigortası Yurtdışındaki tedavi giderlerini karşılar mı? Olur. Vize ile girişin mümkün olduğu ülkelerde seyahat sigortası zorunludur. Seyahat sigortasından yararlanma yaşı üst sınırı 65, alt sınırı 18’dir. Bunun yanında ailecek yapılan seyahatlerde de ailenizle birlikte sigorta yaptırabilirsiniz. 65 yaşın üstündeki kişiler için de seyahat acenteleri ekstra ücret vermeniz durumunda sizlere sigorta yapmaktadır. Seyahat sigortası sadece yurt dışında değil yurt içinde de yaptığınız seyahatlerinizde başınıza gelebilecek herhangi bir hastalık, kaza, sağlık giderleri için garantidir. Yurtdışı tedavi giderleri seyahat sigortası üzerinden karşılanması için seyahat esnasında rahatsızlığınızın meydana geldiği hekim veya bilirkişi raporları ile onaylanmalıdır. Seyahat dışında, önceden bulunan kronik hastalıklar nedeni ile göreceğiniz tedavileri seyahat esnasında da bu tedavileri gerçekleştirirseniz daha önceden bulunan bir hastalığınız olması nedeniyle seyahat sigortası bu giderlerinizi karşılanmayacaktır. Yurtiçinde olduğu gibi yurt dışında da başınıza gelebilecek, seyahat esnasında oluşan kaza, kayıp, sağlık sorunları giderlerinin tamamı seyahat sigortası tarafından karşılanacaktır.

Seyahat sigortası Yurtdışındaki tedavi giderlerini karşılar mı?

özellikle aile ve kafile şeklinde seyahat yapan kişilerin yaptırması gereken sigortalar arasındadır. Seyahat sigortalarından birçok kalemde yararlanabilirsiniz seyahat esnasında rahatsızlanması sebebiyle yapılan nakilleriniz seyahat sigortası sizleri teminatı olacaktır. Kaza nedeniyle veya herhangi bir nedenle vefat gibi durumlarda, vefatınız seyahatinizi yaptığınız hangi ülkede veya şehir içinde hangi ilde olursa olsun nakil işlemleri yine seyahat sigortasına ait olacaktır. Kaybolan bagajlarınız, bagajlarınız da bulunan özel eşyalarınızın ispatını sağlayabildiğimiz durumlarda yine sigorta tarafından sizlere ödemesi gerçekleşecektir.

Seyahat sigortasının amacı seyahat edilen ülkeye ulaşım yollarından hangisini kullanırsanız kullanın seyahat eden kişi ve kişilerin seyahatleri sırasında meydana gelebilecek sağlık risklerine karşı ve eşya, can kaybına karşı yaptırılan özel bir sigorta türüdür. Sigorta acentesi zararı ödemesi için, seyahat sırasında meydana gelecek, sigorta poliçesi geçerlilik tarihleri arasında meydana gelecek herhangi bir zararın seyahatle ilgili olması gerekmektedir. Ödemenin yapılması için poliçenin geçerlilik tarihleri arasında meydana gelmiş bir durum olması gerekmektedir. Önceden kaybolmuş valiz ve çantalar daha önceden bulunan herhangi bir kronik hastalığınız nedeniyle ölüm ve yaralanma veya hasta nakli gibi durumlarda seyahat esnasında değil de daha önceden bu rahatsızlığınızın bulunduğu bir hastalık veya olay durumu ise seyahat sigortası bu zararı sizlere ödemeyecektir.

Seyahat sigortası Yurtdışındaki tedavi giderlerini karşılar mı?

Bu nedenle konu seyahat sigortası geçerlilik tarihleri arasında seyahat ile ilgili bir durumun meydana gelmesidir. Sigorta acentesi sadece bu durumlar için ödeme yapar. Yurtdışı tedavi giderlerinin karşılanması için yurt dışında seyahat esnasında meydana gelecek bir olay olması gerekmektedir. Bu ölüm sağlık sorunu, hasta nakli, cenaze nakli gibi tüm giderler sağlık sigortası tarafından karşılanmaktadır. Tek şart sağlık sigortası poliçesi geçerlilik tarihleri arasında gerçekleşmesi ve sağlıkta seyahat esnasında sorunların ortaya çıkmasıdır.

#seyahatsigortası  #tedavigiderleri #tedavigiderlerikarşılama #seyahatsigortasışartları

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1