Amerika 5 Yıllık Vize ile Ülkeye Girip Çıkabilir Miyim?

Amerika’ya kaç yıllık vize ile giriş yapılır?

Bütün ülkelerin kendilerine göre vize ve giriş çıkış yasaları bulunmaktadır. Özellikle Amerika gibi birçok yasası bulunan ülke için, bazı eyaletlerin kendilerine göre yasaları bulunmaktadır. Bazıları Amerika 5 yıllık vize aldım 5 yıl boyunca istediğim zaman ülkeye girip çıkabilir miyim, yani 5 yıl boyunca serbest hareket edebilir miyim gibi sorular sorabiliyor. Örneğin Türkiye’de bulunan birçok yabancı vatandaşlar için şöyle bir yasa geçerli olmaktadır; 180 günü doldurmayacak şekilde, Türkiye’de vizesi veya ikameti olduğu sürece ülkeye giriş çıkış yapabilir, fakat 180 günü doldurduğu takdirde, Türkiye’de döndüğünde tekrardan ikamet alması gerekecektir. Dolayısıyla Amerika için de aslında aynı yasa geçerlidir. Amerika’dan alacağınız vize için buna benzer bir yasa geçerli olmaktadır.

5 yıllık bir vize aldınız diye ömür boyu veya sınırsız bir şekilde 5 yıl boyunca veya 5 yılın 3 yılı boyunca dışarıda kalıp tekrar Amerika’ya dönüş yapamazsınız. Böyle bir durumda tekrar Amerika’da ikamet veya vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Vize aldığınızda size belirli bir süre verilmektedir. Bu süre çerçevesinde eğer Amerika dışına gitmeniz gerekiyorsa çıkabilirsiniz, fakat bu süre bittiğinde Amerika’ya giriş yapabilmeniz için tekrar vize başvurusu yapmanız gerekiyor. Sonuçta Amerika’da ikamet etmek için vize aldınız. Amerika’da vize alıp Amerika dışında yaşamak veya kalmak için değil.

Aldığım vizeyle istediğim zaman ülkeye girip çıkabilir miyim, hayır. Birçok durumlar göz önünde bulundurularak vize verilmektedir.

Aile ziyaretleriniz olabilir veya farklı işleriniz olabilir ve bir süreliğine Amerika’dan çıkmanız gerekebilir, fakat bu süre Amerika vizesine uyan süre zarfında olması gerekir, aksi takdirde Amerika’ya giriş izniniz olmayacaktır. Giriş izniniz yasaklanmaz, fakat girebilmek adına tekrar başvurmanız gerekecektir. Amerika sanıldığı kadar tatlı dilli bir ülke değildir, aksine çok disiplinlidir.

Amerika’ya 5 yıllık vize aldım 5 yıl boyunca istediğim zaman ülkeye girip çıkabilir miyim?

diye soranlar aslında çok azdır ki özellikle Amerika gibi ülke için insanlar ne kadar katı kurallı bir ülke olduğunu çok iyi bilir. Amerika’da yaşamak veya ikamet etmek isterseniz, Amerika’nın katı kurallarına uymak zorundasınız. Kaldı ki Amerika’da eyaletlere göre yasalar bile bulunmaktadır.

Amerika diğer Avrupa ülkeleri veya Uzakdoğu ülkelerine hiç benzemez. Uzakdoğu ülkeleri özellikle birçok konuda disiplinlidir ve kendi kurallarına göre ülkelerini yönetmeyi severler, fakat Amerika kadar katılığı ile insanları zora sokan ülkeler değildir. Amerika çok fazla insanları sorgulayan bir ülkedir.

Amerika’ya 5 yıllık vize aldım 5 yıl boyunca istediğim zaman ülkeye girip çıkabilir miyim diye sorduğunuzda, size verilen süre hakkı çerçevesinde istediğiniz zaman çıkış ve giriş yapabilirsiniz, fakat onun dışında bunu yapamayacağınız mutlaka size iletilecektir. Bir yere gideceğiniz zaman, vizeniz varsa, nereye ve neden gideceğiniz sorulur.

Amerika 5 yıllık vize

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1