Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler ve Fiyatları Nelerdir?

Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler ve Fiyatları Nelerdir?

Online Üniversite Rehberi

İyi bir üniversitede eğitim alabilmek hepimizin en çok istediği şeydir. Birçoğumuz dilediğimiz alanda öğrenim görme şansını yakalayamamışızdır. Belki de doğru yönlendirmelerle yeteneklerimize uygun olan sevdiğimiz alanlarda eğitim alamamışızdır. Birçoğumuz bu sorunlarla hayata atıldıktan sonra yüzleşmekteyiz. Özellikle de yaşamın getirdiği zorunluluklarda söz konusu olunca eğitim hayallerimiz bizden çok uzaklarda kalmış gibi hissetmekteyiz. Ancak özellikle son yıllarda yurtdışında verilen uzaktan lisans ve yüksek lisans eğitimleri tüm kaderimizi yeniden yazabilmemize olanak tanımaktadır. Uzaktan lisans eğitimi alabilmek için herhangi bir ÖSYM sınav şartı aranmamaktadır. Lise diplomanız ile direkt olarak kayıt yaptırabilme imkanı bulunmaktadır. İstediğiniz bölümde uzaktan eğitim alarak uluslararası geçerli bir diplomaya sahip olabilirsiniz. Üstelik tüm bu eğitimler Türkçe desteklidir. Böylece herhangi bir dil öğrenme sürecine dahil olmanızı ya da uluslararası bir dil sınavına girmenizi de gerektirmemektedir.

Uzaktan eğitim alabileceğiniz anlaşmalı olduğumuz üniversitelerin YÖK tanınırlığı mevcuttur. Bununla ilgili YÖK’e dilekçe göndererek üniversitenin tanınırlığı olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Kendi adınıza gelecek tanınırlık belgesini eğitim süresince hatta denklik işlemi tamamlanana kadar saklamanızda fayda vardır. Siz eğitime başladıktan sonra öğrenim gördüğünüz üniversitenin tanınırlığı kaldırılırsa ne olur? Böyle bir durumda sizi etkilemeyecektir. Çünkü siz eğitime başladığınız anda YÖK’ün tanınırlık verdiği okullar arasında olması size kazanılmış bir hak tanımaktadır ve sonrasında gerçekleşen değişikliklerden etkilenmeyeceksiniz demektir.

Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler ve Fiyatları oldukça makuldür. Birçok ülkeden daha ekonomik yıllık harç ücretleri karşılığında bu okullarımızda eğitiminizi sürdürebilirsiniz. Okul ücretleri döviz üzerinden yatırılmaktadır. Bazı okullar kur sabitleyebildikleri gibi birçok okul da kuru sabitlememektedirler. Tüm ülkeler ve uzaktan eğitim alabileceğiniz üniversite ve bölümler ile ilgili olarak Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlarımızı arayarak detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler ve Fiyatları eğitim alınmak istenen ülkeye ve üniversiteye göre değişmektedir. Hatta seçtiğiniz alanın da size maliyeti seçiminize bağlı olarak değişmektedir. Bu sebeple özel olarak arayıp birebir sormanızda fayda vardır.

Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler ve Fiyatları genel olarak hedeflerinizin önüne geçecek bir engel boyutunda olmadığından her yıl binlerce öğrenci hedefledikleri alanda lisans ve yüksek lisans eğitimlerine dahil olmaktadırlar. Üniversitelerimizde yüksek lisans derecesinde de herhangi bir dil ya da sınav şartı aranmamaktadır. Öğrenciler ülkemizde ya da Avrupa ülkelerinde kendi alanlarında çalışma şansını elde edebilmektedirler.

Siz de hayallerinizi gerçekleştirmeye karar verdiniz ve uzaktan eğitimle hem çalışıp hem de okumak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Devamsızlık haklarından faydalanarak uzaktan eğitim öğrencileri arasında yerinizi alabilir; hayal ettiğiniz yüksek standartlara sizi ulaştıracak diplomaya sahip olabilirsiniz. Hemen uzmanlarımızla iletişime geçin ve hukuk, işletme gibi birçok alanda uzaktan öğrenim görebilme şansını yakalayın. Gelecek artık sizin olacak. Yepyeni bir mesleğe ve yaşama sahip olmaya hazırsanız bekliyoruz.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler

Uzaktan eğitim eğitime olan taleplerin arttığı son yıllarda alternatif bir eğitim sistemi olarak uygulanmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde hazırlanan programlar sistemli bir şekilde uygulanmaktadır. Avrupa’da Amerika’ya, orta Asya’dan Balkanlar’a kadar yüzlerce ülkede uzaktan eğitim vere üniversiteler bulunmaktadır. Bunların bazıları Türkiye ile anlaşmalı olup eğitim Türkçe dilinde verilirken bazıların İngilizce veya o ülkenin dilinde eğitim olanakları sunulmaktadır. Uzaktan eğitim diplomasının örgün eğitim diplomasından bir farkı yoktu. Diplomanın üzerinde uzaktan eğitim olduğu belirtilmektedir. Bu yüzden aynı geçerliliktedir. Uzaktan eğitimde farklı bölümlerde lisans ve yüksek lisans eğitimleri yapılıyor.

Uzaktan eğitim aslında gençler için avantaj ve fırsat olarak görülen bir eğitim sistemidir. Çünkü ekstra masrafa gerek kalmadan yüksek lisans yapabiliyorsunuz. Programlar çalışan veya farklı nedenlerden dolayı yurt dışına gidemeyen öğrenciler için de büyük ilgi görüyor. Özellikle eğitim süreci öğrencinin kendi uygun olduğu zaman dilimlerinde yapılabildiği için derslere katılımda herhangi bir sorun yaşanmıyor. Programa dahil olabilmek için aranan bazı şartlara uygun olmak gerekiyor. Eğer Türkçe dilde eğitim veren bir üniversiteyi tercih ettiyseniz çok fazla sıkıntı yaşamazsınız. Ancak İngilizce, Almanca gibi farklı dillerde eğitim veriliyorsa o halde bu dilleri bilmeniz ve dil sertifikanızın olması gerekiyor. Yurt dışında uzaktan eğitim alabileceğiniz ülkeler, başvuru ve kayıt işlemlerinde danışmanlık hizmetleri için Euro star firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Veren Üniversiteler ve Bölümleri

Bilindiği üzere yurt dışında yüksek lisans ve lisans tamamlamak kariyer açısından oldukça büyük avantajlar sağlamaktadır. Ancak herkes yurt dışına gidebilmek için uygun olamayabiliyor. Artan yurt dışı eğitim talepleri için alternatif eğitim programları olan uzaktan eğitimler oldukça başarılı ve dikkat çeken eğitim programları arasında yer alıyor. Yurt dışında eğitim almak isteyenler için yeme, içme, konaklama, ulaşım ve yaşam masrafları gibi ekstra maliyetler doğarken uzaktan eğitimlerde yalnızca üniversite için kayıt parası ödemek yeterli oluyor. Bu açıdan da öğrenciler için yüksek lisans ve lisans diploması almasının en kolay yolu olarak görülmektedir.

Tabi uzaktan eğitim veren üniversiteler ve bölümleri ülkeye göre farklılık gösterebiliyor. Mühendislik, mimarlık, ekonomi ve işletme başta olmak üzere birçok bölümde uzaktan eğitim olanakları sunulmaktadır. Uzaktan eğitimler için aranan bazı şartlar vardır ve öğrenciler kayıt işlemlerini online olarak yaptırdıkları için tüm resmi bilgilerinde bu ortamdan veya posta yolu ile üniversiteye ulaştırılması gerekiyor. Uzaktan eğitimlerde derslere canlı olarak katılabiliyor. Soru sorabiliyor. Ödev ve tez hazırlanabiliyor. Bu konuda bazı ülkeler sistemi profesyonel ve sorunsuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Özellikle yabancı dilde eğitim veriliyorsa bu dili bilmek gerekiyor. TOEFL ve IELTS sınav sonuçlarının resmi belgelerini de üniversiteye ulaştırmaları gerekiyor. Uzaktan eğitim başvuru ve kayıt işlemleri için Euro star firmasından danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

UZAKTAN EĞİTİM BÖLÜMLERİ

 • ULUSLAR ARASI EKONOMİK İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI HUKUK
 • İŞLETME

UZAKTAN EĞİTİM YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

UZAKTAN EĞİTİM DOKTORA BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

2019 YILI KAYITLARI BAŞLAMIŞTIR….

KAYIT VE DETAYLAR İÇİN 0212 244 66 00 ‘DAN BİZE ULAŞABİLİR OFİSLERİMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ….

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1