Amerika’da Ev Sigortası

Amerika kurs programlarına katılmanız, üniversitelerinde eğitim almanız için son derece avantajlı bir ülkedir. Bu ülke, ABD, ülkemizde yurtdışı eğitim deyince gençlerimiz tarafından en fazla tercih edilen ülkeler arasındadır. Siz de Amerika Kıtası’nın en güçlü ve modern ülkesinde öğrenci alabilirsiniz. Bunu en doğru şekilde başarmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde rehberlik alabilirsiniz. Rehberlik hizmetlerimiz, ülkemizde fikir vermenizden kurum seçimlerinizden başlar ve sonrasında okulda yani gittiğiniz ülkede eğitim yıllarınıza kadar her zaman sürer. Başarımızın en önemli nedenlerinden biri profesyonel olmamız ve sizlere desteğimizin her zaman sürmesidir.

Eurostar İle Amerika’da Sigorta İşlemleri:

Amerika Birleşik Devletleri özel teşebbüsler üzerinden işleyen bir sisteme sahiptir. Bu ülkede sosyal sigortalar gibi sistemlerin olmadığını, vatandaşların ödemelerini kendilerinin yaptığını belirtelim. Örneğin, sağlık hizmetlerinde, hem kamu hastanelerinden, hem de sağlık kurumlarından yararlanmak için vatandaşların ve ülkede oturma izni bulunanların, vize ile giriş yapanların, yani yabancı ya da vatandaş olsun olmasın herkesin sigortası olması ya da nakit ödemeler olması gerekmektedir. Bunun dışında, devlet bünyesinde sosyal sigorta hizmeti bulunmamaktadır. Öğrencilerimiz de eğitim için vize almalarından önce sağlık sigortası yaptırmalıdır.

Araç alan öğrencilerimiz de araç sigortası yaptırmalıdır. Aslında bu durum ülkemiz için de geçerlidir. Yalnız ABD’de özel araç sigortası, kasko ve tarik sigortası bir arada bulunur. Aracınızı sigorta yaptırmadan kesinlikle trafiğe çıkmamalısınız, çünkü kuralları ve cezaları ağırdır.

Ev alırken de aynı durum geçerlidir. Buna göre, Amerika’da ev sigortası yapılması da ev alımlarında çok önemlidir. Bu ülkede birkaç sene ikamet edeceksiniz elbette lisans eğitimleri en az dört yıl, yüksek lisans ve doktora eğitimleri ise iki sene sürmektedir. Bundan sonra kariyerinize devam edebilirsiniz. Bir ev alarak, kira geliri elde edebilirsiniz ya da oturabilirsiniz. Kredi ile bunu yapabilirsiniz. Bir yatırım seçeneği de olacaktır. Ev aldığınızda kesinlikle

Amerika’da ev sigortası yaptırmanız çok önemlidir. Evinizi resmi şekilde, tapu işlemlerini yaparak satın aldıktan sonra, bir özel sigorta şirketine sigortalatabilirsiniz. Bunun için öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçip, bazı bilgileri alabilirsiniz. Sigorta şirketlerinin kendi internet siteleri de bulunur ve poliçe içeriklerine göre ücretleri bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Amerika’da eğitim için bulunduğunuz zaman zarfında, eşyalarınızı sigortalatmanız da mümkündür. Ev eşyası sigortası ile güvence altına alabilirsiniz. Tek başına yaşayan gençlerimiz, özel bir sigorta şirketinden bu işlemi yaptırabilirler. Ayrıca, birkaç arkadaş bir arada yaşamakta iseniz, eşyalarınızı tasnif ederek ayrı poliçelerle sigortalama yapmalısınız.

Amerika’da ev sigortası ve eşya sigortası elbette belirli bir miktar poliçe ödemesi gerektirmektedir. Ancak, sonunda alacağınız güvence buna değecektir.

Amerika’da belirli kurallar ile örneğin kampus içinde çalışma olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Bu şekilde bir miktar ekonomik durumunuza katkı sağlamış da olacaksınız.

Amerika sigorta işlemleri

#evsigortası #amerikadasigorta #amerikadaevsigortası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1