Yurtdışı Burs Olanakları

Yurtdışı Burs Olanakları

Üniversite İşlemleri Yurtdışı

İyi bir eğitim almak herkesin hakkıdır. Bu uğurda yapılması gerekenleri yapmak eğitim alacak kişiye katkı sağlayıp hayallerini gerçekleştirmede umut sağlamaktadır. Eğitimini en üst seviyeye çıkartmak kişinin isteğine bağlı bir durumdur. Bulunduğu ülkenin dışında farklı bir ülkeden eğitim almak istemesi de en doğal hakkıdır. Gideceği başka bir ülkede farklı eğitim tekniklerini görmek farklı eğitim sistemleriyle tanışmak kişiye birçok katkı sağlamaktadır.

Yurtdışı burs olanakları ile birlikte eğitim için gözden çıkarılacak maliyet de azalmaktadır. Yurtdışında gideceğiniz okulların sizlere burs imkânı sunmaları olası bir durumdur. Çoğu okul eğitim için burs imkânı sunmaktadır. Euro Star yurtdışı eğitim danışmanlığı ile birlikte yurtdışı eğitimlerinizi kolaylıkla sağlamanız da mümkündür. Euro Star iyi bir eğitim alabilmeniz için elde edeceğiniz ayrıcalıklar konusunda sizlere oldukça yardımcı olmaktadır.

Yurtdışı burs olanakları

sizin seçeceğiniz okula göre değişiklik göstermektedir. KYK bazı okullar için sizlere burs imkânı sunmaktadır. Bu eğitim seviyenize göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca aldığınız eğitim sayesinde iyi bir işe sahip olmanız da mümkündür. İyi bir işe sahip olmak alacağınız karşılıklı bursları ödemenizde de etkin bir rol oynayacaktır. Ayrıca duruma göre TUBİTAK sizlere burs verebilmektedir. Gideceğiniz okulun da sizlere burs imkânı tanıyacağını unutmamanızda fayda vardır. Burs alabilmek için başvurularınızı erken yapmanız gerekir. Belirlenen başvuru tarihlerini geçmemeniz sizin için son derece önemlidir. Ayrıca başarınıza göre de burs değerlendirmelerine tabi tutulmanız mümkündür. Bu kapsamda elinizden gelenin fazlasını yapmanız sizleri birkaç kişinin önüne geçirecektir. Öncelikle eğitim görmek istediğiniz ülkeyi ve okulu seçmeniz gerekir. Seçimlerinizle beraber sizlere uygun burs başvurularını araştırmanız gerekir. Burs almak için belirlenmiş programlara da katılabilirsiniz. Örneğin Amerika’da eğitim almak isterseniz Fulbright Programı’na katılabilirsiniz. Amerika ile Türkiye arasında yapılan ikili anlaşmalar sayesinde bu programdan yararlanma hakkınız bulunmaktadır. Bu programlar için dil sınavlarından başarı elde etmeniz gerekmektedir. Eğer İngiltere’de 1 yıllık yüksek lisans eğitimi düşünüyorsanız bunun için Chevening Programı’na katılabilirsiniz. Bu program sadece 1 yıllık yüksek lisans süresini kapsamaktadır.

Yurtdışı burs olanakları

bunlarla sınırlı değildir elbette. Sizlere burs olanakları sunan bir diğer kurum Türk Eğitim Vakfı’dır. Türk Eğitim Vakfı her yıl bursa vermektedir. Her yıl ne kadar kişiye burs vereceğini ve hangi dalda burs vereceğini kendisi belirler. TEV bursları yüksek lisans bursuna olanak sağlamaktadır. Burs başvuruları için zamanınızı iyi değerlendirmeniz gerekir. Ayrıca dil eğitiminizi de ön planda tutmanız gerekir. Dilinizi geliştirmeniz iyi bir burs alabilmeniz için de önemlidir. Ayrıca sizlere bu konuda yardımcı olabilecek kuruluşlarda seçmeniz önemlidir. Yurtdışı eğitim ve burs olanakları hakkında Euro Star ile yapacağınız görüşmeler neticesinde daha iyi bir eğitim hayatına atılmanız mümkün olacaktır. TEV birçok ülke ile de ortaklaşa burs vermektedir. Yaptıkları burs ortaklığı sayesinde gideceğiniz ülkelerden sizlere yardımcı olmaları da beklenir. TEV Fransa, Almanya, İngiltere, Japonya, Danimarka gibi ülkelerle birçok burs ortaklığı kurmuştur. Sizler de iyi bir eğitim alabilmek için belirlenmiş burs imkânlarını kaçırmamalısınız.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1