Yolculuk Rehberi

Seyahat Organizasyonumu Nasıl Yapacağım

Seyahat Organizasyonumu Nasıl Yapacağım?

Yurtdışında okumaya ya da öğrenci olmaya gideceksiniz ve seyahatinizi nasıl organize edeceğinizi bilemiyorsunuz.

Seyahat organizasyonumu nasıl yapacağım?

Bunun için öncelikle gideceğiniz ülkenin neresi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Avrupa’da bir ülkeye mi gideceksiniz veya Uzakdoğu mu olacak ya da Amerika veya Avusturalya ya da Kanada falan mı? Seyahat organizasyonunu yapmak çok zor değil. Sadece nereye gideceğinizi ve ne amaç ile gideceğiniz önemlidir. Öğrenci olmak veya okula gitmek için gideceksiniz, seyahatinizi organize edebilmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi aileniz ile beraber gideceksiniz ve aileniz sizi okula bırakacaksa, bütün seyahat organizasyonunu ailenize bırakın ve onlara güvenin. Diğer yandan eğer gideceğiniz okul veya eğitim kurumu bulunduğunuz yerden sizinle beraber birkaç öğrenciyi toplayarak okula götürecekse, seyahat organizasyonunu kuruma bırakmanız en mantıklısı olacaktır.

Yurtdışında dil veya farklı alanlarda eğitim veren kurumlar bulunmaktadır ve bu kurumlar toplu olarak çalışır. Dolayısıyla örneğin Türkiye’den 10 tane veya 10’dan fazla öğrenci yurtdışında bulunan aynı eğitim kurumunda eğitim almaya gidecekse, kurum bir seyahat organizasyonu düzenliyor ve seyahat organizasyonunun başına bir danışman koyarak, öğrencilerin seyahatinin organize edilmesini sağlıyor. Böyle öğrenci sadece hava alanına gidiyor ve orada kurum danışmanıyla karşılaşıyor. Oradan sonrası danışmana aittir. Dolayısıyla okula veya eğitim kurumuna gitmeniz için, seyahat organizasyonu yapmak zor değil. Eğer kendi başınıza gidecekseniz, bunun için öncelikle gideceğiniz okulun veya eğitim kurumunun neresi olduğunu bilmeniz gerekiyor. Bunun dışında ne zaman gideceğinize karar vermeniz gerekiyor.

Dahası gitmek için maddi destekleri ayarlamanız gerekiyor ve sonrasında gideceğiniz ülke için uçak bileti veya nasıl gidilecekse ona göre seyahat etme türünü seçmeniz gerekiyor ki genel anlamdan her yere uçak ile gidilmektedir. Seyahat organizasyonunuzu yapmak zor değil, sadece birkaç noktalara dikkat ettiğinizde, rahatlıkla eğitim kurumuna varabilmek için seyahatinizi organize edebilirsiniz. Çok rahat ve kolaydır. Önemli olan seyahatinizi organize ederken ailenizin haberi olursa, en azından gerektiği yerlerde size destek verebilirler. Yurtdışında eğitim almaya gidecekseniz, her şekilde ailenizin desteğine ihtiyacınız olacaktır. Bu yüzden mutlaka aileniz ile işbirliği yaparak seyahatinizi organize etmeniz gerekir. Tek başınıza değil de, arkadaşınız ile mi beraber eğitim almaya gideceksiniz?

O zaman sizin ailenizin ve arkadaşınızın ailesinin bir arada olup işbirliği yaparak sizi göndermeleri gerekir. Arkadaşınız ile hangi ülkedeki eğitim kurumuna, hangi alanda eğitim almaya gideceksiniz? Ne zaman gitmek istiyorsunuz ve ne kadar süre ile gideceksiniz? Bütün bu sorulara cevabınızı bulduktan sonra, seyahatinizi organize etmeye başlayabilirsiniz. Hangi gün ve saatte gitmek istiyorsunuz? Hangi havayolları ile gideceksiniz? Bütün bunlar seyahatinizi organize etmeniz için önemli sorulardır. Bu sorulara cevabınızı verebildikten sonra kolaylıkla gidebilmenizi sağlayan Eurostar yurtdışı eğitim kurumu ile seyahatinizi yapabilirsiniz. Gerek kendi biletinizi alabilir veya bir seyahat acentesinden yardım alabilirsiniz. Genel anlamda artı her şey bilgisayar üzerinden yapıldığından, yurtdışına eğitim almaya gidenler, her şeyi bilgisayardan halletmektedir.

#seyahatorganizasyonu

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1