Yurtdışında Emlak Yatırımı Hakkında

Yurtdışında Emlak Yatırımı Hakkında

Üniversite Eğitim Rehberi

Özellikle refah seviyesinin yükselmesi ile yurtdışına çıkan kişi sayısında artış yaşanmıştır. Bununla beraber insanlar yatırımlarından daha fazla gelir elde etmek için yurtdışı gayrimenkul yatırımlarına da internet üzerinden göz atmaktadır. Yurtdışında yaşıyorsanız emlak satın almak için en iyi dönemdesiniz. Bir mülk satın almadan önce beklentilerinize uygun evleri ve fiyatlarını araştırmalı ve kendinize uygun olanı seçerek satın almalısınız. Avrupa standartlarına uygun evlerı çok düşük fiyatlara yurtdışında almanız mümkün olabilmektedir.

Yurtdışından ev alma

konusu ülkemizde yatırım yapmayı hedefleyen kişiler için ilgi çekici bulunuyor. Avrupa ülkeleri üzerinden emlak alarak oturum izni ve pasaport almak isteyen kişiler bu muafiyeti sunan ülkeleri araştırıyor. Bu izni sunan ülkeler üzerinden yatırım yapmak isteyen kişi satın aldığı konutu belirlenen süre içerisinde satmaması ile oturum izni alma imkanına sahip olabilmektedir. Golden Visa adı ile bilinen bu yatırım şekli ülkelere göre değişiklik göstermektedir. Bu yazımızda sizlere Yurtdışında ev alan kişilere oturma izni veren ülkelerden bahsedeceğiz.

İspanya

İspanya’da 500.000 EUR değerinin üzerinde konut almanız durumunda oturum izni için hakkınız doğmaktadır. Ülke içerisinde yılda geçirilerek süre uygulaması konusunda herhangi bir limit yer almıyor. Beş sene boyunca ülke sınırları içerisinde devamlı olarak ikamet ederseniz, on sene sonunda pasaport başvurusu yapmaya hak kazanabilirsiniz.

Portekiz

Portekiz’de tutar olarak 500.000 EUR değerinin üzerinde gayrimenkul aldığınız zaman oturum izni almaya hak kazanabilirsiniz. Oturum hakkını kaybetmemek için en az ülke sınırları içerisinde yılda yedi gün geçirmeniz gerekir. Bu gereklilikleri uyguladığınız zaman beşinci yılın sonunda pasaport başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Yunanistan

Yunanistan’da oturum izni elde edebilmek için 250.000 EUR tutarının üzerinde yatırım yapılması gerekir. Beş sene boyunca ülke sınırları içerisinde ikamet ederseniz pasaport için başvurma hakkına sahip olabilirsiniz.

Bulgaristan

Yurtdışında ev fiyatlarının ülkemize kıyasla gayet uygun olduğu Bulgaristan’da ev fiyatlarının ucuzluğunu fırsat bilerek modern ve iyi şartlara sahip bir ev sahibi olmanız oldukça kolay olacaktır. Hem öğrencilik döneminizin hem de daha sonra eğitim döneminizin iyi geçmesi için Bulgaristan’dan ev kiralamak oldukça avantajlı bir fikir olacaktır. Ev fiyatları hakkında Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmamızdan da öğrenebilirsiniz. Yatırım yaparak karlı çıkabilirsiniz.

Makedonya

Sıcakkanlı halkı ile gönlümüze taht kuran Makedoyna’da öğrenci olarak oturum izni elde edebilirsiniz. Ülke sınırları içerisinde ikamet eden öğrenciler ve mezunlar istedikleri yatırımı yapabilme hakkına sahipler. Maddi durumunuz elveriyorsa ev alabilir ve kendinizi güvence altına alabilirsiniz. Son zamanlarda emlak fiyatları oldukça düştü. Bu nedenle tercihinizi iyi bir ev sahibi olmaktan yana yapabilirsiniz.

Yurt dışında emlak yatırımı konusunda merak ettiğiniz tüm konuları bizlere ulaştırabilirsiniz. Adresimiz üzerinde güncel şekilde yurtdışı yatırım haberlerini bulabilirsiniz. Yatırım şekliniz ne olursa olsun yatırım yapılacak ülkenin doğru seçilmesi gerekir. Bizden destek alarak en doğru yatırımı gerçekleştirebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1