Yurtdışı Eğitimde Sağlık Sigortasının Önemi

Üniversite Kılavuzu

Sağlık sigortası yurt dışına vize ile çıkılan bazı ülkelerde zorunlu olduğu gibi bazıları da eğitim durumlarında sağlık zorunluluğu istememektedirler. Vize ile çıkış yapılan ülkelerde sağlık sigortası zorunludur. Yurtiçinde sağlık sigortası birçok avantajları bulunduğu gibi yurt dışında da sağlık sigortası yaptırmanız durumunda aynı avantajlarını sağlayabileceksiniz. Yurtdışı sağlık sigortasından faydalanabileceğiniz imkânlar hastalık, hasta nakli, ölüm, ölüm nakli gibi uzun süreli konaklamalarda uzun süreli eğitimlerimiz de sağlık sigortası önemlidir. Yurtdışında eğitim süresi boyunca sağlık sorunlarınızı da ilgili tüm giderleri sağlık sigortası tarafından karşılanması sizlerin yararına olacaktır.

Yurtdışı eğitimde sağlık sigortasının önemi nedir?

eğitim gören kişilerin uzun süreli veya kısa süreli almış oldukları eğitimleri esnasında oluşabilecek sağlık sorunları ile ilgili tüm giderler sigorta tarafından karşılanacaktır. Eğitim esnasında kısa süreli gidildi ise örneği dil eğitimi için 6 aylık veya 4 aylık ya da 9 aylık eğitimleri esnasında sağlık sorunu yaşamaları durumunda sağlık sigortası bulundukları ülkelerde onların garantileri olacaktır. sağlık sigortasını kimi ülkeler giriş esnasında zorunlu kılmaktadırlar, buradaki amaç kişinin ülkede bulunduğu süre zarfında sağlık imkânlarından en iyi şekilde yararlanması olacaktır. Yaptırmayan eğitim mensupları ülkemizde bulunan kur farkı nedeni ile sağlık giderlerine ödenecek para miktarı oldukça yüksek olacaktır.

Örneğin Avrupa’da bulunan bir ülkenin sağlık giderlerine harcayacağınız 1000 EURO gibi 2000 EURO paralar bütçenize büyük meblağlar, 3000-4000 gibi miktarların daha yüksek tutarlara denk geldiği için yurtdışına çıkmadan önce yurtdışı eğitim sağlık sigortası yaparsanız bu miktarlar sigortadan karşılanır. Eğitim gördüğünüz süre zarfında önceden bir kronik hastalığınız bulunmuyorsa daha öncesinde ağır bir hastalığa sahip değilseniz bu miktarlar sigorta şirketi tarafından karşılanacaktır. Ufak ameliyat operasyonları, hasta nakli, ölüm nakli gibi durumlarda meydana gelen risklerden eğitim sağlık sigortası geçerli olacaktır. Sigortalının bir yakınının seyahat giderleri de yine sigorta tarafından karşılanmaktadır.

Yurtdışı eğitimde sağlık sigortasının önemi eğitiminize düzenli olarak devam etmek ve aksatmamak için yurtdışı eğitimde sağlık sigortası mutlaka yaptırmalısınız. Üniversitede alacağınız eğitimde, psikolog desteğinde, psikiyatri gibi birçok dalında yurtdışı eğitim sağlık sigortası tarafından karşılanacaktır.

Yurtdışı eğitim sağlık sigortası yurt dışında meydana gelecek trafik kazaları, ferdi kaza da iş kazaları gibi durumlarda tamamında geçerlidir. Eğitiminiz esnasında yurt dışında meydana gelebilecek tüm isimleri kapsamaktadır. Yurtdışı eğitim sağlık sigortası eğitim süreniz boyunca geçerli olacaktır yurtdışında eğitiminiz bittikten sonra yurtdışında kalmanız durumunda eğitim sağlık sigortanız geçersiz olacaktır. Yurtdışına çıktıktan sonra yapacağınız eğitim faaliyetleri süresince geçerli olan sağlık sigortanız eğitim yılı bitiminde sona erecektir. Bu süreden sonra yurtdışı sağlık sigortası yaptırmanız gerekecektir. Artık eğitim sağlık sigortasından yararlanamayacağınız için sizler hayat güvencesi olarak sağlık sigortanızı değiştirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde yurt dışında meydana gelebilecek riskler kaza, hastalık, psikolojik rahatsızlıklar, hasta nakli, ölüm nakli gibi durumlarda cebinizden ödeme yapmak zorunda kalacaksınız. Yurtdışı eğitim sağlık sigortası detaylı bilgilerini internet adresimizden alabilirsiniz.

#yurtdışıeğitim #yurtdışısağlıksigortası #sağlıksigortasıönemi

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1