Parayla Diploma Veren Üniversiteler 

Parayla Diploma Veren Üniversiteler

Parayla diploma veren üniversiteler yoktur, yazımızın başında bu bilgiyi hemen verelim çünkü bir çok gencin hayali iyi bir üniversitede okumaktır ve bu konu dolandırıcılar tarafından kullanılmaktadır , yılların verdiği eğitim danışmalığı tecrübesiyle öğrencilere şunu demek istiyoruz bir kez daha türkiyede parayla diploma veren üniversite kişi kurum firma yoktur ancak para ile yurtdışında sınavsız bir şekilde okullara kayıt olabilirsiniz, kayıt olduktan sonra eğitim yılınız boyunca okula devam edip sınavlardan başarılı olup mezun olabilirsiniz. Yani yurtdışında da para veripi anında diploma sahibi olamazsınız.

Parayla Diploma Veren Üniversiteler Yurtdışında Hangileri ?

Yurtdışında para ile diploma veren üniversiteler bulunmaktadır ancak eğitiminiz görüp sınavlarda başarılı olduğunuz sürece, okula kayıtta sınav başarası istenmez ancak mezun olmanız için eğitim hayatınızda başarılı olmalısınız işte yurtdışında parayla diploma alabilceğiniz ülkeler ;

 • Romanya
 • BosnaHersek
 • Bulgaristan
 • Ukrayna
 • Moldova
 • Rusya
 • Kazakistan
 • Sırbistan
 • Gürcistan
 • Azerbaycan
 • Kosova

Yurtdışında Hukuk  Eğitimi YÖK denkliği var mı?

Yurtdışı hukuk fakültesi denklik şartları eğitim alınan ülke ve üniversitenin müfredatı ve dünya üniversiteleri sıralamasına göre değişmektedir. Çünkü YÖK yönetmeliğinin bölüm ve fakültelere göre yurtdışı hukuk denklik şartları değişebilmektedir. Fakat Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı farkıyla YÖK tanınırlığı olan denklik veren hukuk fakültelerinden mezun olabilirsiniz. Bununla birlikte diplomanız, okuduğunuz üniversitenin dahil olduğu uluslararası anlaşmalar gereği birçok ülkede geçerli olacaktır. YÖK denkliği olan diplomalarınızla, hukuk eğitimi bittikten sonra, ülkemizde özel ya da kamu alanlarında görev yapabileceksiniz.

Yurtdışında Okunabilecek Kolay Bölümler ve Fiyatları

BÖLÜMLER ÜCRETLERİ
Veterinerlik 1500 $
Mimarlık 2200 $
Elektrik Mühendisliği 1200 $
Bilgisayar Mühendisliği 1250 $
Yazılım Mühendisliği 1750 $
Makine Mühendisliği 1200 $
İnşaat Mühendisliği 1200 $
Biyoteknoloji Mühendisliği 1200 $
Biyo Mühendisliği 1200 $
Kimya Mühendisliği 1200 $
Ziraat Mühendisliği 1400 $
Harita Mühendisliği 1600 $
Hukuk 1000 $
Psikoloji 2200 $
Ekonomi 1500 $
İşletme 2000 $
Muhasebe ve Vergilendirme 1500 $
Turizm 2150 $
Otel Restoran İşletmeciliği 2150 $
Tarımsal İşletme Yönetimi 1500 $
Tıp 3850 $
Eczacılık 1250 $
Diş Hekimliği 3850 $
Fizik Tedavi ve Ergoterapi 1750 $

NOT: detaylı bilgiler için lütfen iletişime geçiniz.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Var mı ?

Eğitim hayatına yurtdışında devam etmek isteyen kişiler için ideal özellikler taşıyan seçeneği bu anlamda fazlasıyla işe yaramaktadır. Çalışan ya da ailesinden ayrılamayacak durumda olan kişiler bu alternatifi en fazla değerlendiren öğrenci gruplarıdır. Masraf etmeden ve ülkeye gitmek zorunda kalmadan üniversite eğitimini gerçekleştiren çok sayıda kişi bulunmaktadır. Bu avantajlı eğitim seçeneğini değerlendiren öğrenci sayısı da her geçen gün artmaktadır. Sınav ve puan şartı olmadan bu şekilde lisans eğitimini gören ya da yarıda bırakan kişilere yine aynı şekilde tamamlama fırsatı verilmektedir. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması bu anlamda öğrencileri aydınlatan bilgiler ile destek sağlamaktadır. Yetkili olan kişiler öğrencilere her anlamda bilgi akışı sağlar. İstediğiniz ülke ve bölümü kafanızda belirledikten sonra zahmet çekmeden ve seçtiğiniz ülkeye gitmeden sadece harç ödemesi yaparak kayıt olabilirsiniz. Bölümler arası harç ücretlerinde ufak farklılıklar bulunmaktadır. Örgün ve yurtdışında uzaktan eğitim seçeneklerinde harç ücretleri hemen hemen aynı şekilde ayarlanmıştır. Derslerde online bir şekilde görülerek zorunluluk olmadan devam etmektedir. Senede iki kez bulunulan ülkedeki temsilci kurumlarda ya da ülkeye gidilerek sınava tabi tutulurlar. Son derece kaliteli olan bu eğitim şekli ile öğrenciler donanımlı bir hale gelmektedir. Verimli oan eğitim süreci mesleki yaşama olumlu anlamda yansımaktadır. Alınan diplomanın geçerliliği de YÖK tarafından onaylanmaktadır.

Yurtdışında uzaktan eğitim ile alınan diplomanın yasal geçerliliği var mıdır ?

Alınan eğitim sonrasında verilen diplomanın geçerliliği kesinlikle vardır. Öğrencilerin en fazla soru sorduğu ve endişe duyduğu konular arasında olan diploma geçerliliği ile ilgili problem edilecek bir durum asla söz konusu bile değildir. YÖK bu anlamda yurtdışı eğitimlerinde alınan diplomalar için olumlu yaklaşım sergilemektedir. Diploma ile istenilen yerde sorun yaşamadan çalışılabiliyor olması en sevindirici olan durumlar arasında yer alır.

Adres: Katip Mustafa Çelebi Mavi Han İstiklal Caddesi No: 49 D:kat:5  Taksim/İstanbul

Telefon: (0212) 709 87 09 iletişim için tıklayınız.

Sık Sorulan Sorular

1-) parayla diploma alabilir miyim ?

cevap : hayır, alamazsınız

2-) yurtdışında para ile diploma alabilir miyim ?,

cevap: eğitiminiz başarıyla tamamlarsanız alabilirsiniz.

3-) yurtdışında mezun olursam diplomam geçerli olur mu?

cevap : evet türkiye’de geçerli olur

Puanla
[OY: 3 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1