Sigorta İşlemleri – Gürcistan

Gürcistan Zorunlu Trafik Sigortası

Gürcistan Zorunlu Trafik Sigortası. Ülkemizde olduğu gibi, öğrencilerimizin yurtdışı eğitimlerini yapmaları üzere gittikleri ülkelerde de çeşitli vergi ödeme uygulamaları ve zorunlu sigorta uygulamaları bulunmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrencilerimizin yurtdışı eğitimlerinde gidecekleri ülkeye alışmaları ve bilgilenmeleri için öğrenci danışmanlarımız, en güncel şekilde bilgi vermektedir. Her zaman öğrenci danışmanlarımızdan, şubelerimiz nezdinde, internet üzerinden ya da çağrı merkezlerimizden bilgi alabilirsiniz. Gürcistan, ülkemize yakın olması, Türk İnsanı ile Gürcü İnsanı ile anlaşması, iki ülke halkı arasında yakınlık olması gibi birçok olumlu özelliklerle tercih edilmektedir. Gürcistan sınırları içinde, başta başkent Tiflis olmak üzere, birçok önemli üniversite bulunmaktadır. Kafkasya Coğrafyası için son derece kaliteli üniversitelerin olduğunu ve Avrupa sınırlarında da dikkat çeken kurumlar olduklarını belirtelim.

Eurostar Yurtdışı Danışmanlığı İle Detaylara Vakıf Olun:

Yurtdışında eğitim alacak öğrencilerimizin elbette orada birkaç sene yaşam sürecekleri malumdur. Bu nedenle, birtakım kurallara uyulması gerekmektedir. Gürcistan sınırları içinde araba satın almak isteyebilirsiniz. Lisana eğitimi, yüksek lisans ya da doktora eğitimleri için en azından bir ya da iki sene bu ülkede kalacaksınız. Uygun araç rakamlarından yararlanarak siz de araç satın alabilirsiniz. Ayrıca ülkemizden, Türkiye plakalı araçlarınızı da ülkeye sokarak araçlar üzerinden sigorta ödemesi yapabilirsiniz. Gürcistan zorunlu trafik sigortası ise yapılması gereken bir uygulamadır. Ülkemizdeki gibi zorunlu araç sigortası işlemleri yapılmaktadır. Bu kapsamda, Gürcistan zorunlu trafik sigortası bakımından birtakım düzenlemeler bulunmaktadır. Ödenecek sigorta primleri ise, taşıtların sınıfı, sigorta teminat sürelerine göre belirlenmektedir.

Gürcistan resmi para biriminin Gel olduğunu belirtelim. Buna göre, Taşıt olarak maksimum ağırlık 3.500 kg ı aşan araçlarda, 15 gün 60 GEL, 1 yıl ise 610 GEL olarak belirlenmiştir. Binek araçlarda, maksimum ağırlığı 3.500 kg ı, koltuk sayısı ise 8 rakamını aşmayan taşıtlar için, 15 gün için 30 GEL, 30 gün için 50 GEL, 90 gün 90 GEL 1 yıl olarak ise, 480 GEL olarak Gürcistan Hükümeti tarafından belirlenmiştir. Yabancı plakalı araçlarıyla ülkeye giriş yapanlar için sınır kapılarında, Gürcistan zorunlu trafik sigortası ödeme noktaları bulunmaktadır. Bu rakamların ödenmemesi durumunda birtakım para cezası yaptırımlarının olduğunu belirtelim. Belirli sınırlar üzerinden, 100 GEL ya da 200 GEL miktarında ödeme yapılması gerektiğini bilmek gerekir.

Hem taşıt özellikleri, hem de sigorta sürelerine göre rakamlar belirlenmektedir ve bunların düzenli şekilde ödenmesi de önem taşımaktadır. Bu tür ödemelerin, özellikle kamu kaynaklı ödemelerinin düzenli olarak yapılmasının önemli olduğunun altını çizelim. Aksi halde, öğrencilerimizin resmi anlamda borçlu duruma düşmeleri hoş bir durum olmayacaktır. Bu konuda detaylar ve sorularınız için her zaman öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Gürcistan, kaliteli üniversitelerde uygun fiyatlara eğitim alabileceğiniz, ekonomik geçim şartları ile zorlanmadan bütçenizi ayarlayabileceğiniz bir ülkedir. Mesafe açısından yakın olması da gerçekten çok avantajlıdır.

Gürcistan Zorunlu Trafik Sigortası

#yurtdışındatrafiksigortası #gürcistandatrafiksigortası #zorunlutrafiksigortası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1