Burslu Yurtdışı Lisans Programları

Lisansı burslu okumak

Yurtdışında okumak hepimizin ortak idealleri arasında yer almaktadır. Dünya standartlarında harika bir eğitim almak herkesin hayalidir. Bunun için gerekli adımları atmak hayallerimize uzanan yolda elimizden geldiğince yürümek bizlere mükemmele daha fazla yaklaştırmaktadır. Yurtdışı eğitimi çoğu durumda bizlere aşılması güç maliyetler yaratabilmektedir. Bu maliyetleri ailemizin ya da bizlerin karşılaması ekonomik olarak güç olabilmektedir. Bu sebeple başarılı bir eğitim hayatı boyunca bizlere destek verecek kurum, kuruluş ya da bireyler ararız. Bu noktada alacağımız burslar bizlere son derece yardımcı olacaktır. Burslu yurtdışı lisans programları olmakla beraber eğitimde çıta yükseltmek isteyen kişiler için master programları bulunmaktadır.

Dünyada en iyi okullar listesine girmeyi başaran kurumlarda eğitim almak hem harika hem de zor bir durumdur. Çünkü bu kurumlar öğrenci seçiminde oldukça titiz ve dikkatli davranmaktadır. Tamamen başarının esas alındığı bir seçim sistemleri bulunmaktadır. Başarınız ile birçok kişinin önüne geçmeniz bu tarz okullarda okumanıza olanak sağlayacaktır. Dil gelişiminiz, yapılacak sınavlardaki başarılarınız sizlere bu okullardan destek gelmesini de sağlayacaktır. Her yıl not ortalamalarına göre verilen burslar bulunmaktadır. İyi bir üniversitede lisans eğitimi almak isterseniz öncelikle lise mezuniyet ortalamanızın oldukça yüksek olması gerekir. Ayrıca TOEFL, IELTS gibi dil yeterlilik sınavlarında oldukça iyi notlar almanız gerekir. Ayrıca birçok milletten öğrencinin katılacağı SAT gibi sınavlarda da oldukça fazla kişiyi geride bırakmanız gerekecektir. Burslu yurtdışı lisans programları hem gideceğiniz ülkenin hükümeti tarafından hem de üniversiteler tarafından sizlere sunulacaktır. Devlet üniversiteleri maliyet açısından elbette daha uygundur. İsteyen kolejlerde belirli bir oranda burs alarak da eğitim görebilir. Ancak okuduğunuz süre boyunca devlet üniversitelerinde ilk üçe girdiğiniz takdirde sizlere tam burs imkânı da sunulacaktır. Eğer dünya standartlarında ilk 100’e girmiş bir kurumda eğitim almak isterseniz lise mezuniyet not ortalamanızın 5’lik sistemde en az 4,5 olması gerekmektedir. Ayrıca ülkemizden KYK sizlere yurtdışı eğitiminiz için geri ödemeli burs olanakları da sunmaktadır. Bunun yanı sıra Fulbright programı, TEV, UNESCO, UNİCEF gibi birçok kurum da sizlere sağlam olanaklar sunmaktadır.

Burslu yurtdışı lisans programları için gerekli başvuru tarihlerini kaçırmamanız da sizler için oldukça önemli bir ayrıntıdır. Her kurumun burs tarihleri birbirinden farklı olabilmektedir. Birden fazla yere burs başvurusu yapmanızda hiçbir engel bulunmamaktadır. Ne kadar fazla yere başvuru yaparsanız burs çıkma ihtimalini de o kadar artırmış olursunuz. Genellikle hazırlık sınıflarında burs verilmemektedir. Seçeceğiniz okula buna göre karar vermeniz gerekir. Eurostar sizlere bu konuda yardımcı olacaktır. Gerekli bilgiyi yapacağınız görüşmeler sayesinde öğrenebilirsiniz. Bursunuzu kaybetmemek için çalışmalarınızı da sıkı tutmanız gerekir. Belirlenmiş not ortalamasından aşağı düşmemeniz gerekmektedir. Yurtdışı eğitimi sizlere her alanda büyük başarı kapıları açacaktır. Hayallerinizi gerçekleştirmek ve farklı ülkelerde yaşam tarzınızı şekillendirmek için elinizden gelenin en iyisini yapmanız gerekmektedir.

Burslu Yurtdışı Lisan Programları

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1