Romanya Burs İmkânları

Romanya burs imkânları ve eğitim kalitesi ile pek çok milletten öğrenciyi bünyelerine çekmektedir. Farklı etnik kökenler ile farklı eğitim sistemleri ve programları içerisinde yer almak isteyen kişiler bu ülkeyi de sıralamalarına yerleştirmektedir.

Romanya'da Eğitim

Romanya Üniversiteleri Burs İmkânları

İyi eğitim görmek isteyen ve bunu farklı kültürlerde gerçekleştirmek isteyen bireyler kendileri için uygun olan ülkelerin arayışına girmektedir. Hem maddi anlamda hem de manevi anlamda kişiye ferahlık sağlayacak ülkeler tercih listelerin en başında yer almaktadır. Yurtdışı eğitimleri kimi zaman oldukça külfetli olmaktadır. Değişen para birimleri, ülkelerin ekonomik durumu kimi zaman temel ihtiyaçları karşılarken bile zorluklar çıkarmaktadır.  Bu sebeple kişiler kendilerine yurtdışında eğitim alırken destek verecek kişi veya kurumlara başvuru yaparlar. Bu kapsam dâhilinde Romanya da eğitim için tercih edilen ülkeler arasında gelmektedir. Romanya burs imkânları ve eğitim kalitesi ile pek çok milletten öğrenciyi bünyelerine çekmektedir. Farklı etnik kökenler ile farklı eğitim sistemleri ve programları içerisinde yer almak isteyen kişiler bu ülkeyi de sıralamalarına yerleştirmektedir.

Romanya Avrupa Birliği üyeliği bulunan ülkelerin en büyüklerinden biridir. Orta Avrupa’nın çok dikkat çeken ülkelerinden birisidir. Doğal ve mimari güzellikleri ile son derece büyüleyici bir ülkedir. Başkenti Bükreş’tir. Sofistike olarak tanımlanabilecek bir güzelliğe sahiptir. Turistik açıdan hızlı bir gelişim gösteren ülkede tarımda hala ilk sıralarda yer almaktadır. Tarihi yapıları pek çok kişi tarafından ziyaretçi akınına uğramaktadır. Bu yapılara örnek verecek olursak başta Dracula karakterinin sarayı yer almaktadır. Yalnızca bu yapı için bile çok sayıda insan ülkeye gitmektedir. Birbirinden güzel olan dokuz bölgeye ayrılmış bir ülke konumundadır.

Romanya resmi dil olarak Rumence konuşulmaktadır. Ancak bazı bölgelerinde farklı diller de tercih edilebilmektedir. Bu diller İngilizce, Almanca, Macarca ve Fransızcadır. Bu ülkede eğitim görmeyi tercih eden kişiler en az 3 dil öğrenme şansına sahip olmaktadırlar.

Ülkeye ulaşımınız son derece rahat olacaktır. İstanbul üzerinden Bükreş’e sürekli ve düzenli uçuşlar bulunmaktadır. Ayrıca farklı doğa manzaraları görmek isteyen kişiler için TCDD’ye bağlı Bosfor Ekspresi de ulaşımda tercih edilmektedir. Maddi açıdan sizleri zorlayacak bir ülke değildir. Halk olarak son derece sıcakkanlı ve güler yüzlüdürler. Sizlere oldukça iyi davranacaklardır. Bunların yanı sıra çok renkli ve hareketli festival ve eğlencelere ev sahipli eden bir ülkedir. Özellikle müzik festivalleri her yıl düzenli bir biçimde düzenlenmektedir. Romanya burs imkânları açısından de öğrencilere oldukça yardımcı olmaktadır. Farklı ülkelerden gelen öğrencilere başarılarına göre burs olanağı sağlamaktadır.

Romanya burs imkânları kimi zaman seviye tespit sınavlarına da tabii olmaktadır. AB üyesi olmayan ülke vatandaşlarına bu imkânlar daha fazla sunulmaktadır. Eğitimini Romence tamamlayacak kişiler yapılan dil sınavlarında başarılı olmazsa hazırlık okulları için belirli ücretler ödemek zorunda kalacaktır. Devlet destekli bursların yanı sıra üniversite ve çeşitli kurumların bursları da bulunmaktadır. Yapılacak değerlendirmede burs alabilmeniz için ders başarınızın oldukça iyi olması gerekmektedir. Ayrıca bursların devamlılığı açısından da bu başarının sürdürülebilir olması gerekmektedir. Yapılacak seviye sınavlarında pek çok kişiyi elemeniz için çok iyi derecede puanlar almanız gerekmektedir. Sonrasında eğitim programınıza göre burs miktarları belirlenecektir.

Romanya Burs
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1