Cluj Babes Bolyai Üniversitesi

Tek bir sınav sonucu hayatınızı değiştirsin istemeyen öğrencilerin ilk tercihi olan Babes Bolyai üniversitesi denkliği ülkemizde de tanınmaktadır. Sınav sistemi geleceğinizi şekillendirmesin. Kararlarınızı kendiniz verin ve hiçbir sınav olmadan istediğiniz üniversitede uygun fiyatlara okuyun.

Romanya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Cluj Babes Bolyai Üniversitesi

  Cluj Babes Bolyai Üniversitesi sunduğu fırsatlar ile öğrencilerin başını döndürmeye devam ediyor. Yurtdışında eğitim almak isteyenler bunun için Romanya’yı tercih ederlerse bu ülkenin en büyük üniversiteleri arasında bulunan Cluj Babes Bolyai Üniversitesi mutlaka değerlendirmeye alınmalıdır. Cluj Babes Bolyai Üniversitesinin kuruluşu 1581 yılına dayanmaktadır. Üniversitenin sağladığı eğitim olanakları ve dünya üzerinde saygınlığı ile ele alındığında yurtdışı eğitim için en gözde üniversiteler arasında yerini almıştır.

  Cluj Babes Bolyai Üniversitesi geniş bir alanda hizmet vermektedir. Bünyesinde toplam 21 fakülte barındıran, elli binin üzerinde öğrencisi olan üniversitede görev alan akademik personel sayısı ise 1800 civarındadır.

  Uluslararası prestije sahip olan üniversite yabancı öğrenciler tarafından çok rağbet görmektedir. Üniversitenin bünyesindeki fakültelerde öğrencilerin çeşitli alanlarda İngilizce eğitim alma olanağı bulunmaktadır.

  Cluj Babes Bolyai Üniversitesi Eğitim Olanakları

  Cluj Babes Bolyai Üniversitesi sahip olduğu akademik kadrosu, öğrencilere sağladığı yüksek standartta eğitim olanakları, modern binaları, uluslararası alandaki prestiji açısından ele alındığında yurtdışı eğitim almak isteyen öğrenciler açısından oldukça avantajlı bir tercihtir. Üniversitede bulunan 21 fakültede öğrencilere 248 alanda eğitim verilmektedir. Ayrıca 285 araştırma görevlisi, 1700 öğretim görevlisi, 1125 teknik ve idari personeli ile uluslararası alanda en büyük akademik yapıya sahiptir.

  Cluj Babes Bolyai Üniversitesinin ana binası ile kütüphanesi Cluj Napoca şehrinin merkezinde bulunmaktadır. Bu açıdan yabancı öğrenciler için önemli kolaylık sağlamaktadır. Üniversite bünyesinde çok sayıda yabancı öğrenci eğitim görmektedir. Bu nedenle en iyi üniversite ödülünü de almıştır. Öğrencilerin İngilizce eğitim olanaklarının da bulunması üniversitenin tercih edilme oranına etkili olmaktadır.

  Cluj Babes Bolyai Üniversitesinde öğrenciler lisans eğitimi dışında yüksek lisans, doktora ve teklif çalışmaları yapma olanağına sahiptir. Üniversitede eğitim genel olarak Romence olarak verilse de başta İngilizce olmak üzere Almanca ve Fransızca eğitim de alınabilir. Türkiye’den bu üniversitede okumaya karar vermiş olan gençlerin ülkemizde yapılan lisans yerleştirme sınavlarına da girmesine gerek bulunmamaktadır. Üniversite sınavlarına girmeden Cluj Babes Bolyai Üniversitesinde eğitim alabilirsiniz.

  Üniversite öğrenci seçiminde okul puanını ve alan yeterlilik esaslarını baz almaktadır. Fakültelerdeki bölümlerde eğitim genellikle 3 yıl olmakla beraber bazılarında 4 yıllık eğitim sistemi uygulanmaktadır. Cluj Babes Bolyai Üniversitesinin dünyada pek çok üniversite ile işbirliği içinde bulunmasından dolayı öğrenci değişim olanakları da bulunmaktadır.

  Üniversitenin şehirde öğrencilerin kalması için kendi bünyesinde pek çok öğrenci yurdu vardır. Öğrenciler eğitimleri süresince bu yurtları tercih edebilecekleri gibi öğrenci evlerinde de kalabilirler. Romanya’da Cluj Babes Bolyai Üniversitesinde eğitim görecek yabancı öğrenciler için konaklama, ulaşım, yeme, içme gibi giderleri aylık 500 Euro kadar tutmaktadır. Ödenecek üniversite harçları ise 2000-300 Euro arasındadır. Yurtdışında Cluj Babes Bolyai Üniversitesinde eğitim almak isteyen öğrenciler her yıl Mayıs- Haziran ayları arasında başvurularını yapabilir.

  Cluj Babes Bolyai Üniversitesi İngilizce Eğitim Veren Bölümler

  -Ekonomi

  -Kimya

  -Tarih ve Felsefe

  -Coğrafya

  -Siyaset ve İdari Bilimler

  Romence Eğitim Veren Bölümler

  Bilgisayar ve Bilgi Teknolojisi, Çevre Bilimi, Matematik, Kimya Mühendisliği, Kimya, Çevre Mühendisliği, Biyoloji, Mühendislik ve Yönetimi, Siyaset Bilimi, Coğrafya, jeoloji, Jeoloji Mühendisliği, Felsefe, İletişim Bilimleri, Psikoloji, Sosyoloji, Pazarlama, Yönetim, Finans, Ekonomi ve Uluslararası İlişkiler, Muhasebe, Ekonomi, Tiyatro, Beden Eğitimi ve Spor, İdari Bilimler, Sinema ve Medya, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Çalışmaları

  Cluj Babes Bolyai Üniversitesinde İngilizce bölümler için Uluslararası alanda geçerliliği olan TOFEL gibi geçerli olabilecek sertifika beyan edilmesi gerekir. Öğrencinin böyle bir belge sunamaması halinde teste tabi tutulması gerekecektir. Test sonucuna göre öğrencinin ingilizce eğitim için yeterli puanı alamaması halinde eğitimine Romence hazırlık okuyarak başlaması zorunludur. Romanya’da İngilizce hazırlık olmadığı için öğrenciler Romence hazırlık okuyarak normal eğitime başlayabilir.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1