Romanya'da Mimarlık Eğitimi

Avrupa’nın en iyi yaşam şartlarına sahip ülkelerinden biri olan Romanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin her daim yanında olan Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı ile hem kaliteli hem de ucuz lisans eğitimi almanın avantajlarını yaşayabilirsiniz.

Romanya’da Eğitim

Romanya’da Mimarlık Eğitimi

Romanya’da mimarlık eğitimi almak vereceğiniz en isabetli karar olur. Romanya mimari eğitim ve oluşum anlamında oldukça geniş bir alana sahiptir. Farklı mimari eserleriyle dikkati çeken Romanya’da mimarlık alanında çok farklı bir eğitime sahip olarak ülkenizde daha güzel işlere imza atabilirsiniz.

Romanya’nın farklı medeniyet ve kültürü eşliğinde mimarlık alanındaki kaliteli eğitim geleceğe dönük kurduğunuz hayallere ufuk açacaktır. Romanya üniversiteleri mimarlık alanında en deneyimli, ve en donanımlı hocalarıyla sizlere çok farklı bakış açıları sunarak ilginç ve güzel projelerle eğitiminizi destekleyip mimarlık alanında en iyilerden olmanızda öncülük edeceklerdir.

Bir mimarın  farklı tasarımlara imza atabilmesi ve farkındalık yaratabilmesi için çok geniş bakış açılarına sahip olması önemlidir bu anlamda farklı bir kültür ve medeniyette bu eğitimi almak mesleğinizde büyük katkılar sağlayacaktır.


Romanya’da Mimarlık Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Romanya’da hukuk eğitimi farklı talepleriniz olmadığı sürece 4 yıl olarak sürmektedir. Eğer yüksek lisans yada doktora yapma amacınız olursa bu süreç uzayabilmektedir. İlk yılınız hazır dönemi süreci olacaktır. Eurostar  öğrencilerin hayallerine adım atma aşamalarında her türlü desteği sağlayıp sorunsuz bir şekilde başvuru sürecini atlatacaklardır.


Romanya’da Mimarlık Eğitimi YÖK Denkliği Var Mı?

Romanya’da hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra diplomanız dünyanın her yerinde geçerli olacak bir mavi diploma olacaktır. Eurostar olarak sizlere daha detaylı bilgilendirmeleri yüz yüze sağlamaktayız.


Romanya’da Mimarlık Eğitimi YÖK Denkliği Sınavı Var Mı?

Romanya’da hukuk eğitimi sonrasında alacağınız diplomanın denkliğini eğitim başlamadan önce YÖK tarafından sorgulatarak öğrenmelisiniz. Bu koşullarda eğer YÖK sınav kararı alırsa YÖK denklik sınavına girerek diplomanızın denkliğini sağlayabiliyorsunuz.


Romanya’da Mimarlık Eğitimi Alıp Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Romanya’da hukuk eğitimini tamamladıktan sonra dekliği sağlanmış diplomanızla Türkiye’de çalışabiliyorsunuz. Henüz mezun olmamış ve eğitimi devam eden öğrencilerimizde ara tatillerde staj yapabilir ve eğitimlerine maddi kaynak sağlayabilirler. Mavi diploma sayesinde ayrıca tüm Avrupa’da nerde isterse iş imkanına sahip olabilecekler.


Romanya’da Mimarlık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Romanya her anlamda uygun koşullara sahip olmasından dolayı öğrenciler açısından daha kolay bir eğitim süreci yaşamalarına fırsat olacaktır. Romanya mimarlık eğitim harçları orta halli bir aile için çok uygun şartlardadır. Türkiye de harcanacak eğitim masraflarının nerdeyse yarı fiyatına güzel bir eğitim döneminden geçecekler.


Romanya’da Mimarlık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Romanya’da mimarlık eğitimi için sınava girme koşulu bulunmuyor. Bu durum öğrencilerimizin hayallerini daha kolay şartlarda gerçekleştirmelerine imkan tanımaktadır. Liseden aldıkları diploma ile  puan sistemine takılmadan direk başvuru yapabilmektedirler.


Romanya’da Mimarlık Eğitimi Alan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişi?

Her sene Romanya’da mimarlık eğitimi için başvuran öğrenci sayımızda artış olmaktadır. Bünyemizde mimarlık eğitimi alıp başarılı bir şekilde ülkelerine dönmektedirler. Yüzlerce Türk  öğrenci Romanya’da mimarlık eğitimi almaktadır. Eurostar bünyesinde kontenjanların doluluk oranına göre Romanya’da mimarlık eğitimi için çok sayıda başvuru gerçekleştirmekteyiz.


Romanya’da Mimarlık Eğitim Almak İçin Ne Yapmalıyım?

Romanya’da mimarlık eğitimi almak için beklendiğinin aksine hiçbir şar ve koşul bulunmuyor. Lise diplomanız alarak Eurostar yurt dışı danışmanlık ofisime gelerek bizlerden detaylı bilgi alıp başvurularınızı eksiksiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Hayallerine açılan kapı ellerinizin altında. Sınav yok puan sistemi yok direk mimarlık eğitimi için başvuru yapmanız yeterli olmaktadır.


Romanya’da Mimarlık Eğitim Almanın Avantajları


Romanya’da Mimarlık Bitiren Mezunlarınız Var Mı?

Romanya’da her yıl mimarlıkta okuyan çok sayıda öğrencimiz mezun olmaktadır. Eurostar aracılı doğrultusunda tüm aşamalarda desteğimizi sağlayarak zorluk yaşamadan rahat imkanlara sahip olabilecekleri tüm bilgilendirmeleri sağlayarak eğitim dönemlerinde huzurlu olmalarına yardımcı olarak başarı seviyelerini ve performanslarını yüksek tutmalarını sağlamak amacıyla en doğru adımlarla eğitim dönemine başlatmaktayız.


Romanya’da Mimarlık Eğitim Bursları, Burslu Veya Ücretsiz Mimarlık Okuyabilir Miyim?

Romanya’da mimarlık eğitimi için maddi destek alma imkanlarınız olacaktır. Özel burslar, vakıf destekleri ve devletten sağlayacağınız geri ödemeli kredilerle rahat bir nefes alabileceksiniz.


Romanya’da Mimarlık Eğitimi Almanın Şartları

Her hangi bir şart yok. Mimarlık eğitimi için sadece diplomanız yeterli oluyor. Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlarımız sizlere gerekli olan diğer prosedürlerde yardımcı olacaktır. Bizlere ulaşarak detaylı bilgiyi yüz yüze sağlayabilirsiniz.


Romanya’da Mimarlık Eğitimi Taban Puanları

Romanya’da mimarlık eğitimi için taban puan prosedürü bulunmuyor. Sınavsız koşulsuz  direk kayır işlemine başlayabilirsiniz. Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı büromuza gelerek bu konuda  gerekli diğer işlemler için bilgi alıp kayıt işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.


Romanya’da Mimarlık Türkiye’ye Geçiş Nasıl Yapılır?

Romanya’da eğitim süreci içerisinde her dönem geçiş hakkına sahipsiniz. Hazırlık dönemini bitirdikten sonra dilediğiniz dönemde geçiş işlemi sağlayabileceksiniz. Dikkat etmeniz gerekken en önemli nokta notlarınızın yüksek olması olacaktır. sizlerle kayıt eğitim ve okullarla alakalı Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı olarak detaylı bilgilendirmeler sağlayacağız.


Romanya’da Mimarlık Eğitimi İçin Gerekenler Ve Başvuru Tarihi

Romanya’da mimarlık eğitimi için en önemli belge diplomanızdır. Bunun dışındakiler kimlik ,sabıka kaydı,sağlık raporu gibi bazı gerekli prosedürlerdir.bu aşamalarda sorun yaşamadan daha sağlıklı ve hızlı bir kayıt süreci için Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı ofisimize gelerek misafirimiz olabilirsiniz.


Romanya’da Mimarlık Eğitim Almak

Romanya’da mimarlık eğitimi almak öğrencilerimiz için çok farklı bir deneyim sağlayacaktır. Aynı zamanda farklı kültürde birçok arkadaş edinecek hem güzel bir ülkenin  havasını soluyacaksınız. Romanya’nın en köklü üniversitelerinde mimarlık gibi geniş içerikli bir bölümü farklı bakış açıları ve eğitim sistemiyle daha üst seviyelere taşımış olacaksınız.


Romanya’da Mimarlık Eğitim Maliyeti Kaç Para?

Romanya’da eğitim maliyetleri Türkiye ve Avrupa’nın birçok ülkesinden daha uygun şartlara sahipti. Türkiye’de zor koşullar ve yüksek ücretlerle okuyacağınız bölümü Romanya’da çok daha uygun fiyatlarda daha ayrıcalıklı bir eğitimle almanız mümkündür.


Romanya’da Mimarlık Eğitim Almak Mantıklı Mı?

Romanya’da mimarlık eğitimi alma kararı sizler için en doğru seçenek olacaktır. çünkü Romanya da eğitim masrafları her bütçeye uyum sağlayacak fiyatlarda olmasının yanında sosyal yaşantıda da birçok avantajı beraberinde bulabilirsiniz. Türkiye’de her hangi bir şehre eğitim amacıyla giden öğrencilerin yurt yada ev masrafları Romanya’dan daha pahalı olmaktadır. Uygun koşullarda en iyi eğitimleri almak çok mantıklı olacaktır.


Romanya’da Mimarlık Eğitim Almak Zor Mu?

Romanyada mimarlık eğitimi için karar vermeniz yeterli. Diplomanızla beraber başvuru yaparak eğitim sürenize başlayabiliyorsunuz. Hiçbir şart ve koşul olmadan direk kayıt yaptırabiliyorsunuz. Yabancı bir ülkede eğitim koşulları daha zor olacak düşünceniz varsa aklınızdan silmelisiniz. Çünkü romanya her yıl binlerce yabancı öğrenci ağırlamaktadır. Eğitim koşullarıda bu doğrultuda şekllendirilmektedir. Hazırlık dönemiz ve gelen süreçlerde iyi bir dil eğitimi de almış olacağınızdan çok rahat bir şekilde mimarlık eğitimnizi tamamlayabileceksiniz.


Romanya’da Mimarlık Türkçe Eğitim Veren Mimarlık Fakülteleri Var Mı?

Öğrenci yoğunluğu sözkonusu olduğunda gerekli görülürse anlaşmalar sağlanarak türkçe eğitimli mimarlık fakültesi açılabilmektedir. ayrıvca türkiyeden birçok akademisyende romanyaya eğitim vermek için gidebilmektedirler.Romanyada mimarlık eğitimini türkçe veren üniversitelerle alakalı eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı büromuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1