Rumence Üniversite Okumak

Avrupa’nın en iyi yaşam şartlarına sahip ülkelerinden biri olan Romanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin her daim yanında olan Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı ile hem kaliteli hem de ucuz lisans eğitimi almanın avantajlarını yaşayabilirsiniz.

Romanya’da Eğitim

Rumence Üniversite Okumak

Romanya, Orta Avrupa’nın Güney doğusunda yer almaktadır. Balkan yarımadasının kuzeyine işaret eden bir bölgedir. Ukrayna, Moldova, Macaristan, Sırbistan ve Bulgaristan sınır komşularıdır. 20 milyona yakın bir nüfusa sahiptir. Başkenti Bükreş’tir. Romanya doğal güzellikleri ve sakinliği ile huzur veren bir ülkedir. Burada stressiz biz eğitim hayatı sizi beklemektedir. Burada birçok üniversite yer almaktadır. Öğrenciler sınavsız bir şekilde eğitim alabilmektedirler. Yani ülkemizde yapılan üniversite yerleştirme sınavına girmeniz gerekmiyor.  Üniversiteleri YÖK tarafından tanınmaktadır. Ülkede İngilizce eğitim veren okullar olsa da Rumence öğrenmek gerekmektedir. Rumence hazırlık alarak ana dili öğrenen adaylar için çok daha fazla okul seçeneği bulunmaktadır. Tıp, Mühendislik, Ekonomi gibi birçok alanda eğitim veren birbirinden kaliteli üniversite yer almaktadır. Ayrıca yüksek lisans ve doktora da yapabilirsiniz.


Neden Rumence?

Romanya üniversitelerinde eğitim almak istiyorsanız bu dili mutlaka öğrenmelisiniz. Ülkede iletişim sorunu yaşamamak ve orada bulunduğunuz süre içerisinde her işinizi tek başınıza yapabilmek için Rumence’ye ihtiyacınız olacaktır. Rumence, Latin kökenli bir dildir. İtalyanca’ya çok benzemektedir. Balkan yarımadasında yaşayan bu dil İtalyan kökenli Roma askerlerinin bir mirası olarak bilinmektedir. Hint-Avrupa dillerinin Latin kolundandır. Romence, Moldova’nın da resmi dilidir. Ayrıca, Osmanlı’nın da etkisiyle 300’e yakın Türkçe kelime de burada yer almaktadır. Çorba, çay, çorap, masa gibi birçok kelime aynıdır. Kelimelerin okunuşları da Rusça’ya benzemektedir. Kısacası bulunduğu bölge ve tarihi itibarıyla tam bir kültür sentezi sonucu ortaya çıkan bir dil olduğunu söylemek mümkündür. Rumenler’in yarısı hiçbir ders almadan İtalyanca’yı anlayabilmektedirler. 28 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır.


Rumence Üniversite Eğitimi Tercih Sebepleri

Rumence öğrenilmesi çok zevkli bir dildir. İçinde yer alan Türkçe kelimeler, İtalyanca ve Fransızca’ya olan benzerliği ile birçok dilin tınısını içerisinde saklamaktadır. Bu nedenle Rumence eğitimler tercih edilmektedir. Ayrıca devlet üniversitelerinde eğitim alabilme avantajı açısından da önemlidir. Rumence hem Romanya’da hem de Moldovya’da konuşulmaktadır. Bu sebeple iki ülkede de staj ve iş fırsatları değerlendirilebilir. Ayrıca yüksek lisans ve doktora programları ile de akademik eğitime devam etmenin en ekonomik yoludur. Rumence öğrenen kişiler stajlarını yaparken, ülkede araştırmalarını yaparken daha çok alternatife sahip olmaktadırlar. Bu nedenle de başarı oranları artmaktadır. Ayrıca ülkede Rumence konuşulduğunda tüm işlerini yürütmeleri daha kolay olmaktadır. O ülkenin halkının bir parçası gibi olabilmenin yolu dili öğrenmekten geçmektedir. Rumence İtalyanca ile benzediğinden bu dili öğrenenler İtalyanca öğrenmede de zorlanmayacaklardır. Ayrıca ülkemizden Romanya’ya ya da Moldovya’ya ticaret yapan ya da tam tersi Moldovya ve Romanya’dan ülkemize ticaret yapan firmalarda iş bulma şansları yüksek olacaktır. Romanya üniversitelerinde diğer dillerde de eğitim almak mümkündür. Ancak tabi bölümler kısıtlıdır. Rumence öğrenildiğinde çok daha geniş bir yelpazede bölüm seçimi yapabilmek mümkündür.


Rumence Öğrenmek zor mu? Ne kadar sürede öğrenirim?

Rumence latin harfleri ile yazılıp okunan bir dildir. Öğrenmesi son derece kolay bir dildir. Bu sebeple öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Q ve q harfleri bu alfabede yer almaz. Ancak ş harfi kullanılmaktadır. Farklı karakterde harfler de mevcuttur. Ancak Krill alfabesi olmaması sebebiyle biraz daha rahat bir şekilde okumak ve öğrenebilmek söz konusudur. Birçok üniversite ana dilde eğitim vermektedir. Üniversitelerin hazırlık eğitimleri bulunmaktadır. 1 yıl süren hazırlık eğitimlerinde bu dili öğrenmek mümkündür.  1 yıllık bir eğitimin sonunda kendinizi ifade edebilecek, tüm işlerinizi yapabilecek ve eğitiminizi de rahatlıkla sürdürebileceksiniz. Eğer okulda ve okul dışında daha çok sosyalleşirseniz daha çok pratik yapabilirsiniz. Böylece dili sürekli kullandığınız için hemen öğrenebilirsiniz. Ne kadar çok pratik yaparsanız dil bilinçaltınıza o kadar işlenmiş olur. Böylece siz de ana dil seviyesine ulaşabilirsiniz.  Eğitim alınan ülkenin ana dilini öğrenmek kesin olarak şarttır. Hazırlık eğitimleri profesyonel akademisyenlerce verilmektedir. Bu sebeple öğrenciler doğru metotlar üzerinden eğitim almaktadırlar. Çok daha uygun fiyatlara kaliteli üniversitelerde öğrenci olabilmek için Rumence öğrenmek gerekmektedir. Siz de gelin Romanya’ya hem sınavsız üniversite okuyun hem de kendinize yeni bir dil öğrenimi için fırsat sağlayın. Hayallerinizi gerçekleştireceğiniz bu eğitim yolculuğuna çıkmaya hazır olun. Kendinize yepyeni bir kariyer fırsatı yaratın. Hem maddi hem manevi olarak mutlu olacağınız bir kariyer sizleri bekliyor. Romanya üniversitelerinde eğitim alarak çocukluk hayalin olan mesleğe kavuşabilirsin. Geleceğin doktorları arasında yerini hemen ayırt. İnsanların sağlıklarına kavuşmaları için onların hayatlarına dokun. Daha konforlu bir hayat yaşamanın tadını çıkartmalarına destek ol. Doktorluk gibi ulvi bir mesleğin üyeleri arasında yerini alarak insanlık adına başarabileceğin her şey için kendini yetiştir.


Rumence Tıp Fakültesi Eğitimi

Romanya’da birbirinden kaliteli eğitimi veren birçok devlet üniversitesi yer almaktadır. Bu üniversitelerde yer alan Tıp fakültelerinde de çok sayıda Türkiye’den öğrenci başarıyla öğrenimlerini devam ettirmektedir. Tıp fakültesi tüm dünyada en çok tercih edilen en prestijli bölümler arasında ilk sırayı hiçbir zaman bırakmamıştır. Son derece emek isteyen ama verilen emeğin karşılığının da maddi manevi alınabildiği bir alandır. Romanya’da bir yıl Romence hazırlık eğitimi alıyorsunuz. Eğer başarılı olursanız bir sonra ki yıl eğitime başlıyorsunuz. İngilizce dilinde eğitim almak isteyenler sınava tabi tabi oluyor. Bu sınavı geçmek için B2 bir İngilizce yeterli olabiliyor ancak eğer geçemezseniz mecburen Rumence hazırlık alarak eğitiminize devam etmek zorunda kalıyorsunuz. .İlk 2 yıl teorik eğitim aldıktan sonra eğitimlere hastanede devam ediyorsunuz. Eğitim ücretleri de Rumence dilinde okuyanlar için ortalama 3600$ civarındadır. Ayrıca sınavlara girmek için de 350-400 dolar bir ücret ödenmektedir. Tıp fakülteleri için staj da zorunludur. Öğrenciler mutlaka bilgilerini pratiğe dökmek zorundadırlar.


Rumence Diş Hekimliği

Diş hekimliği eğitimi almak isteyenler için tek seçenek Rumence eğitimdir. Bir yıl hazırlık alarak dili öğrenebilirsiniz. Rumence Diş hekimliği eğitimi 6 yıl sürmektedir. Uluslararası öğrencilerin yoğun olduğu bir ülkedir. Kanada, Amerika, Kenya, Somali, Yunanistan ve daha birçok ülkeden öğrenci burada eğitim alabilmektedir. Carol Davila Bükreş’te yer alan ve sağlık alanları ile ilgili eğitimlerde en çok tercih edilen okullar arasında yer almaktadır. Diş hekimliğinde de uygulamaya önem verilmekte ve öğrencilere pratik yetenek kazandırılmaktadır. Oldukça kaliteli bir eğitim verilmektedir. Üniversiteler YÖK tarafından tanınmaktadırlar. Ayrıca buradan mezun olan herkes farklı ülkelerde de çalışabilmektedirler. Uluslararası geçerli mavi diploma veren Romanya üniversiteleri mezunları için iş sahası oldukça geniştir. Siz de hayallerinizde ki eğitimi almak istiyorsanız Romanya’da eğitim için evraklarınızı hızlıca hazırlamalısınız. Uluslararası üniversiteler akademik takvimleri Türkiye’ye göre ayarlı değildir. Bu nedenle yurtdışında eğitim seçecek öğrenciler kesinlikle Türkiye sınav takvimlerine göre hareket etmemelidirler. Diş hekimliği eğitimi aldıktan sonra ister ülkemize dönün ister yurtdışında çalışmaya devam edin. Hayallerinizin peşinden gitmekten ve bu uğurda var gücünüzle savaşmaktan asla vazgeçmeyin. Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez. Eğer iyi bir geleceğe sahip olmak ve insanların hayatlarına dokunarak onların daha sağlıklı, daha huzurlu bir hayat yaşamalarını sağlamak istiyorsanız diş hekimliği fakültesinin birer öğrencisi olabilirsiniz.


Rumence Eczacılık Eğitimi

Eczacılık bölümünde eğitim almak istiyorsun; istenen taban puanı bir türlü yakalayamıyorsun. Öyleyse yurtdışında eğitim senin için en doğru seçenek olacaktır. Türkiye’de devlet üniversitelerine yerleşemeyen öğrenciler yurtdışında ki devlet üniversitelerinde son derece ekonomik fiyatlara eğitim almaya devam ediyorlar. Hem üniversite eğitimi almak hem farklı bir kültürü yakından tanıyarak bakış açısını daha geniş bir perspektife taşımak isteyen öğrenciler için en önemli tercih yurtdışı üniversiteler oluyor. Avrupa’nın doğasıyla, kültürüyle en sıcak ve en güzel ülkelerinden olan Romanya öğrencilerimize kapılarını sonuna kadar açıyor. Köklü ve bilinen üniversiteleri sayesinde kaliteli eğitim olanağı sunan ülke staj ve uluslararası iş olanakları ile de öğrencilerin daha yüksek yaşam standartlarına ulaşmalarını sağlayacakları yönlendirmelerde bulunuyor. Üniversite teori yanında ezbercilikten uzak uygulama olanakları da sağlıyor. Böylece daha bilgili daha pratik mesleki kapasite ile mezun olabilme olanağına sahip oluyorsunuz. Bilimsel çalışmaları, gelişmiş laboratuvar ortamları sayesinde sizleri ilaç sektöründe çalışmaya hazırlıyor. Bilgiyi pratiğe dökme olanakları ile sizler mesleki olarak daha tecrübeli bir şekilde iş hayatına atılma şansına sahip oluyorsunuz. Bologna sistemine dahil bu üniversiteler sayesinde tüm dünya üzerinde çalışma şansına sahip olabiliyorsunuz. Uluslararası birçok öğrenci ile arkadaş olarak kendinize geniş bir sosyal çevre oluşturabiliyorsunuz. Bu uluslararası çevre size yurtdışında ki yeniliklere herkesten önce ulaşabilecek bir alt yapı da sağlamış oluyor.


Rumence İnşaat Mühendisliği Eğitimi

İnşaat mühendisliği eğitimini taban veya tavan puan şartı olmadan, sınavlarda ter dökmeden hem de son derece ekonomik yıllık harç ücretleri ile Romanya’da okuyabilirsiniz. Muhteşem doğası, stressiz bir yaşam sunması, köklü üniversiteleri ile Romanya öğrencilerimiz için en sevilen ülke tercihleri arasında yer almaktadır. Zaman hızla akıp gidiyor. Bir yıl denedin olmadı, yeniden denedin yine olmadı, önlisans eğitimi aldın tamamlamaya çalıştın olmadı. Öyleyse hedefinden vaz mı geçeceksin? Tabi ki hayır. Çok daha iyisini yapacak ve yurtdışında eğitim alacaksın. Çünkü yurtdışında eğitim sandığın kadar zor değil.  Düşündüğün kadar pahalı hiç değil. Tek yapman gereken bir yıl hazırlık eğitimi alarak ülkenin dilini öğrenmek. Üstelik bir ülkenin dilini öğrenmek son derece keyifli bir süreçtir. Sana az bilinen diller daha fazla iş olanağı sağlayacaktır. Bu nedenle Romanya’da eğitim sana birçok kapı açacaktır. Rumence hem Romanya’da hem de Moldovya’da iş olanakları, staj olanaklarını mümkün kılacaktır. Ayrıca diğer Avrupa ülkeleri de sana kapılarını açacaklar. Diplomalar YÖK tarafından da tanınmaktadır. Türkiye’ye geri dönmek isteyen mühendis arkadaşlar yükseköğretim kurumuna başvuruda bulunarak denklik alabilmektedirler. Hemen lise diplomanız ile başvurunuzu yaparak siz de bu önemli fırsattan faydalanabilir; geleceğin mühendisleri arasında ki yerinizi ayırtabilirsiniz. Modern okullar, uluslararası birçok öğrenci, uygulama ve staj olanakları sayesinde daha efektif bir eğitim seni bekliyor.


 Rumence Mimarlık Eğitimi

Şehirlerin tüm estetiği mimarların düşüncelerinde oluşur. Mimar çizer ve biz onun çizdiği tasarımlar sayesinde daha güzel bir yaşam alanına sahip oluruz. Günümüz teknolojileri çok farklı sistemleri beraberinde getirmektedir. Gittikçe ahşap yerini betona nasıl bıraktıysa milenyum evleri de hafif çelik yapılardan oluşmaya başladılar. Hafif çelik yapılar bir de tamamen mekanik bir hale geldiler. Artık düğmeye bastığınızda sandık şeklini alan tekrar düğmeye bastığınızda koca bir yapıya dönüşen mühendislik harikaları mevcut. Tabi siz mimarlar çizersiniz mühendisler onları hayata geçirir. Her şey sizin hayal gücünüzde yeşerir. Daha iyi bir eğitim daha ileri teknoloji için Romanya önemli bir seçenektir. Burada yer alan devlet üniversitelerinde eğitim alabilir; hayallerinde ki diplomaya sahip olabilirsin. Öğrenci odaklı eğitimleri ile Romanya birbirinden profesyonel akademisyenlerle öğrencileri kendi alanlarında desteklemektedirler. Uygulamalı eğitimler, Avrupa müfredatı ile sizlere en son yenilikler üzerinden eğitim imkanı sağlarlar. Hayallerinizde ki mimarlık eğitimini Romanya devlet üniversitelerinde alabilmek ve ekonomik fiyatlara okuyabilmek mümkündür. Mimarlık eğitimlerinden faydalanmak için tek yapmanız gereken Rumence öğrenmektir.  Ayrıca bir sınav şartı yoktur. Diplomalar hem Türkiye’de hem Avrupa’da geçerlidir. Daha iyi bir gelecek için sen de hemen lise diploman ile bizlere başvur; Romanya üniversitelerine kayıt işlemini gerçekleştirelim. Sen hayal et; Romanya üniversiteleri o hayalleri nasıl gerçekleştireceğini sana göstersin.


Rumence Makine Mühendisliği

Makine mühendisliği bölümü mezunları neredeyse tüm sektörlerde çalışma şansına sahiptir. Bu açıdan oldukça avantajlı bir bölümdür. İşsizlik sorunu yaşanmayacaktır. Ancak daha iyi şartlarda çalışmak ve yüksek gelirler elde etmek istiyorsanız o zaman mutlaka en az bir yabancı dil bilmeli, belirli bir alan seçerek yüksek lisans yapmalı ve uluslararası firmalarda staj ya da iş olanağı yaratmalısınız. İşte tam da bu noktada yurtdışı eğitim en önemli seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır. Romanya devlet üniversitelerinde eğitim alabilir; yüksek lisansınızı yapabilir; uluslararası diplomanız ile birçok Avrupa ülkesinde staj ya da iş imkanı yaratarak daha iyi bir geleceğe sahip olabilirsiniz. YÖK tarafından tanınan ve sınavsız giriş yapılan bu üniversitelerde eğitim almak isteyen herkes lise diploması ile başvuruda bulunabilir ve hayallerine giden yolda emin adımlarla yürüyebilir. Makine mühendisliği öğrencileri özellikle üretim sektörlerinde birçok kadro bulma şansına sahiptir. Ayrıca diğer sektörlerde de çeşitli alanlarda görev yapabilirler. Makinenin olduğu her yerde makine mühendisi ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle en geçerli mühendislik alanlarından biridir. Öğrencinin sadece üniversite diploması ile kalmaması kendini doğru yetiştirmesi, iyi bir kariyer planlaması yapması gerekmektedir.  Romanya üniversiteleri kariyer konusunda öğrencilere kendine güvenmeyi ve doğru seçimler yapabilmeyi de empoze edecek bir eğitim uygulamaktadır. Yurtdışında eğitim alan öğrenciler çok daha geniş bakış açısı ile doğru orantılı olarak daha büyük başarılara imza atmaktadırlar.


Rumence Elektrik Mühendisliği

Rumence Elektrik mühendisliği eğitimini Romanya okullarında okuyan öğrenciler bu alanda son derece kaliteli bir eğitim almaktadırlar. Mühendislik eğitimleri açısından son derece kaliteli, Avrupa standartlarında bir eğitim verilmektedir. Öğrenciler hayallerinde ki eğitimi burada alabileceklerdir. Uygulama olanakları da öğrencilere sunulmaktadır. Başarıya giden yolda en çok ihtiyaç duyulan şey mühendislik eğitimlerinde pratik uygulamalar ile gelecek olan tecrübelerdir. Öğrenciler burada eğitimlerini tamamladıktan sonra hem teorik hem pratik olarak istenilen düzeye gelmektedirler. İşe başladıklarında da bu tecrübeleri sebebiyle sıfırdan başlamamış olurlar. Avrupa üniversitelerinde önemli olan şey uygulamalı eğitimlerle öğrenciyi geleceğe hazırlamaktır. Elektrik mühendisliği alanında iş olanağı yüksektir. Yurtdışında eğitim alarak sende bu alanda kariyerinde ilerleyebilirsin.


Rumence Bilgisayar Mühendisliği

Yüzyılımızın en popüler bölümlerinden biri Bilgisayar Mühendisliğidir. Öğrenciler bu bölümden mezun olduklarında oldukça fazla hem Türkiye’de hem de yurtdışında iş olanağı yaratabilmektedir. Tabi yine diğer tüm bölümlerde olduğu gibi bu bölümde de en az bir yabancı dil bilmek ve spesifik bir konuda yazılım gibi yüksek lisans yapmak önemlidir. Yurtdışı staj ve iş tecrübesi de sizleri çok daha ciddi kuruluşlarda iş hayatına yönetici olarak katacaktır. Önemli olan bir diplomaya sahip olmak değildir. Önemli olan o diplomaya sahip olup; altını nelerle dolduracağınıza özen göstermeniz ve kendinizi sürekli ilgili alanda geliştirmenizdir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1