İaşi Gh. Asachi Teknik Üniversitesi

Hem zahmetsiz hem de kolayca üniversite bölümlerine yerleşmeniz için artık kendinizi zorlamaya gerek kalmadı. İash Gheorghe Asachi Teknik Üniversitesi sınavı geçme zorunluluğu olmadan istediğiniz bölümün kapısından kolayca geçebilmenize ve istediğiniz bölümden mezun olabilmenize imkan tanıyor.

Romanya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  İaşi Gh. Asachi Teknik Üniversitesi

  İaşi Gh. Asachi Teknik Üniversitesi 1562 yılında kurulmuştur. Avrupa’nın en çok prestijli kökünden okullarından biridir. Yüksek kalitede, öğrencilerin eğitimlerini tam donanımlı şekilde yapabilecekleri kapasitede bir üniversitedir. Okulda öğrencilerin beşeri ilişkilerini, sosyalleşmelerini, şahsi gelişimini ve iletişimini güçlendirecek donanımda kütüphaneler, spor ve kütür merkezleri bulunmaktadır. Sende Avrupa’da okumak istiyorsan. Romanya’nın en popüler üniversitelerinden bir tanesi olan bu okulda okuyabilir, kariyer adımlarını zaman kaybetmeden atabilirsin. Tek yapman kararlı olmak ve eğitim hayatına hemen başlamak..

  Yaş Gh. Asachi Teknik Üniversitesi, Romanya’da bulunan bir lisans ve lisansüstü kurumdur. Üniversite 1949 yılında Romanya’nın Iasi şehrinde kurulmuştur. Teknik eğitimin farklı alanlarında çok çeşitli dersler sunan bir devlet üniversitesidir. Üniversitenin ana kampüsü hem karada hem de suda bulunur, bu da onu yerel iklime uyarlanabilir hale getirir.

  1949’dan önce, Avrupa’da teknik üniversiteler kavramı vardı, ancak önceden belirlenmiş bir eğitim kursu değildi. Yaş Gh. Asachi Teknik Üniversitesi, böyle bir kurum kurmaya hevesli olan, ülkenin önemli bir mühendis grubunun sonucu olarak kuruldu. Üniversitenin ilk rektörü Dr. Titu Maiorescu, rektörlüğünü ise Prof. Gheorghe Asachi yaptı. Üniversite sekiz fakülte ile başladı; inşaat mühendisliği, elektrik mühendisliği, makine mühendisliği, kimya mühendisliği, ziraat bilimi, mimarlık ve ormancılık. Her fakülte en az bir profesör tarafından yönetilir ve öğrencilere ders vermekten ve yönetmekten sorumlu birkaç yardımcı doçent vardır.

  IASU’nun vizyonu, teknoloji alanlarında yenilikçiliği ve yaratıcılığı kolaylaştırırken kaliteyi koruyan bir kurum olmaktır. Ayrıca kurslarıyla yurtseverliği ve topluma entegrasyonu teşvik etmeyi amaçlıyorlar. Öğrencilerinin öğrenimleri sırasında gönüllülük fırsatlarına katılmaları alışılmadık bir durum değildir. Bu, öğrencilerinin sınıf dışında gerçek yaşam becerileri kazanmalarına ve mezun olduktan sonra istihdam için yerel işletmelerle ilişkiler kurmalarına yardımcı olur.

  Üniversite, öğrencilerine kaliteli eğitim veren ve yerel olarak çok sayıda vatandaş istihdam eden saygın bir kurum haline geldi. . Dünyanın dört bir yanındaki diğer üniversitelerle, öğrencilerin her seferinde en az bir sömestr veya bir yıl boyunca yurtdışında eğitim görmelerine izin veren birkaç döviz programları var. Yaş Gh. Asachi Teknik Üniversitesi’nin ana kampüsü hem karada hem de suda bulunur ve bu da onu yerel iklime uyarlanabilir hale getirir. Mevcut durumuna rağmen, birçok Rumen bu miras açısından zengin bölgede büyük umutlar görüyor; dikkatin, kaynakların ve desteğin doğru kombinasyonunun bu bölgenin yüzyıllar önce “Doğunun Paris’i” olarak bilindiği gibi bir kez daha gelişmesine yardımcı olabileceğine inanıyorlar.

  IASU, öğrencilere iyi bir çalışma sunuyor gönüllülük ve ulusal tarih hakkında bilgi edinme gibi ders dışı faaliyetleri yoluyla etik ve vatanseverlik duygusu. Bu, yüksek öğretimde teknolojik yenilik ve yaratıcılığı teşvik ederken yeni nesillerin Romanya toplumuna entegre olmasına yardımcı olur.

  Romanya’da Eğitim

  Romanya, kıtanın kalbinde yer alan bir Avrupa ülkesidir. Konumu, onu dünya çapındaki öğrenciler için popüler bir eğitim yeri haline getiriyor. Ülkenin sıcak havası ve uygun yaşam maliyetleri, onu okula gitmek için ideal bir yer haline getiriyor. Dünyanın her yerinden öğrenciler bu nedenle Romanya’da eğitim almayı tercih ediyor. Ülkenin güzel manzarası da onu öğrenmek için harika bir yer haline getiriyor. Yurtdışında eğitim almak isteyen herkesin Romanya’nın eğitim sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmesi tavsiye edilir.

  Romanya’ya giden çoğu öğrenci bunu bir eğitim programının parçası olarak yapar. Bu öğrenciler akıllı telefonlarını kullanarak üniversite kurslarına kaydolurlar. Romanya’daki çoğu kolej ve üniversite ulusal olarak finanse edilir ve az parayla mükemmel kalitede eğitim sağlar. Ayrıca, ülke modern kütüphaneler, kitapçılar ve sınav merkezleri gibi mükemmel bir öğrenim altyapısına sahiptir. Birçok öğrenci, orada okurken üniversite sponsorluğundaki yurtlarda kalır. Sonuç olarak, bu öğrencilerin çoğu, eğitime çok az zaman harcarken geniş bir eğitim alırlar.

  Ulusal olarak finanse edilen üniversiteler çoğu öğrenciye geniş bir eğitim sağlar. Ancak, her öğrenciye etkili bir şekilde öğrenmesi için gereken dikkati vermeye daha fazla odaklanan bazı özel üniversiteler de mevcuttur. Bazı özel üniversiteler ayrıca uluslararası öğrenciler için daha fazla esneklik sunar ve vizeleri ulusal üniversitelerden daha hızlı ayarlayabilir. Bu şekilde, uluslararası öğrenciler genellikle önce bir eğitim programından geçmek yerine liseyi bitirdikten hemen sonra üniversite kurslarına kaydolurlar. Romanya’yı eğitim yeri olarak seçme nedenleri ne olursa olsun, tüm öğrenciler oraya vardıklarında yerel kültür ve çevre hakkında mükemmel bir bilgi edinirler.

  Yurtdışında eğitim almak isteyen herkesin Romanya eğitim sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmesi tavsiye edilir. bu amaç için bir üniversite veya kolej kursu hedefi seçmeden önce. Öğrenciler, akıllı telefonlarını kullanarak ya da ulusal bir üniversite diploma programını tamamladıktan sonra orada okurken genellikle seçtikleri ülke hakkında mükemmel bir bilgi edinirler.


  Fakülteler

  • Mimarlık Fakültesi “GM Cantacuzino”
  • Bilgisayar Fakültesi
  • İnşaat Mühendisliği Fakültesi
  • Makina Mühendisliği ve Endüstri Yönetim Fakültesi
  • Elektronik, Telekomünikasyon ve Bilişim Teknolojileri Fakültesi
  • Su teknolojisi Bölümü, Jeodezi ve Çevre Mühendisliği
  • Kimya Mühendisliği ve Çevre Koruma Fakültesi
  • Elektrik Mühendisliği ve Uygulamalı Bilişim Fakültesi
  • Makina Mühendisliği Fakültesi
  • Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Fakültesi

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1