Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi

Avrupa’nın en iyi yaşam şartlarına sahip ülkelerinden biri olan Romanya’da üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin her daim yanında olan Eurostar yurt dışı eğitim danışmanlığı ile hem kaliteli hem de ucuz lisans eğitimi almanın avantajlarını yaşayabilirsiniz.

Romanya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi

  Romanya’nın başkenti Bükreş, kaliteli üniversiteleri ile dünyanın birçok yerinden öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Siz de bu ülkede eğitim alabilirsiniz ve önerimiz, tarım ve veterinerlik üzerine eğitim almak amacınız varsa, gerçekten geleceğinize ışık tutacak, Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi hakkında bilgi almalısınız. Bu eğitimi almak için okul seçiminiz gerçekten son derece doğru olacaktır. Tarım eğitimleri ile veterinerlik öğretileri uzmanlık gerektirmektedir. Bu nedenle, ister ülkemizde, ister yurtdışında bu eğitimleri almak için doğru kurumları seçmeniz çok önemlidir. Ülkemize yakın olarak, ekonomik anlamda da avantajları olması bakımından, okul size aradığınız özellikleri fazlasıyla sunacaktır. Bu nedenle, eğitiminiz devam ederken de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızla iletişime geçerek okul hakkında bilgi almalı ve başvurularınızı yapmalısınız.

  Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi, Romanya’nın başkenti olan Bükreş’te bulunmaktadır. Kurulması uzun yıllar öncesine uzanmaktadır ve 1869 yılından bu yana eğitim vermektedir. Son derece köklü bir eğitim kurumudur. Görsel anlamda, okul ana binası da ülkenin ve kentin simgesi olan tarihi yapılardan biridir. Okulun bölümleri olarak, tarım, bahçıvanlık bölümleri, gıda teknolojileri, zooloji, zıraat mühendisliği fakültesi, veterinerlik bölümleri gibi alanlarla birlikte, birçok fakülte ile eğitim birimleri, araştırma merkezleri bulunmaktadır. 5000 üzerinde öğrencisi ve alanlarında uzman, isim sahibi olan eğitmen kadrosu ile son derece beğenilen ve dikkat çeken bir kurumdur. 300 civarında akademik kadro ve personel bulunmaktadır.


  Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi’nde Eğitim İçin 10 Geçerli Neden:

  Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi’nde öğrencilerimiz de eğitim alabilirler. Üniversite öğrencilerimiz, lisans eğitimleri ve daha ileri eğitimler için kabul etmektedir. Uluslararası bir üniversitedir. Birçok yurtdışı okul ve kurumla işbirlikleri bulunmaktadır. Avrupa Birliği eğitim standartları  ve esasları ile uyumlu olan bir sisteme sahiptir. Bologna esaslarına göre eğitim veren bir yüksek eğitim kurumudur. Bu nedenle, öğrencilerin bir AB üniversitesinde eğitim almaları noktasında, mezuniyetlerinde mavi diploma almaları da söz konusu olmaktadır. Europass diploma ile kıta ülkelerinde çalışabilirsiniz. Kariyerinize başlayabilir, yüksek lisans ile doktora eğitimlerinizi de alabilirsiniz. Bu kaliteli üniversitede de devam edebilirsiniz.

  Okul eğitim dili ağırlıklı şekilde, İngilizce ve Fransızca olarak şekillenmektedir. Eğitim lisans yılları 6 sene olarak düzenlenmektedir. Dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler için hazırlık sınıfında eğitim verilmektedir.Bundan sonra, lisans senelerinde okulun son derece kaliteli eğitimi tüm öğrencilere eşit olarak verilmektedir. Altı yıl süren lisans eğitiminin birinci, ikinci ve üçüncü senelerinde, yani ilk üç senesinde, öğrencilerin temel klinik eğitimleri verilmektedir. Veterinerlik fakültesi için bunlar, hayvanların biyolojisi, anatomi ile biyokimya eğitimleridir. Kalan üç senede ise, uzmanlık alanlarına göre eğitim belirgin olmaya başlar. Hayvan hastalıkları, bulaşıcı hastalıklar ve dermatoloji dersleri de eklenir. Modern ve donanımlı laboratuarlar, klinikler, hayvan muhafaza ve bakım alanları, kesim yerleri, çiftlik bölümleri de bulunmaktadır. Üniversite, veterinerlik klinikleri ve ticari merkezleri ile satış yapan ve hizmet veren son derece önemli bir kurumdur aynı zamanda. Öğrenciler de satış yerlerinde uygun fiyatlara beslenme malzemelerini çok ekonomik rakamlara karşılayabilirler.


  Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi Puanları:

  Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi öğrencilerimize kapılarını sonuna kadar açmaktadır. Üniversitenin sunduğu önemli avantajlardan biri de öğrencilerin sınava girmeden, diplomaları ile başvurularını yapabilmelidir. Tüm detayları ve güncel bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan almakla birlikte, henüz lise eğitiminiz sona ermeden de ön kayıt için başvuru yapabilirsiniz. Bu çok daha avantajlı bir durum olacaktır, bu şekilde kontenjan sınırlamaları ve kontenjanların dolması risklerinden uzak olacaksınız. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrenci danışmanlarımız sizlere destek olacaklar. Tüm iletişim kanallarımız ile danışmanlığımızdan yardım alabilirsiniz. Kayıt sürelerinde öğrencilerimiz, bir puan şartı olmadan, sınava girmeden başvurularını yapabilirler. Sınav sisteminde dahil olmadan eğitim alabilmek kesinlikle öğrencilerimiz için önemli bir kolaylıktır. Ülkemizde sistem nedeniyle, hak ettikleri halde başarılı olamayan gençlerimizin sayısı kesinlikle az değildir.

  Lisede fen lisesi ya da fen ile matematik bölümlerinden mezun gençlerimiz kadar, farklı bölümlerde ya da meslek liselerinde eğitim alan gençlerimiz de okula başvurularını yapabilirler. Bölüm ve lise türünün önemi bulunmamaktadır. Eylül döneminde başlayan yeni eğitim dönemi için kayıtlarınızı Mayıs ayı ortalarında yapmalısınız. İkinci sömestrde başlamak isteyen öğrencilerimiz ise kayıtlarını kış döneminde yaptırmalıdır. Bir puan şartı ya da sınav uygulaması olmadığı gibi, aynı zamanda, not ortalaması şartı da aranmamaktadır. AKTS yani Avrupa Kredi Sistemi ile uyumlu bir okulda eğitim alacaksınız. Mutlaka bu seçkin okulu değerlendirmelisiniz değerli gençlerimiz.


  Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi Şartları:

  Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi şartları olarak, bir sınav esası ya da not ortalaması şartı bulunmamakla birlikte, elbette öğrencilerimizin üniversiteye kabulünde birtakım şartlar söz konusudur. Lise eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz ancak lisans eğitimlerine başlayabilirler. Herhangi bir nedenle lise eğitiminiz tamamlanmamışsa, bu durumda öğrencilik hayatınız üniversitede başlamaz. Ayrıca, diplomanızın yasal olması ve ibraz edilmesi gerekir. Lisans eğitimi alan gençlerimiz de lisans  diplomalarını sunarak master programlarına başlayabilirler. Referanslarınızın olması da çok önemlidir. Önemle belirtelim, öğrencilerimizin üniversiteye kabul edilmesi için ibraz edilmesi gereken dosyalar bulunmaktadır. Bunları hazırlayarak, öğrenci danışmanlarımızla birlikte başvurularınızı yapabilirsiniz. Elbette kayıt sürelerini kaçırmadan eğitim talebinizi iletmelisiniz.

  Diploma, referanslarınız, başvuru dilekçeniz, sağlık raporu, transkript, sabıka kaydı, askerlik tecil işlemlerinin tamamlanması, seyahat sağlık sigortası gibi belgelerin hazırlanması önemlidir.


  Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi Fiyatları:

  Bükreş Tarım ve Veterinerlik Üniversitesi fiyatları senelik 4500 Euro olarak belirlenmiştir. Diğer ülkelerle, üniversitelerle kıyaslandığında son derece ekonomik, alınan eğitim karşılığında değerlendirildiğinde ise son derece uygun rakamlı bir harçtır miktarıdır. Öğrenciler ödemelerini, İlk taksit olarak Eylül ayında, ikinci taksit olarak ise Şubat Ayı başında yapabilirler. Romanya, son derece düşük maliyetleri ile yaşam olanakları sunmaktadır. Diğer Avrupa Ülkeleri ile kıyasladığınızda son derece ekonomik rakamların sizi beklediğini görebilirsiniz. Diğer ülkelerin yanında, ülkemizle de kıyaslama yapabilirsiniz. Ülkemizde şehir dışında bir üniversitede eğitim alan gençlerimiz bile, daha fazla bütçe yapmaktadırlar. Ayrıca, üniversite harçlarının özel üniversitelerle kıyaslandığında çok daha ekonomik olduğu da bir gerçektir. Ulaşım, konaklama, yeme içme giderlerinize uygun bütçe ayırmanız yeterlidir. Yurtlarda ya da kiralık evlerde kalabilirsiniz. Yurtlar temiz ve güvenlidir. Eski ya da yeni yurt seçeneklerine göre, fiyat aralıklarını bütçenize uygun değerlendirebilirsiniz.

  Öğrenciler için burs imkanları bulunduğunu da belirtelim. Ülkemizden verilen yurtdışı bursları ile Avrupa Birliği bursları ile Romanya bursları, üniversitenin bursları da seçenekleriniz arasında olabilir.

  Üniversite size son derece avantajlı kariyer olanakları sunacaktır. Romanya ve sınır ülkelerde, öğrencilerin eğitimlerini aldıkları mesleklerde çalışma şansları son derece yüksektir. Özellikle veteriner hekimlerin Avrupa Ülkeleri’nde çalışma olanakları bulunmaktadır. Geçerli diplomanızla birçok kıta ülkesinde kariyerinizi yapabilirsiniz. Staj olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Ayrıca öğrencilik döneminizde bir yandan çalışarak harçlığınızı çıkarabilirsiniz. Romanya huzurlu, sevimli ve eğitim oranı da yüksek bir ülkedir. Yaşıtlarınız hem Romanyalı gençler, hem de farklı ülkelerden öğrencilerle tanışarak renkli bir çevre edinebilirsiniz.


  Fakülteler

  • Ziraat Fakültesi
  • Bahçe Bitkileri Bölümü
  • Hayvan Fakültesi
  • Veteriner Fakültesi
  • Arazi ıslahı ve Çevre Mühendisliği Fakültesi
  • Biyoteknoloji Bölümü
  • İşletme Fakültesi, Tarım ve Kırsal Kalkınma Ekonomik Mühendisliği
  • Uzaktan Eğitim ve FR Bölümü
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1