Amerika’da Burslu Okumak

Burs alarak Amerika’da eğitim imkanı var mı?

Amerika hayallerin ötesindeki bir ülkedir. Her gencin hayali hayatlarının belirli bir kısmını Amerika’da geçirmek değil midir? Amerika rüyaların ve özgürlüklerin ülkesidir. Her genç orada eğitim almak istemektedir. Yaşamları boyunca harika zaman geçirecekleri bir dönemi yaşamak isterler. Amerika pahalı bir ülkedir. Eğitim alması da oldukça maliyetli olabilir. Bunun farkında olan öğrenciler Amerika’da burslu okumak seçeneklerini araştrmaktadır.

Burslu okumak İçin Gerekenler

erişilmeyecek bir fırsattır. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek sizlere pek çok açıdan fayda sağlayacaktır. Dil eğitiminiz ve ufkunuzun açılması açısından Amerika eşsiz fırsatlar ülkesidir.

Burslu Okumak Avantajları

ve bunun yanı sıra sağlam bir eğitim almak sizlerin çıta yükseltmesine yardım etmektedir. Amerika’ya gidebilmeniz için belirli dil seviyesini edinmiş olmanız gerekir. Amerika’da eğitim için öncelikle dil kurslarına giderek dilinizi geliştirmeniz gerekir. Çünkü sizlerden dil sertifikası talep ederler. Bu sertifikaya sahip olabilmek için gerekli özveride bulunmanız beklenir.

TOEFL kursu sizlerin Amerika eğitimi için gerekli dil becerilerini kazanmanızı sağlayacaktır. Elbette dil sertifikası almak kişileri zorlayabilmektedir ancak ulaşılacak hayal için bu zorluklarla baş etmek gerekir. Sizler de hayallerinize doğru ilk adımı atmak için TOEFL kursuna kayıt olmalısınız. Eğer bu durum sizi zorlarsa sonrasında IELTS sertifikası da alabilirsiniz. Bu sertifikayla da Amerikada burslu okuyabilirsiniz ancak önceliğiniz TOEFL olursa sizler için daha iyi olur. Bu kurslarda sağlam bir şekilde hazırlık yapmanız gerekir. Yapılacak dil sınavında burs alabilmek için çok ter dökmeniz gerekir. En iyi puanı almanız beklenir.

Çok gayret gösterip dil sınavında başarılı olmanız gerekir. Burs almak yerine kendi paranızla bir eğitim programı düşünüyorsanız alacağınız dil puanı daha az olabilir. Ancak Amerikada burslu okumak için elinizden gelenin en iyisini yapmanız beklenir. Bu ilk kademeyi başarıyla atlattığınız zaman ikinci kademe sizleri biraz daha zorlayacaktır. Çünkü bu kademede sadece Türk öğrenciler değil Amerikalılar da bulunmaktadır. SAT sınavı ikinci kademe olarak önünüze çıkar. Bu sınavda başarılı olmanız Amerika’da eğitim almanız açısından oldukça önemlidir.

Türkiye’de sizleri SAT sınavına hazırlayacak bir kursa gidebilirsiniz.  SAT sınavında matematik ve İngilizce bölümleri bulunur. Matematiği iyi olan bireyler kolaylıkla bu bölümle başa çıkabilir. Ancak sizleri zorlayacak bölüm İngilizcedir. Sizlerin yarışacağı kişiler İngilizceyi ana dili olarak kullanan kişilerdir. Zorlayıcı terimlerle karşılaşmanız olasıdır. Bu durumda sınavda başarılı olabilmek için azimli ve kararlı olmanız gerekir. Bu kararınıza bağlı kalıp oldukça iyi çalışmanız gerekir.

Okumak Çok mu Zor?

Amerikada burslu okumak için dil bilmeniz çok önemlidir. Yapılan sınavlarda başarılı olmanız bu konu açısından sizlerin rehberi olacaktır. Amerika’da okumak için alabileceğiniz referanslar da işlerinizi kolaylaştırabilir. Islak imzalı referanslar almayı unutmayın. Bu bir şart olmasa da bazı kimselerin önüne geçmenize olanak sağlamaktadır. Amerika’da okurken dilediğiniz aktivitelere katılın. Sosyalleşmek için, harika zamanlar geçirmek için aktif olun. Amerika’ya gitmeden önce de bulunduğunuz ülkede sosyal faaliyetlere katılımda bulunun. Spor kulüplerine kayıt yaptırın. Sosyalleşmeyi unutmayın.

Amerika'da burslu okumak

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1