Ukrayna Yüksek Lisans

Ukrayna yüksek lisans başvuru yapmak isteyen öğrencilere düşük ücretler ile yüksek lisans avantajı sağlanıyor. Ayrıca yüksek lisans eğitiminiz boyunca yeni bir dil öğrenebiliyorsunuz. Dünyanın çeşitli ülkelerinden öğrenim için gelen diğer öğrenciler ile tanışıp kaynaşma fırsatı bulabiliyorsunuz. Ukrayna yüksek lisans okumak size birçok deneyim kazandıracaktır.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna’da Yüksek Lisans Eğitimi

Ukrayna öğrencilere YÖK denkliği olan üniversiteler de eğitim imkanı sağlamaktadır. Yüksek lisans ve doktora için sizler de Ukrayna’yı tercih etmek istiyorsanız ve Türkiye’deki üniversitelerde yüksek lisans ve doktora eğitimi için ÖSYM tarafından yapılan ALES sınavına girmek ve başarılı olma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Ukrayna sizlere kapılarını açmış bir ülkedir. Sadece lisans diplomasına sahip olmanızın yeterli olacağı Ukrayna üniversitelerinde europass mavi diploma sahibi olabilmeniz mümkün hale geliyor.
Ukrayna Doğu Avrupa ve dünya çapında tercih edilen üniversiteleri ile yüksek lisans ve doktora diplomalarını öğrencilere sağlıyor. Avrupa ülkelerinde ve Türkiye’de geçerli diplomanız ile europass mavi diploma sahibi de olabilirsiniz. Akademik kariyeriniz için alanınızda uzmanlaşma fırsatını sizlere sağlayan bu üniversiteler yalnızca lisans diplomanızın olması halinde sizlere eğitim vermek için cüzi ücretleri ile destek sağlıyor.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Ukrayna üniversitelerinde yüksek lisans ve doktora eğitimi için farklı sürelerde eğitim sağlanmaktadır. Yüksek lisans eğitimi 1 yıl Rusça dil eğitimi ile birlikte toplam 3 yıl süreyle tamamlanmaktadır. Doktora eğitimi için ise 3 ile 6 yıl arasında bu süre tamamlanmaktadır.
Ukrayna Avrupa standartlarında eğitim veren üniversitelere sahiptir. Üniversitelerde 6 yıl doktora yaptığınızda profesör unvanına hak kazanır ve kariyeriniz için önünüze çıkan fırsatları değerlendirebilirsiniz.


Ukrayna’da Yüksek Lisans YÖK Denkliği Var Mı?

Ukrayna üniversitelerinin birçoğu YÖK denkliği olan üniversitelerdir. Bu üniversitelerde eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Avrupa standartlarına uygun eğitim sağlayan Ukrayna üniversiteleri mavi diploma imkanını da öğrencilere sağlamaktadır ve en önemlisi de bu üniversitelerde eğitim görürken sizlere YÖK denkliği de sağlanıyor. Böylece Türkiye’de hiçbir sınava veya şarta bağlı kalmadan Ukrayna üniversitelerinden almış olduğunuz diplomanız ile çalışmaya başlayabilirsiniz.


Ukrayna’da Yüksek Lisans YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Eğitim gördüğünüz üniversitenin eğitim sisteminin değişmesi ve Türkiye’de YÖK tarafından yapılan değişiklikler nedeniyle kimi zaman Ukrayna üniversitelerinden mezun olduğunuzda diplomanızı geçerli hale getirebilmek için YÖK denklik sınavına girmeniz gerekir. Bu konuda Eurostar sizlere gerekli desteği ve bilgiyi sağlayacaktır. Eurostar vasıtasıyla tercih ettiğiniz Ukrayna üniversitelerinin birçoğunda hiçbir belge veya evraka gerek kalmadan diplomanız ile Avrupa’da ve Türkiye’de iş bulmanız mümkün olur. Ancak YÖK denkliği olmayan üniversitelerde eğitim görüyorsanız Türkiye’de çalışabilmeniz için YÖK denklik sınavına girmeniz gerekiyor.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Ukrayna’da yüksek lisans eğitimi sonrasında Türkiye’de çalışabilmeniz mümkün olacaktır. Eurostar vasıtasıyla başvuru yaptığınız üniversitelerin hepsi YÖK denkliği olan üniversitelerdir ve bu üniversitelerde yüksek lisans eğitimini aldıktan sonra Türkiye’de çalışabilmeniz mümkün hale gelir. Üstelik bunun için hiçbir belge veya ekstra sınava girmenize gerek kalmaz.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Kaç Para Fiyatları Nedir?

Ukrayna üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi için harcayacak olduğunuz ücret oldukça idealdir. Birçok ülkeye göre eğitim kalitesi ve eğitim ücretleri düşük belirlenmiş olan bu üniversitelerde siz de yıllık Türkiye’de ödeyecek olduğunuz yüksek lisans harç ücretlerinden çok daha düşük ücret ödeyerek Ukrayna üniversitelerinde eğitimimize tamamlayabilir europass mavi diploma sahibi olabilirsiniz.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Ukrayna’da yüksek lisans eğitimi sınavsız mümkün hale gelmektedir. Türkiye’de ALES ve benzeri birçok sınava mecbur kalacaksınız. Üniversitelerde eğitim görmek yerine sınav stresi yaşamadan yüksek lisans eğitimi için Ukrayna’yı tercih edebilirsiniz. Lisans diplomanız bu üniversitelere kayıt yaptırabilmeniz için yeterli olacaktır. Eğitim bölümlerinde Rusça, Ukraynaca ve İngilizce dillerinde eğitim verilmektedir. Bunun dışında Türkçe eğitim görebileceğiniz bölümler de bulunuyor.


Ukrayna’da Yüksek Lisans TOEFL Puanı, İELTS Puanı, YDS Puanı Gerekli midir?

Ukrayna üniversitelerinde eğitim görebilmeniz için hiçbir sınava mecbur olmazsınız. Yüksek lisans eğitimi için sizlere adres ya da benzeri hiçbir sınav zorunluluğu tutulmamaktadır. Dil konusunda yeterli düzeyde olduğunuzda Eurostar vasıtasıyla başvurularınızı gerçekleştirebilir ve başvurunuzun kabul edilmesini sağlayabilirsiniz.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Ukrayna’da yüksek lisans eğitimi alan Türk öğrenci sayımız gitgide artmaktadır. Eurostar vasıtasıyla her yıl onlarca öğrencimiz eğitim kurumlarında yüksek lisans eğitimi görmeye başlamaktadır. Giderek bu üniversitelerden mezun olan öğrenci sayımız ve kariyerini yurtdışında planlayan öğrencilerimiz artmaktadır. Eurostar 20 yıllık tecrübesiyle bu konuda tüm öğrencilerimize destek veriyor.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Ukrayna üniversitelerinde yüksek lisans okumak için yalnızca Eurostar vasıtasıyla lisans diplomanızı kullanarak başvuru işlemi oluşturmalısınız. Sizler de hiçbir sınav veya puan şartı talep edilmemektedir ve kolayca başvurunuzu Eurostar aracılığıyla kabul edilmektedir.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Okumanın Avantajları?

Ukrayna üniversiteleri yüksek lisans eğitimi sonrasında doktoraya da devam ettiğinizde alanınızda uzmanlaşmanız ve akademisyenlik kapılarını açabilmeniz mümkün olacaktır. Özellikle tıp ve benzeri bölümlerde eğitim gördüğünüzde profesör olarak eğitim alanınızda kendinizi geliştirilmiş olabilirsiniz. Yüksek lisans eğitimi ile birlikte doktora eğitiminin sizlere sağlayacak olduğu avantajlar arasında sosyo-kültürel açıdan gelişme ve eğitim gördüğünüz alanda akademisyen olabilmek gibi birçok avantaj sağlanıyor.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Mezunlarınız Var Mı?

Ukrayna Avrupa standartları ile eğitim sağlayan ülkelerden bir tanesidir. Europass mavi diploma imkanını sizlere sağlayan Ukrayna üniversitelerin de Eurostar vasıtasıyla eğitim gören ve mezun olduktan sonra kariyerinin yurtdışında sürdürmeye devam eden birçok öğrencimiz bulunmaktadır. Eğitim gördüğünüz alanda ve staj döneminde elde etmiş olduğunuz başarılar ve diplomaları ile sizlere iş olanakları ve yepyeni fırsatlar sağlanacaktır. Bu fırsatları değerlendiren öğrenci sayımız giderek artıyor ve Eurostar vasıtasıyla yurtdışında yüksek lisans doktora ve lisans eğitimi görmüş olan öğrencilerimiz bugün kaliteli firmalarda veya kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmalarını sürdürüyor.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Bursları-Burslu Veya Ücretsiz Yüksek Lisans Okuyabilir Miyim?

Ukrayna burs konusunda öğrencilerine yeni fırsatlar oluşturan ülkelerden bir tanesidir. Sizlere birçok eğitimi için burs imkanı sağlayan Ukrayna üniversitelerinde eğitim burslarından yararlanarak devlet üniversitelerinde ve özel üniversitelerde bütçenize uygun şekilde eğitim fırsatlarından yararlanabilirsiniz.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Ukrayna’da yüksek lisans eğitimi sonrasında Türkiye’de çalışabilmeniz mümkün hale gelir. Çünkü Ukrayna Avrupa ülkelerinin çoğunda ve Türkiye’de de diplomanın geçerli olduğu ülkelerden bir tanesidir. Avrupa’da akademisyenlik yapma şansını da elde edebileceğiniz üniversitelerden mezun olduğunuzda Türkiye’ye gelerek çalışma fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. Denklik olarak eğitiminiz sonrasında çalışmaya başlayabileceğiniz gibi YÖK denkliği olan üniversiteler de eğitim gördüğünüzde hiçbir sınava gerek kalmadan direkt çalışmaya başlayabilirsiniz.


Ukrayna’da Doktor Okumanın Şartları

Ukrayna’da eğitim görebilmeniz için hiçbir şart aranmıyor. Yalnızca eğitim görmenize ve yurt dışında çıkmanıza mani olacak bir yükümlülüğünüzün bulunması yeterlidir. Lisans eğitimi bulunan tüm Türk öğrenciler Ukrayna üniversitelerinde yüksek lisans gerçekleştirme imkânına sahip olabilirler.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Eğitimi ALES Şart Mı, Puanları Nedir?

Ukrayna’da yüksek lisans eğitimi alabilmek için sınav şartı aranmamaktadır. Türkiye’deki üniversitelerde yüksek lisans yapabilmeniz için ALES sınavından yüksek puan almanız gerekiyor. Sıralama şeklinde üniversitelere yerleştirmeniz mümkün hale gelirken yurtdışındaki üniversitelerin birçoğunda ve Ukrayna üniversitelerinde yüksek lisans eğitimi için ALES şartı aranmıyor.,


Ukrayna’dan Yüksek Lisans Okurken Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Ukrayna’da Türkiye’deki üniversitelere denklik sağlandığı takdirde yatay geçiş yapma imkanınız yüksek olacaktır. Yatay geçiş için Türkiye’deki üniversitelerin talep ettiği özelliklere sahip olmanız gerekiyor. Bu konuda sizlere Eurostar gerekli bilgiyi sağladıktan sonra başvuru işlemlerinizi de sizlere destek olacaktır.


Ukrayna’da Yüksek Lisans İçin Gerekenler Ve Başvuru Tarihleri

Ukrayna üniversitelerinde yüksek lisans için yalnızca Eurostar vasıtasıyla başvuru oluşturmamız gerekiyor. Bunun dışında lisans diplomanızın olması yurtdışı üniversitelerine başvuru yapabilmeniz için yeterli oluyor.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Okumak İstiyorum

Ukrayna üniversitelerinde eğitim görmek istiyorsanız Eurostar vasıtasıyla bu ülkede hangi üniversitelere kayıt oluşturabileceğiniz konusunda bilgi alabilirsiniz. İstediğiniz kriterlere sahip olan üniversitelerde Türkçe eğitim veren alanlarda ve üniversitelerde eğitim görebilmeniz de mümkündür.


Ukrayna’da Yüksek Lisans Okumanın Maliyeti Kaç Para, Mantıklı Mı?

Eğitiminiz için yurtdışı programları sizlere büyük olanaklar sağlıyor. Üstelik düşük lisans ücretleri ödeyerek yurtdışında ve Ukrayna’da yüksek lisans imkânına sahip olabilirsiniz. Eurostar yurtdışı eğitim ve danışmanlık ekibine danışarak sizin için en ideal üniversiteyi belirleyebilirsiniz.


Ukrayna’da Türkçe Yüksek Lisans Eğitimi Veren Üniversiteler Var Mı?

Eurostar vasıtasıyla Ukrayna’da Türkçe eğitim veren üniversiteler hangileri olduğu ve hangi bölümlerde Türkçe eğitim verildiği gibi bu konularda bilgi alabilirsiniz.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1