Rusya'da Mimarlık Eğitimi

Rusya'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Rusya'da Eğitim

Eğitim Süreci ve Takibi

Rusyada Mimarlık meslek olarak zorlu bir meslektir. Buna rağmen pek çok genç bu meslekte yükselebilmek adına eğitim hakkını bu alanda tamamlama gayreti içine girmeyi hedeflemektedir. Maaş statüsünün yüksekliği, kariyerinize yön verişiyle mimarlık mesleği gençlerin gözdesi bir bölümdür. Özellikle birçok genç bu branş eğitimini almak için sınavsız kabul gerçekleştirebilen Rusya’da eğitim almayı düşünmektedir.

Son senelerde mimarlık mesleğine olan ayrıca yatkınlığıyla bu bölüme girmeyi hayal edip yerleşemeyenler olabilmektedir. Özellikle bu gençlere istinaden sınavsız kabul gerçekleştiren Rusya’da lisans öğrencisi olabilmek için lise diplomanızı alarak kayıt gerçekleştirebilirsiniz. Siz de geleceğinizi şekillendirecek olan bu mesleği küçüklüğünüzden beri hayal ediyorsanız taban puan derdine son diyerek Eurostar yurtdışı eğitim danışmanları rehberliğinde kayıt sürecinize hız kazandırabilirsiniz.


Rusyada Mimarlık Eğitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Rusya’da kendinizi gösterebileceğiniz kaliteli eğitim öğretim ortamında dört yıllık kaliteli zaman geçireceksiniz. Bu güzel dört yıl sonrasında mimarlık bölüm mezunları arasında en başarılı kimliklerle iş sahalarında yer alabilirsiniz. Mimarlık alanında hem yeteneğiniz hem de bilginizle yoğrularak çok iyi bir mimar olarak gelecek kaygısını atarak memleketinize dönüş yapabilirsiniz.


Eğitimi YÖK Denkliği Var Mı?

Bölüm tercihi biraz da YÖK denklik avantajı sunduğu için siz değerli gençlerin tercih kapısı olmaktadır. Okurken ailemden yeterince ayrı kalıyorum mantığıyla hareket eden gençler iş sahasında yer alırken memleket özlemlerini bir kenara atma gayretinde bulunmaktadırlar. İşte bu noktada Rusya tercihi imdadınıza koşarak siz değerli gençlerin Türkiye’de çalışabilme ayrıcalığını sunmaktadır.

YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Özellikle Mimarlık eğitimi almak için Rusya seçimiyle hareket eden gençler Türkiye sınırlarında çalışma hakkından faydalanmak istiyorlar. Mezuniyetle birlikte YÖK denklik diplomasının alınması bu kolaylığı sağlamaktadır. Bazen kurumlar arası çalışma farklılıklarından dolayı bilgi ve yetenek ölçümü için YÖK yeterlilik sınavlarıyla karşılaşırsınız. Ama Rusya’da aldığınız kaliteli eğitim sizlerin bu sınavdan başarıyla geçeceğiniz gerçeğini değiştirmemektedir.


Rusya’da Mimarlık Okuyup Türkiye’de Çalışmak Nasıl Olur?

Rusya’da mimarlık alanında alacağınız lisans eğitimi sonrasında Türkiye’de çalışma ayrıcalığınız olacaktır. Eğitim öğretim hayatınız devam ederken de tatil sezonlarını değerlendirerek dilediğiniz işyerinde part time yer alarak bilgilerinizi uygulamaya geçirebilirsiniz. Böylelikle iş hayatına atılmadan tecrübe kazanmaya başlayacaksınız.


Rusya’da Mimarlık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Mimarlık bölümü dört yıllık süren bir lisans dönemidir. Bu süreç boyunca kimi zaman dönemlik kimi zaman yıllık harç ödemeleri gerçekleştireceksiniz. Özellikle birçok ülkeye göre Rusya mimarlık bölüm seçiminde bulunduğunuzda oldukça uygun fiyatlı harç ödenekleriyle karşılaşırsınız. Bu da sizlerin cebinizi ailenize yormayacak standartlarda bir hayat sunabilecektir.


Rusya’da Mimarlık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Sınava girmeden kayıt olabileceğiniz bölümlerden biri de mimarlık bölümüdür. Rusya’da okuma konusunda kararlı iseniz mimarlık bölüm kayıt işlemleriniz esnasında herhangi bir sınav puanıyla karşı karşıya kalabilme durumunuz olmayacaktır. Özellikle sınavsız giriş ayrıcalığıyla bölüm eğitiminize kısa zamanda başlayabileceksiniz.


Rusya’da Mimarlık Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Türk gençlerinin son senelerdeki yurtdışı tercihleri arasında yer alan ülkelerden biri de Rusya’dır. Rusya ülke olarak bu gerçeğe paralel olarak hem Türkçe destekli eğitime önem vermekte hem de Türk gençleri için kontenjanlarını arttırma gayreti içine girmektedir. Her sene daha çok Türk genciyle eğitim hayatına yön veren Rusya’da sizlerde kaliteli eğitim ortamından faydalanabilme tercihinde bulunabilirsiniz.


Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Çizgiler, tasarlama, yaratıcılık dil bütünlüğüyle kendinize güveniyorsanız mimarlık sahasında başarısızlık sizinle karşılaşmayacaktır. Sanatçı ruhunuzla birlikte mimarlık alan derslerine olan ilginizin bütünleşmesiyle başarılı bir mimar kimliğiyle Rusya’dan mezun olabilme ihtimaliniz vardır. Eurostar ekibimiz ile danışarak okuyabilirsiniz. Özellikle lise diplomanız kayıt sürecinde en önemli yardımcınız olacaktır.


Okumanın Avantajları?

Yaratıcı ve özgür ruhunuzu kaliteli bir şekilde geliştirebilme fırsatını Rusya mimarlık fakültesinde bulabilmeniz mümkündür. Kendinizi birçok ülke çapında kanıtlayabileceğiniz ayrıca lisans dönemini Rusya size sunabilmektedir. Özellikle siz de bu avantajlardan sonuna kadar faydalanabilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Bitiren Mezunlarınız Var Mı?

Bölüm kaydının kolay gerçekleştirilmesi ve sınavsız kabul olanakları burayı çekici kılmaktadır. Mimarlık alanında burada kendini yetiştirip belirli noktalara gelmiş mezunlar bulunmaktadır. Bu mezunlar kendilerini en iyi şekilde yetiştirip başarılı bir kimlikle öğrenim hayatlarını sürdürmektedirler. Sizlerde mezunlarla forum siteleri ya da Eurostar danışanları rehberliğiyle buluşup bire bir görüşme imkanı yakalayabilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Eğitimi Bursları – Burslu ya da Ücretsiz Mimarlık Okuyabilir Miyim?

Mimarlık alan eğitiminde Rusya’da yer alıyor olmanız ayrıcalıkları yakalayabilme kolaylığını sizlere sunacaktır. Birçok genç gibi başarılı olmanız durumunda derecelendirilen burs imkanları sizlerle buluşabilecektir. Üniversite birinciliği, fakülte birinci, ikinci ya da üçüncülüğü, dönem bazında dereceli puanla dönemi bitirme gibi başarılar elde ederler. Bu burs imkanları sadece maddi bazda olmayıp yemek ya da yurt gibi imkanlarla sizlerle buluşabilir.


Rusya’da Mimarlık Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Mimarlık alanındaki eğitim sürecinde Rusya’da yer almanıza rağmen Türkiye’de çalışabilme ayrıcalığı yakalayabilirsiniz. Özellikle YÖK denklik mezuniyet belgesi bu avantajıyla sizleri karşılamaktadır. Türkiye’deki iş sahalarında yeterli bilgi ve donanıma sahip olabilmek için tecrübe kazanarak işe koyulabilirsiniz. Ayrıca bunu gerçekleştirebilmek için okurken kendinizi geliştirebileceğiniz iş ortamlarında yer almayı düşünmek iyi bir fikir.


Okumak Şartları

Özellikle Mimarlık okumak için lise diplomasına sahip olmanız kadar yeteneklerinizin olması da önemlidir. Yaratıcı düşünmek, sanatsal zekayla bütünleyici bir mimarlık yeteneği sayesinde çok iyi noktalara gelebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir sınav puan sorgulaması yapmadan sizi kabul edecek olan Rusya’da yer alma tercihinizde kendinize olan iyi mimar olma inancı da etken olacaktır. İnancınızı gerçekleştirirken Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık ofislerinden faydalanarak kayıt sürecinize hareket katabilirsiniz.


Taban Puanları

Birçok gencin girme zorunluluğunun olduğu lise sonrası sınavlar stresli bir dönemle sizleri yormaktadır. Rusya mimarlık okumak isteyen gençler için böyle bir sınava girme zorunluluğu aramamaktadır. Taban puana bakmadan lise diplomanızı alarak kayıt sürecinizi başlatabilme fırsatını Eurostar ile gerçekleştirip lisansınıza başlayabilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

 Başarılı bir mimarlık fakültesi öğrencisi iseniz yatay geçiş olanağını hayata geçirme olanağınız vardır. Başarılı olduğunuzu kanıtlayan transkript ve Rusya’da aldığını ders içeriklerini örtüştüren kurumlara yapacağınız başvurularla hayalinize kavuşabilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Evrak hazırlıkları meşakkatli bir süreçtir.Rusya’da mimarlık hayallerinizi gerçekleştirirken bu süreci hızlandıracak olan Eurostar eğitim danışmanlık ofislerine ziyarette bulunabilirsiniz. Mimarlık okumak için Mayıs Ayı’nın ikinci haftasıyla başlayacak olan kayıt zamanını kaçırmamaya özen göstermelisiniz.


Rusya’da Mimarlık Okumak İstiyorum

Özellikle Mimarlık eğitiminizi Rusya’da gerçekleştirmek istiyorsanız lise diplomanızı elinize alın ve hemen başvuru gerçekleştirin. Hayat şartlarının öğrencilere uygunluğu ve harç ödeneklerinin ucuzluğuyla Rusya sizler için kaçınılmaz fırsattır. Okumak isteyen her gencin ayrıca sınav puanına bakılmaksızın kayıt işlemlerini tamamlayarak Rusya’daki lisans kariyerini başlatabilme olanağı bulunmaktadır.


Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı Mı?

Ekonomik bir ülke olan Rusya’da alacağınız mimarlık eğitimi için harç ödeneklerinin uygunluğu sizleri şaşırtabilecektir. Öğrencilerin ekonomik sıkıntı çekmeden yaşamlarını sürdürebilmeleri gerekir. Harçlarını yatırabilme olanağı yakalayabilmeleriyle Rusya’da lisans süreci oldukça eğlenceli olabilecektir.


Rusya’da Mimarlık Okumak Zor Mu?

Alan bazında sizleri yormayacak bir bölümdür. Özellikle siz de alan bazında başarıyı bu sahada bulabileceğinize inanıyorsanız zaman kaybetmeden kaydınızı tamamlayabilirsiniz.


Rusya’da Türkçe Mimarlık Eğitimi Veren Üniversitelerin Mimarlık Fakülteleri Var Mı?

Türkçe eğitim veren fakülteler yurtdışında giderek artmaktadır. Türk gençlerinin sınav puanına bakmadan kayıt gerçekleştirebildikleri yurtdışı üniversiteler her alanda Türkçe eğitim veren fakülteler açmaktadır. Rusya’da son senelerdeki Türk gençlerinin ayrıca talepleri doğrultusunda Türkçe eğitim veren fakülte açarak mimarlık alan eğitimini almak isteyenlere rehber olmaktadır.

Rusya Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

İnstagram

Rusyada Mimarlık
Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1