Rusya'da Mimarlık Eğitimi

Rusya'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Rusya'da Eğitim

Rusya’da Mimarlık Eğitimi

Mimarlık meslek olarak zorlu bir meslektir. Buna rağmen pek çok genç bu meslekte yükselebilmek adına eğitim hakkını bu alanda tamamlama gayreti içine girmeyi hedeflemektedir. Maaş statüsünün yüksekliği, kariyerinize yön verişiyle mimarlık mesleği gençlerin gözdesi bir bölümdür. Birçok genç bu branş eğitimini almak için sınavsız kabul gerçekleştirebilen Rusya’da eğitim almayı düşünmektedir.

Son senelerde mimarlık mesleğine olan yatkınlığıyla bu bölüme girmeyi hayal edip yerleşemeyenler olabilmektedir. Bu gençlere istinaden sınavsız kabul gerçekleştiren Rusya’da lisans öğrencisi olabilmek için lise diplomanızı alarak kayıt gerçekleştirebilirsiniz. Siz de geleceğinizi şekillendirecek olan bu mesleği küçüklüğünüzden beri hayal ediyorsanız taban puan derdine son diyerek Eurostar yurtdışı eğitim danışmanları rehberliğinde kayıt sürecinize hız kazandırabilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Eğitimi Eğitim Süresi Kaç Yıl?

Rusya’da kendinizi gösterebileceğiniz kaliteli eğitim öğretim ortamında dört yıllık kaliteli zaman geçireceksiniz. Bu güzel dört yıl sonrasında mimarlık bölüm mezunları arasında en başarılı kimliklerle iş sahalarında yer alabilirsiniz. Mimarlık alanında hem yeteneğiniz hem de bilginizle yoğrularak çok iyi bir mimar olarak gelecek kaygısını atarak memleketinize dönüş yapabilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Eğitimi YÖK Denkliği Var Mı?

Rusya mimarlık bölüm tercihi biraz da YÖK denklik avantajı sunduğu için siz değerli gençlerin tercih kapısı olmaktadır. Okurken ailemden yeterince ayrı kalıyorum mantığıyla hareket eden gençler iş sahasında yer alırken memleket özlemlerini bir kenara atma gayretinde bulunmaktadırlar. İşte bu noktada Rusya tercihi imdadınıza koşarak siz değerli gençlerin Türkiye’de çalışabilme ayrıcalığını sunmaktadır.


Rusya’da Mimarlık Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Mimarlık eğitimi almak için Rusya seçimiyle hareket eden gençler Türkiye sınırlarında çalışma hakkından faydalanmak istemektedirler. Mezuniyetle birlikte YÖK denklik diplomasının alınması bu kolaylığı sağlamaktadır. Bazen kurumlar arası çalışma farklılıklarından dolayı bilgi ve yetenek ölçümü için YÖK yeterlilik sınavlarıyla karşılaşırsınız. Ama Rusya’da aldığınız kaliteli eğitim sizlerin bu sınavdan başarıyla geçeceğiniz gerçeğini değiştirmemektedir.


Rusya’da Mimarlık Okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Rusya’da mimarlık alanında alacağınız lisans eğitimi sonrasında Türkiye’de çalışma ayrıcalığınız olacaktır. Eğitim öğretim hayatınız devam ederken de tatil sezonlarını değerlendirerek dilediğiniz işyerinde part time yer alarak bilgilerinizi uygulamaya geçirebilirsiniz. Böylelikle iş hayatına atılmadan tecrübe kazanmaya başlayacaksınız.


Rusya’da Mimarlık Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nedir?

Mimarlık bölümü dört yıllık süren bir lisans dönemidir. Bu süreç boyunca kimi zaman dönemlik kimi zaman yıllık harç ödemeleri gerçekleştireceksiniz. Birçok ülkeye göre Rusya mimarlık bölüm seçiminde bulunduğunuzda oldukça uygun fiyatlı harç ödenekleriyle karşılaşırsınız. Bu da sizlerin cebinizi ailenize yormayacak standartlarda bir hayat sunabilecektir.


Rusya’da Mimarlık Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Sınava girmeden kayıt olabileceğiniz bölümlerden biri de mimarlık bölümüdür. Rusya’da okuma konusunda kararlı iseniz mimarlık bölüm kayıt işlemleriniz esnasında herhangi bir sınav puanıyla karşı karşıya kalabilme durumunuz olmayacaktır. Sınavsız giriş ayrıcalığıyla bölüm eğitiminize kısa zamanda başlayabileceksiniz.


Rusya’da Mimarlık Okuyan Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Türk gençlerinin son senelerdeki yurtdışı tercihleri arasında yer alan ülkelerden biri de Rusya’dır. Rusya ülke olarak bu gerçeğe paralel olarak hem Türkçe destekli eğitime önem vermekte hem de Türk gençleri için kontenjanlarını arttırma gayreti içine girmektedir. Her sene daha çok Türk genciyle eğitim hayatına yön veren Rusya’da sizlerde kaliteli eğitim ortamından faydalanabilme tercihinde bulunabilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Çizgiler, tasarlama, yaratıcılık dil bütünlüğüyle kendinize güveniyorsanız mimarlık sahasında başarısızlık sizinle karşılaşmayacaktır. Sanatçı ruhunuzla birlikte mimarlık alan derslerine olan ilginizin bütünleşmesiyle başarılı bir mimar kimliğiyle Rusya’dan mezun olabilme ihtimaliniz vardır. Bu bölümde yer alabilmek adına Eurostar yurtdışı danışanlarıyla bir araya gelerek bölüm kaydınızın aşamalarında yardım talep edebilirsiniz. Lise diplomanız kayıt sürecinde en önemli yardımcınız olacaktır.


Rusya’da Mimarlık Okumanın Avantajları?

Yaratıcı ve özgür ruhunuzu kaliteli bir şekilde geliştirebilme fırsatını Rusya mimarlık fakültesinde bulabilmeniz mümkündür. Kendinizi birçok ülke çapında kanıtlayabileceğiniz lisans dönemini Rusya size sunabilmektedir. Eğitim sürecinde farklı ülke insanlarıyla bir arada yer alıp değişik eğitim anlayışlarıyla yetiştirilebilme imkanınız burada mevcuttur. Siz de bu avantajlardan sonuna kadar faydalanabilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Bitiren Mezunlarınız Var Mı?

Rusya mimarlık bölüm kaydının kolay gerçekleştirilmesi ve sınavsız kabul olanakları burayı çekici kılmaktadır. Mimarlık alanında burada kendini yetiştirip belirli noktalara gelmiş mezunlar bulunmaktadır. Bu mezunlar kendilerini en iyi şekilde yetiştirip başarılı bir kimlikle öğrenim hayatlarını sürdürmektedirler. Sizlerde mezunlarla forum siteleri ya da Eurostar danışanları rehberliğiyle buluşup bire bir görüşme imkanı yakalayabilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Eğitimi Bursları- Burslu ya da Ücretsiz Mimarlık Okuyabilir Miyim?

Mimarlık alan eğitiminde Rusya’da yer alıyor olmanız ayrıcalıkları yakalayabilme kolaylığını sizlere sunacaktır. Birçok genç gibi başarılı olmanız durumunda derecelendirilen burs imkanları sizlerle buluşabilecektir. Üniversite birinciliği, fakülte birinci, ikinci ya da üçüncülüğü, dönem bazında dereceli puanla dönemi bitirme gibi başarılar burslarla ödüllendirilebilir. Bu burs imkanları sadece maddi bazda olmayıp yemek ya da yurt gibi imkanlarla sizlerle buluşabilir.


Rusya’da Mimarlık Okuyup Türkiye’de Çalışmak

Mimarlık alanındaki eğitim sürecinde Rusya’da yer almanıza rağmen Türkiye’de çalışabilme ayrıcalığı yakalayabilirsiniz. YÖK denklik mezuniyet belgesi bu avantajıyla sizleri karşılamaktadır. Türkiye’deki iş sahalarında yeterli bilgi ve donanıma sahip olabilmek için tecrübe kazanarak işe koyulabilirsiniz. Bunu gerçekleştirebilmek için okurken kendinizi geliştirebileceğiniz iş ortamlarında yer almayı düşünebilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Okumak Şartları

Mimarlık okumak için lise diplomasına sahip olmanız kadar yeteneklerinizin olması da önemlidir. Yaratıcı düşünmek, sanatsal zekayla bütünleyici bir mimarlık yeteneği sayesinde çok iyi noktalara gelebilirsiniz. Herhangi bir sınav puan sorgulaması yapmadan sizi kabul edecek olan Rusya’da yer alma tercihinizde kendinize olan iyi mimar olma inancı da etken olacaktır. İnancınızı gerçekleştirirken Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlık ofislerinden faydalanarak kayıt sürecinize hareket katabilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Eğitimi Taban Puanları

Birçok gencin girme zorunluluğunun olduğu lise sonrası sınavlar stresli bir dönemle sizleri yormaktadır. Rusya mimarlık okumak isteyen gençler için böyle bir sınava girme zorunluluğu aramamaktadır. Taban puana bakmadan lise diplomanızı alarak kayıt sürecinizi başlatabilme fırsatını Eurostar ile gerçekleştirip lisansınıza başlayabilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Fakültesinden Türkiye’ye Yatay Geçiş Nasıl Yapılır?

Başarılı her gencin dileği olan yatay geçiş olanağından faydalanabilme fırsatı Rusya’da mimarlık okuyan gençler içinde vardır. Başarılı bir mimarlık fakültesi öğrencisi iseniz yatay geçiş olanağını hayata geçirme olanağınız vardır. Başarılı olduğunuzu kanıtlayan transkript ve Rusya’da aldığını ders içeriklerini örtüştüren kurumlara yapacağınız başvurularla hayalinize kavuşabilirsiniz.


Rusya’da Mimarlık Okumak İçin Gerekenler ve Başvuru Tarihleri

Mimarlık okuyabilmek için yurtdışı ülkelerin istedikleri evrak hazırlıkları meşakkatli bir süreçtir. Rusya’da mimarlık hayallerinizi gerçekleştirirken bu süreci hızlandıracak olan Eurostar eğitim danışmanlık ofislerine ziyarette bulunabilirsiniz. Mimarlık okumak için Mayıs Ayı’nın ikinci haftasıyla başlayacak olan kayıt zamanını kaçırmamaya özen göstermelisiniz.


Rusya’da Mimarlık Okumak İstiyorum

Mimarlık eğitiminizi Rusya’da gerçekleştirmek istiyorsanız lise diplomanızı elinize alın ve hemen başvuru gerçekleştirin. Hayat şartlarının öğrencilere uygunluğu ve harç ödeneklerinin ucuzluğuyla Rusya sizler için kaçırılmaz bir fırsat olacaktır. Mimarlık okumak isteyen her gencin sınav puanına bakılmaksızın kayıt işlemlerini tamamlayarak Rusya’daki lisans kariyerini başlatabilme olanağı bulunmaktadır.


Rusya’da Mimarlık Okumanın Maliyeti Kaç Para Mantıklı Mı?

Ekonomik bir ülke olan Rusya’da alacağınız mimarlık eğitimi için harç ödeneklerinin uygunluğu sizleri şaşırtabilecektir. Öğrencilerin ekonomik sıkıntı çekmeden yaşamlarını sürdürebilmeleri ve harçlarını yatırabilme olanağı yakalayabilmeleriyle Rusya’da lisans süreci oldukça eğlenceli olabilecektir.


Rusya’da Mimarlık Okumak Zor Mu?

Mimarlık okuyabilecek yetenek ve zekaya sahip olmanız durumunda mimarlık size zor gelmeyecektir. Alan bazında sizleri yormayacak bir alan olan mimarlık hem zekanızı hem de kariyerinizi geliştirebilecek gelecek vaat eden bölümlerdendir. Siz de alan bazında başarıyı bu sahada bulabileceğinize inanıyorsanız zaman kaybetmeden kaydınızı tamamlayabilirsiniz.


Rusya’da Türkçe Mimarlık Eğitimi Veren Üniversitelerin Mimarlık Fakülteleri Var Mı?

Türkçe eğitim veren fakülteler yurtdışında giderek artmaktadır. Türk gençlerinin sınav puanına bakmadan kayıt gerçekleştirebildikleri yurtdışı üniversiteler her alanda Türkçe eğitim veren fakülteler açmaktadır. Rusya’da son senelerdeki Türk gençlerinin talepleri doğrultusunda Türkçe eğitim veren fakülte açarak mimarlık alan eğitimini almak isteyenlere rehber olmaktadır.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1