Rusya Eğitim Ücretleri

Rusya'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Rusya'da Eğitim

Rusya Üniversiteleri Eğitim Ücretleri

Rusya Üniversiteleri’nde öğrenci olmaya, komşu ülkenin kaliteli eğitim kurumlarında öğrenci olmaya ne dersiniz? Kuzey komşumuz olan Rusya, yakın ilişkiler içinde olduğumuz ülkelerden biri ve aynı coğrafyada yer almanın avantajlarını da yaşamaktayız. Özellikle, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerimiz için yakın mesafe olması, hava yolu başta olmak üzere gelişmiş ulaşım ağlarının olması çok avantajlıdır. Rusya Üniversiteleri Eğitim Ücretleri de, Rusya’da okumak isteyen pek çok öğrenci tarafından merak edilmektedir.

Bir sınava girmenize gerek olmadan, Rusça ya da İngilizce eğitim dillerinde fakültelerde eğitim alabilirsiniz. Rusya Üniversiteleri, akreditasyona sahip, YÖK ve uluslararası anlamda tanınan yüksek eğitim kurumlarıdır. Kayıt, eğitim özellikleri, kayıt ile başvuru dosyalarınızın hazırlanması, eğitim yıllarınızda da her konuda danışmak için öğrenci danışmanlarımız sizleri bekliyor.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, yirmi yılı aşan bir eğitim tecrübesi ile öğrencilerimizin yanındayız. Rusya Üniversiteleri’nde öğrenci danışmanlarımızla en doğru seçimleri yapabilirsiniz. Öncelikle, dil seviyeniz yeterli değilse, hazırlık sınıfında dil eğitimlerinizi alabilirsiniz.


Eğitimi ucuz mu?

Rusya Üniversite eğitim ücretleri olarak, hazırlık ücret paketleri noktasında, örnek verilecek olursa, Moskova Devlet Üniversitesi, 8400 USD, Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi 6000 USD, Moskova Devlet Teknik Üniversitesi 6500 USD, Rusya Halkların Dostluğu Üniversitesi 7500 USD gibi rakamlarla seyretmektedir. Hazırlık dil eğitimi paketleri yanında, fakülte harçlarının da yaklaşık olarak bu rakamlarda belirlendiğini belirtelim.

Öğrenci danışmanlarımızla birlikte kıyaslama yapabilirsiniz. Elbette şahsi incelemelerinizle de kıyaslayabilirsiniz ve kaliteli eğitim ile eğitim giderlerinin kıyaslandığında gerçekten avantajlı olduğunu göreceksiniz. Bu uygun rakamlarla kaliteli okullarda mezun olacak, birçok ülkede kariyer olanaklarını yakalayacaksınız.


Yurt ücretleri ve ev kiraları ucuz mu?

Rusya Eski SSCB döneminden kalan birçok devlet yurduna sahiptir. Yurt binaları yenilenmektedir ve ücretleri son derece uygundur. Öğrencilerimiz de yurtlarda uygun rakamlara kalabilirler. Ayrıca, hem devlet tarafından, hem de özel teşebbüsler tarafından yurtlar da yapılmaktadır. Özel yurtları da bütçeniz oranında tercih edebilirsiniz.

Ev kiraları noktasında da daireler çeşitli seçeneklerde sizleri beklemektedir. Eksi binalarda dairelerin kiraları öğrenciler için son derece uygundur. Yeni binaların da kira olarak yüksek olmayan seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Elbette birkaç kişi birlikte daire kiralayabilirsiniz.


BÖLÜM ÜCRET
Diş Hekimliği 4000 $
Eczacılık 4000 $
Elektronik Mühendisliği 4000 $
Hukuk 4000 $
İnşaat Mühendisliği 4000 $
Makine Mühendisliği 4000 $
Mimarlık 4000 $
Psikoloji 3500 $
Tıp 6000 $
Bilgisayar Mühendisliği 4000 $

Tıp Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Tıp eğitiminizi Rusya’da almayı düşünüyorsanız çok şanslısınız. Eğitimde kalite ve yüksek standartlarda hayat şartları ile dikkat çeken ülkede en popüler bölümlerden biri olan tıp alanında okumak ideal olacaktır.

Komşu ülkemiz ve iki ülke olarak yakın ilişkiler içinde olduğumuz Rusya, eğitim olanakları açısından da gençlerimize önemli avantajlar sunan bir ülke. Geniş topraklarında özellikle birçok farklı milletin bir arada yaşadığı Rusya halkı, farklı kültürlerden insanlarla yaşamaya açık bir ülkedir. Özellikle Türk Halkı çok sevilir ve burada yaşayan Türk İnsanları her zaman ne kadar rahat ettiklerinden dem vururlar. Bu kişilere öğrencilerimiz de dahildir. Rusya Üniversiteleri’nde birçok gencimiz, sınavsız olarak amaçladıkları bölümlerde eğitim alma şansını elde etmektedir. Peki siz de onlardan biri olmaya ne dersiniz? Hedefiniz hangi bölüm ise, özellikle tıp fakültesi ise, tıp eğitiminizi sınav giriş şartı olmadan Rusya’da alabilirsiniz. Rusya Üniversiteleri ülkemiz temsilcisi, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizinleyiz. Hemen Rusya’da tıp eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgi almalısınız.

Birçok üniversite sınavsız olarak öğrencilerimize açıktır. Moskova, Kazan Üniversiteleri, Saint Petersburg, Nijniy Novgorod gibi kentlerin seçkin üniversitelerinde öğrenci olabilirsiniz. Üniversitelerin senelik olarak ödenen belirli harç miktarları bulunmaktadır. Bunlar kıyaslama yapıldığında, birçok gelişmiş ülke üniversitelerinden kesinlikle yüksek değil, hatta daha ekonomik rakamlardır. Gerçekten, büyük bir ülke olarak, bir öğrenci için dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biridir diyebiliriz.

Okul Harç Sistemi

Okul harçları genellikle, senelik 4000 USD ile 9000 USD arasında değişmektedir. Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 100 de olan kurumlar da sizi eğitim için beklemektedir. Dünya sıralamasından olan yüksek eğitim kurumlarında öğrenci olmak gerçekten çok önemli bir ayrıcalıktır. Tıp eğitimi almak için bu okullardan birini tercih ettiğinizde, uluslararası geçerliği olan bir diploma alacağınızı unutmamalısınız.

Aylık olarak 250 ile 350 USD ortalama bütçe ayırarak sosyal yaşam giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Yurtlarda kalan öğrencilerimizin aylık giderleri bu rakamlarla son derece kolay şekilde karşılanır. Hem devlete ait, hem de özel olarak çok sayıda yurt seçenekleri bulunmaktadır. Bir ile dört kişilik odaları bütçenize uyan şekilde tercih edebilirsiniz. Faturalar, ısınma gibi giderlerinizin de son derece uygun rakamlarla geleceğini belirtelim. Konaklama noktasında, yurt dışında arkadaşlarınızla bir ev kiralamayı da tercih edebilirsiniz. Ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanabilir ya da bütçeniz kapsamında uygun olan araç kiralama seçeneklerini tercih edebilirsiniz.

Tıp fakültelerinde hocalar öğrenciler ile her zaman yakından ilgilenmektedir. Modern çalışma alanları, zengin kütüphaneler ve laboratuarlar dikkat çeker. Rusya tarihinden gelen şekilde, eğitime son derece önem veren bir ülkedir. Ayrıca tıp fakültelerinin kendi hastanelerinde öğrenciler pratik yapma şansını elde etmektedir.


Eczacılık Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

LGS, LYS sınavı stresi yaşamadan ya da buna benzer bir sınavda ter dökmeden amaçladığınız bölümde, lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, ya da birkaç sene sonra bile başvurunuzu yaparak eğitim almaya ne dersiniz? Rusya bir süper güç olarak, bildiğiniz gibi ülkemizle son derece sıcak, yakın ilişkileri olan bir ülke. Zaman zaman gerilimler olsa da bunlar kısa sürelidir ve barış ilişkileri kesinlikle değişmez. Öte yandan, artık iki halk, Türk ve Rus Halkı arasında kopması mümkün olmayan bağlar bulunmaktadır. Rusya Üniversitelerinde öğrencilerimiz son derece avantajlı olanaklarla eğitim alırlar.Gençlerimiz için sınav şartı söz konusu değildir. Not ortalaması ya da taban puan gibi ilkeler de uygulanmaz. Ülkemizden farklı olarak üniversite başvuruları yapılmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Rusya Üniversiteleri’nin ülkemiz temsilcisiyiz ve size Rus kentlerinde bulunan kaliteli kurumları tanıtmaktayız.

Eczacılık eğitimi almak isteyen gençlerimizin Rusya’da eczacılık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda danışmanlarımızdan bilgi almalarını salık veriyoruz. Çağrı merkezlerimiz, internet sitemiz ve şubelerimizden her zaman destek alabilirsiniz. Eczacılık eğitimi alabileceğiniz en avantajlı seçeneklerden biri Rusya’dır. Öncelikle, ülkemize yakın bir coğrafyada, ailenizden ve alışkanlıklarınızdan fazla uzaklaşmadan eğitim alacaksınız.

Uçak Seferleri

Sıkça uçak seferleri ile tatil dönemlerinde gidip gelebilirsiniz ve aileniz de sizi ziyaret edebilir. Uygun uçak bileti fiyatları da bütçenizi sarsmaz. Uygun okul harçları da sizi memnun edecek bir başka avantajdır. Eğitim İngilizce ya da Rusça olarak verilmektedir. Hazırlık sınıfları, az sayıda öğrencilerden oluşturulur ve öğrencilerin kapsamlı olarak dil eğitimi almaları sağlanır. Öte yandan, lisans harçları ise 4000 USD ile başlamaktadır. Verilen kaliteli eğitim ve uluslararası diploma karşılığında son derece uygun rakamlardır.

Bütçenizi aylık olarak 250 ile 350 USD arasında ayarlayabilirsiniz. Yurtlarda kalan öğrenciler çok uygun rakamlarla kalmaktadır. Sosyalist düzenin bir alışkanlığı olarak, ülkede öğrencilerin kalması için çok sayıda devlet yurdu bulunmaktadır. Ayrıca, özel yurtların da sayısı fazla ve gayet bakımlıdır. Sosyal yaşam giderleri, faturalar, beslenme de sizi zorlamaz.Kampus içinde kantin ile yemekhanelerden gayet uygun rakamlarla beslenme ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Semt pazarlarından, uygun marketlerden alışveriş yapabilirsiniz. Ulaşım için toplu taşıma araçları da son derece uygundur. Sanat etkinlikleri çoğu zaman öğrenciler için ücretsiz ya da uygun fiyatlıdır.

Eczacılık fakültesinden mezun olarak uluslararası geçerliği olan diplomanızla siz de uluslararası olarak kariyer yapabilirsiniz. Ülkemizde YÖK denkliği avantajları da sizleri beklemektedir. Bu avantajlı eğitim imkanlarını kaçırmamak için siz de iletişime geçmelisiniz.


Elektronik Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Bilim dallarında ve teknik alanlarda eğitim almak kesinlikle kolay değil. Öncelikle okul seçimi çok dikkatli şekilde yapmanız gerekiyor. Mühendislik eğitimlerinde, özellikle elektronik mühendisliği alanında okul seçimlerinde bu çok önemlidir. Günümüzün en gözde mesleklerinden biri olan elektronik mühendisliği fakültesinde eğitim almak için yurtdışında seçenekler bulunmaktadır. Ülkemizde sınav şartı olması bakımından, yurtdışında gerçekten kaliteli okullarda eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Bu değerlendirmelerinizin başında ise Rusya gelmelidir sevgili gençler. SSCB dönemi hatta eski Çarlık döneminden bu yana, bu ülkede eğitim her zaman önemli olmuştur. Halen de özenli ve önemli olmaya devam etmektedir. Teknik eğitimler konusunda da gerçekten çok önemli fakültelerin olduğunu belirtelim. Elektronik mühendisliği fakültelerinde de seçimlerinizi sağlıklı şekilde yapabilirsiniz.

Rusya’da elektronik mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız iler iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz. Elektronik mühendisliği eğitimlerinizi alırken dil seviyenizin yeterli duruma gelmesi için hazırlık sınıfında dil eğitimi alacaksınız. 5 ile 10 kişilik şekilde düzenlenen sınıflarda kaliteli ve özenli bir dil eğitimi alacaksınız ve bundan sonra lisans derslerinize başlayacaksınız.

Devamlı Eğitim

Lisans senelerinizde yüne disiplinli ve programlı bir eğitim devam edecek. Yine az öğrenci ile oluşan sınıflarda, modern laboratuarlarda, zengin kütüphane, bilgisayar ve internet altyapısı ile, teknik seviyeniz mükemmel şekilde eğitim alacaksınız. Mezun olduğunuzda ise son derece donanımlı bir elektronik mühendisi olarak, mavi diplomanızı yani uluslararası anlamda geçerli olan diplomanızı alacaksınız.

Rusya Üniversiteleri uluslararası geçerli eğitim veren kurumlardır. Sıradan üniversitelerden bahsetmiyoruz. Gerçekten, dünya sıralamalarında olan eğitim kurumlarından söz ediyoruz. Bu nedenle, güvenle ve öğrenci danışmanlarımızdan gerekli bilgileri alarak bu kurumları tercih edebilirsiniz. YÖK denkliği avantajı, ülkemizde özellikle kamu alanında kariyer yapmayı hedefleyen öğrencilerimiz için çok önemlidir. Bu avantajı Rusya Üniversiteleri’nde bulacaksınız ve YÖK tarafından tanınan kurumlarda eğitim alacaksınız. Ekonomik seçeneklerin avantajlı olması da sizi gerçekten memnun edecek, buna da şüphe yok. Harç rakamları 4000 USD ile başlamaktadır ve 8500 USD ye kadar devam etmektedir.

Harç rakamları dünya sıralamasında ileri durumda olan diğer ülke üniversitelerine göre son derece uygundur. Öte yandan, yaşam giderlerinizin de sizi zorlamayacağını ekleyelim. 250 ya da 350 USD gibi rakamlarla geçimizi sağlayabilirsiniz. Yurtlarda kalan öğrencilerimiz için bu rakam kesinlikle yeterli olacaktır. Kiralık daireleri de öğrencileriniz ile birlikte tutabilir ve bütçenizi bu anlamda rahatlatabilirsiniz.


Hukuk Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Hedeflerinde hukuk eğitimi almak olan gençlerimiz, artık hukuk sisteminde uluslararası hukukun son derece önemli olduğunu belirtelim. Bu nedenle, gerek ülkemizde, gerekse yurtdışında seçimlerinizi yaparken, uluslararası hukuk eğitimi verecek ve akreditasyonu olan üniversiteleri seçmenizin önemini bilmeli, tercihlerinizi de buna göre yapmalısınız. Bu seçimleriniz için uygun üniversiteleri Rusya’da bulabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız, Rusya Üniversiteleri Türkiye temsilcisi olarak size beklentilerinizi karşılayacak fakülte seçenekleri ile gelmekteyiz. Rusya’da hukuk eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda her zaman bilgi alabilirsiniz. Moskova, Kazan, St Petersburg gibi, ülkenin önemli şehirlerinde bulunan üniversitelerde eğitim alabilirsiniz.

Rusça ve İngilizce eğitim dilidir. Tercihlerinize göre, bu eğitim dillerinde hukuk fakültelerinde öğrenci olabilirsiniz. Hazırlık sınıflarında, dil seviyeniz uygun değilse bile, gerekli dil eğitimi alacağınızdan emin olabilirsiniz. Az öğrenci ile oluşturulan sınıflarda derinlemesine dil eğitimi verilmektedir. Bundan sonra, hukuk fakültesinde derslerinize başlayacaksınız. Uluslararası hukuk derslerini de alacaksınız. YÖK denkliği için başvurmanızda bu noktada avantajlı olduğunuzu göreceksiniz.

Dünya Sıralaması ve Önemi

Dünya sıralamasında da önemli sıralarda yer alan üniversitelerde eğitim alacaksınız. Okul harçları ise 4.000 USD olarak minimum şekilde başlamaktadır. Mezun olan öğrencilerimiz ise birçok dünya ülkesinde çalışabilecekleri, geçerli diplomalarını almaktadır. Mavi diploma veren üniversitelerin, uluslararası diploma vermeleri çok önemli bir özelliktir.

Bu avantajlı eğitimi birçok ülkeye göre ekonomik rakamlara almak da kesinlikle çok avantajlı bir durum. Bu nedenle diyoruz ki, lise eğitiminizden sonra, başvuru yapmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Lise diplomanızla, ülkemizden çok farklı olarak bir sınava girmeden başvurunuzu yapabileceksiniz. Ülkemizde sınav hazırlıkları ve yaşanan stres, öğrencilerimizi çok zorlamaktadır. Ayrıca ek olarak masraflar da son derece önemli yük olmaktadır. Bu nedenle, sınavsız üniversite seçeneklerini değerlendirmeniz çok daha avantajlı olacaktır. Hukuk fakültesinde lisans eğitiminizi tamamlamanızdan sonra, yüksek lisans ve staj imkanlarını da değerlendirebilirsiniz. Uluslararası bir eğitim almak, birçok ülkeden öğrencilerle aynı ortamı paylaşmak kesinlikle yeni ufuklar açacak sizlere.

Zorluk Sınırı YOK!

Yaşam giderleriniz konusunda çok zorlanmayacaksınız. Özellikle ilk senenizde gerek kamu, gerekse özel yurtlarda kalabilirsiniz. Bu şekilde, şehri ve kampusu yakından tanıyabilirsiniz. Bundan sonra arkadaşlarınızla ev kiralama kararı da alabilirsiniz. Yurtlarda kalan öğrencilerimiz 350 USD civarında bir bütçe ile rahatlıkla yaşamlarını sürdürebilirler. Beslenme, ısınma, barına gibi giderlerini bu şekilde karşılayabilirler. Burs olanakları öğrencilerimiz için de geçerlidir ve değerlendirebilirsiniz. Bu konu için de öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.


İnşaat Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Geniş toprakları olan Rusya, aynı zamanda inşaat devi olan firmaları ile tanınmaktadır. Bu alanda söz sahibi çok önemli Rus şirketleri bulunmaktadır. Nedeni ise, ülkede inşaat mühendisliği eğitimine verilen önem ile son derece başarılı inşaat mühendisliği fakültelerinin bulunmasıdır. Ülkemizde de inşaat mühendisliği son derece geniş çalışma alanları olan bir meslektir. Siz de yurtdışında, Rusya’nın seçkin eğitim kurumlarında mesleğinizin eğitimini alabilirsiniz. Elbette bunun için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızla iletişime geçmeniz gerekmektedir. Öncelikle, son derece yoğun bir ilginin olduğunu belirtelim. Sadece ülkemizden değil, dünya ülkelerinden bu ilgi gelmektedir. Kontenjan olanaklarından yararlanmak için zaman geçirmeden Rusya’da inşaat mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Rusya Üniversiteleri, başta Moskova, Kazan ve Saint Petersburg olmak üzere çeşitlidir. Ülkede hem yeni kurulan, hem de geçmişi uzun yıllara uzanan birçok önemli üniversite bulunmaktadır. Kaldı ki ülkede üniversite eğitimine çok önem verilir ve okuma yazma oranı da son derece yüksektir. SSCB döneminden uzanan şekilde.

Geleceğin Işıkları Rusya ile Aydınlanıyor!

Rusya halen süper güç olma özelliğini devam ettirmektedir. Moskova Devlet Üniversitesi, Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi, St Petersburg devlet üniversitesi, Kazan Devlet ve İnşaat Üniversitesi gibi size mükemmel inşaat mühendisliği eğitimi verecek kurumlar bulunmaktadır. Akreditasyonu olan üniversiteler, dünya sıralamalarında yer almaktadır ve uluslararası tanınırlığı olan kurumlardır. Ayrıca, projeler, uluslararası çalışmalar ve işbirlikleri olan, öğrenci değişim programlarına açık okullardır. Bologna esaslarına uygun eğitim verilir.

İnşaat mühendisliği eğitiminde ağırlıklı olarak Rusça eğitim verilmektedir. Hazırlık sınıfları 5 ile 10 kişi arasında öğrenciler için düzenlenir, kapsamlı dil eğitimi verilir. Bundan sonra lisans eğitimlerine geçilir. 4000 USD ile başlayan harçlar diğer ülke üniversitelerine göre son derece uygundur. Rus eğitimi köklüdür ve modern unsurlarla desteklenmektedir. Öğrencilerimizin aradıkları bulacakları, çok önemli eğitim kurumlarıdır. Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi ile destek alarak, sınav şartı yaşamaktan çok uzak bir şekilde eğitim alabilirsiniz. Ülkemize yakın, komşumuz sayılan bir ülkede eğitim alacaksınız. İstanbul ile Moskova ve birçok şehir arasında düzenli uçak seferleri olduğunu hatırlatalım. Karayolu dahil birçok ulaşım aracı bulunmaktadır. Rusya ile Türkiye arasında her zaman yakın ilişkilerin olduğunu da belirtmeye gerek yok. Bu nedenle, kesinlikle yurtdışında eğitim deyince tercihleriniz arasında yer almalıdır.

Yaşam giderleri de sizi zorlamayan rakamlar olacak. Çalışma seçeneklerini ve burs olanaklarını da değerlendirebilirsiniz. Aylık ortalama 350 USD ayırmanız yeterlidir diyebiliriz.


Rusya’da Makine Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Rusya Üniversiteleri öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul ediyor ve siz de lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, lisans eğitiminizi almak üzere bu dünya devi ülkenin üniversitelerini değerlendirebilirsiniz. Öte yandan, maddi anlamda zorlanmadan eğitim almanın avantajlarını da yaşayacaksınız. Makine mühendisliği eğitimleri almak isteyen gençlerimiz, kesinlikle Rusya Üniversiteleri’ni değerlendirmeliler. Ülkede köklü üniversite eğitimi sistemi bulunmaktadır. Son derece köklü kurumlar bulunmakla birlikte, aynı zamanda yeni üniversitelerin de dikkat çeken eğitimler verdiklerini belirtelim. Makine mühendisliği eğitimlerini kaliteli teknik üniversitelerde alabilirsiniz. Tüm detayları Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Rusya’da makine mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgi almanızı öneririz.

Makine mühendisliği eğitimi için kurumlar genellikle, ağırlıklı olarak Rusça dilinde eğitim verilmektedir. Bu konuda çekinceleriniz olmasın çünkü hazırlık sınıfında gayet yeterli dil eğitimi alacaksınız. Beş ve on kişilik sınıflarda tamamen lisans senelerine hazır hale gelene kadar dil eğitiminiz verilecek. Moskova, St Petersburg, Kazan gibi ülkenin önemli şehirlerinde üniversitelerde öğrenci olabilirsiniz. Size en uygun üniversite seçimlerinizi öğrenci danışmanlarımızla mükemmel şekilde yapabilirsiniz. Makine mühendisliği ve diğer lisans bölümlerinde eğitim 4000 USD olarak başlamaktadır. Senede iki defada ödemelerinizi sömestre başlarında olmak üzere yapabilirsiniz. Burs olanakları da sizleri bekliyor. Hem Rusya ve hükümetimiz, hem de üniversitelerin kendi bünyelerinde burs seçenekleri bulunmaktadır.

Makine mühendisliği bölümünde, seçkin hocaların elinde kaliteli eğitim almak elinizde ve sizi bekliyor. Dünya standartlarında bir eğitim almak için en uygun tercihlerden birini değerlendirmek elinizde ve bunu Rusya Üniversiteleri’nde bunu başaracaksınız.

Yurt ve Giriş

Konaklama için öğrenci yurtları gayet yeterlidir. Hem kamu yurtları, hem de özel yurtlarda bütçenize uygun son derece rahat konaklama seçeneklerini bulabilirsiniz. Dairelerde de kiralama ile kalabilirsiniz ve birkaç arkadaşınızla ya da tek başınıza olarak konutlar kiralayabilirsiniz. Hem yeni, hem de eksi dairelerin kiraları uygun ve iyi durumdadır. Sosyal yaşam ülkede uygun fiyatlı ve özellikle öğrenciler için birçok etkinlik bulunmaktadır. Öte yandan, ısınma da çok uygundur ve faturalarda sıkıntı çekmeyeceksiniz. Bu sayede, bütçenizin son derece uygun olması da dikkat çekmektedir.

Mezun olmanızla birlikte, sizi son derece cazip çalışma olanakları beklemektedir. Hem ülkemizde, hem de yurtdışında birçok ülkede çalışabilirsiniz. Rusya ve diğer dünya ülkelerinde de kariyerinizi yapabilirsiniz. YÖK denkliği avantajları da sizleri bekliyor. Öte yandan, yüksek lisans ve ileri eğitimleriniz için de eğitim olanakları sizleri bekliyor.

Rusya


Rusya’da Mimarlık Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Mimarlık son derece önemli, her zaman değeri olan, üstelik gençlerimize uluslararası kariyer kapılarını aralayan bir meslek. Ülkemizde çok önemli mimarlarımız ve mimarlık fakültelerimiz bulunmaktadır. Elbette gençlerimizin hedefi bu bölümlerde eğitim almak olacaktır. Öte yandan, yurtdışında da mükemmel mimarlık eğitimi veren fakülteler bulunmaktadır. Ülkemizde uygulanan üniversite sınavları, zorlayıcı olmaktadır ve öğrencilerimizin bu zorluklarını çok iyi anlıyoruz. Anlık dalgınlık, ufak bir hata bile geri dönülmez bir puan kaybına neden olabilir. Bunun yerine, dikkatinizi yurtdışında mimarlık eğitim seçeneklerine verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçmeniz. Son yılların en gözde ülkelerinden Rusya, mimarlık eğitimi almanız için son derece önemli bir seçenektir. Rusya’da mimarlık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda da bilgi alabilirsiniz.

Mimarlık eğitimi diğer bölümlerde olduğu gibi, İngilizce ya da Rusça eğitim dillerinde verilmektedir. Hazırlık sınıflarında dil seviyesi yeterli olmayan gençlerimiz, dil eğitimlerini alabilirler. Lisans senelerinde, ülkenin en kaliteli mimarlar olan hocalar derslerinize girecektir. Bu nedenle, mükemmel ve bulunmaz bir eğitim alacağınız konusunda emin olabilirsiniz.

Moskova ile

Başkent Moskova, St Petersburg ve Kazan gibi önemli kentlerde bulunan seçkin mimarlık okullarında öğrenci olacaksınız. Ayrıca Rusya Üniversiteleri’nde en fazla tercih edilen eğitim seçeneklerinden biri de mimarlık eğitimidir. Bunun da çok haklı nedenleri vardır. Bunların başında da eğitim ücretleri gelmektedir. Senelik 4.000 USD ile başlayan harçları diğer ülkelerle kıyasladığınızda uygun olduğunu anlayacaksınız.

Ülkemizde bir başka şehirde ya da özel üniversitede ödeyeceğiniz rakamlardan çok daha uygun rakamlara Rusya’da eğitim alabilirsiniz. Ayrıca, dünya sıralamasında önemli yerlerde olan üniversitelerde eğitim alacak ve akreditasyonu olan kurumlardan mezun olarak, geçerli diplomanızla uluslararası kariyer yapabileceksiniz.

Yök Denkliği

YÖK denkliği avantajı ile ülkemizde de diplomanızı onaylatabileceksiniz. Kesinlikle Rusya’da mimarlık eğitimi alma kararınızdan memnun olacaksınız. Ekonomik anlamda zorlanmamak da hem öğrencilerimiz için, hem de aileleri için son derece önemli.

Yaşam giderleriniz için yurtlarda da kalmakta iseniz, 200 ile 400 USD arasında bir miktar ayırmanız yeterlidir. Öğrenci yurtlarının sayısı son derece fazla. Hem özel yurtlar, hem de devlete ait yurtlar çok sayıda seçeneklerle sizleri bekliyor. Mutlaka değerlendirmelisiniz, özellikle ilk senenizde, bundan sonra daire de kiralayabilirsiniz. Çalışmalara olanakları da her zaman öğrencilerimizi bekliyor. Önerimiz, İngilizce eğitim alsanız da mutlaka Rusça öğrenmeniz olacaktır. Bu şekilde, ek bir ek bir yabancı dil öğrenerek çok avantajlı konuma gelebilirsiniz.


Rusya’da Psikoloji Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Rusya Üniversiteleri, son derece kaliteli ve tarihi yüksek eğitim kurumlarıdır. Ülkede eğitim seviyesi son derece yüksektir ve medeni insanların yaşadığı ülkede üniversite mezunlarının sayısı da gerçekten fazladır. Hem tarihi, hem de yeni birçok üniversite bulunmaktadır. Dünya genelinde birçok öğrenci bu ülke üniversitelerinde eğitim almaktadır. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Özellikle Avrupa Ülkeleri’nden ve Asya Ülkeleri’nden çok sayıda öğrenciler, ülkemizden öğrencilerimiz de eğitim almaktalar. Onlardan biri olmak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçebilirsiniz. Psikoloji eğitimi almak isteyen gençlerimiz de buna dahil. Hem teknik bilimler, hem sosyal bilimler, birçok alanda meslek eğitimlerinizi ülkede alabilirsiniz. Üstelik, ülkemizden farklı olarak bir sınava girmenize de gerek yoktur.

Rusya Üniversiteleri’nde psikoloji eğitimi almak için bir üniversite sınavına girmeniz gerekmiyor. Ayrıca, ülkemizdeki giriş sınavlarından bağımsız olarak bir sistem olduğundan, bu sınavların sonuçları da Rusya Üniversiteleri ile ilgili değildir.

Not Ortalama Problemi Riski Yok!

Not ortalamanız ya da taban puanlarınız da söz konusu değildir. Henüz lise eğitiminiz devam ederken de, kayıtlarınız için başvurularınızı yapabilirsiniz. Bu şekilde, kontenjanlar henüz tamamlanmadan başvurunuzu yapmış olursunuz. Harçlar 3.500 ile 4.000 USD olarak başlamaktadır ve 8.000 USD ye kadar uzanmaktadır. Geçerli bir diploma, son derece kaliteli bir eğitim ile kıyaslandığında harç rakamları son derece ekonomiktir. Ayrıca, diğer ülkelerle de kıyaslama yapabilirsiniz.

İngilizce ya da Rusça olarak eğitim dili olduğundan, almak istediğiniz eğitim diline göre, danışmanlarımızla iletişime geçerek okul seçiminizi yapabilirsiniz. Size ders verecek hocalar, gerçekten bu alanda bilimsel çalışmalara imza atmış, ışık tutacak isimlerdir. Bu nedenle, eğitim kalitesinden emin olabilirsiniz. Moskova, St Petersburg, Kazan gibi önemli kentlerde bulunan seçkin üniversitelerin öğrencilerimizi kabul ettiklerini belirtelim.

Ucuz Yaşam Koşulları

Öğrencilerimize ilk senelerinde yurtlarda kalmalarını önermekteyiz. Ayrıca özel ve devlet yurtları son derece yeterlidir ve öğrencilerimiz de kabul edilmektedir. Bütçenize göre, bir kişiden başlayarak dört kişiye kadar olan odalarda kalabilirsiniz. Temiz, güvenli ve bakımlı yurt odalarından memnun kalacaksınız. Öte yandan, kiralık daire seçenekleri de bütçeniz dahilinde barınma için tercih edebileceğiniz bir seçimdir. Arkadaşlarınızla birlikte de ev kiralama programı yapabilirsiniz. Genel yaşam giderleriniz için 250 ile 400 USDA bütçe ayırmanız genellikle yeterli olmaktadır.

Sosyal yaşam, beslenme, barınma, ısınma, internet, ulaşım genel anlamda öğrencilerimiz için harcama giderleridir. Bunun için de bütçenizi yukarında belirtilen rakam kadar ayarlamanız yeterli olacaktır. Ülkemizde Rusya arasında düzenli seferler bulunmaktadır. Bu nedenle, önceden biletinizi alarak sıkça ailenizi ziyaret edebilirsiniz.


Diş Hekimliği Üniversite ve Ücret

Diş hekimliği eğitimi almayı hedefleyen gençlerimize, yurtdışı tercihlerinde, kesinlikle Rusya Üniversiteleri’ni de değerlendirmelerini öneriyoruz. Rusya Üniversiteleri hakkında bilmek istediğiniz tüm detayları ve gerekli desteği, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak ofislerimizden ve iletişim kanallarımızdan alabilirsiniz. Elbette Rusya’da diş hekimliği veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgiler de buna dahil. Kayıt sürelerinde, kontenjanlar dolmadan başvurularınızı yapmanızı tavsiye ederiz.

Birbirinden kaliteli üniversiteleri ile Rusya sizleri bekliyor sevgili gençlerimiz. Birçok bölümde, ülkenin önemli üniversitelerinde siz de eğitim alabilirsiniz. Hatta sağlık bilimleri eğitimleri de ülkede son derece başarılıdır. Önemli tıp okulları bulunmaktadır.

Özellikle ülkemizde, üniversite girişleri için sınav sistemi ve belirli bir puan şartı bulunmaktadır. Diş hekimliği fakültelerimiz puanları son derece yüksektir, bu puanı almaya gayret göstermek öğrencilerimizde yoğun bir stres yaratmaktadır.

Puan ve Üniversite

Özel üniversitelerin puanları yanında, gerçekten yüksek harç miktarları da malumdur. Oysa Rusya Üniversiteleri diş hekimliği fakültelerine bir sınav şartı olmadan başvurabilirsiniz. Liseden mezun olmanızla birlikte, hangi bölümde eğitim almış olduğunuzun da önemi olmadan kayıt için siz de başvurunuzu yapabilirsiniz. Diş hekimliği fakültelerinde özenli ve seçkin hocaların elinden eğitim alacaksınız. Üstelik uygun harç rakamları da sizi memnun edecek. Fakültelerde harç rakamları genellikle, 4000 USD ile 8500 USD arasında değişmektedir. Rusça eğitim ağırlıklıdır. Gerek Rusça, gerekse İngilizce eğitim dillerinde hazırlık sınıfında dil eğitimi verilmektedir. Hazırlık sınıflarında sınıflar beş ile on kişili olarak ayarlanmaktadır ve mükemmel bir dil eğitimi sunulmaktadır.

Diş hekimliği fakülteleri genellikle dört ya da beş sene olarak düzenlenmektedir. Moskova,Kazan, St Petersburg gibi kentlerde bulunan üniversiteler ve diş hekimliği fakülteleri hakkında öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.Bu şekilde kendinize en uygun okul seçimini yapabilirsiniz. Uluslararası akreditasyonu olan üniversitelerin verdikleri diplomalar da uluslararası geçerliğe sahiptir. YÖK denkliği avantajı bulunmakta olup, kurumlar YÖK tarafından tanınmaktadır.

Eğitim Esası

Avrupa Birliği eğitim sistemine uygun olarak bologna eğitim esaslarına uygun şekilde eğitim veren kurumlardır. Bu nedenle diploma da mavi diploma özelliği söz konusudur.

Yaşam giderleri için yurtlarda kalan öğrencilerin, 250 ile 350 USD arasında bir bütçe ayırmaları yeterli olacaktır. Hatta öğrencilik döneminde eğitim alırken part time olarak çalışabileceğinizi de ekleyelim. Öte yandan, burs olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Rusya Üniversiteleri ve hükümetleri tarafından çeşitli burs imkanları bulunmaktadır. Öğrencilerimiz başvurabilir ve bunları değerlendirebilirler. Diş hekimliği eğitiminizden sonra, yüksek lisans olanakları için de eğitim seçeneklerini değerlendirmeniz mümkündür.


Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar mühendisliği bölümleri başta olmak üzere mühendislik bölümleri ile Rusya Üniversiteleri dikkat çekiyor. Bu ülkede gerçekten başarılı bir eğitim alabilir, bunu da ekonomik rakamlarla gerçekleştirebilirsiniz. Bilgisayar mühendisliği eğitimi almak isteyen gençlerimizin mutlaka Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçmelerinin altını çizelim çünkü bu şekilde en doğru başvuru olanaklarını ve doğru bir eğitim alma şansını elde edebilirsiniz. Rusya’da bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgi almak için her zaman iletişim kanallarımızı kullanabilirsiniz. Hem ülkemizden, hem de dünyadan ülke üniversitelerine son derece yoğun bir ilgi olmaktadır ve bu nedenle, tavsiyemiz kayıt başvurularınızı bir an önce yapmanız, kontenjanlar dolmadan.

Rusya’da lisans eğitimleri genellikle 3 ya da 4 sene olarak sürmektedir. Rusça ağırlıklı olarak tercih edilen eğitim dilidir. İngilizce eğitim veren kurumlar da bulunmaktadır. Hazırlık sınıfında gerekli dil eğitiminin alınmasından sonra, öğrenciler lisans sınıflarında gayet programlı bir şekilde eğitime alınırlar. Bundan sonra, hem teorik olarak, hem de pratik olarak meslek eğitimlerini alırlar. Bologna esaslarına uygun bir eğitim verilmektedir üniversitelerde.

Dünya sıralaması ve ötesi!

Dünya sıralamasında olan üniversitelerdir bunlar. Özellikle öğrencilerimize bir sınav şartı olmadan, diplomaların ve temel belgelerin ibraz edilmesi ile başvuruların yapılması mümkündür. Hatta öğrencilerimiz, lisede eğitim aldıkları bölümlerin de önemi olmaksızın bilgisayar mühendisliği fakültesine kayıt başvurusu yapabilirler.

Rusya Üniversiteleri’nde harç rakamları bütçenizi zorlamayacak rakamlardadır. Özellikle harç miktarları 4.000 USD den başlamaktadır. Öğrencilerimiz eğitimlerini alırken çeşitli çalışma imkanlarından yararlanabilirler. Ayrıca, özellikle notları yüksek olan öğrencilerimizin burs olanaklarında da şanslı olduklarını ekleyelim. Siz de burs imkanlarınızı artırabilirsiniz. Öte yandan, genel anlamda yaşam giderleri de kesinlikle öğrencilerimizi zorlamayacak düzeydedir. Rusya’da ısınma için doğalgaz kullanılmaktadır ve ücretleri de son derece makuldur. Öte yandan, faturalar da genel anlamda kesinlikle yüksek rakamlarda değildir. Ulaşım için toplu taşıma araçlarını kullanmak, ya da bütçeye göre araç kiralamak mümkündür. Öte yandan, sosyal yaşam için de uygun rakamlı ya da ücretsiz etkinliklerden yararlanabilirsiniz. Kampus içinde de öğrenciler için sık şekilde etkinlikler düzenlenmektedir.

Beslenme giderleriniz de elbette belirli bir miktar tutacaktır. Bunlar için uygun marketler ve pazarlar bulabilirsiniz. Öte yandan, kampüs içinde restoranlar, kafe ile yemekhaneler uygun fiyatlıdır. Siz de diğer öğrenciler gibi, beslenme ihtiyaçlarınızı bu şekilde halledebilirsiniz. Öğrenci yurtlarında kalabilirsiniz ve çeşitli oda seçenekleri bulunmaktadır. Hem devlet yurtlarının hem de özel yurtların fiyatları da gerçekten uygundur.

Rusya Üniversiteleri Eğitim Ücretleri

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1