Rusça Üniversite Okumak

Rusya'da üniversite okumak sanılandan çok daha kolay. Eurostar yurt dışı akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanarak sınavsız eğitim alın. Dünyanın en iyi üniversitelerinde ve en fazla tercih edilen alanlarda eğitim görmenin ayrıcalığını yaşayın.

Rusya'da Eğitim

Rusça Üniversite Eğitimi

Yurt dışı üniversitelerine olan ilgi her geçen gün büyük bir hızla artmaktadır. Bunun için de Türk öğrenciler yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Üniversiteye sınav ya da puan şartı olmadan giriliyor olması da talebi büyük ölçüde arttırmaktadır. Bunun için yıl kaybı ve sınav stresi yaşanmayacak olması öğrencilere cazip gelmektedir. Ülkede eğitim dili olarak Rusça konuşuluyor olması da öğrencileri ilk etapta biraz düşündürse de zaman içinde bu korkusun saçma ve gereksiz bir detay olduğunu onlar da kısa sürede anlamış oluyor. Hem halk hem de Eurostar Yurtdışı Danışmanlık firması bu anlamda öğrencilere yardımcı olmaktadır. Rusya’da hatırı sayılır bir Türk kitlesi de bulunduğu için bu anlamda avantaj sağlarlar.

Ülkedeki üniversitelerdeki imkan ve olanaklar da öğrencilerin seçtiği bölümde başarılı bir eğitim süreci geçirmelerini sağlar. Her türlü teknolojik cihaz ve donanım öğrenime dahil edilmektedir. Bunun dışında da sosyal faaliyetler için ayrılmış alanlar öğrencilere büyük fayda sağlamaktadır. Kafa dağıtmak ya da derslerden az da olsa uzaklaşmak isteyenler soluğu bu faaliyet alanlarında almaktadır. Her alanı ücretsiz bir şekilde kullanna öğrencilere asla sınırlandırma getirilmemektedir. Ülkedeki diğer önemli durum ise yaşam standartlarının son derece uygun olmasıdır. Beslenme, barınma ve ulaşım konusunda kesinlikle ekonomik anlamda zorlanılacak bir durum yaşanmaz. Uygun fiyatlı özel yurt seçenekleri ve kiralık evler hem temiz hem de kullanışlıdır.

Genellikle yurtlar okul çevresinde daha yoğun olarak bulunuyor. Böylece yol parası sorunu da ortadan kalkmış olmaktadır. Eğitim için harçlar da oldukça uygun fiyatlı ve aynı zamanda esnek ödeme şekilleri ile ücretlendirilmiştir. Aileler ve öğrenciler bu konuda zorluk yaşamaz. Kayıt sırasında okul tarafından istenilen belgeler kısa sürede zahmetsiz bir şekilde temin edilecek olan evraklardır. Bu aşamada da sıkıntılı durumlar kesinlikle yaşanmaz. Yeme içme konusunda da marketlerde ya da pazarlarda uygun fiyatlara ihtiyaç duyulan her şey kolay bir şekilde bulunabilmektedir. Ev iralayan öğrenciler evlerinde yemeklerini kendileri yapıp, masrafları bölüşerek çok daha ahat bir şekilde öğrenim senelerini geçirmiş olurlar. Ulaşım konusunda ise Rusya’ya deniz, hava ve kara yolu ile giriş yapılabilir. En konforlu ve kısa süren alternatif uçak yolculuğudur. Sürekli düzenlenen seferler ile uygun fiyatlı biletler her zaman bulunmaktadır. Havalimanından ise taksi ile istenilen noktaya uygun tarife ile ulaşılabilir. Şehir içi ulaşımında halk da en fazla otobüs ve münübüs seçeneklerini kullanmaktadır. Yaşam koşulları oldukça ideal olan ve zorluk çekilmeden huzurlu bir şekilde yaşanacak ülkeler arasında yer alır. Diğer yandan halkın yardım sever ve saygılı olması da durumu daha sevimli bir hale getirmektedir. Güvenilirlik olarak da sorunsuz olarak senelerin geçirilebileceği ülkeler arasındadır. Verdiği eğitimin kalitesi de Avrupa standartlarında olduğundan her zaman başarılı kariyer yapan mezunlar vermektedir.

Rusça ise kısa sürede sökülebilen ve anlaşılması son derece kolay bir lisandır.  Sadece lisans değil, yüksek lisans ve doktora konusunda da bilimsel ve teknik olarak hocalar öğrencilere yardım sağlamaktadır. Derslerde de teorik bilgilerin dışında pratik yani uygulamalı olarak da eğitimler görüdürülür. Bu öğrencilerin çok daha verimli ve donanımlı bir hale gelmelerini sağlar. Düzenlenen konferans ve seminerler de öğrencilerin bakış açılarına ve vizyonlarına en değerli katkıyı yapmaktadır. Kampüs içindeki farklı alanlara sahip kulüpler de öğrencilerin gelişimi açısından fazlasıyla işe yaramaktadır. İletişim ile ilgili de böylece daha sağlam adımlar atılarak yol alınmış olur.


Neden Rusça?

Rusça eğitim veren üniversitede ilk etap öğenciler dil konusunda zorluk yaşasa da sonradan bu korkunun yersiz olduğunu anlıyorlar. Kısa sürede idrak edilip kavranabilen bir dil olan Rusça ile ilgili ülkeye gelen çok sayıda öğrenci de aynı düşüneleri paylaşmaktadır. Bu olumlu yaklaşım ve yorumlar da yeni kayıt yaptıracak olan öğrencileri rahatlatmakta ve daha cesur adım atmalarını sağlamaktadır. Öğrencilerin özellikle derslerde dil konsuunda yerliöğrenci ve hocalar tarafından desteklenerek yardım edilmesi durumu daha da mükemmel kılmaktadır. İlk etapta birkaç kelime bile bilmek Rusça için çok büyükbir hareke olmaktadır. Sokakta ya da alışverişlerde sorun yaşanmayacak kıvama gelmek ise oldukça kısa sürmektedir. Bu konuda danışmanlık firması da öğrencilere büyük destek sağlamakta ve hatta dillerini geliştirmek açısından firmalarda dersler ayarlamaktadır. Maksimum 3 ay sonra her şey yoluna girecek ve endişeler de kafadan dil konusunda silinecektir.


Rusça Üniversite Eğitimi Tercih Sebepleri

Rusya’da yer alan üniversitelerin tercih ediliyor olmasındaki en önemli etken sınav şartının olmamasıdır. Öğrenciler lise mezuniyeti sonrasında zaman kaybetmeden üniversiteli olunabiliyor. Sonrasında alınan diplomanın Türkiye sınırları içerisinde geçerliolması ve alınan diploma ile istenilen yere iş başvurusu yapılması öğrencileri rahatlatan durumlar arasındadır. Diğer türlübir anlamı olmayacağı için en önemsedikleri konunun olumlu sonuç getirmesi ilgiyi de arttırmaktadır. Kontenjanarı kısa sürede solan üniversitelerin harçları da ekonomik anlamda aileleri yormayan ve zorlamayan şekilde düzenlenmiştir. Esnek ödeme kolaylıkları da okul tarafından ailelere sağlanmaktadır. Böylece çok daha rahat bir eğitim süreci geçirilmiş olur. Ülkenin yaşam koşullarının ve güveniirliğinin de ideal olması öğrenci akışını ülkeye sağlamaktadır. Ülke içinde dil konusunda kısa sürede çözüm bulunduktan sonra yarım zamanlı ya da hafta sonları rahat bir şekilde eğitime katkı olması açısından çalışma imkanı bulunabilir. Ülkeye giriş kolay ve aynı zamanda şehiriçi trafik de oldukça azdır. Bu anlamda da stresli durumlar asla yaşanmaz. Minibüs ve otobüs en fazla tercih edilen araçlar arasındadır. Okulun imkan ve olanağı da çok fazladır.

Ülkede eğitimi çok önem verilmektedir. Kampüs içerisinde araştırma merkezleri, geniş arşivli kütüphaneler, laboratuvarlar yer almaktadır. Bu yerlerden öğrenciler ücretsiz ve sınırsız bir şekilde yararlanabilirler. Sosyal faaliyet için de hafta sonları düzenlenen geziler ile eğlenceli saatler geçirilmektedir. Üniversite hocaları da bu konuda son derece yapıcı ve isteklidir. Bu durumun öğrencilere fayda sağlayacağınıbelirterek sık olarak faaliyet düzenlerler. Seminer ve konferanslar da öğrencilere büyük yarar sağlamaktadır.


Rusça Öğrenmek zor mu ? Ne kadar Sürede Öğrenebilirim ?

Rusça düşünüldüğü zaman zor gibi görünse de aslında kolay öğrenilecek diller arasındadır. Üniversitede çok sayıda yabancı öğrenci olduğu düşünülürse, pratik yaparak kısa sürede lisana hakim olunabilir. Derslerde de hocalar ve yerli olan kişiler yardımcı olmaktadır. Bu konuda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı öğrencilere her zaman destek vermektedir. İsteğe bağlı olarak da profesyonel olarak dil dersi veren yerlerden de saatlik dersler alınarak daha hızlı bir şekilde ilerleme kaydedilmiş olunur. Derslerin Rusça olması da aslında bir bakıma avantaj sağlar. Rusya’da okuyup buradan mezun olan kişilerin de olumlu olan yorum ve tavırları öğrencileri rahatlatarak bu konuda cesaret vermektedir. 3 ayın sonunda her şey yoluna girecek ve çok rahat bir şekilde iletişim ya da farklı yerlerde dil konusunda zorluk çekilmeyecek. Herkes aynı süreçten geçtiğini ve destek gördükleri için zorlanmadıklarını dile getirmektedir.


Rusça Tıp Fakültesi Eğitimi

Kadın erkek karışık olarak enfazla ilgi gösterilen ve zor olan bölümler arasında yer alır. Sınavsız bir şekilde bu bölüme kayıt yaptırılarak yılın sonunda Türkiye’de geçerli olan diploma alınmaktadır. Uzmanlık sınavına girilerek istenilen hastane için de tercih yapılabilir. Bu konuda öğrenilerin sorun yaşamaı imkansıza yakındır. Rusça tıp fakültesi eğitimi aslında ilk etapta zorlanmalara neden olsa da sonrasında her şeyin yolunda gittiği bir süreçten ibarettir. Toplam eğitim süresi 6 yıl olup, harç ücretleri de oldukça uygundur. Hocalar öğrencilerin en kaliteli ve donanımlı şekilde eğitilmeleri için imkan ve olanak sınırını zorlamaktadır. Staj döneminde öğrencilere en iyi hastaneler ayarlanarak bu dönemin de mükemmel geçmesi sağlanılır. Uygulamalı eğitime her zaman önem veren üniversitede sosyal faaliyet alanları da fazlasıyla bulunmaktadır. Geçerli bir meslek olan doktorluğun kazancı da fala olduğu için öğrencilerin her aman aklında olan bölümler arasında yer alır.


Rusça Diş Hekimliği

Tıp fakültesi dahilinde bulunan ve mesleki geçerliliği fazla olan üniversiteler arasında yer almaktadır. Her yıl çok sayıda öğrenci bu bölüme kaydını yaptırmaktadır. Sadece diş değil damak ve çene konusunda da detaylı bir eğitim sürecinden geçilir. Başarı ve isteğe bağlı olarak da mesleki yaşamlarında alan seçimi yapılır. 5 yıl süren Rusça diş hekimliği bölümü harçları da oldukça uygun fiyatlıdır. Aileler bu harçları rahat bir şekilde zorlanmadan farklı alternatifler ile ödeyebilmektedir. Harç dışında hiç bir şekilde öğrencilerden ücret talep edilmez.staj döneminde de öğrenciler yer ayarlamak zorunda kalmadan okul yönetimi tarafından her ayrıntı düşünülmektedir. Bu dönemde de teorik olarak öğrenilenher şeyin uygulaması yapılarak her şeyin çok daha net bir şekilde anlaşılması sağlanmaktadır.


Rusça Eczacılık

Eczacılık da mesleki anlamda kazanç sağlayan ve tıp derslerinin bir kısmının alındığı bir bölümdür. Farmakoloji ağırlıklı alınan eğitim sürecinde hocalar ayırt etmeksizin herkese aynı eşit muameleyi göstermektedir. Kayıt işlemlerinde müfredat vedaha farklı konularda Eurostar Yurtdışı eğitim danışmanlığı firması öğrencilere belgeler konusunda yardım sağlamaktadır. Rusça eczacılık dersleri genellikle çok keyifli geçmektedir. Dil konusunda da hocalar öğrencilere her türlü destek ve yardımı sağlamaktadır. Alanında uzman olan hocalardan alınan eğitimler ile çok iyi eczacılar okuldan mezun olarak mesleğe atılmaktadır. Şimdiye kadar meun olan öğrencilerin takibini yapan okul yönetimi hepsinin iyi yerlerde olduğunu görmektedir. Diploma ile istenilen yere iş başvurusunda bulunularak uzun yıllar sorunsuz bir şekilde çalışılmaktadır. Denklik konusu en önemsenen durumlar arasında olduğu için bu konuda problem yaşanmayacağını belirtmekte her zaman fayda vardır. Düzenlenen seminerler de eczacılık bölümünde okuyan öğrencilere katkı sağlamaktadır.


Rusça İnşaat Mühendisliği

En hızlı şekilde ilerleyen ve kazanı yüksek olan bölümler arasında olan Rusça İnşaat mühendisliği çok kişinin ilgi odağı olmaktadır. Bu nedenle kısa sürede dolan kontejanlar için acele ederek kayıt işlemlerini yapmakta fayda vardır. Her yıl farklı ülkelerden gelen öğrenciler için Rusya ideal olan ülkeler arasında yer alır. Yaşam koşullarının iyi olması ve Türkler tarafından sık gelinen bir bölge olması kişilere rahatlık sağlamaktadır. Harç konusunda ise en iyi rakamlara sahip olan üniversitenin esnek ödeme seçenekleri de aileleri rahatlatmaktadır. Beslenme, ulaşım ve barınma ile ilgili de güvenlik ve buna benzer problemlerin yaşanmıyor olması da öğrencilere büyük fayda sağlamaktadır. Eğlence yerlerinde ise hafta sonu yapılan planlar kafa dağıtmak konusunda son derece işe yaramaktadır. Öğrencilerin memleketlerine istedikleri zaman gidebiliyor durumda olması da diğer avantaj sağlayan durumlar arasında yer alır. Çünkü sürekli olarak uçak ve otobüs seferleri uygun tarifeler ile bulunabilmektedir.


Rusça Mimarlık

Dekorasyona, yapılara ve aynı zamanda ismi ile aynı olan mimariye merakı olan kişilerin tercih etttiği bir bölümdür. Çizim derslerin ağırlıklı olarak olduğu Rusça mümarlık bölümünün dersler oldukça keyifli geçmektedir. Bunun için de en önemli olan nokta hocaların derslerde verimli ve aynı zamanda sıkıcı olmamasıdır. Akademisyenler bunun bilincinde ve alanında uzman olan kişilerden oluştukları için asla aksi bir durum yaşanmaz. Harç fiyatlarının da uygun olduğu bölümde kolay ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Hazırluk sınıfında dil ağırlıklı eğitim görülmektedir. Kalan 3 senede ise mesleki ve diğer şekilllerde olan dersler ağırlıklı olarak alınmaktadır. Uygulamalı eğitimin önemi bu bölümde çok daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bunun için de ağırlıklı olarak bu şekilde bir çizgide ilerlenerek başarılı mimarlar yetiştirilmektedir. Türkiye sınırları içinde de diplomanın geçerli olması nedeni ile her yerde rahat bir şekilde sorun yaşamadan çalışılmaktadır. Şimdiye kadar mezun olan kişilerden hiç bir şekilde şikayet ya da eleştiri alınmamıştır. Derslerde dil ile ilgili yaşanacak aksaklıklara da hocalar ve yerli öğrenciler destek ve yardım sağlamaktadır.


Rusça Makina Mühendisliği

Faaliyet alaın çok geniş olan ve hemen hemen her yerde işe yarayan bir bölümdür. Türkiye’de ilginin fazlaolduğu bu bölüme Rusya’da sınava girmeden dahil olunmaktadır. Bu nedenle de öğrencilerin yıl kaybı ve stres yaşamaları imkansızdır. Derslerde sayısa derslerin dışında, çizimler ve uygulamalı dersler ağırlıktadır. En iyi mühendislerin yetiştiği üniversitede dil konusunda öğrencilere en iyi yardım sağlanmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı da öğrencilere bu anlamda en iyi desteği sağlamakta ve hatta isterlerse saatlik dersler ayarlamaktadır. İlk etapta dil bilmemek öğrencileri gerse de bir müddet sonra bu gerginliğin gereksiz olduğunu çok daha net bir şekilde idrak ediyorlar. Makina yapımı ve çalışması ile ilgili alanında uzman hatta ödüllü olan hocalardan yardım alarak en donanımlı hale gelinmektedir. Staj döneminde de öğrencilere en kaliteli yerlerde ayarlamalar yapılarak verimli bir süreç geçirmeleri sağlanmaktadır.


Rusça Elektrik Mühendisliği

Elektrik ve elektornik derslerin ağırlıklı olduğu bölüme ilgi çok fazladır. Kadın erkek fark etmeksizin öğrencilerin kayıt yaptırdığı bölüm ile ilgili bilgiler olumlu yönde ilerlemektedir. Bölüm içinde alanında uzman olan akademisyenler öğrencilerin her türlü imkan ve olanaktan faydalanmaları için ellerinden geleni yaparlar. Sosyal faaliyet alanları a ders tresinden az da olsa uzaklaşmak için birebir olan seçenekler arasında yer alır. Haç ücretlerinin düşük olduğu bölümün süresi 4 yıldır. hazırlık sınıfında ise dil ağırlıklı ğitim verilerek bu konuda gelişim sağlanılmaktadır. Teorik bilgilerin daha net anlaşılabilmesiiçin pratik yani uygulamalı olan ders takviyeleri ile öğrencilerin çok daha donanımlı bir hale gelmeleri sağlanılır.


Rusça Bilgisayar Mühendisliği

21. yüzyılda çağın keşfi olan bilgisayar bu bölüme olan ilgiyi de bu duruma paralel olarak arttırmaktadır. Mesleki olarak da raat ve aynı zamanda kalıcı işler bulunabilir. Sadece teknik değil aynı zamanda yazılım üzerinden de öğrencilere her türlü bilgi akışı sağlanmaktadır. Faaliyet alanı sınırsız olan bölümde dil ile ilgili asla sorun yaşanmaz. Hocalar ve yerli öğrenciler destek vermektedir. Ayrıca Eurostar Yurtdışı Eğitim danışmanlığı yetkilileri de öğrencilere dil ile ilgili yardım sağlayarak rahat etmelerini sağlarlar. Sadece dil değil her konuda yardım etmektedirler. Derslerde son teknoloji cihaz ve donanımlar tercih edilmektedir. Bunun için de hocalar her türlü imkan ve olanağı öğrencilerin hizmetine sunmaktadır. Derslerin eğlenceli geçmesi için de ellerinden geleni yapmaktadırlar.


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.    whatsapp1