Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi

Havacılık alanında Rusya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan Moskova Devlet Havacılık üniversitesi ulusal statüye sahiptir.

Rusya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi

  Havacılık alanında Rusya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan özellikle Moskova Devlet Havacılık üniversitesi ulusal statüye sahiptir. 1930 yılında kurulan ve havacılık alanında en iyi eğitimi veren kurumdur. Akademik kadrosu ile dünya standartlarında kaliteli lisans okuma fırsatı sunmaktadır. Ayrıca üst standartlarda kaliteli eğitim veren Moskova Devlet Havacılık üniversitesi bünyesinde öğrencilerin kullanımına sunulmaktadır.  Özellikle yurtlar, spor ve araştırma merkezleri vardır. Kurulduğu günden bu yana dünyanın farklı ülkelerinden öğrencilere lisans eğitimi imkanı sunmuştur. Üniversite 40 ülkeden 1000 in üzerinde yabancı öğrenciyi mezun vermiştir. Ayrıca kurulduğu yıllarda 2290 öğrenci ile eğitime başlayan Moskova Devlet Havacılık üniversitesi kapasitesini giderek arttırmıştır. Şu anda kurumda 450 profesör 1100 doçent görev yapmaktadır. 1700 ün üzerinde öğretim görevlisi öğrencilere havacılık alanında uzman olmalarını sağlayacak mesleki eğitimler vermektedir. Özellikle 10 üniversite binası 3 enstitü ile sınavsız Rusya’da havacılık alanında kendinizi geliştirmenizi sağlayacak kurumda 3 laboratuvar ve sayısız bilgisayar merkezi vardır.

  Moskova Havacılık üniversitesi 21 kozmonotu ile uzay alanında 12 yıl harcamıştır. Ayrıca havacılık alanında Tupolev A.N., Mikoyan A.I., Jakovlev A.S. enstitünün ilk profesörlerindendir. Özellikle üniversite mezunları arasında çok sayıda tanınmış profesör akademisyen, astronot bilim adamı bulunmaktadır. Rusya’nın en büyük bilim merkezlerinden biri olarak gösterilen Moskova Havacılık Enstitüsünde son teknoloji cihazlar kullanılmaktadır. Ayrıca bilimsel araştırmalar dikkate alınarak son teknoloji cihazlarda bu fikirler geliştirilmektedir. Yeni ilkelere uygun yenilikçi güç kaynağıdır.

  Uçak ve Uzay Sistemleri

  Uçak ve uzay sistemleri gibi dinamik sistemler için 5 farklı bilimsel keşfin patenti alınmıştır. Ayrıca Rusya üniversiteleri arasında en iyi 12 üniversite sıralamasında yer alır. Özellikle kurumda havacılık eğitimi almak ve fırsatlarından yararlanmak öğrenciler için büyük bir avantaj sağlayacaktır.

  Özellikle uzay teknolojisi havacılık gibi alanlara meraklıysanız siz de bu konuda ileriye dönük araştırmalar yapan Rusya’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alın. Ayrıca Moskova Havacılık üniversitesini tercih edebilirsiniz. Uluslararası kuruluşlar ile büyük iş anlaşmalarında yer alan kurumdur. Aynı zamanda COMAC, ENAC, HAL, PJSC, Safran, Brahmos havacılık, Rostec ve Roscosmos gibi önde gelen Rus ve yabancı firmalarla iş birliği içerisindedir.

  İleri teknoloji alanında en popüler üniversitelerden biri olan kurumda lisans eğitimi alabilmek kolaydır. Lise mezuniyet belgenizin olması yeterlidir. Havacılık, uzay, enerji sistemleri, üretim teknolojileri ve dijital teknolojilerin farklı şekillerde eğitim için sınav şartı yoktur. Puan şartı olmadan sadece lise diplomanız ile kurumda eğitim alabilirsiniz. Kurulduğu günden bu yana 175 binin üzerinde mezun veren kurum profesyonel havacılık lisans eğitimi vermektedir. Moskova Havacılık üniversitesi mezunlarının büyük çoğunluğu endüstri merkezli şirketler için çalışmaktadır. Havacılık alanında ve test pilotu alanında en fazla mezun veren üniversite olarak rekoru elinde tutmaktadır. 23 kozmonot uzay görevlerinde 15 yıldan fazla vakit harcamıştır. Şuanda kozmonot olarak çalışan mezunları birçok araştırma da yer almıştır. 65 uzay yürüyüşü yapılmıştır. Tetris oyununun yaratıcısı Alexey Pajitnov bu üniversiteden mezun olmuştur. Uçak mühendisliği, uzay mühendisliği, kontrol sistemleri ve bilgisayar mühendisliği, roket mühendisliği gibi lisans alanlarında kaliteli eğitim imkanı sunulmaktadır.

  Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi Sunduğu Avantajlar

  Yeni motor ve cihaz tasarımlarında görev alın. Üst standartlarda bir eğitim alacağınız Moskova üniversitesinde kendinizi farklı havacılık sporlarında geliştirebilirsiniz. 14 farklı havacılık alanında kendinizi geliştirme imkanı bulabilirsiniz. Bu alanların 6 tanesinde daha geniş seçim fırsatı bulunmaktadır. Üniversitede sadece öğretim görevlileri değil aynı zamanda öğrenciler de yeni cihazların tasarımlarına katılabilmektedirler. Yakın zamanda Aviatica adı verilen küçük boyutta uçak tasarlamıştır. Moskova havacılık personeli ve öğrencileri günümüz koşullarına uygun uçaklar inşaa etmektedirler. Şuanki şartlara uygun uçaklara hem Rusya’dan hem de dünyanın farklı ülkelerinden talepler gelmektedir. Tasarımı ve üretimi bu üniversiteye ait olan dünya üzerinde yaklaşık 200 adet bu tarz uçak havalanmaktadır. Üniversite mezunları sayısı yüzbinlerin üzerindedir.

  Özellikle mezun öğrenciler astronot eğitim merkezi ve teknoloji kurumlarında yada bilimsel araştırma merkezlerinde havacılık şirketlerinde çalışabilmektedir. Ayrıca hava taşışları tamir atölyeleri, uzay mühendisliklerinde de kolaylıkla iş bulabilmektedirler. 2007 yılından bu yana kaliteli ve yüksek standartlarda eğitim sunmuştur. Moskova Havacılık üniversitesi aynı zamanda bilim doktoru olan ve aynı üniversiteden mezun olmuşlardır. Profesör Anatoliy N Gerachenko başkanlığında faaliyet sürmektedir.

  Neden Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi

  Ülkemizde havacılık alanında iyi bir üniversiteye girebilmek için şartlar oldukça zorlayıcıdır. Sınavdan gerekli taban puanı almanız önem taşır. Ayrıca üniversite fiyatları finansal olarak incelendiğinde Moskova üniversitelerinden çok daha pahalı olduğu görülmektedir. Öğrencilerin her yıl eğitim için daha fazla tercih edilir. Rusya üniversiteleri öğrencilerin gelecekte iyi bir meslekleri olması için birçok avantajı sağlamaktadır. Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi dünya çapında eğitim imkanı sunmaktadır. Yaşam maliyetleri ülkemizdeki fiyatların çok daha altındadır. Uluslararası diploma sahibi olmak istiyorsanız Moskova Havacılık üniversitesinde Rusça eğitim alabilirsiniz. Özellikle mezun olan birçok kişi yurtdışında görev yapmaktadır. Ayrıca mezunlarına en ideal çalışma imkanları da sunmuştur. Kurumda hem teorik hem de uygulamalı eğitime büyük önem verilmektedir. Öğrencilere de havacılık alanında yeni icatlar ve tasarımlar yapabilme imkanı sunulmaktadır.

  Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi Öğrenci Yurtları

  Üniversite bünyesinde toplam 7 öğrenci yurdu vardır. Ayrıca yurt binaları iki farklı bölgede konumlanmıştır. Bu bölgeler Moskova havacılık üniversitesi ve severnoe tuşino bölgesidir. 1832 oda kapasiteli öğrenci yurdunda 4805 yatak bulunmaktadır. Toplam 54,880 m2 alan üzerinde kurulu olan öğrenci yurtlarına yerleşmek istemişlerdir. Öğrenciler yurt yönetimi ile anlaşma yaparak yurda yerleşmektedir. Karşılıklı konaklama ve ek hizmetlere yönelik sözleşme yapılarak imzalanmaktadır. Özellikle öğrenciler için gerekli destek öğrenciler yönetimi organizasyon yöneticisi ile sağlanmaktadır. Üniversiteye kayıt işleminiz gerçekleştirildikten sonra yurda yerleşme işleminiz üniversite dekanlık temsilcilerinle kararlaştırılmaktadır. 2 ve 3 oda bulunan dairelerde öğrenciler 1 veya 2 kişilik odalarda kalmaktadır. Öğrenci yurtları içerisinde banyo ve tuvalet kullanımı ortaktır. Daireler içerisinde yaşayan kişi sayısı 5’tir.

  Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi Spor Kulübü

  Spor faaliyetleri konusunda oldukça ün salmış olan Moskova Havacılık üniversitesi olimpiyat şampiyonası ve müsabakalara ev sahipliği yapmaktadır. 60’ın üzerinde olimpiyat şampiyonası Avrupa ve dünya şampiyonları bulunmaktadır. Hentbol, basketbol, kürek çekme voleybol gibi alanlarda üniversite sporcuları birçok müsabakada şampiyonluk elde etmişlerdir. Hem eğitim hem de spor ve bilim merkezli olan kurumda spor derslerine katılmak için belirli şartlar bulunmaktadır. Ders müfredatına göre ilk 6 dönem beden dersi alınmaktadır. Öğrenciler beden eğitimi dersi dışında spor kulübü dallarından birini de tercih edebilir. Şuanda 5000 in üzerinde sporcu 50 den fazla farklı spor dallarında spor eğitimi almaktadır. Kurumda aikido, kürek çekme, kayalıklara tırmanma, masa tenisi, voleybol, aerobik, atletik jimlastik badminton gibi spor dallarında eğitim verilmektedir.

  Yoga, dağ kayağı, karate, tenis, fitness, futbol, buz kayağı, sokak dövüşü tekvando gibi alanlarda da kendinizi geliştirebilirsiniz. Spor dallarına meraklıysanız kol güreşi, boks, judo atış, dağcılık, yüzme dalış, halter ağırlık kaldırma, latin dansı, eksrim, tay boks, dağ bisikleti, satranç, kayak, yelkencilik gibi alanlarda da kendinizi geliştirerek keyifli bir öğrencilik geçirebilirsiniz. Bu dallarda eğitim alan öğrenciler görünüşlerini sportif faaliyetler ile daha iyi hale getirmektedirler.

  Her sene 16 farklı spor dalında spor müsabakalarına katılınıyor. Moskova Havacılık üniversitesi sporcuları kendilerini daha da geliştirmektedir. Üniversitede beden derslerinin ortak olarak yapıldığı spor merkezi bulunmaktadır. Ayrıca spor egzersizleri ve değişik alanlarda takımlar arası müsabakalar da üniversite spor merkezinde yapılmaktadır.

  Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi Rusça Hazırlık Kursu

  Rusya’da lisans eğitimine başvuran öğrencilerin Rus dilinde hazırlık eğitimi almaları gerekmektedir. Özellikle Türkiye’den başvuru yapan öğrencilerin Rusçalarını geliştirerek kendilerini geliştirmeleri mümkündür. Ayrıca hazırlık kursu ile öğrencilerin ülkeye adaptasyonu ve fizik matematik gibi derslerde başarısı arttırılmaktadır. 106 nolu Uçuş dinamikleri ve pilot araç sistem laboratuvarını yöneten Profesör Alexander V. Efremov okulun başındadır. Son derece yetenekli mühendisler yetiştiren kurum uzman eğitim kadrosuyla dünyanın farklı ülkelerinden gelen öğrencilere hizmet vermektedir.

  Moskova Havacılık üniversitesi dünya çapında ilk akademik merkezdir. Modern uçan araçlar, jet uçakları helikopterler, ve teorik tasarımı alanında araştırmalar yapılan merkezde uzay araçları roket motorları için güç santralleri oluşturulması konusunda eğitim imkanı sunulmaktadır. Mühendislik çevre koruma ve plazma santralleri konusunda hem standartlaştırma hem de belgelendirme konusunda uzmanlaşma sağlar. Kurum üniversite eğitimi için Rusya’yı tercih eden öğrencilerin dikkatlerini üzerine çekmektedir.

  Hava araçları tasarımları, uzay mühendisliği konusunda çığır açan eşsiz programlar sunan üniversitede farklı 3 alanda çalışmalar yapılmaktadır. Uzay aracı füze gibi araçların tasarımlarının yapılması ve imalat çalışmaları, uçan araçların kontrolü ve uçuş dinamiği, uygulamalı bilgisayar bilimi ve yapısal analiz gibi konularda özel çalışma alanları bulunmaktadır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurarak lisans eğitimlerine kayıt olabilirsiniz.

  Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi Eğitimler Maliyetleri

  Rusya Moskova’da havacılık lisans eğitimleri fiyatları diğer ülkelere göre çok daha makul fiyatlarla sunulmaktadır. Dünya sıralamasında önemli bir yere sahip Moskova havacılık üniversitesinde ekonomik fiyatlar ile kaliteli bir lisans eğitimi alabilirsiniz.

  Öğrencilere iyi bir eğitim için en ideal alternatifleri sunuyor. Özellikle üniversite uygun fiyatları ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Rusya’da bir öğrenci aylık 250 300 dolara hayatını rahatlıkla sürdürebilir. Ayrıca öğrencinin alışkanlıklarına göre bu miktar artabilir. Üniversite harçları ve aylık öğrenci giderleri göz önüne alındığında Moskova’da lisans eğitimi almak Rusya’da okumak en iyi seçeneklerden biridir.

  Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi Hazırlık Paketi

  Eurostar yurtdışı eğitim danışmanları aracılığı ile Rusya’da Moskova şehrinde Havacılık eğitimi almak amacıyla başvuruda bulunabilirsiniz. İlk yıl hazırlık eğitimi almanız gerekmektedir. Rusça dilinde hazırlık eğitimi paket hizmetleri içerisinde üniversite kayıt işlemleri başlatılıyor. Bununla birlikte yıllık kayıt başvuru bedeli, belgelerin Rusça dilinde tercüme edilmesi, ülkeye davetiye ücreti ve işlemlerin başlatılması, hazırlık bedeli, Rus eğitim bakanlığına kayıt işlemleri gibi hizmetler bulunmaktadır. Ayrıca ülkeye gittiğiniz karşılanma, ülkeye gidiş için 3 aylık eğitim vizesi alma gibi hizmetlerde programa dahildir. Öğrenciler uçak bileti ve yurt bedellerini kendileri ödemektedirler. Yurtlar üniversiteye oldukça yakındır. 2 3 ve 4 kişilik odalarda kalınmaktadır.

  Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi Pilotaj Eğitimi

  Özellikle sektörel pilot ihtiyaçlarını karşılayan Moskova Havacılık üniversitesinde Rusça dilinde eğitim verilmektedir. Geleceğin pilotları arasında yerini almak istiyorsan pilotaj alanında kaliteli eğitimi ile dikkatleri üzerine çeken Moskova Havacılık üniversitesini tercih edebilirsin. Ayrıca Rusya’da pilot almak için sınavlara girmeniz de gerekmiyor. Üst standartlarda hem teorik hem de uçuş eğitimi alacağınız kurumda eğitim ücretleri özel fiyatlarladır. Profesyonel uçak pilotu olmak için yapmanız gereken çok kolay.

  Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasına başvurarak siz de hayallerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz. Özellikle pilotluk konusunda kariyer düşünüyorsanız sizi bu konuda en iyi şekilde eğitecek olan Moskova Havacılık Üniversitesi pilotaj eğitimlerine katılabilirsiniz.

  Üniversite Bölümleri

  Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi Uçak Mühendisliği Bölümü

  Dünyanın dört bir yanından uçak mühendisliği eğitimi almak için öğrenciler vardır. Özellikle Moskova Havacılık üniversitesi uçak mühendisliği lisans bölümünü özellikle tercih etmektedir. Hatta profesyonel olarak uçak mühendisliği alanında kariyer imkanı sağlayan kurum havacılık alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için oldukça güvenilir ve uygun fiyatlıdır.

  Uçak mühendisliği alanında öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanan okulda eğitim veren öğretim görevlileri oldukça deneyimlidir. Eğitim kalitesini arttırmak için son teknoloji uçaklar kullanılmaktadır. Sınavsız olarak sunulan uçak mühendisliği eğitim fırsatını kaçırmayın ve sınırlı kontenjan imkanından siz de yararlanın.

  Havacılık Üniversitesi Hava Pozisyonu ve Yön Tayini Bölümü

  Havacılık sektörünün giderek gelişmesiyle birlikte geleceğin meslekleri arasında yer alan hava pozisyonu ve yön tayini bölümünde eğitim almak oldukça kolay. Üstelik yüksek maaşlar kazanabileceğiniz bu bölümde lisans eğitimi almak için yüklü maliyetler ödemeniz gerekmiyor. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması olarak Rusya’da bu alanda eğitiminiz için gerekli her türlü desteği sizler için sağlamaktayız. En çok kazandıran meslek dallarında eğitim için sınava girmenize gerek yok.

  Havacılık Üniversitesi Hava Taşımacılığı Bölümü

  Hava taşımacılığı alanında teknik ve uygulamalı eğitim büyük önem taşır. Yurtdışında hava taşımacılığı alanında lisans eğitimi almanın yollarını araştırıyorsanız siz de sınav engeline takılmamak için öncelikli olarak Moskova Havacılık üniversitesini tercih etmelisiniz. Sınavsız eğitim uygulayan üniversitede bu alanda Rusça eğitim alabilmek için yüksek puanlar almanız ve yüklü maliyetler ödemeniz gerekmiyor. Geleceğin meslekleri arasında olan bu bölümde talep giderek artıyor. Rusya’da köklü üniversitede ekonomik yaşam ve harç giderleri ile yüzünüzü güldürecek kaliteli bir eğitim alabilirsiniz.

  Havacılık Üniversitesi Hava Trafik Yönetimi Bölümü

  Sınavsız eğitim anlamında en iyi sisteme sahip ülkeler arasında yer alır. Rusya’da lisans eğitimi alabilmek için lise diplomanız ve not dökümünüz olması yeterlidir. Moskova Havacılık üniversitesi hava trafik yönetimi lisans alanında eğitim görmek ve yüksek kalitede üst standartlarda iyi bir eğitim almak için sınav şartı olmayan üniversiteyi tercih etmeniz harika bir seçim olacaktır. Moskova’da yer alan okul ve bölüm hakkında merak ettiğiniz herşey hakkında profesyonel eğitim danışmanlarımıza başvurabilirsiniz. Tüm detayları size anlatacak olan uzman kadromuz hizmetleri hakkında bilgi almak için İstanbul Taksim’de bulunan ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

  Havacılık Üniversitesi Bilişim Sistemleri Bölümü

  Bilişim sistemleri bölümünde okumak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına başvurabilir ve Moskova Havacılık üniversitesine kayıt için gerekli işlemleri hemen başlatabilirsiniz. Akademik ve kültürel olarak kendinizi en iyi şekilde geliştirebileceğiniz kurumda eğitim ve araştırma faaliyetlerine de katılabilirsiniz. Sınava tabi tutulmadan bu alanda lisans eğitimi alabilirsiniz. Ayrıca staj değişim programları ile öğrencilere geniş fırsatlar sunulmaktadır.

  Moskova Havacılık üniversitesine kayıt işleminden ülkeye girişinize mezun olmanıza kadar birçok aşamada size ayrıca destek sağlayan uzman danışmanlık firması olan Eurostar kadrosu ile geleceğiniz için emin adımlar atabilirsiniz. Ayrıca her türlü probleminizde size profesyonel destek sağlayacak olan kurum danışmanlık hizmetlerini paketler halinde de sunmaktadır.

  Özellikle Moskova Havacılık üniversitesinden mezun olduğunuzda diplomanız dünyanın neredeyse tüm ülkeleri tarafından tanınacaktır. Ayrıca ülkemize döndüğünüzde de yök denkliği sorunu ile karşı karşıya kalmadan mesleğinizi rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Acele edin ve erken kayıt fırsatlarını kaçırmayın.

  Moskova Devlet Havacılık Üniversitesi
  Flag Collection
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1