Novosibirsk Devlet Üniversitesi

Novosibirsk Devlet Üniversitesi, programlarımıza başvurmak için diğer ülkelerden gelen öğrencileri sıcak bir şekilde karşılamaktadır.

Rusya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi, programlarımıza başvurmak için diğer ülkelerden gelen öğrencileri sıcak bir şekilde karşılamaktadır. Her yıl yaklaşık 1.000 yeni yabancı öğrenci NSU’da eğitimine başlamaktadır.

  YKS şartı olmadan Rusya’da hayal ettiğin bölümde okumak ister misin? Tam adıyla Federal Devlet Özerk Yüksek Öğrenim Kurumu Novosibirsk Ulusal Araştırma Devlet Üniversitesi. Özellikle sınavsız eğitim fırsatları ile geleceğinizi garanti altına alabilir ve hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca lisans yüksek lisans doktora alanlarında Sibirya’nın en köklü ve saygın üniversitelerinden birisidir. Novosibirsk Devlet Üniversitesi 1958 yılında kurulmuştur. Özellikle Sibirya Bölgesi’nin en büyük ve en iyi üniversitelerinden birisidir.

  Novosibirsk Devlet Üniversitesinin yemekhane ve kafeleri, doğal ürünlerin kullanıldığı dengeli bir menü sunmaktadır. Özellikle fiyatlar öğrenci bütçesine göre uyarlanmıştır. Hatta tüm akademik binalarda ve yurtlarda kafeteryalar vardır. Sağlıklı yaşam merkezi, öğrencilere ve üniversite personeline tedavi seansları sağlamaktadır. Tedavi seansları şunları içerir. İyileştirici ve canlandırıcı duşlar ve banyolar, masajlar, fizyoterapi, fitoterapi, ışık ve ısı terapileri.

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi Gelişime Değeri!

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi kamp alanında öğrencilerin, üniversite öğretim üyeleri ve çalışanların ailelerinin yaz aylarında güzelce dinlenebilmeleri için gerekli tüm koşullar oluşturulmuştur. Özellikle üniversite bünyesinde 7 özel salon: iki oyun salonu, aerobik salonu, jimnastik salonu, güreş salonu, boks salonu ve spor salonu vardır. 

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi araştırmalarda büyük rol oynayan üniversite Rusya’nın en büyük üniversiteleri arasındadır. Özellikle üniversite bünyesinde dünyaca ünlü bilim merkezi olan Akadem Gorodok bulunmaktadır. 48 farklı ülkeden 1600’ün üzerinde öğrencinin eğitim gördüğü bu kurum öğretim üyeleri arasında bilim adamları da bulunmaktadır.

  Dünya standartlarındaki Novosibirsk Devlet Üniversitesi öğretim üyelerinin yüzde sekseni bilim adamından oluşmaktadır. Öğretim üyelerinin en iyi kişilerden oluşması sebebiyle öğrencilerin mesleklerinde daha başarılı olması sağlanmaktadır. Dünyanın en iyi 1000 üniversiteleri listesinde 250 sırada yer alan kurumdur. Aynı zamanda hem astronomi hem de fizik bölümlerinde dünyanın en iyi ilk 50 üniversitesi arasındadır. Üniversite kampüsü şehir merkezine oldukça yakındır.

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi Ayrıcalıkları 

  Kampüs içerisinde öğrencilerin rahat edebilecekleri bütün imkanlar sunulmuştur. Üniversite yurtları spor merkezi stadyum ve birçok bilimsel enstitüsü üniversite bünyesinde yer almaktadır. Öğretim programlarına katılan bilim adamlarının etkisi ile üst standartlarda eğitim vermektedir. Üniversite 2016 yılında gelişen Avrupa ve Orta Asya en iyi ikinci üniversite seçilmiştir. 22 uluslararası ortak program eğitimi sunan kurumda 7 binin üzerine kayıtlı öğrenci bulunmaktadır. Novosibirsk Devlet Üniversitesi ayrıca en iyi öğrenci şehirleri listesinde 93 sırada yer alan kurum araştırma ve geliştirme faaliyetleri ile benzersizdir.

  İngilizce ve Rusça dillerinde Beşerî bilimler, Doğa bilimleri Mühendislik gibi farklı alanlarda eğitim alabileceğiniz Novosibirsk Devlet Üniversitesi eşsiz bir kurumdur. Yüksek kalitede lisans öğrenimi alabileceğiniz bu kuruma sınav şartı olmadan kaydolabilirsiniz. Hayalinizi kurduğunuz bölümde bilim eğitim teknoloji işletme alanlarında sınav şartı olmadan geleceğiniz için iyi bir kariyer inşa edebilirsiniz.

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi mezunları bilim ve iş dünyasının seçkin üyeleridir ve bu üniversiteden mezun olan kişiler dünya çapında büyük rağbet görmektedir. Rusça dilinde herhangi bir lisans programına kaydolmak için Rusça dil seviyenizin Rusça giriş sınavlarında B2 olması gerekir. Bu sebeple 1 yıl Rusça hazırlık okumanız önem taşır.

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi Ulaşım

  Havaalanından üniversiteye taksi ile gidebilirsiniz. Yaklaşık 45 dakika – 1,5 saat sürer (seyahat süresi zamana ve trafik koşullarına göre değişir).Oldukça pahalı gayrimenkullere sahip prestijli Novosibirsk semtinde, herhangi bir büyük şehir sakininin aktif ve eksiksiz yaşamı için gerekli her şeyi bulabilirsiniz: büyük alışveriş merkezleri ve daha küçük süpermarketler, kafeler ve restoranlar, eczaneler ve tıp merkezleri, kuaförler ve güzellik salonları, spor salonları ve yüzme havuzları, plajla ilgili dinlenme ve kış eğlenceleri için yerler.

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi öğrencileri, mezunları ve öğretim üyeleri, Rusya Bilim Akademisi’nin Sibirya Şubesinin 35 enstitüsünde aktif araştırma yaşamları yürütmektedir.

  Toplu taşıma ile

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi kampüse ulaşım yaklaşık 1,5–3 saat sürecektir. Özellikle üniversite kampüsüne her şey yürüme mesafesindedir. Üniversite yurtları, spor merkezi, stadyum, bilimsel enstitüler ve yenilikçi bir teknopark kampüsten 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Novosibirsk Üniversitesi, rahat bir yaşam ve başarılı bir bilimsel kariyer için ideal bir yerdir.

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi Kampüs İmkanları

  Öğrenciler, NSU kampüsünde veya yakındaki Obskoy rezervuarının kıyısında dinlenebilme, eğlenceli etkinliklere ve kulüplere katılabilme, diğer öğrencilerle birlikte müzeleri, tiyatroları ve sergileri ziyaret edebilme, ayrıca yaz aylarında Rusya’yı gezme veya Rusya’ya gitme olanağına sahiptir.

  Öğrenciler kariyer yönetimi uzmanları eşliğinde başarılı bir iş bulabilmek için bilgi ve becerilerini geliştirebilecekleri, özgüvenlerini artırabilecekleri, iş piyasasında kendilerini ifade etme becerilerini geliştirebilecekleri ve potansiyel ile etkileşime geçebilecekleri ustalık sınıflarına katılabilirler. Üniversite, öğrencilerin Üniversiteye veya diğer eğitim kaynaklarına tam erişimlerini sağlayan modern ekipman ve yazılımlarla donatılmıştır.

  Novosibirsk Devlet üniversitesi, ​​15 yılı aşkın bir süredir kapsayıcı bir eğitim programına sahiptir. Rusya’nın en iyi üniversitelerinden biridir. Üniversite, bu öğrencilerin akademik ve ders dışı yaşamlarında eşit fırsatlar elde etmelerini sağlayan modern teknolojiler de mevcuttur. Dahil olmak üzere bu alanda büyük bir deneyim kazanmıştır. Öğrenciler sağlık durumları ne olursa olsun kendilerini gerçekleştirmelerini kolaylaştıran bir ortamda kaliteli bir eğitim alırlar. Novosibirsk Devlet Üniversitesi Engelli öğrenciler, kurumun normal eğitim sistemine tam olarak entegre edilmiştir. Üniversite, engelli her öğrenci için bireysel olarak tasarlanmış hizmetler sunar, ancak “kolaylaştırılmış” kriterler oluşturmaz.

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi Bölümleri

  Tüm öğrenciler fakültelerinin aynı şartları yerine getirmek zorundadır. Üniversitenin amacı, engelli insanları fiziksel sınırlamalarının üstesinden gelmeleri ve işgücü piyasasında gelecekteki rekabetle yüzleşebilir. Son derece profesyonel uzmanlar olmaları konusunda desteklemektir. Engelli öğrenciler bireysel bir yaklaşımdan yararlanır. Profesörlerinden ek akademik danışmanlık, bireysel çalışma planı, sınavlar sırasında ek süre ve uyarlanmıştır. Bir öğrenci sağlığı veya başka bir geçerli nedenden dolayı bir dersi kaçırırsa, ona özel bir plan tasarlanabilir. Akademik desteğin başka biçimleri de vardır.  Novosibirsk Devlet Üniversitesi ve barınma, tekerlekli sandalye kullanan veya navigasyonla ilgili başka zorluklar yaşayan öğrencilerin ihtiyaçlarına göre uyarlanmıştır. Bazı yurtlarda engelli öğrencilerin bağımsız yaşayabilmeleri için özel odalar bulunmaktadır. Rusya’da görme engelli öğrenciler için oluşturulmuş tek program olan “Oryantasyon ve Hareketlilik”i sunuyor. Bu programdaki uzmanlar, öğrencilere otonom olarak baston kullanma konusunda destek vermektedir. Onlara modern navigasyon teknolojilerini kullanmayı öğretmektedir.

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi Spor imkanları

  Novosibirsk, çalışan nüfusun üçte birinin yüksek öğrenim gördüğü bir şehirdir. Üniversite, çeşitli performanslara katılan farklı öğrenci grupları ile dans, müzik, çizim, şarkı söyleme ve tiyatro alanlarında oldukça geniş bir zevk yelpazesine hitap etmektedir. Kulüplerin çoğuna katılmak için özel bir hazırlığa ihtiyacınız bulunmamaktadır. Tüm dersler kampüste gerçekleşir. Kurum spor merkezi öğrencilere, Novosibirsk Devlet Üniversitesi personeline ve sporla ilgilenen herkese 40 spor aktivitesi sunmaktadır. Büyük yüzme havuzu: uzunluk 25 m, genişlik 16 m, derinlik 1,2-1,8m dir. Yetişkinler için su programları, yüzmeyi öğrenmenize ve suyun pozitif enerjisiyle şarj olmanıza yardımcı olur. Aqua aerobik dersleri özellikle kızlar arasında popülerdir. Büyük bir yüzme havuzuna ek olarak, 6 aydan büyük çocuklar için özel donanımlı 12 metrelik küçük bir yüzme havuzu da bulunmaktadır.

  Yaşamınıza ve Refah Seviyenize Değer Veriyor!

  Çocuk havuzundaki su 30-31 derecede tutulur. Çocuk yüzme havuzu, çok fazla eğlence yaratan cazibe merkezleriyle donatılmıştır. Çocuklara özel gruplar halinde veya bireysel olarak yüzme öğretilir. NSU Basketbol Bölümü, Üniversitenin kurulmasıyla başladı. Bu süre zarfında, NSU takımı, öğrenci takımları arasında Rusya şampiyonasının gümüş madalyası, öğrenci spor kulüpleri arasında Rusya şampiyonasının bronz madalyası ödülüne sahip olabilir. Novosibirsk üniversiteleri ve şehir şampiyonaları arasında birden fazla şampiyonluk ve şampiyonluk ödülü sahibi oldu. Futbol kulübü takımı her yıl üniversiteler arasında mini futbol ve futbol müsabakalarına katılmaktadır. Her yıl en güçlü NSU bölümü, diğer Novosibirsk üniversitelerinin en güçlü bölüm ekipleriyle rekabet eder. NSU futbol takımı ayrıca Rusya Bilimler Akademisi Sibirya Şubesinin kış şampiyonasına da katılıyor.

  Vize İşlemleri

  Rusya vizesi için Novosibirsk Devlet Üniversitesi daveti aldıktan sonra, tek girişli, 90 günlük öğrenci vizesi alırsınız. Novosibirsk Devlet Üniversitesine varışınızı takip eden 3 iş günü içerisinde, yurt adresinden göç kaydı için Uluslararası İlişkiler Ofisine aşağıdaki belgeleri sağlamanız gerekmektedir:

  Tüm pasaport sayfalarının kopyası (yabancı vatandaş kimlik belgesi);

  Rusya Federasyonu sınırını geçerken size verilen göçmenlik kartının kopyası.

  Lütfen bir hafta içinde alacağınız göçmen kayıt belgesinin, göçmen kartınız gibi yasal bir belge olduğunu unutmayın. Bu nedenle Rusya’da kaldığınız süre boyunca onları güvende tutun. Pasaportunuzu, göçmen kartınızı veya göçmenlik kayıt belgenizi kaybettiyseniz, lütfen en kısa sürede Uluslararası İlişkiler Ofisi ile iletişime geçin.

  Kendi ülkenizden, başka bir Rus şehrinden Novosibirsk Devlet Üniversitesi kampüsüne her geldiğinizde veya ikamet adresinizi değiştirdikten sonra göç kayıt prosedürlerini izlemeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Bir daire kiralıyorsanız, daire sahibi tarafından 7 iş günü içinde kayıt yaptırmalısınız. Eğitiminiz sırasında Vizenizi uzatmak için vize bitiş tarihinden 1,5 ay önce aşağıdaki belgeleri teslim etmeniz gerekmektedir:

  İşlem Evrakları

  • Pasaport (yabancı vatandaş kimlik belgesi), Davet kartı
  • Davet kayıt belgesi
  • Bir fotoğraf (30mm×40mm, başınız fotoğraf alanının %50’sini kaplayan çerçeveye ortalanmış olarak, fotoğrafta hiç bir işaret veya damga olmadan)
  • Devlet vizesi uzatma ücreti için banka dekontu (1600 ruble)
  • Ücretli eğitim hizmetleri/staj için NSU Sözleşmenizin kopyası veya Rusya Bilim ve Yüksek Öğrenim Bakanlığı tarafından bir öğrencinin Rus Devlet Bursu verildiğini onaylayan bir belge.

  Belgeleri teslim ettikten sonraki bir ay içinde, bir yıldan uzun olmamak kaydıyla gerekli süre için yeni birçok girişli öğrenci vizesi alacaksınız. Novosibirsk Devlet Üniversitesi’da kalışınız daha uzun sürerse, vize uzatma prosedürünü gelecek yıl tekrarlamanız gerekir. Bu vize türüyle Rusya Federasyonu dışına seyahat edebileceğinizi lütfen unutmayın.

  Erken sınır dışı edilme veya akademik izin alma durumunda, transit vize için aşağıdaki belgeleri mümkün olan en kısa sürede sağlamanız gerekir.

  • Pasaport (yabancı vatandaş kimlik belgesi);
  • Davet kartı;
  • Davet kayıt belgesi;
  • Bir fotoğraf (30mm×40mm, kafa çerçeveye ortalanmış ve fotoğraf alanının %50’sini kaplayan, fotoğrafta herhangi bir işaret veya damga olmadan)
  • Devlet transit vize ücreti için banka dekontu (1000 ruble)
  • Başka bir ülkeye uçak biletleri (transferler dahil).

  Ülke Telefon ve İnternet İmkanları

  Akademgorodok’ta uluslararası arama yapmak için kullanabileceğiniz birkaç cep telefonu operatörü bulunmaktadır. Fiyat planlarını operatörlerin web sitelerinden veya cep telefonu mağazalarından kontrol edebilirsiniz.

  İnternet

  Üniversitedeki ücretsiz Wi-Fi’ye bağlanmak için telefonunuzda tabletinizde veya dizüstü bilgisayarınızda Novasibirsk Devlet Üniversitesi ağ simgesini arayın.
  Yurtlarda genellikle wifi yoktur.

  Sağlık Sağlık Sigortası

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi yabancı uyruklu vatandaşların kalış süresinin tamamını kapsayan geçerli bir sağlık sigortası poliçesine sahip olmaları zorunludur. Ülkenizde bir sağlık sigortası poliçesi satın aldıysanız, lütfen bunu Uluslararası Öğrenci Destek Merkezi’ne ibraz edin.

  Rusya Federasyonu’nda geçerli bir sağlık sigortanız yoksa, Üniversite bir sigorta şirketi bulma konusunda yardım sağlayabilmektedir. Öğrenci sağlık sigortası için yaklaşık maliyeti 3500 rubledır.

  Acil sağlık hizmetleri için 103, 03 veya 112’yi arayabilirsiniz. Yurtlardaysanız, 1. kattaki resepsiyon görevlisinden Rusça aramanıza yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Rusya’da ilk yardım ve acil tıbbi bakım ücretsizdir. Hastaneden randevu almak için Uluslararası Öğrenci Destek Merkezinden yardım isteyebilirsiniz.

  Novasibirsk Konaklama

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi tercihinde bulunan öğrenciler için Rusya’da konaklama seçenekleri 3 çeşittir. İsterseniz öğrenci yurtlarında dairede ya da bir aile yanında konaklayabilirsiniz. Üniversite tarafından yurt odaları sunulmaktadır. Yurtlar genellikle üniversiteye 3 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Türkiye’den giden öğrenciler genellikle blog tarzı 2 kişilik yurtlarda konaklamaktadır. Bloglar genelde bir ya da iki odadan oluşur içerisinde duş ve tuvalet banyo bulunur. Ayrıca mobilyalı mutfak var ve dinlenme odasından oluşur. Konaklama için aylık ortalama 1200 ruble ödenmesi gerekir. Aile yanında konaklamak isteyen öğrenciler için üniversite başvurmanız durumunda size memnuniyetle karşılayacak bir aile bulabilirsiniz. Konaklama ücretleri değişim göstermektedir. Novosibirsk Devlet Üniversitesi kiralık daire isteyen öğrenciler için üniversite kiralık daire de bulunmaktadır. Dairenin fiyatı daire sahibi ile bireysel olarak görüşülmelidir. Sizin için hangi konaklama seçeneği daha uygun ise ülkeye varmadan önce seçiminizi yapıp ona göre karar vermelisiniz. Yurtta kalmak istiyorsanız yurt odası ayırmanızı tavsiye ederiz.

  Novasibirsk Yaşam Masrafları

  Çok ekonomik maliyetler ile Novosibirsk şehrinde konaklayabilir ve keyifli bir üniversite dönemi yaşayabilirsiniz. Ödeyeceğiniz miktarlar diğer ülkelere göre oldukça düşüktür. Şehir içi ulaşımda 25 ruble arası değişmektedir. Metro fiyatları 25 ruble fiyatlıdır. İki odalı bir blogda çift kişilik odada bir yatakta şeklinde yurtlarda kalmak isterseniz yaklaşık 18 dolar ödemeniz gerekir. Bir apartman dairesi özeti oda olarak 10000 rubledir. Tek odalı daireler 18.000 rütbedir. Üniversite kantinde öğle yemeği yemek isterseniz 150 200 ruble arasında fiyatlar değişmektedir. Üniversite yakınlarındaki kafe ve restoranlardaki yemek fiyatları 300 ile 400 TL arasında farklılık göstermektedir. Ekmek fiyatları pirinç ve süt fiyatları 30 ile 50 arasındadır. Fiyatlar değişiklik gösterebilir konaklama koşulları oldukça rahat ve konforludur öğrenciler bütün ihtiyaçlarını rahatlıkla sağlayabilirler.

  Öğrenci durumunuzu doğrulamak için bir kimlik kartı görevi görür.

  Novasibirk İklim Koşulları

  Rusya ikliminin genellikle sert olduğunu düşünmektedir. Fakat Novosibirsk de ama beklenildiği kadar soğuk değildir. Genelde ılıman iklim hakimdir. Güneyde bulunan Altay dağları bölgenin ikliminde etkilidir. Bu sebeple hava çok sert ve kuru değildir.

  Yıl boyunca genellikle güneşli olan ülkede yağışlı gün sayısı çok fazla değildir. Kışlar genellikle güneşli geçer. Aralıktan Mart ayına kadar belli yerlerde kar vardır. Kışın bu ülkede kış sporlarını deneyebilirsiniz kışın ortalama sıcaklık eksi 15 derece kadardır.

  En soğuk anlarda bile sıcaklığının maksimum eksi 30 derece düştüğü görülmektedir. Soğuk havalarda kendinizi korumak için kalın izle bilmeyiz önem taşır. Yaz aylarında genellikle sıcak olan ülkede temmuz ayı ortalama sıcaklığı 25 derece kadardır. Sıcaklık 35 dereceye kadar çıkabilir. Bu yüzden şehre giden öğrencilerin birçoğu plajda vakit geçirebilirler ve yüzebilirler. Sibirya soğukları için kışlık kaban ve mont almanızı tavsiye ederiz.

  Novosibirsk, eğitim olanaklarına göre dünyanın en iyi 20 en iyi öğrenci şehri arasındadır. Siz de bu şehirde kaliteli bir eğitim için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı imkanlarından faydalanabilirsiniz.

  Novosibirsk Devlet Üniversitesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1