Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi

Lomonosov Devlet Üniversitesi, her sene olduğu gibi, bu sene de binlerce üniversite öğrencisine en sıcak ve de ılımlı bir şekilde kapılarını aralamaktadır.

Rusya'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Bölümleri

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi binlerce üniversite öğrencisine en sıcak ve de ılımlı bir şekilde kapılarını aralamaktadır. Dünyaca ünlü bu üniversitede okumanın faydaları saymakla bitmiyor. Ayrıca böylesine yetkin bir kurumda öğrenci olmak için şartların da çok az olduğu dikkat çekmektedir. Rusya’nın göz dolduran bu eğitim kurumunda öğrenci olmak için büyük stresler yaşamanıza gerek bile yok! En büyük puanlar almanıza gerek olmadığını biliyor muydunuz? Lomonosov Devlet Üniversitesi, sınavsız ve de puansız bir şekilde öğrenci kabul ediyor. Çok donanımlı bir eğitim kurumudur. Özellikle bu üniversitenin en önemli avantajı YKS ve benzeri sınavların şart olmamasıdır. Kalite dolusu bir kurumda okumak için üniversite sınavına girmenize yüksek puan almanıza gerek yok.

  Türkiye ile Benzerliği

  Türkiye ve benzeri birçok ülkede var olan eğitim sistemi öğrencileri bir hayli zorlamaktadır. Ayrıca üniversite sınavlarının çok zor olması, en çok çalışan ve de emek veren öğrencinin bile hayallerini ve de emeklerini suya düşürmesidir. Hal böyle olunca, kendinizi canlı ve de enerjik hissetmeniz pek mümkün olmamaktadır. Ayrıca Lomonosov Devlet Üniversitesinin ise temel amacı, öğrencilere canlılık, enerji ve de mutluluk kazandırmaktadır. Yani, bir öğrenci üniversite sınavında harcayacak olduğu enerjiyi, sadece üniversitesinde ve de bölümünde harcamaktadır. Bu da, o öğrencinin okul ve bölüm içindeki başarısını oldukça arttıracak olan bir unsur olacaktır.

  Moskova Üniversitesi ve Öğretim Katkısı

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinin, sadece sınavsız ve de puansız kayıt alma özelliği değildir. Daha birçok özelliği dikkat çekmektedir. Örneğin bu kurumda eğitim ücretleri bir hayli ekonomiktir. Bu da, öğrencilerin yurtdışında her anlamda rahat yaşayacaklarını göstermektedir. Hal böyle olunca Rusya’da okumak isteyen bireylerin sayısı da artış göstermektedir. Özellikle dünya sıralamasında bir hayli önde olan bu kurumdur. Özellikle Rusya’nın en iyi eğitim kurumları arasındaki yerini daima korumaktadır. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde yer alan akademisyen kadrosu da bir hayli dikkat çekmektedir. Bu kurumda eğitim veren hocaların tümü, dünya çapında, alanlarına başarılara imza atmış olan hocalardır. Bu akademisyenler ile çalışmak ise öğrenciler adına büyük bir ayrıcalık olacaktır.

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Kampüs İmkanları

  Lomonosoz Moskova Devlet Üniversitesi denildiği zaman akla sadece bu kurumun verdiği muhteşem eğitim gelmez. Öğrencilerine sağladığı sosyal imkanlar çok gelişmişlik düzeyini kapsamaktadır. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi, bünyesinde bulunan öğrencilerinin sosyal hayatları aktiftir. Bu sosyal hayatlarından öğrencilerinin memnun olmasına çok dikkat etmektedirler. Bu nedenle de, öğrencileri daima sosyalleşmeleri yönünde teşvik ederler. Hal böyle olunca, Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinin kampüsünde devamlı olarak bir sosyal aktivite hakim olmaktadır. Örneğin dersten çıktığınız zaman bir anda kendinizi bir gezi turunda bulabilirsiniz. Bu turda Rusya’yı gezebilir, hem deneyim ve bilgi sahibi olur hem de çokça eğlenebilirsiniz. Bu kurum eğitime verildiği gibi, öğrencilerin sosyal yaşantısına da çok fazla oranda önem verilmektedir.

  Lomonosoz Moskova Devlet Üniversitesi, öğrencilerinin bilgi ve becerilerinin daima gelişmesinden yanadır. Bu nedenle de öğrencilerine gelişmiş eğitimler ve pratik bilgiler ve öğrencilerinin becerilerinin gelişmesi adına her şey sunmaktadır. Kurumda yer alan her derslik, öğrencilerin son derece rahat etmeleri ve de mutlu olmaları bakımından zengindir. Bununla beraber, kampüs içerisinde yer alan sosyal tesisler de dikkat çekmektedir. Spor salonları, dans okulları, kütüphaneler, cafeler, alış veriş merkezleri, sağlık birimleri derken, öğrenciler kampüslerinde her istedikleri alana kolay ve de hızlı bir şekilde ulaşabilmektedirler. Kaliteli, işe yarayan bilgiyi size verecek olan kurum, Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesidir.

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde Spor İmkanları

  Her öğrencinin üniversite seçiminde beklentileri ve de istekleri farklılık göstermektedir. Bu öğrencilerin çoğu iyi bir eğitim alarak, kaliteli bir kariyer hayatına sahip olmayı dilerler. Fakat sosyal imkanlar ve de öğrencilerin hobilerini, becerilerini geliştirebilme imkanları da çok önemlidir. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi, öğrencisinin hobisine, beceri ve de yeteneğine büyük oranda önem verir. Bu nedenle de, kampüs içerisinde yer alan hobi geliştirici salonlar ve de spor becerisi olan öğrenciler adına açılan spor tesisleri çok aktiftir.

  Becerileriniz ve de yetenekleriniz spor alanında ise, Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinin spor olanaklarından yararlanmanızı öneririz. Bu kurumda yer alan spor tesislerinde binlerce spor dalının alanları ve de imkanları bulunmaktadır. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinin klasik bir spor tesisinde bulunan bazı imkanlar şu şekildedir:

  • Kapalı ve açık olmak üzere büyük yüzme havuzları
  • Fitness salonları
  • Futbol, basketbol, voleybol, hentbol sporunu icra etmek için yapılan alanlar
  • Çocuk yüzme havuzları
  • Pilates salonları
  • Zumba salonları
  • Bale salonları
  • Dans salonları
  • Tenis kortları
  • Masa tenisi alanı
  • Ekstrem sporlar kursları

  Ve benzeri birçok spora dair ilgisi olan bireyler üniversitenin yararlı alanlarını kullanarak kendilerini kolaylıkla geliştirebilmektedirler.

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Hazırlık Sınıfları

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde hazırlık sınıfları vardır. Özellikle bu sınıfların aktif olmasının sebeplerinden birisi de, üniversitenin eğitim dilinin ve de üniversite içerisinde konuşulan dilin Rusça olmasıdır. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde birçok bölümün lisans eğitimi dili Rusçadır. Fakat bu konuda istisnalar da yer almaktadır. Bazı bölümlerin eğitim dillerinin İngilizce olduğunu görebileceksiniz. Bununla beraber, üniversitenin şart koştuğu eğitim diline dair bilginiz ve de eğitiminiz olmayabilir. Bu herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Kurumunuz bu durumu göz önünde bulundurarak, her sene hazırlık sınıfları açmaktadır. Bu hazırlık sınıflarında ücretsiz bir şekilde Rusça ya da bölümünüzün dili başka ise o dilin eğitimini alıyor, ardından da kendinizi o dili öğrenmiş olarak bulabiliyorsunuz. Anlayacağınız, Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi, sadece eğitim alanında değil, dil alanında da öğrencilerini geliştirmek isteyen, yetkin ve de özel bir eğitim kurumudur.

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Eğitim Ücretleri

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde eğitim ücretleri bölümden bölüme göre değişiklik gösterecektir. Ayrıca her bölümün kendine has olan eğitim ücreti söz konusudur. Fakat bu kurumda, en dikkat çeken özelliklerden birisi de, üniversitenin eğitim ücretlerinin son derece ekonomik rakamlarda olmasıdır. Yani bu kurumda herhangi bir bölüm okuduğunuzda, bölüm fark etmeksizin çok uygun meblağlarda ücret ödemeniz gerekecektir. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinin de en dikkat çekici özelliği budur. Bu uygun eğitim ücretleri sayesinde öğrenciler de aileleri de herhangi bir maddi sıkıntı çekmeden, eğitim hayatı memnun ve de mutlu bir şekilde noktalanabiliyor. Ekonomik rakamlar ile öğrencilere diledikleri bölümde okuma şansı veren bu eğitim kurumunda maddi de, manevi de rahata erişebilecek olmanız sizin için büyük oranda mutluluk sebebi olacak, sizi memnun edecektir.

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Konaklama İmkanları

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinin öğrencilerine sunduğu kolay ve de yaşanılabilirdir. Yurt imkanları sayesinde hiçbir öğrenci zor durumda kalmamaktadır. Bu üniversitenin kampüsünün içerisinde yer alan öğrenci yurtlarının sayısı yirmiyi aşkın bir şekildedir. Bu nedenle de öğrencilerin tümü, ücretsiz şekillerde bu özel öğrenci yurtlarında kolay bir şekilde yaşam sürdürebilmektedirler. Kampüs içindeki yurtların genellikle eğitim ücretine dahil bir şekilde olduğu bilinmektedir. Bunun dışında, kampüsün içinde değil de, dışında yer alan yurtlar da mevcuttur. Bu yurtların bazıları üniversite ücretine dahil olmayabilir. Genel anlamda bakıldığı zaman, yurtların tümü temiz, güvenilir ve de son derece hijyenik olan kurumlardır. Bu da, öğrencilere, öğrencilerle beraber o öğrencilerin ailelerine büyük bir rahatlık sağlamaktadır.

  Rusya’da Hayat İmkanları ve de Masrafları

  Elbette ki bir ülkeden, başka bir ülkeye ve de hiç bilmediğiniz bir ülkeye taşınıp, bu ülkeye yerleşmek zor ve de yorucu gibi görülmektedir. Bu durumda sizi neyin beklediğini, başınıza nelerin gelip, neler ile karşılaşacak olduğunuzu bilemezsiniz. Fakat konu Rusya olduğu zaman, insanların biraz daha rahat düşünebildikleri bir gerçektir. Rusya, misafirperver insanları  ile ve de yerel halkın sıcaklığı ile tanınır. Hal böyle olunca, bu ülkeye okumak için yurt dışından gelen öğrenciler, Rus halkı tarafından çok sıcak ve de samimi bir şekilde karşılanmaktadırlar.

  Rusyada Yaşam

  Rusya’da yaşamak, ekonomik açıdan asla zorlayıcı olmayacaktır. Günümüzde ekonomik şartların iyi olması demek, iyi ve de kaliteli bir hayata adım atabilmeniz demektir. Öğrencilerin ise kaliteli, zengin bir öğrencilik hayatı yaşaması söz konusudur. Günümüzde bazı ülkeler için son derece imkansız gibi görünmektedir. Oysaki Rusya’da durumlar bu şekilde ilerlemez. Rusya, özellikle de öğrencilerine maddi açıdan yardım ediyor. Son derece ekonomisi gelişmiş olan, yaşam ücretleri de az olan bir ülkedir. Ülkenin bu özelliği bir hayli dikkat çekmektedir. Muhakkak ki bu ülkede okuyan öğrenciler hem güvenilir, keyifli ve de kaliteli bir yaşantı içerisinde olurlar. Ayrıca maddi açıdan herhangi bir kaygı yaşamazlar.

  Rusya’da İklim Koşulları

  Rusya’da hüküm süren hava koşulları, bölgeden bölgeye göre bir hayli değişkenlik göstermektedir. Fakat Rusya’nın genelinde, zorlayıcı olmayan, tam aksine gayet rahat olan bir iklimin var olduğunu söylemekte yarar vardır. Ülkede karasal iklimin hakimiyeti bir hayli fazladır. Muazzam büyüklükte olan bu ülke, farklı iklim tipleri ile de karşımıza çıkmaktadır. Yazının en başında da söylediğimiz gibi, öğrenciler Lomonosov Moskova Devlet üniversitesinden okurken, iklim açısından pek zorlanmazlar . Çünkü bu ülkenin bazı bölgelerinde herhangi bir zorlayıcı iklim şartları mevcut değildir. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi ve çevresinde de durum aynen bu şekildedir. Öğrenciler bu bölge içerisinde ve de sınırlarında zorlanmaz, sıkıntı çekmez, tam aksine oldukça rahat bir yaşantı sürerler.

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Popüler Bölümler

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde popüler olan birçok seçkin bölüm vardır. Bu bölümler arasında popülerliğine her sene daha fazlasını ekleyen bölümler de genellikle mühendislik bölümleri, mimarlık bölümleri, sağlık bölümleri ve de sayısal ve sözel bölümler olmaktadır. İnşaat mühendisliği, makine mühendisliği, endüstriyel mühendisliği, yazılım mühendisliği gibi mühendislik bölümleri, Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde sıklıkla seçilen ve de geleceği çokça parlak olan bölümlerdir.

  Mimarlık Bölümü Hakkında

  Mimarlık ve de İç mimarlık bölümlerinin de çok iyi bir eğitimi olduğunu belirtmek isteriz. Sağlık alanında da yenilikler ve de başarıların öncüsü olan bu kurum, her sene Tıp fakültesinden binlerce başarılı ve çiçeği burnunda hekimler mezun etmektedir. Aslına bakıldığı zaman, ne kadar önem arz eden ve de gelecek vaat eden mühim bölümler varsa, o bölümlerin tümü Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde yer almaktadır. Aynı zamanda da her bölümün akademisyenleri alanında uzman, işinin ehli olan kimselerdir. Bu nedenle de üniversitede eğitim alan öğrenciler de bu uzman akademisyenlerden ders alarak kendilerini uzman kişi haline getirmektedirler.

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü

  Malzeme ve de tekniği en iyi şekilde bir araya getirerek, yapıların ve de projelerin hayata geçmesinde etkili olan İnşaat mühendislerinin en iyileri tabii ki de Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde yetişmektedir. Proje ve yapı denetlenmesinde etkili rol oynayan bu mühendislerin en kalitelilerini yetiştiren kurum, bu alanda yer alan öğrencilerine daima sınırsız malzeme ve de alan hizmeti vermektedir. Dünyanın en iyi inşaat mühendisi siz olabilirsiniz. Bunun içinde Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde okumanız şarttır.

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi Mimarlık

  Büyük yapı tasarımı ya da iç mekan tasarımında mühendislik sanatını ve de tüm başarılarını ortaya koyan en mühim mimarların Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinden mezun olan öğrenciler olduğu bilinmektedir. Sağlıklı ve de son derece kaliteli olan tüm yapıların mimarları, Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinden mezun olan bireyler tarafından hayata geçirilmiştir. Bu nedenle de kurumun kaliteli ve de prestijli eğitimi daima dillere destan bir şekildedir. Genellikle pratiğe dayalı bir eğitim isteyen Mimarlık bölümünde başarıyı yakalamak için bu kurumda eğitim almanız gerekir. Sınavsız ve de puansız bir şekilde Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesine kayıt olabilirsiniz.

  Kayıt Koşulları ve de İşlemleri

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde sınav ve de puan şartı yoktur. Bu sayede üniversiteye herhangi bir puan almadan da her bölümüne kayıt olabilirsiniz. Bu kuruma kayıt olabilmeniz adına size yardımcı olacaktır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı firması adında uzman bir danışmanlık merkezi vardır. Bu danışmanlık merkezi size kayıt ve tüm üniversite işlemlerinde yardımcı olacaktır. size bir nevi de üniversite rehberliği yapacak olan bu firma sayesinde, üniversiteye dair bir soru işaretinizin kalmadığını görebileceksiniz. 7/24 bu firma ile diyalog halinde olabilir, kendinizi rahat hissedene kadar sorularınızı ve de sorunlarınızı bildirebilirsiniz.

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesine kayıt olabilmeniz için gerekli olan tek şeyin Liseden mezun olmanız ve de lise diplomanızın olması olduğunu belirtmek isteriz. Lise diplomanız ile  üniversiteye kolay bir şekilde kayıt olabilirsiniz. Kaydınız tamamlandıktan sonra siz de artık bu yetkili kurumun değerli bir öğrencisi olabileceksiniz.

  Kaliteli Lisans Eğitimi Üst Düzey Bir Şekilde Veriliyor!

  En kaliteli lisans eğitimin Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde verildiğinin farkına varın. Kendinizi bu kurumda daima özel hissedeceksiniz. Hem eğitim alanında hem de sosyal alanda size yardımcı olacaktır. Bu kurumda, her şeyin en kaliteli ve de en iyi olanını görecek, yaşayacaksınız. Dilerseniz sayısal öğrencisi olun, dilerseniz sözel, dilerseniz eşit ağırlık ya da dil… Bu üniversitede alanınız fark etmeksizin, dilediğiniz bölüme, hiçbir alan sınavına girmeden kayıt olabilmektesiniz. Bu özelliği ile öğrencilerine büyük kolaylık sağlayan kurumdur. Her sene olduğu gibi bu sene de yüz binlerce öğrenci kaydını tamamlayacaktır. Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesinde binlerce Türk öğrenci mevcuttur. Bu öğrenciler ile kendinizi neredeyse ülkenizde gibi hissedeceksiniz. Zaten kurumda iken herhangi bir adaptasyon sorunu da yaşamayacaksınız.

  Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi
  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1