Slovakça Üniversite Okumak

Denkliği ülkemizde tanınan Slovakya üniversitelerinde diş hekimliği, eczacılık, tıp gibi bölümlerde okumak artık hayal değil! Eurostar Slovakya üniversiteleri akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için hemen arayabilir lisans bölümleri ücretleri hakkında uzman danışmanlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Slovakya’da Eğitim

Slovakça Üniversite Okumak

Slovakça Avrupa’da konuşulan dillerden biridir ve Hint Avrupa dil ailesinden gelen ve Slav Dilleri’nin batı kolunu oluşturan dil gruplarından biridir. Bu grupta ayrıca, Çekce, Sorb dili ve Lehçe de bulunmaktadır. Çekçe ile Slovakça arasında gerçekten yakınlık ve benzer kelimeler bulunmaktadır. Slovakça Latin harfleriyle yazılmaktadır. Slovakça dil eğitimi kesinlikle Türk öğrenciler için zor değildir. Türkçe, Hint Avrupa dil ailesinden gelmektedir. Slovakça da yukarıda belirtildiği gibi bu aileden gelmektedir. Bu nedenle, önemli benzerlikleri bulunmaktadır. Grammer, kelime yapısı, dilbilgisi bakımından öğrencilerimiz bu dilin eğitimini alırken zorlanmamaktadır. Slovakya Üniversiteleri’nde eğitim dili İngilizce ve Slovakça olarak uygulanmaktadır. Her iki dili de öğrenme şansını, bu ülke üniversitelerinden okuyan öğrencilerimiz elde etmektedir.

Slovakça üniversite okumak kesinlikle zor değildir. Öğrenciler bu ülke üniversitelerinde bir sene hazırlık dil sınıfında eğitim almaktadır. Bundan sonra, kayıt oldukları fakültede lisans derslerine başlamaktadırlar.


Neden Slovakça?

Slovakça, Türkçemizle aynı dil ailesinden olduğundan dilimize yakındır. Dilbilgisi ve gramer açısından öğrenme kolaylıkları bulunmaktadır. Bu nedenle, Slovakya Üniversiteleri’nde eğitim alan öğrencilerimiz zorlanmadan bu dili kavradıklarını belirtmektedirler. Ayrıca, üniversitelerde dil eğitimini gerçekten alanında başarılı olan eğitmenler vermektedir. Yurtdışından gelen öğrenciler, ister Türk olsun, ister diğer ülkelerden olsun bu dili gerçekten mükemmel şekilde öğrenmektedir. Dilin a dan z ye kavratılması, gençlerin dile hakim şekilde lisans senelerine geçmelerini sağlamaktadır.

Slovakça doğu Avrupa’da geçerli bir dildir. Sadece Slovakya’da değil, Balkanlar coğrafyasında ve Doğu Avrupa’da konuşulur. Ayrıca Çekçe gibi dillerle son derece yakınlığı bulunmaktadır. Slovakça’yı öğrendikten sonra Çekçe dilini de rahatlıkla öğrenebilirsiniz.


Slovakça Üniversite Eğitimi Tercih Sebepler

Slovakça üniversite eğitimi almak giderek gençlerimiz arasında cazip hale gelmiştir. Ülkemizden birçok gencimiz bu seçkin üniversitelerde ve huzurlu ülkede eğitim almaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak biz de gençlerimiz Slovakya Üniversiteleri’nde eğitim almalarını desteklemekteyiz. Slovakça yukarıda anlatıldığı gibi, öğrenmesi zor bir dil değildir ve uzman akademisyenler tarafından, az kişilik sınıflarda dil eğitimi verilmektedir. Öğrencileri dili kaliteli şekilde öğrenmesi için bir senelik dil eğitimi yeterli olmaktadır. Bundan sonra lisans dersleri başlamaktadır. Slovakya Üniversiteleri’nden mezun olan gençler hem Slovakça, hem de İngilizce’ye hakim olarak mezun olmaktadırlar.

Slovakya Polonya, Çekya ve Macaristan ile komşu olan, deniz kenarında bulunan gerçekten cennet gibi bir ülkedir. Mavilerin ve yeşillerin bir arada olduğu son derece güzel coğrafyası vardır. Kaliteli ve planlı şehirleşme, kentlerin yeşillikler içinde, parklar v e gezinti yerleri ile kaplı olmasını sağlamaktadır. Tarihi özellikleri ile de gerçekten görülesi bir ülkedir. Hele ki bu güzel ve bir o kadar huzurlu ülkede eğitim almak gençlerimiz için büyük bir şans olacaktır. Medeni insanların yaşadığı bir ülkedir. Ülkenin eğitim durumu yüksek, okuma yazma oranı ise %100 denilecek kadar yüksektir. Başka ülkelerden gelen insanlara kucak açan, son derece medeni, insani özellikleri gelişmiş bu halkın içinde kesinlikle yalnızlık çekmeyeceksiniz.

Slovakya Üniversite eğitimine son derece önem veren, üniversite mezunu çok sayıda olan bir ülkedir. Ülkenin yüksek eğitim kurumları köklüdür. Kamu kurumları yani devlet üniversiteleridir. Ancak, kendi içlerinde birtakım özel statülü branşları, eğitim kurumları da bulunmaktadır. Ülke yönetiminde üniversiteler için özel bütçe ayrılır, ayrıca, üniversiteler Avrupa Birliği eğitim fonundan da önemli şekilde maddi olarak desteklenmektedir. Bu sayede, öğrencilerin ödemesi gereken harçlar da mümkün olan en az düzeyde tutulmaktadır. Üniversite eğitimi anlayışında, en az öğrenci ödemesi ile en mükemmel eğitimi vermek gelmektedir.


Slovakça Öğrenmek Zor Mu? Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Slovakça öğrenmesi kesinlikle zor bir dil değildir. Ülkenin yurtdışından gelen öğrencileri için oturmuş bir dil eğitim sistemi bulunmaktadır. Buna göre, lisans senelerinizin başlamadan önce, iki sömestre yani bir sene hazırlık sınıfı olarak da tabir edilen dil okulunda, dil eğitimine alınırsınız. Bu sene içinde, a dan z ye, ülkenin en iyi dil eğitmenlerinden dersler alma şansını yakalarsınız. Türkçemize yakın bir dil olan Slovakça, genellikle öğrencilerimizin zorlanmadan öğrendikleri bir dildir. Hatta, Slovakça öğrendikten sonra, ufkunu geliştirerek birçok Doğu Avrupa dilini öğrenen gençlerimiz de bulunmaktadır.


Slovakça Tıp Fakültesi Eğitimi

Slovakya’da üniversite eğitimi üç senedir. Bundan sonra yüksek lisans iki sene sürmektedir. Doktora eğitimleri için de üniversiteleri tercih edebilirsiniz. Slovakya Üniversiteleri’nde son derece köklü dil eğitimi verilmektedir. Öğrencilerimiz, yani ülkemizden lise mezunu gençlerimiz de kayıt için kabul edilmektedir. Slovakça eğitim dili yanında, İngilizce eğitim dili de kabul edilmektedir. Bu şekilde eğitim veren tıp fakültelerini de seçebilirsiniz. Ancak, Slovakça öğrenmek de kesinlikle zor değildir. Gençlerimize her iki dili öğrenmelerini önermekteyiz. Tıp fakültesi için öğrencilerimiz, diğer bölümlerde olduğu gibi sınav şartı olmadan kabul edilmektedir. Bu da ülkemizdeki sınav sisteminden son derece farklı bir durumdur. Sınava hazırlanmadan, sınav stresi yaşamadan, diplomanızla kayıt olmak için başvurabilirsiniz. Hangi liseden ve lisenin hangi bölümünden mezun olduğunuzun önemi yoktur. Meslek lisesinden mezun olan gençler, ya da liselerin sosyal bilgiler bölümlerinden mezun olan gençler de tıp fakültesi için önkayıt başvurusunda bulunabilirler.

Mezun olduğunuzda alacağınız tıp fakültesi diplomalarınızla ülkemizde hekimlik yapabilirsiniz. Diplomalarınız YÖK tarafından tanınacaktır. Öte yandan, mavi diploma özelliği olan diplomalarınızla Avrupa Ülkeleri’nde de hekim olarak çalışabilirsiniz. Bu durum gençlerimiz için gerçekten çok avantajlıdır.


Slovakça Diş Hekimliği

Diş hekimliği eğitimi almak isteyen gençlerimizi Slovakya Üniversiteleri’nde eğitim almaya davet ediyoruz. Lise diplomanızla, sizden istenen temel belgelerle, kolayca öğrenci vizenizi alarak, hiçbir sınava girmeden diş hekimliği fakültesinde eğitime başlayabilirsiniz. Slovakça eğitim dilinde, zorlanmadan, hazırlık sınıfında bir sene gerekli dil eğitiminizi alarak, lisans senelerinize başlayabilirsiniz. Ülkede lisans seneleri üç senedir. Bu ülkemiz ve diğer birçok ülke üniversitelerinden farklı bir durumdur. Kaliteli ve planlı bir sistemle eğitim üç senede mükemmel şekilde verilmektedir. Öğrencilere maliyeti açısından da lisans senelerinin az olmasının mükemmel avantajı vardır. Üç sene ve hazırlık sınıfı ile birlikte dört sene okuyarak mezun olabilirsiniz. Hem Avrupa Ülkelerinde, hem de ülkemizde mesleğinizi yapabilirsiniz.


Slovakça Eczacılık

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, şubelerimizden, öğrenci danışmanlarımızdan yardım ve bilgi alarak zaman kaybetmeden Slovakya Üniversiteleri’nde ön kayıt başvurularınızı yapabilirsiniz. Özellikle Nisan ve Temmuz ayları arasında başvurularınızı yapınız. Bunun dışında da elbette her zaman hizmetinizdeyiz. Bu güzel ülkede, memnun kalacağınız bir eczacılık eğitimi alabilirsiniz. Üç sene olan lisans senelerinde, öğrencilere mükemmel bir fen bilimleri ile eczacılık eğitimi verilmektedir. Diplomanız ve transkript gibi sizden istenen temel belgeleri sunarak hemen kayıt işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Eczacılık eğitimini bir Avrupa Üniversitesinde alacağınızı unutmamalısınız. Mezun olduğunuzda bir Avrupa Birliği tarafından kabul edilen yüksek eğitim kurumundan mezun olmuş olacak, geçerli diplomanızla tüm AB ülkelerinde çalışabileceksiniz. Modern laboratuarlar, az kişiden oluşan ve birebir ilgilenilecek sınıflar, seçkin akademik kadro ile mesleğinizi derinlemesine öğreneceksiniz. Birçok ülkede ilaç firmalarında, eczacı olarak ya da bağlı birçok alanda çalışabileceksiniz. Ayrıca, YÖK tarafından tanınan diplomalarınızla, ülkemizde de hem kamu alanında, hem de özel sektörde çalışma şansınız olacak.


Slovakça İnşaat Mühendisliği

İnşaat mühendisliği eğitimi almak için seçkin üniversiteler arıyorsanız, Slovakya Üniversiteleri sizleri beklemektedir. Ülkede, ekonomi ve işletme fakültelerinde, tıp fakültesi ile mühendislik bölümlerinde İngilizce eğitim verilebilmektedir. Bunun dışında, birçok üniversite eğitim dili olarak Slovakça kullanmaktadır. Slovakça öğrenilmesi açısından zor bir dil değildir. Ayrıca, yapı itibariyle aynı aileden olduğundan dilimize de yakınlıkları vardır. Türk öğrencilerimiz ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen öğrenciler son derece donanımlı dil eğitim sistemleri olan dil okullarında eğitime alınmaktadır.

İnşaat mühendisliği bölümlerinde, ülke üniversitelerinin genelinde olduğu gibi, üç sene eğitim verilmektedir. Modern sınıflarda ve laboratuarlarda, hem teorik hem de pratik anlamda meslek eğitimi alarak, birçok farklı alanda çalışarak inşaat mühendisliği fakültesinden mezun olacaksınız. Hem Avrupa Ülkeleri’nde, hem de ülkemizde tanınan diplomalarınızla kariyerinize birçok ülkede ve ülkemizde başlama şansınız olacak. Bu şekilde, geleceğe dair çok farklı ve kapsamlı planlar yapabileceksiniz. Küresel çalışma imkanları bulacaksınız. İnşaat mühendisliği, malum, son derece geçerli bir meslek. Bu alanda eğitim alarak, gerçekten kapsamlı şekilde kariyer yapabilir, geniş çalışma alanları bulabilirsiniz.


Slovakça Mimarlık

Son derece geçerli bir eğitim ve meslek olan mimarlık eğitimini almak isteyen gençlerimizi yurtdışında seçkin üniversitelerde bu mesleğin eğitimini almaya davet ediyoruz. Mimarlık, gençlerimiz için mükemmel bir meslek eğitimidir. Bu eğitimi, size geçerli diplomalar verecek kurumlarda almalısınız. İşte Slovakya Üniversiteleri bu şekilde olan yüksek eğitim kurumlarıdır. Slovakça mimarlık eğitimi alarak, dil sınıfı dahil dört seneden eğitiminizi tamamlayabilirsiniz. Bundan sonra, mavi diplomanızla kaliteli ve geçerli bir meslek eğitimi ile tüm Avrupa Birliği ülkelerinde çalışabilirsiniz. Ülkemizde hem kamu alanında, hem de özel sektörde kariyer yapma olanaklarını yakalayabilirsiniz. Mimar olarak dünyanın birçok sektöründe çalışmak size sağlam kariyer olanaklarını sunacaktır.


Slovakça Makine Mühendisliği

Makine mühendisliği eğitimi almak için mutlaka bu eğitimi kaliteli şekilde alacağınız okullarda almalısınız. Mutlaka kendinizi ülkemizle sınırlandırmamalısınız. Yurtdışında, özellikle Avrupa Ülkelerinde birçok seçkin üniversite, uygun şartlarda sizleri beklemektedir. Makine mühendisliği eğitimi alabileceğiniz, ekonomik anlamda da kesinlikle zorlanmayacağınız, yıllarınızı huzurla ve medeni olarak mutlulukla geçireceğiniz bir ülkede olmak elbette sizi memnun edecektir. Üç senelik lisans eğitimi imkânı sunan Slovakya Üniversiteleri hem başkente, hem de ülkenin diğer kentlerinde sizleri bekliyor. Mezun olduktan sonra, yine Türk öğrencilerine sunulan imkanlardan yararlanarak yüksek lisans ve doktor eğitimlerine devam edebilirsiniz.

Modern bir sınıf sistemi, eğitim sistemi ve laboratuar çalışmalarında, kendinizi bir mühendis olarak mükemmel şekilde geliştirme imkanına sahip olarak eğitim alacaksınız. Kozmopolit bir ortamda hem Slovak, hem de AB ülkelerinden birçok öğrenci ile aynı sınıflardan olacaksınız. Ayrıca, mesleğinizi pratik ve teorik anlamda öğrenme şansını elde edeceksiniz. Uluslar arası anlamda geçerli diplomanızla birçok AB ülkesinde çalışma olanağı da sizleri bekliyor olacak.


Slovakça Elektrik Mühendisliği

Elektrik mühendisliği en yaygın kariyer imkanı olan mühendislik dallarının başında gelmektedir. Ülkemizde bu bölümün eğitimini gerçekten uluslar arası düzeyde veren fakültelerimiz bulunmaktadır. Bunların eğitim kalitesi parmakla gösterilse de, sınav sistemi gençlerimizin çok yüksek puanlar alarak girmelerine neden olmaktadır. Oysa, yurtdışında, son derece ekonomik eğitim seçeneklerinden yararlanarak, elektrik mühendisliği gibi genel geçer, size geniş şekilde kariyer imkanı sağlayacak mesleklerin eğitimlerini alabilirsiniz. Bunun için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı şubelerimize gelerek, çağrı merkezimizden ya da internet sitemizden yararlanarak doğru rehberlik hizmeti alabilirsiniz.

Ülkede seçkin üniversitelerde elektrik mühendisliği eğitimi verilmektedir. Slovakça ya da İngilizce olarak eğitim dili uygulanmaktadır. Slovakça öğrenmek konusunda tereddüdüz olmasın, bu dili hazırlık sınıfında, deneyimli ve ilgili hocaların eşliğinde kolayca öğrenebilirsiniz. Ardından üç yıl sürecek lisans senelerinizde kaliteli bir meslek eğitimi alacaksınız. Mezun olduğunuzda elinizde mavi diplomanız olacak. Bir elektrik mühendisi olarak, sadece ülkemizde değil, birçok ülkede çalışabileceksiniz.


Slovakça Bilgisayar Mühendisliği

Slovakça bilgisayar mühendisliği eğitimi alarak, kendinizi geleceğe hazırlayacak mükemmel bir meslek eğitimi alabilirsiniz. Hemen danışmanlarımızdan bilgi alın ve sizi sınavsız olarak, lise diplomanızla kabul edecek bu seçkin üniversitelerin ve bölümün bir parçası olma şansını yakalayın. Bilgisayar mühendisliği, hemen her gencin gönlünde yatan, gerçekten son derece geçerli bir meslektir. Bu meslek eğitimini almak için kesinlikle Slovakya Üniversiteleri’ni seçmek doğru bir karar olacaktır. Ön kayıt sürelerinden yararlanarak, hemen istenen belgeleri tamamlayıp başvurunuzu yapmalısınız. Gerçekten son derece özenli bir kalıcı bir eğitim sizleri bekliyor.

Eğitimi İngilizce ya da Slovakça olarak alacaksınız. Slovakça eğitim almak sizi sıkıntıya sokmamalıdır. Bu dili gerçekten kolayca, zorlanmadan öğreneceksiniz. Slovak Üniversitelerinde, hazırlık sınıflarında oturmuş bir eğitim sistemi uygulanmaktadır. Dil eğitiminizi kapsamlı şekilde aldıktan sonra, meslek eğitimi senelerinize başlayacaksınız. Eğitim yıllarınızda son derece kolay birkaç onay işlemi ile öğrenci iken aynı zamanda çalışabilirsiniz. Bu şekilde ekonomik anlamda çok daha kolay şekilde geçiminizi sağlayabilirsiniz.

Slovakya bir öğrenci için yaşanabilecek en uygun ülkelerden biridir. Ülkenin genç bir nüfusu vardır ve eğitim oranı son derece yüksektir. Bu güzel ülkede üniversite mezunlarının sayısı da hayli fazladır. Siz de onlardan biri olabilirsiniz. Son derece ekonomik, rakamların gerçekten ucuz olduğunu belirtelim. Yaklaşık olarak 250 ile 300 Euro arasında bir rakamla geçiminizi sağlayabilirsiniz. Konaklama için son derece uygun seçenekler bulunmaktadır. Bunların başında kampuslarda ve çevrelerinde bulunan yurtlar bulunmaktadır. Kiralık daire ve evler, öğrenci apartları sizleri bekliyor. Huzurlu ve güvenli olan bu ortamlar son derece temizdir. Hem bir kız öğrenci olarak, hem de erkek öğrenci olarak konaklayabilirsiniz. Sizi geleceğe hazırlayacak üniversite ve fakülte eğitiminizin son derece önemli olduğunu bilmelisiniz. Değerli gençlerimiz, bunun önemini iyi kavramanızı istiyoruz. Sadece ülkemizdeki üniversiteler ile sınırlı düşünmemelisiniz. Yurtdışında eğitim artık hiç de düşündüğünüz kadar maliyetli değildir. Tam tersine, ülkemizden de uygun rakamlara okul ödemelerinizi yapabilir, masraflarınızı karşılayabilirsiniz.

Slovakya Üniversiteleri AB yani Avrupa Birliği üniversiteleridir. Bologna kriterlerine uygun olarak eğitim verilmektedir. Mezunlar mavi diploma almaktadır. Bu şekilde, gençlerimiz diğer mezunlar gibi, tüm Avrupa Birliği ülkelerinde çalışma şansını yakalamaktadırlar. Ülkemizde diplomalar YÖK tarafından tanınmaktadır. Ülkemizde, mezun olduktan sonra, hem kamu alanında hem de özel sektörde çalışabilirsiniz. Bu şansı yakalamalısınız. Danışmanlarımızdan her zaman bilgi ve destek alabilirsiniz. Ülkede lisans seneleri genellikle 3 sene olarak sürmektedir. Slovakça dil eğitimi ise bir sene sürmektedir. Dört senede eğitiminizi tamamlayacaksınız. Bundan sonra, ülkemizde ve birçok ülkede çalışabileceksiniz. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerinize de bu üniversitelerde devam edebilirsiniz. Hem erkekler, hem de kızlar, gençlerimiz istedikleri şekilde bu ülke üniversitelerinde eğitim alabilirler. Mühendislik bölümleri, tıp, diş hekimliği, eczacılık ve birçok farklı bölümde, tamamen sınavsız olarak eğitim alabilirsiniz. Mutlaka bu fırsatı değerlendirmelisiniz. Kayıt dönemlerini ve kontenjanları kaçırmadan başvurularınızı yapmanızı tavsiye ederiz. Hemen şubelerimize, çağrı merkezimize ve sitemize ulaşarak iletişim kurabilirsiniz. Mutlaka inceleyin ve eğitim planlarınızda bu harika eğitim fırsatını siz de değerlendirin.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1