Slovakya'da Tıp Eğitimi

Denkliği ülkemizde tanınan Slovakya üniversitelerinde diş hekimliği, eczacılık, tıp gibi bölümlerde okumak artık hayal değil! Eurostar Slovakya üniversiteleri akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için hemen arayabilir lisans bölümleri ücretleri hakkında uzman danışmanlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Slovakya’da Eğitim

Slovakya’da Tıp Eğitimi

Slovakya Orta Avrupa’da yer alan güzel bir ülkedir. Bulunduğu bölgenin pek çok avantajı vardır. Çek Cumhuriyeti, Polonya ve Avusturya, Macaristan ve Ukrayna ile komşuluk ilişkileri vardır. Bulunduğu lokasyon sebebi ile bünyesinde pek çok farklı ulusu da barındırmaktadır.

Slovakya turistik amaçlı tercih edilen bir ülkedir. Buna ek olarak eğitim sebebi ile de her yıl çok sayıda öğrencinin geldiği bir ülkedir. Güvenilirliği ile bilinen bu ülke çok fazla sayıda doğal güzelliklere de sahiptir.


Slovakya’da Tıp Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Tıp eğitimi bölümler arasında en uzun süre isteyen bir süreçtir. Bu sebeple bu süreyi verimli bir şekilde öğrenerek geçirmeniz çok önemlidir. Slovakya’da tıp eğitimi 6 yıldır. Buna ek olarak kimi durumlarda 1 yıl hazırlık eğitimi alınabilmektedir.


Slovakya’da Tıp Eğitimi Yök Denkliği Var Mı?

Gelişen ve değişen dünya düzeni eğitimde de pek çok yeniliği beraberinde getirmiştir. Artık öğrenciler seçtikleri üniversite ve ülkelerde daha rahat eğitim alabilmektedir. Yök denkliği eskiden öğrencilere zorluk yaşatabilmekteydi. Artık böyle bir durum söz konusu değildir. Kolaylıkla denklik alabilmeniz mümkündür.


Slovakya’da Tıp Yök Denklik Sınavı Nedir?

YÖK denklik sınavı bir nevi seviye belirleme sınavı olarak kabul edilmektedir. Her ülke ve bölümde bu sınav uygulanmayabilir. Kurumun isteyeceği ve düzenleyeceği sınav olup olmayacağını yine kurumun kendi sitesinden öğrenebilmeniz mümkündür.


Slovakya’da Tıp okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Ara tatiller öğrenciler için hem dinlenme hem de öğrenme için son derece iyi bir fırsattır. Sizler de Slovakya’da eğitim hayatınız devam ederken kendi ülkenize dönebilir ve burada işe girebilirsiniz. Yarım dönemli de olsa çalışma hayatına katılmak her öğrenciye katkı sağlayacaktır. Ayrıca stajlarınızı da kendi ülkenizde yapabilme imkânınız vardır.


Slovakya’da Tıp Eğitimi Kaç para, Fiyatları Nedir?

Slovakya eğitim maliyetleri açısından son derece uygun bir ülkedir. Sadece yatıracağınız harç ücretleri ile eğitim alabilmeniz mümkündür. Yıllık olarak alınan ücretler seçeceğiniz bölüme göre farklılık gösterebilir. Genel olarak 2000 ile 10000 Euro arası ödeme yapabilmeniz mümkündür. Hazırlık sınıfı için de belirli bir ücret ödemeniz gerekir.


Slovakya’da Tıp eğitimi sınavsız mümkün mü?

Herhangi bir sınava girmeden dilediğiniz bölümde eğitim almak artık zor bir durum değildir. Bunun için kendi ülkenizde herhangi bir okul kazanmanıza da gerek yoktur. Hiçbir sınava girmeden tıp eğitiminizi Slovakya’da almanız mümkündür.


Slovakya’da Tıp okuyan Türk öğrenci sayısı kaç kişidir?

Özellikle son yıllarda Slovakya eğitim sebebi ile tercih edilen ülkeler arasında en gözde olan ülkelerden biridir. Yapısı gereği ve eğitime verdiği önem sebebi ile tam bir öğrenci yeri olarak bilinmektedir. Türk öğrenciler hemen her bölümde yer almaktadır. Tıp bölümü ülkede tercih edilen bölümlerin başında gelmektedir.


Slovakya’da Tıp okumak için ne yapmalıyım?

Tıp bölümü diğer bölümlere nazaran daha fazla zaman ve sabır isteyen bir bölümdür. Bu sebeple kendinize uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekir. Sonrasında yalnızca hangi okula gitmek istediğinize karar verip gerekli belgeleri toparlamanız ve başvuru yapmanız gerekir.


Slovakya’da Tıp okumanın avantajları?

Slovakya’da tıp eğitimi gelişen eğitim sistemleri sayesinde son derece iyi bir düzeydedir. Modern bir eğitim anlayışına sahip olan ülkede kullanılan malzemeler de yine modern çizgiler taşımaktadır. Avrupa standartlarında sağlam bir eğitim sistemi içerisinde bulunmak isteyen öğrenciler tercihlerini yaparken bu ülkeyi de değerlendirmeye almaktadır.


Slovakya’da Tıp bitirenler mezunlarınız var mı?

Eurostar yurtdışı eğitim danışma merkezlerine her yıl çok sayıda öğrenci eğitim hayatlarını şekillendirmek için ziyarette bulunmaktadır. İşbirliği yaptığımız öğrenciler ile bağlarımız mezun olana kadar devam etmektedir. Bu sayede yeni tercih yapacak öğrencilere daha detaylı ve doğru bilgi aktarımları yapılmaktadır.


Slovakya Tıp eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz Tıp Fakültesinde okuyabilir miyim?

Slovakya dışarıdan gelen farklı ulustaki öğrencilere eğitim maliyetlerini karşılamaları için hükümet destekli yardımlarda bulunmaktadır. Buna ek olarak kimi zaman başarıya odaklı burs alabilme imkânınız da vardır. Üniversiteler %100’e varan burslar sunmaktadır. Ayrıca ülkemizde KYK yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere geri ödemeli burs imkânları da sunmaktadır. Bu bursun geri ödemesi ise mezun olduktan 2 yıl sonra talep edilmektedir. Başvuracağınız pek çok kurum ve kuruluş mevcuttur. Kimi zaman yardım amaçlı kimi zamanda başarınızı taçlandırmak için burs imkânları sunulmaktadır.


Slovakya’da Tıp okuyup Türkiye’de çalışmak

Slovakya’da tıp eğitiminizi alıp, tamamlayıp kendi ülkenize döndüğünüzde kolaylıkla iş hayatına başlamanız mümkündür. Dilediğiniz kurum ve kuruluşta işe başlama olanağınız mevcuttur. YMK denklik belgesi alma konusunda sorun yaşamayacağınız için iş hayatına başlarken de herhangi bir problemle karşılaşmanız mümkün değildir.


Slovakya’da Tıp okumak şartları

Slovakya’da Tıp eğitimi almak için en önemli şart lise mezunu olmanızdır. Kendi ülkenizde herhangi bir liseden mezun olmanız mümkündür. Lise diploması bulunan her birey harç ücretleri ile birlikte kolaylıkla eğitim hayatına başlayabilmektedir.


Slovakya Tıp eğitimi taban puanları

Tıp eğitiminizi Slovakya’da tamamlamanız için herhangi bir sınava girmenize gerek yoktur. Bu sebeple hiçbir puan türüne ihtiyacınız da bulunmamaktadır. Puan türleri sınava girip üniversiteye girmek isteyen öğrenciler için geçerlidir. Bu puanlar her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Bu sebeple sınava girecek öğrenciler her yıl puan türlerini kontrol etmelidir.


Slovakya Tıp fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Yatay geçiş yapma her öğrenciye hak olarak tanınmıştır. Bu sebeple yaşayacağınız sorunlar ya da farklı nedenlerden dolayı kendi ülkenize gelmek isterseniz yatay geçiş hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunun için yapılan yatay geçiş sınavlarına katılmanız ve bu sınavlardan bir başarı elde etmeniz gerekir. Hazırlık sınıfında yatay geçiş yapılmamaktadır. Bölüm derslerini almanız gerekir. Ayrıca bu bölüm derslerinden belirli bir başarı elde etmeniz gerekir.


Slovakya’da Tıp okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri

Slovakya’da tıp okumak için seçeceğiniz üniversitenin resmi internet sitesinden gerekli bilgileri edinebilmeniz mümkündür. Genel itibari ile Mayıs ayının 15’inden itibaren başvurular başlamaktadır. Bu tarihleri kaçırmamanız gerekmektedir.


Slovakya’da Tıp okumak istiyorum

Slovakya’da tıp eğitimi almak isteyen kişiler son derece modern bir eğitim sistemi içerisinde yer alacaktır. Bu sebeple son derece iyi bir eğitim de almaları söz konusudur. Hem uygun fiyatlı hem de Avrupa standartlarında eğitim kalitesi siz öğrencileri pek çok kişinin önüne geçirebilecektir.


Slovakya’da Tıp okumanın maliyeti kaç para mantıklı mı?

Slovakya eğitim maliyetleri açısından pek çok ülkeden daha uygun olarak bilinmektedir. Ödeyeceğiniz yıllık harç ücretlerine belirli taksit imkânları da sunmaları mümkündür. Bu da sizlere ödeme kolaylığı sağlayacaktır.


Slovakya’da Tıp okumak mantıklı mı?

Tıp okumak isteyen öğrenciler Slovakya’da bu hayallerine kolaylıkla ulaşabilmektedir. Ayrıca sunulan blue card avantajı ile Avrupa ülkelerinde çalışma olanağı da elde etmiş olursunuz. Kendi ülkenize döndüğünüzde de daha fazla bilgi birikimine sahip olursunuz.


Slovakya’da Tıp okumak zor mu?

Her bölümün kendine has bir zorluğu mevcuttur. Ancak bu zorluk aşılamayacak bir düzeyde kabul edilmemektedir. Çalışma hayatınıza yön vererek her türlü zorluğu aşabilmeniz mümkündür.


Slovakya’da Türkçe Tıp eğitimi veren üniversitelerin Tıp Fakülteleri var mı?

Slovakya’da eğitim dili genel olarak İngilizce olarak kabul edilir. Farklı bir dilde eğitim almak elbette dil gelişiminizi de sağlayacaktır. Bu sebeple daha iyi yerlere gelebilmeniz mümkündür. Slovakya’da Türkçe eğitim verilmemektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1