Slovakya Uzaktan Eğitim

Slovakya üniversiteleri sosyal olanakları yurtdışına gitmeye elvermeyen öğrenciler için büyük fırsatlar sunmaya devam ediyor. Slovakya üniversiteleri uzaktan eğitim seçeneklerini değerlendirmek isteyen öğrenciler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı ofislerini ziyaret ederek online eğitim için kayıt yaptırabilirler.

Slovakya'da Eğitim

Slovakya Üniversiteleri Uzaktan Eğitim

Günümüzde, teknoloji ve internet uygulamalarının gelişmesi sayesinde, üniversitelerin çok daha fazla öğrenciye eğitim hizmeti vermesi sağlanmaktadır. Bu durum, yurtdışından birçok öğrencinin üniversiteye başvurmasını, yurtdışında eğitim alma şansını artırmasını sağlamaktadır. Bu uygulamayı bir üniversitenin ya da fakültenin yapabilmesi için, teknolojik altyapısının gerçekten gelişmiş olması gerekmektedir. Slovakya Üniversiteleri bu donanıma sahiptir. Birçok üniversite ve bölümde, giderek artan şekilde uzaktan eğitim imkanı sunulmaktadır. Öğrenciler için birçok noktada avantaj ve kolaylık sunan uzaktan eğitim ile siz de bir Avrupa Üniversitesi’nde, mevcut düzeninizin bozmadan öğrenci olma ayrıcalığını yaşayabilirsiniz. Slovakya Üniversiteleri, Bologna kriterlerine uygun eğitimleri, seçkin akademik kadroları, geleneksel eğitimi modern eğitim ile birleştirmeleri ile dikkat çekmektedir.

Bu ülke üniversitelerinde, ülkemizden ayrılmadan online eğitim ile siz de öğrenci olabilirsiniz. Lisans eğitimlerinde de uzaktan eğitim uygulamaları artmakla birlikte, Slovakya Üniversiteleri uzaktan eğitim uygulamalarında, genele uygun olarak, diğer birçok üniversite gibi, master eğitimlerinde ve doktora eğitimlerinde bu uygulama yaygındır. Başta, sosyal ve işletme gibi sayısal bölümlerinde yapılan uygulama, giderek diğer bölümlere de yayılmaktadır. Slovakya Üniversiteleri uzaktan eğitim öğrencilerine, örgün eğitim ile aynı ders programını, müfredatını uygulamaktadır. Bu noktada, öğrencilerimizin aklında bir soru işareti olmaması gerektiğini belirtelim. Öte yandan, uzaktan eğitim sistemi ile örgün eğitim sisteminin dersleri de aynı hocalar tarafından ve eş zamanlı olarak işlenmektedir.

Öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak, Slovakya Üniversiteleri uzaktan eğitim öğrencisi olmak için başvurularınızı yapabilirsiniz. Oturma izni, vize işlemleri dışında, kayıt için aynı belgeler talep edilir. Sınav şartı olmamakla birlikte, lise diploması lisans kayıt başvurularında, yüksek lisans başvurularında lisans diploması ve doktora eğitimleri için yüksek lisans başvurularının sunulması ve diğer belgelerin hazırlanarak başvuru dosyasına eklenmesi gerekmektedir. Teknolojinin size sunduğu avantaj ile, ülkenizde, hangi şehirde ve nerede olursanız olun, derslerinizi takip edebilirsiniz. Mutlaka, bir kampus içinde ve sınıfta olmadan eğitim almak, özellikle evli ya da çalışan gençlerimiz için çok avantajlıdır. Bu sayede, iş yaşamanıza devam eder, bir yandan amaçladığınız eğitiminizi alabilirsiniz. Gece ya da gündüz, programınıza uygun zaman dilimlerinizde derslerinizi takip edebilirsiniz. Günlük bir program oluşturmanız ise önemlidir.

Uzaktan eğitim sisteminde de sınavlar ve ödevler söz konusudur. Online sistem üzerinden sınavlar görülür. Destek almak istediğinizde, sorularınız olduğunda her zaman hocalarınızla bağlantı kurabilirsiniz. Bu sistemin en önemli avantajlarından biri, hocaların tüm öğrenciler ile aynı yakınlıkta olması, hepsine eşit davranmasıdır. Ödevlerin gönderilmesi posta yolu ile olur. Öte yandan, sene başında öğrencilere gerekli malzemeler ve kaynak kitaplar da posta yolu ile gönderilir. Özellikle, master programlarına ve doktora eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerimizin kesinlikle bu eğitim sistemleri hakkında öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almalarını tavsiye ediyoruz. Avantajlı ve ekonomik bir eğitimdir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1