Kosice Teknik Üniversitesi

Denkliği ülkemizde tanınan Slovakya üniversitelerinde diş hekimliği, eczacılık, tıp gibi bölümlerde okumak artık hayal değil! Eurostar Slovakya üniversiteleri akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için hemen arayabilir lisans bölümleri ücretleri hakkında uzman danışmanlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Slovakya’da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Kosice Teknik Üniversitesi

  1952 yılından bu yana insanların gelecekleri adına kendilerini birçok farklı meslek hakkında geliştirmelerine olanak tanıyan Kosice Teknik Üniversitesi halen Slovakya’nın en kaliteli ve en saygın üniversitelerinden biridir. Özellikle ulusal alanda sahip olduğu saygınlık ile insanların dünyanın farklı yerlerinden gelerek eğitim almak istedikleri bu üniversite de öğrencilere farklı bölümler de son derece kaliteli eğitimler verilmektedir. Türk öğrenciler içinde her zaman en doğru seçimlerden biri olarak gösterilen bu üniversite de özellikle denkliği olan bir diplomaya sahip olmak ve mesleklerini dünyanın her ülkesinde yapabilmek isteyen kişiler için tüm şartlar sağlanabilmektedir. Bilindiği gibi ülkemiz de özellikle tıp veya eczanecilik alanında eğitim almak isteyen kişiler çoğu zaman yüksek eğitim ücretleri veya taban puanları sebebi ile zor anlar yaşayabilmektedirler.

  Kimi zaman bütçelerini zorlayan ücretler kimi zaman ise ulaşmakta zorlandıkları puanlar sebebi ile hayallerine ulaşamayan öğrenciler seçimlerini Kosice Teknik Üniversitesinden yana kullanmaktadırlar. Bu üniversite de insanların sadece eğitim zamanlarını değil aynı zamanda boş zamanlarını da değerlendirebilmeleri için kendilerine birçok sosyal olanak sağlanmaktadır.

  Tüm bunların yanında dünyanın farklı yerlerinden gelmiş olan kişiler ile bir arada eğitim almakta insanların kendilerini geliştirmelerine olanak tanımaktadır. Bu sebeple bizler de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak tüm öğrencilerin gelcekleri hakkında en doğru kararları verebilmelerini sağlamak için kendilerine mutlaka bu üniversite hakkında da bilgiler vermeye devam ediyoruz.


  Kosice Teknik Üniversitesin de Eğitim Almak İçin 5 Sebep

  Türk öğrenciler için yurtdışında eğitim almak her zaman için en çok arzulanan sonuçlardan biridir. Bunun birçok farklı sebebi olabilmekte birlikte ülkemiz de eğitim almanın en zor olduğu bölümlerde bile kolayca eğitim alabilmek insanların ilgilerini sürekli olarak bu ülkeye çekmektedir. Özellikle yabancı bir kültür tanımanın ve yurtdışı deneyimi yaşamanın kendileri için meslek hayatların da çok önemli kapıların açılmasını sağlayacağnı bilen tüm öğrenciler özellikle sınavsız kayıt ve taban puansız bölümler sebebi ile Kosice Teknik Üniversitesine farklı bir ilgi göstermektedirler.

  Bilindiği gibi son derce köklü bir eğitim geçmişine sahip olan ve her zaman için dünyanın en saygın eğitim ülkelerinden biri olan Slovakya özellikle türk öğrencilerin de kendilerini rahat hissetmelerini sağlayan birçok olanağı kendilerine sunabilmektedir. Hem mesleklerini dünyanın birçok ülkesinde yapmak hem de ülkemiz ile denkliği olan bir diplomaya sahip olmak isteyen kişiler her zaman için yapacakları kısa bir araştırma ile seçimlerini bu ülkeden yana kullanmanın kendileri adına en doğru kararlardan biri olacağını görebilmektedirler. Bir kişinin Kosice Teknik Üniversitesini seçmesi için birçok sebep bulunabilir. Ancak bunları 5 ana başlık altında toplayacak olursak şu şekilde bir sıralama yapabiliriz;

  • Sınavsız kayıt olanakları
  • Yabancı dil desteği
  • Dünyanın saygın üniversitelerin de özel programlar ile iletişime geçme şansı
  • Yurtdışı deneyimi yaşama şansı
  • Dünyanın birçok ülkesinde geçerli olan bir diplomaya sahip olabilmek

  Kosice Teknik Üniversitesi Fiyatları Ücretleri

  Bilindiği gibi ülkemiz de kimi bölümler de eğitim ücretleri çok yüksek olabildiği için insanlar mecburen bu bölümler yerine farklı bölümler de eğitim almak zorunda kalmaktadırlar. Sevmedikleri bir alanda eğitim almak ve o alan da bir meslek sahibi olmak kendilerini ilerleyen zamanlarda mutlu etmeyeceği için insanlar mutlaka uzman destekleri ile seçimlerini yapmalıdırlar. Özellikle Kosice Teknik Üniversitesi bu konuda her zaman için beklentileri karşılayan bir seçenek olmuştur. Düşük bütçeler ile en önemli bölümler de bile eğitim almak mümkün olabilmektedir.

  Tıp, mühendislik veya eczanecilik gibi eğitim ücretleri son derece yüksek olan bölümler de eğitim almakta zorlanan insanlar Slovakya’da kendilerine sunulan düşük ücretler ile istedikleri bölümler de rahat bir şekilde eğitim alabilmektedirler. Üstelik sınavsız kayıt olabilmek ve aynı zamanda taban puan uygulaması olmaması da insanların her zaman için seçimlerini bu ülkeden yana kullanmalarına neden olmaktadır. Kosice teknik üniversitesin de senelik ortalama olarak 2000 euro ile 5500 euro gibi ücretler ile eğitim alınabilmektedir.

  Sadece ülkemiz değil aynı zamanda dünyanın birçok farklı ülkesine göre çok daha düşük olan bu ücretler ile insanlar her alanda kendilerini çok rahat bir şekilde geliştirip bütçelerini zorlamadan eğitimlerini alabilmektedirler. Her sene birçok türk öğrencinin eğitim almak için gittikleri bu ülke de kısa zaman içinde istedikleri bölümlere kayıt olup eğitim almaya başlayan öğrenciler aynı zamanda eğitim ücretlerinin dışında aylık ortalama 400 – 500 euro gibi geçim ücretler ile de yaşamlarına devam edebilmektedirler. Hem çok eski bir eğitim sistemine sahip olması hem de her zaman için öğrencilerin kendilerini farklı alanlar da geliştirmelerine olanak tanıması sebebi ile Kosice Teknik Üniversitesi her sene artan bir ilgi ile karşılaşmaktadır.


  Konaklama İmkanları

  Üniversite öğrencileri için en önemli konuların başında gelen ve eğitim hayatlarını rahat bir şekilde geçirebilmeleri için kesinlikle dikkat etmeleri gereken konulardan biri olan konaklama konusunda her zaman cazip seçenekler sunan Kosice Teknik Üniversitesi bu anlamda da en takdir edilen üniversitelerden biridir. Özellikle öğrencilerin üniversitelere yakın bölgeler de inşa edilmiş olan yurt veya kiralık evler de çok düşük ücretlerle kalabilmeleri mümkün olduğu için insanlar bu ülke de kesinlikle sorun yaşamamaktadırlar. Aynı zamanda bu yurtlar da veya evler de öğrencilerin günlük yaşamlarını sorunsuz bir şekilde geçirebilmeleri için gerekli tüm temel standartların düşünülmüş olması da her zaman için Slovakya üniversitelerinin en çok ilgi çeken seçenekler olmalarını sağlamaktadır.

  Birçok farklı konuda kendileri için hazırlanan farklı avantajlardan faydalanabilen öğrenciler özellikle sosyal olanakların da geniş olması sebebi ile zamanlarını en eğlenceli ve en verimli şekilde değerlendirebilmektedirler. Özellikle konaklama konusunda hiçbir zaman sorun yaşamayan ve aynı zamanda bu konuda çok ciddi bütçeler ayırmak zorunda kalmayan öğrenciler birçok farklı ülke de kendilerine sunulmayan avantajları bu ülke de bulabilmektedirler. Gelecek adına en doğru üniversite seçimlerini yapmanın kendileri için ne kadar önemli olduğunu bilen kişiler hem kaliteli bir eğitim almak hem de eğitim hayatları boyunca kesinlikle sorun yaşamamak için mutlaka Slovakya üniversitelerinin kendilerine sunduğu farklı avantajları da değerlendirmek istemektedirler.

  Çok uzun zamandan bu yana öğrencilerin en çok ilgi gösterdikleri seçeneklerden biri olan ve aynı zamanda günden güne daha da gelişmekte olan bir eğitim sistemine sahip olan Slovakya türk öğrenciler içinde en doğru seçimlerden biri haline gelmiştir. Kosice teknik üniversitesin de uygun bütçeler ile eğitim alırken aynı zamanda kendilerine sunulan konaklama olanaklarını da değerlendirmek isteyen kişiler mutlaka firmamız ile iletişime geçmeli ve Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı uzmanlarının kendilerine verecekleri bilgileri de değerlendirmelidirler. Kendilerine bu konaklama seçeneklerine kayıt olma konusunda da yardımcı olan uzmanlarımız özellikle eğitim hayatları boyunca sorun yaşamak istemeyen kişilerden her zaman yoğun bir şekilde talep almaktadırlar. Bu sayede insanlar eğitim hayatları boyunca herhangi bir sorun yaşamadan kendilerini eğitimlerine verebilmektedirler.

  Puanla
  [OY: 0 Ortalama: 0]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   whatsapp1