Slovakya Askerlik Tecili

Slovakya Üniversiteleri'nde eğitim alan gençlerimiz, askerlik erteleme işlemlerini ülkemize gelmeden, bu ülkeden yapabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, eğitim yıllarınızda, askerlik ve diğer birçok işlemleriniz için de sizinleyiz.

Slovakya'da Eğitim

Slovakya Askerlik Tecili ve Erteleme İşlemleri

Slovakya Üniversiteleri’nde eğitim alan gençlerimiz, askerlik erteleme işlemlerini ülkemize gelmeden, bu ülkeden yapabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, eğitim yıllarınızda, askerlik ve diğer birçok işlemleriniz için de sizinleyiz.

Slovakya’da Askerlik Tecili (Erteleme):

Slovakya askerlik erteleme başvurularınız yapmanız için ülkede elçiliğimiz veya bulunduğunuz yere en yakın olan konsolosluğumuzdan yararlanmanız gerekmektedir. Önceden, internet üzerinden, www.konsolosluk.gov.tr üzerinden randevu alabilirsiniz. Gençlerimiz, erteleme işlemleri için yanlarında, pasaport, oturma izni, varsa çalışma izni ile eğitim belgenizi yanınızda bulundurmalısınız. Bu şekilde, istendiğinde resmi belgeleri hemen temin edebilir ve sunabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru sonuçlarını takip edebilirsiniz. E devlet resmi sitesinden, e şifrenizle askerlik hesaplarınızdan durumunu güncel olarak temin edebilirsiniz.

Slovakya eğitim kurumlarında eğitim almakta olan gençlerimiz için, belirli kriterler doğrultusunda tecil detayları belirlenmiştir. Slovakya askerlik tecili (erteleme) işlemlerine hak kazanmak için, gencimizin bakaya olmaması ve yoklama kaçağı olmaması gerekmektedir. Bu nedenle, işlemlerinizi düzenli olarak yaptırınız. Lisans eğitimlerinde erteleme en üst yaş sınırı 29 olarak belirlenmiştir. Yaşınız 29 ise artık bundan sonra eğitim nedeniyle tecil talebinde bulunamayacağınızı belirtelim. Yüksek lisans eğitimleri ile doktora eğitimlerinde yaş sınırı ise 35 olarak sınırlandırılmıştır.

Slovakya askerlik tecili (erteleme) işlemlerinde, öncelikle ülkede aldığınız eğitim şeklinin önemi bulunmaktadır. Kurslarda eğitim alan öğrencilerimiz, 18 ay erteleme alma hakkına sahiptir. İki senelik ön Lisans eğitimlerine sahip öğrencilerimiz maksimum erteleme süresi 4 yıl olarak düzenlenmiştir. Lisans eğitimi alan gençlerimizin maksimum erteleme süreleri 7, 8 ve 9 yıl olarak düzenlenmiştir. Buna göre, 4 senelik eğitimlerde 7 sene, 5 senelik eğitimlerde 8 ve 6 senelik eğitimlerde ise 9 yıl olarak lisans eğitimleri düzenlenmiş bulunmaktadır.

Bu süreler yurtdışında eğitim alan öğrencilerimiz için geçerlidir. Yurtiçinde eğitim alan öğrencilerimiz için farklı erteleme süreleri düzenlenmektedir. Slovakya askerlik tecili (erteleme) işlemleri için zamanında başvurularınızı yaparak içiniz rahat şekilde eğitiminize devam edebilirsiniz. Maksimum süreden kasıt, okulun uzatılması durumunda verilecek en süt erteleme sınırıdır. Malum yurtdışında okumak kolay değildir. Okulunuz belki bir işte çalışmanızla, belki ek dersler almanızla uzayabilir. Kanun koyucu bu detayları da düşünerek, gençlerimiz için ek süreler öngörmüştür.

Askerlik gençlerimiz için şüphesiz ki en onurlu ve kalben yapılacak bir görevdir. Bu nedenle, elbette canı gönülden yapılır. Tabi bazı nedenler, hem eğitim, hem sağlık problemleri gibi nedenlerle ertelemek ise, gençlerimizin en doğal haklarıdır. Yoklama ve bakaya işlemlerinizi mutlaka zamanında yaptırınız ve erteleme şansınızı kaçırmayınız. Bu süreleri e devlet şifrenizle hesabınızdan düzenli aralıklarla takip edebilirsiniz. Bu şekilde, süreleri ve mevcut askerlik durumunuzu da takip edebilirsiniz. Yurtdışında kaldığınız sürece askerlik başta olmak üzere, tüm resmi başvurularınızı konsolosluk ve elçiliklerimiz üzerinden düzenlenmektedir. Bu şekilde, her işleminiz için yurtdışı temsilciliklerimizden takip edebilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1