Slovakya'da Makine Mühendisliği

Denkliği ülkemizde tanınan Slovakya üniversitelerinde diş hekimliği, eczacılık, tıp gibi bölümlerde okumak artık hayal değil! Eurostar Slovakya üniversiteleri akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için hemen arayabilir lisans bölümleri ücretleri hakkında uzman danışmanlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Slovakya’da Eğitim

İçindekiler

Slovakya’da Makine Mühendisliği Eğitimi

Slovakya Orta Avrupa’da yer alan harika güzelliklere sahip olan bir ülkedir. Başkenti Bratislava hem en kalabalık hem de en çok turist çeken şehirlerinden biridir. Bulunduğu konum itibari ile çok fazla dikkat çeken bu ülke öğrencilerin de tercih noktası olarak bilinmektedir.

Makine mühendisliği eğitimi almak için siz değerli öğrenciler de bu ülkeyi gözden geçirmelidir. Pek çok fırsat ve avantaj sunan bu ülke eğitim açısından da oldukça iyi bir seviyeye sahiptir.


Slovakya’da Makine Mühendisliği Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Mühendislik bölümleri genel itibari ile 4 yıllık bölümler olarak belirlenmiştir. Makine mühendisliği okumak isteyen bir kişi 4 yılını lisans bölümünde geçirmektedir. Buna ek olarak kimi durumlarda hazırlık okunabilmektedir. Hazırlık 1 yıl sürmektedir.


Slovakya’da Makine Mühendisliği Eğitimi Yök Denkliği Var Mı?

Slovakya’da makine mühendisliği eğitimi alan öğrenciler kolaylıkla YÖK denkliği alabilmektedir. Yapılan eğitim anlaşmaları sayesinde bu gibi durumlar artık daha kolay bir şekilde aşılmaktadır. O sebeple herhangi bir problem yaşamadan dileğinize ulaşabilmeniz mümkündür.


Slovakya’da Makine Mühendisliği Yök Denklik Sınavı Nedir?

YÖK kimi durumlarda seviye tespiti gibi bir sınav yapmaktadır. Bu sınav kendi ülkenizde iş hayatına katılıp katılamayacağınızı belirlemek için yapılmaktadır. Kimi zaman mülakat şeklinde yapılır kimi zaman da yazılı sınav şeklinde. Bazı durumlarda yapılan stajlarda bu sınav yerine geçerli sayılmaktadır. Genel olarak tıp ve benzeri gibi sağlık sektörlerinde uygulanmaktadır.


Slovakya’da Makine Mühendisliği okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Slovakya’da eğitim hayatınız devam ederken ara tatillerinizi değerlendirmek isteyebilirsiniz. Dönem sonu ya da ara tatillerde kendi ülkenize dönebilir ve burada geçici olarak iş hayatına başlayabilirsiniz. Deneyim edinmek için vaktinizi bu şekilde geçirebilirsiniz.


Slovakya’da Makine Mühendisliği Eğitimi Kaç para, Fiyatları Nedir?

Slovakya’da eğitim ücretleri yıllık olarak talep edilmektedir. Elbette ödeme şeklini taksitlere bağlayabilmeleri de mümkündür. Genel olarak maksimum fiyat belirlemesine göre 2000 ile 10000 Euro arası ödemeler yapılmaktadır. Bu okuyacağınız bölüme göre değişiklik gösterebilmektedir. Tıp için daha yüksek öderken makine mühendisliği için daha uygun ödeme yapabilirsiniz.


Slovakya’da Makine Mühendisliği eğitimi sınavsız mümkün mü?

Öğrenciler üniversiteli olmak için yalnızca sınava girmek zorunda değildir. Yurtdışında herhangi bir sınava girmeden üniversite eğitimi alabilme imkânınız mevcuttur. Sınav stresi başarıyı dahi etkileyebilecek bir durumdur. Bu sebeple kaygılanmadan seçeceğiniz bölüme kolaylıkla kayıt yaptırabilirsiniz.


Slovakya’da Makine Mühendisliği okuyan Türk öğrenci sayısı kaç kişidir?

Her yıl çok sayıda öğrenci Eurostar yurtdışı eğitim ve danışma merkezlerine ziyarette bulunarak yurtdışı eğitimleri hakkında bilgi edinmektedir. Edindikleri bilgiler sayesinde daha kolay tercihler yapabilmektedirler. Her ülkede olduğu gibi Slovakya’da da hemen her bölümde Türk öğrenci ile karşılaşma imkânınız mevcuttur.


Slovakya’da Makine Mühendisliği okumak için ne yapmalıyım?

Makine mühendisliği okumak isteyen öğrenciler bu bölümün kendilerine uygun olup olmadığına karar vermelidir. Çünkü bu süreçte bölümünüze ilgi duymanız oldukça önemlidir. Bu hem başarınıza hem de çalışma hayatınızdaki istekliliğe yansıyabilecek bir durumdur.


Slovakya’da Makine Mühendisliği okumanın avantajları?

Avrupa standartlarında kaliteli eğitim almak isteyen her öğrenci yurtdışı eğitim imkânlarını değerlendirmelidir. Slovakya da bulunduğu konum itibari ile hem çevresel hem de eğitim açısından çok fazla fırsat ve imkân sunabilen ülkeler arasında yer almaktadır.


Slovakya’da Makine Mühendisliği bitirenler mezunlarınız var mı?

Bir ülkede bir üniversite tercih etmeyi düşünüyorsanız daha önce orada bulunmuş kişilerin de fikirlerini duymak ve o kişilerden bilgi almak istersiniz. Bu elbette hepinizin en doğal hakkıdır. Slovakya’da farklı bölümlerde eğitim almış ve mezun olmuş pek çok öğrenci bulunmaktadır. Bu kişiler sizlerin sorularına da Eurostar firması aracılığı ile yanıtlar vermektedir. Firma sizler için mezun öğrencilerle görüşmeler yapmaktadır.


Slovakya Makine Mühendisliği eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz Makine mühendisliğinde okuyabilir miyim?

Burs olanakları her öğrenciyi bir yük altından kurtarmaktadır. Ne şekilde olursa olsun eğitim hayatınız boyunca destek almak sizlere oldukça iyi gelecektir. Bunun için burs veren kurum ve kuruluşlara başvuru yapmanız gerekir. Kimi kurumlar başarınıza göre kimi kurumlar da ihtiyacınıza göre burs imkânları sunmaktadır. Aynı zamanda ülkemizde KYK yurtdışında eğitim gören öğrencilere geri ödemeli burs imkânları da sunmaktadır. Bundan yararlanmak için başvuru tarihlerini kaçırmamanız gerekmektedir. Üniversiteler öğrencilere kimi zaman tam zamanlı burs olanakları sunmaktadır. Bu öğrencilerin başarılarına göre de şekillenmektedir. Slovakya’ya gelen yabancı öğrencilere devlet burs imkânı da sunulmaktadır.


Slovakya’da Makine Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak

Tatil dönemlerinizde ya da eğitim hayatınız bittiğinde kendi ülkenize dönebilir ve iş hayatına başlayabilirsiniz. Aldığınız eğitimin uygulamasını kendi ülkenizde yapabilirsiniz. Bu durum YÖK denklik belgesi ile kolaylıkla sağlanabilmektedir. Kuruma yapacağınız başvuru ile bu belgeyi edinebilmeniz mümkündür.


Slovakya’da Makine Mühendisliği okumak şartları

Slovakya’da makine mühendisliği okumak için sizleri zorlayıcı ve aşılamayacak derecede herhangi bir şartı yoktur. Gerekli kayıt ve başvuru adımlarını gerçekleştirmeniz önemlidir. Sonrasında seçeceğiniz bölümde rahatlıkla eğitim görebilirsiniz.


Slovakya Makine Mühendisliği eğitimi taban puanları

Slovakya’da makine mühendisliği okumak isteyen kişiler herhangi bir sınava girmeyeceği için belirli bir puan türüne de ihtiyaç duymayacaktır. Taban ve tavan puanları genel itibari ile üniversite sınavına giren öğrenciler için geçerlidir. Bu öğrenciler için bu puan türleri de her yıl değişiklik gösterebilmektedir. Sınavsız eğitim almak için yalnızca başvuru yapıp harç ücretlerini yatırmak yeterlidir.


Slovakya Makine Mühendisliği fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Yatay geçiş yapma hakkı her öğrenciye tanınmış bir haktır. Yalnızca belirli kuralları vardır. Hazırlık sınıfında yatay geçiş yapılamamaktadır. Bunun için bölüme geçmeniz ve bir dönem atlatmanız gerekir. Elde edeceğiniz not ortalaması ve ÖSYM tarafından gireceğiniz sınavda elde edeceğiniz puan göre yatay geçiş yapabilme imkânınız doğacaktır. Kişisel sebeplere bağlı olarak dilediğiniz gibi yatay geçiş yapabilmeniz mümkündür. Sınav kurumun belirlediği bir tarihte yapılmaktadır.


Slovakya’da Makine Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri

Yurtdışı eğitimde başvuru tarihleri genel olarak Mayıs ayının 15’inden itibaren başlamaktadır. Ancak bu durum değişiklik gösterebilmektedir. O sebeple başvuru yapacağınız üniversitelerin resmi internet sitelerinden bu durumu sürekli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir.


Slovakya’da Makine Mühendisliği okumak istiyorum

Makine mühendisliği eğitimi almak isteyen öğrenciler için harika bir fırsat mevcuttur. Sınavsız yurtdışı eğitimi… Bu fırsatı kullanmak ve değerlendirmek sizlerin elinde olan bir durumdur.


Slovakya’da Makine Mühendisliği okumanın maliyeti kaç para mantıklı mı?

Avrupa kalitesinde eğitim almak isteyen kişiler Slovakya’yı tercih edebilir. Ayrıca uygun fiyata bütçenizi sarsmadan eğitim alabilme imkânınız mevcuttur. Bu da kaçırılmayacak bir durumdur.


Slovakya’da Makine Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Dil gelişiminiz için yurtdışı eğitimleri oldukça iyi bir süreç olarak kabul edilmektedir. Sizlerde kendi hayatınızı daha iyi bir yöne çevirmek için bu fırsatları değerlendirmelisiniz. Uygun fiyata hem sosyal alanda hem de eğitim alanında yükselmeniz mümkündür.


Slovakya’da Makine Mühendisliği okumak zor mu?

Her bölümün kendisine göre bir zorluğu vardır ancak bu zorluklar aşılamayacak türden değildir. Düzenli çalışma ile her türlü zorluğun üstesinden gelebilmeniz mümkündür. Temel ihtiyaçlarınızı da kolaylıkla karşılayabilirsiniz.


Slovakya’da Türkçe Makine Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin Makine Mühendisliği Fakülteleri var mı?

Slovakya’da eğitim dili genel olarak İngilizce olarak verilmektedir. Türkçe eğitim verilmemektedir. Türkçe eğitim almak için başka ülkelere bakmanız gerekmektedir. Örneğin Bosna Hersek’te Türkçe eğitim imkânı sunulmaktadır. Ancak farklı dil öğrenmek her zaman daha iyi bir durum olarak kabul edilmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1