Slovakya Sigorta İşlemleri

Slovakya'da üniversite eğitimi almaya ne dersiniz? Avrupa'da üniversite eğitimi almak, lisans, lisans üstü ya da doktora eğitimlerinizi mükemmel şekilde yapmak sizin elinizde. Ne kendinizin, ne de ailenizin bütçesini sarsmadan, ekonomik rakamlara, gerçekten medeni bir ülkede ve insanların arasında, çok kaliteli şekilde meslek eğitimlerinizi alabilirsiniz.

Slovakya'da Eğitim

Slovakya Öğrenci Sigorta İşlemleri

Slovakya’da üniversite eğitimi almaya ne dersiniz? Avrupa’da üniversite eğitimi almak, lisans, lisans üstü ya da doktora eğitimlerinizi mükemmel şekilde yapmak sizin elinizde. Ne kendinizin, ne de ailenizin bütçesini sarsmadan, ekonomik rakamlara, gerçekten medeni bir ülkede ve insanların arasında, çok kaliteli şekilde meslek eğitimlerinizi alabilirsiniz. Bu ülkelerden biri de kesinlikle Slovakya. Slovakya, sınırları çok büyük olmayan ama sürekli gelişme ivmesi ile dikkat çeken, kültürlü ve medeni bir ülkedir. Başkenti Bratislava ve birçok kentine seçkin üniversiteleri ile beğenilmektedir. Bir Avrupa Birliği ülkesidir. Macaristan ve Avusturya gibi önemli ülkelere komşu olduğunu ekleyelim. Bu ülkede, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde eğitim alabilirsiniz. Vize ve Slovakya sigorta işlemleri hazırlıklarınızı öğrenci danışmanlarımızla eksiksiz şekilde yapabilirsiniz.

Eurostar İle Slovakya Vize ve Sigorta İşlemleri:

Öğrenci danışmanlığımız bünyesinde, Slovakya sigorta işlemleri ve vize hazırlıklarınız ile başvurularınızı eksiksiz olarak yapacaksınız. Avrupa Birliği ülkeleri arasında yer alan Slovakya, ülkeye giriş çıkışlarda birliğin gereği olarak, Schengen vizesi ile giriş çıkışları düzenlemektedir. Vize başvurularını, ülkemizde olan ve size en yakın Slovakya Konsoloslukları’ndan almalısınız. Öğrenci olarak vize başvurularınızı yapacaksınız ve buna uygun şekilde belgelerinizi hazırlamalısınız. Yakın tarihli öğrenci belgesi, ülkedeki okula kabul belgesi, pasaport, t.c. kimlik belgesi, istenilen boyutlarda ve sayıda fotoğraf, başvuran gencimizin ve ailesinin taşınmaz, gelir, taşıt ve bordro, işyeri kayıtları, 18 yaşından küçükler için aile tarafından verilen muvafakatname, sicil kaydı gibi temel, kimliğe ilişkin ve öğrencimizin durumuna ilişkin belgelerin alınması, hazır edilmesi gerekir. Bu evrakın arasında, çok önemli bir unsur ise Slovakya sigorta işlemleri bünyesinde alınacak, en az 30.000 EURO teminat bedelinde, ülkeye ilk giriş tarihinden itibaren geçerli olacak, tüm Schengen yani Avrupa Birliği ülkelerinden geçerli olan yurtdışı seyahat sigorta poliçesinin ibraz edilmesi çok önemlidir.

Bir başka Avrupa Birliği Ülkesi’nden schengen vizeniz bulunmaktaysa, bu durumda vize için başvurmanıza gerek yoktur. Bu noktada, geçerli seyahat sigortanız da bulunmaktadır. Üzeri teminat bedeli içerebilmekte birlikte, geçerli sigorta limitinin en az 30.000 EURO bedelinde olması gerektiğini belirtelim. Öğrenci olarak ülkeye giriş yapmanızdan itibaren, bir süre sonra oturma iznini alacaksınız ve bundan sonra sağlık hizmetlerinden daha güvenceli şekilde yararlanabileceksiniz. Bu şekilde, alt limitli poliçenin size ödemesi yaklaşık olarak 60 EURO civarında olacaktır.

Ani şekilde bir sağlık ihtiyacı içinde olabilirsiniz. Bu bulaşıcı bir hastalık nedeniyle olabilir, mikrobik ya da bakteriyel bir durum olabilir. Nasıl ülkemizde sağlık hizmetlerinden yararlanma ihtiyacınız varsa, aynı durum Slovakya için de geçerlidir. Hem devlete ait, hem de özel sağlık kurumlarında tedavi hizmetlerini alabilirsiniz. Özel sağlık kurumlarının devlet kurumlarına göre bir parça daha bakımlı ve temiz olduğunu belirtelim. Sigorta teminatınız kapsamında, ayakta ve yatarak tedavi, sigortalının sağlık nedenleri ile naklinin gerçekleşmesi, cenaze nakli gibi işlemleri kapsamaktadır.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1