Slovakya Ucuz Mu?

Slovakya’da eğitim görmek birçok öğrencinin hayalleri arasında olmasına rağmen Slovakya ucuz mu sorusu öğrencilerin aklına takılan sorular arasında yer almaktadır. Ekonomik yönden sıkıntı çekmeden Slovakya’da eğitim alabilir ve uzaktan eğitim yada özgün eğitim seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Slovakya'da Eğitim

Slovakya Yaşam Eğitim Ucuz Mu?

Orta Avrupa’nın sevimli ülkelerinden biri olan Slovakya, resmi adıyla Slovakya Cumhuriyeti, huzurlu yapısı ile dikkat çekiyor. Başkenti Bratislava başta olmak üzere, birbirinden sevimli kentlerinde, tarihi özellikler, doğal güzelliklerle huzurlu bir yaşam devam eder. Ülkenin güvenlik özellikleri yüksektir, suç oranı ise son derece düşüktür. Slovakya bir Avrupa Birliği ülkesidir ve bir birlik ülkesi olmanın avantajlarını da yaşamaktadır. Özellikle eğitim kurumları, üniversiteleri son derece gelişmiştir. Bundan ekonomik desteklerin yardımı da büyüktür. Günümüzde üniversiteler, Orta Avrupa coğrafyasının önemli eğitim kurumları haline gelmiştir diyebiliriz. Öğrencilerimiz de ülke üniversitelerine ilgi göstermektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız olarak, anlaşmalı olduğumuz, ülkenin seçkin üniversitelerinden sizlerin de yararlanması isteriz.

Slovakya ucuz mu? sorusu, haklı olarak bu ülkede eğitim almak isteyen gençlerimizin akıllarında olacak temel sorular arasındadır. Ekonomik anlamda gerçekten önemli bir ülkede öğrenci olacağınızı belirtelim. Yaşam giderleri, diğer Avrupa Ülkeleri’nde nazaran gerçekten son derece ekonomiktir. Ülkenin sosyalist bir düzendeki geçmişi ise, halkın birçok altyapıdan çok az bir giderler yararlanması anlayışı hakimdir. Bu noktada, öğrencilerimiz için çeşitli yurt olanaklarının bulunduğunu, ulaşım giderlerinin de ekonomik olduğunu belirtmek gerekir. Toplu taşıma için, ara sıra kullanacağınız taksiler de dahil aylık 20 Euro civarında bir bütçe ayırmanız yeterli olacaktır. Yurtların ya da kiralık dairelerin ödemeleri ise yaklaşık olarak 200 EURO civarındadır. Üniversitelerin yakınlarında öğrenciler için birçok kiralık daire seçenekleri bulunmaktadır.

Slovakya ucuz mu? sorusunun yanıtının gerçekten evet olduğunu rakamlarını öğrenince anladığınızı düşünüyoruz. Aylık bütçenin önemli kısmı yeme içme giderleri, sosyal yaşam ve faturalar gibi harcamalar oluşturmaktadır ve bunlar için de ortalama 300 EURO, 350 EURO ayırmak yeterli olacaktır. Birçok ülkeye kıyasla bu ülkede az bir bütçe ile aylık harcamalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan, çeşitli öğrencisi kredisi ve burs olanaklarında da elbette başvurabilirsiniz. Hem Slovakya Üniversiteleri bünyesinde, hem de ülkemizden verilen burs olanaklarında başvurmanız mümkündür. Sağlık giderleri için ise öğrencilerimizin ülkeye girişlerini yaparken aldıkları seyahat sağlık sigortaları yeterli olacaktır. Kampusların da temel sağlık bakımlarını yaptıkları sağlık merkezleri bulunmaktadır.

Öğrencilerimiz, bütçelerine katkı sağlamak ve halkı tanımak, alışma süreçlerini hızlandırmak için çalışma olanaklarını da değerlendirebilirsiniz. Bu sayede Slovakya ucuz mu diye düşünmez, hatta para bile biriktirebilirsiniz. Sıcak insanları eğitimli ve medenidir. Kampus içinde bilgisayar kullanımları ve internet imkanları bulunmaktadır. Ayrıca, öğrenciler için sıkça festivaller, sanat etkinlikleri düzenlenmektedir. Spor salonları da tüm öğrencilere açıktır. Kampus içinde, eğitim alanları, çalışma salonları ve kütüphaneler, bilgisayar odaları, laboratuarlar,sağlık merkezleri, spor salonları, sosyal etkinlik alanları gibi birçok merkez öğrencilere açıktır. Küçük kentlerinde birçok yere yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Bisiklet ve motor da kullanabilirsiniz. Hafta sonlarında diğer kentlere kısa ve ekonomik geziler yapabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1