Slovakya Eğitim Ücretleri

Slovakya eğitim için tercih edilen ülkeler arasında ilklerde yer alıyor. Slovakya üniversite eğitim ücretleri hakkında bilgi sahibi değilseniz eğitim kalitesi, lisans ve yüksek lisans programları sunulan doktora bölümleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığına hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Slovakya’da Eğitim

Slovakya Üniversiteleri Eğitim Ücretleri

Hayallerinizi artık gerçekleştirmek için size yol gösterici olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde Slovakya’da üniversite eğitimi almanız sizin için en ideal olacaktır. Ekonomik ve kaliteli bir üniversitede eğitim almak, mezun olduğunuzda uluslararası anlamda geçerli, tanınan diplomanızla kariyer yapmak elbette avantajlı olacaktır. Bu özellikleri taşıyan Slovakya Üniversiteleri’ni tercih edebilirsiniz. Slovakya Üniversite eğitim ücretleri de öğrencilerimiz ile ebeveynlerin beklentilerini karşılar özelliklerdedir. Bir Doğu Avrupa Ülkesi olan Slovakya, huzurlu yapısı, kaliteli ve az nüfusu, sevimli kentleri ve özenli eğitimi ile dikkat çekmektedir. Siz de kaliteli yüksek eğitim kurumlarının parçası olabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Slovakya bir Avrupa Ülkesi olarak, yüksek eğitim kurumlarına da gereken önemi vermektedir. Bologna esaslarında bir eğitim almak için, hem YÖK denkliği açısından avantaj yaşamak, hem de uluslararası kariyer kapılarını aralamak için ülke üniversiteleri sizlere de eğitim fırsatı sunmaktadır. Elbette altı çizilmesi gereken ve kıyaslama yapılması gereken konulardan biri, üniversite harç rakamları.


Slovakya’da üniversite eğitimi ucuz mu?

Slovakya, öğrencilerin mümkün olduğu kadar eğitimlerinde zorlanmamaları için ekonomik eğitim olanakları sunmaktadır. Burs alan öğrenciler genel olarak 10 EURO ile 100 EURO arasında eğitim maliyetlerini yüklenirler sadece. Genel olarak, öğrencilerimiz ve yurtdışından gelen öğrenciler için eğitim maliyetleri ise, yaklaşık olarak, yıllık, 2.000 EURO ile 10.000 EURO arasında değişir. Bu rakamlar maksimumdur ve öğrencilerimiz fakültelere göre farklı harçlar ödeyebilirler.

Üniversite harçları, senede iki defada olarak, birinci ve ikinci sömestre başlarında ödenebilir. Ödemeler konusunda en güncel bilgileri öğrenci danışmanlarımızdan alabilirsiniz. Elbette öğrencilerimizin ülkede eğitim aldıkları sürede, yaşam giderleri ve konaklama masraflarının miktarları da son derece önemlidir.


Slovakya’da yurt ücretleri ve ev kiraları ucuz mu?

Genel olarak, diğer Avrupa Ülkeleri konaklama ücretleri ile kıyaslandığında, yurtların ve kiralık ev, daire seçeneklerinin ekonomik olduğu dikkat çeker. Üniversitelerin yurtları ve kampus civarında yurtlarda, özellikle ilk eğitim yılınızda kalabilirsiniz. Bu şekilde, arkadaş edinebilirsiniz, yurtta kalarak devam edebilirsiniz, ya da dire kiralayabilirsiniz. Şehirlerin fazla büyük olmaması, ulaşım konusunda sıkıntı çekmemenizi sağlayacaktır. Yaşam giderleri de sizi zorlamayacaktır.


Slovakya’da Mimarlık Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Mimarlık eğitimi almak için gerek ülkemizde, gerekse yurtdışında mimarlık fakültesi seçimlerinizi doğru şekilde yapmalısınız. Mimarlık son derece önemli bir meslek ve alanlarında başarılı olan gençlerimiz için son derece geniş kariyer olanakları bulunmaktadır. Ancak, meslek eğitiminizi sağlıklı şekilde almanız çok önemlidir. Bu nedenle, gerekirse uzmanlardan da destek alarak hangi mimarlık okullarının iyi olduğunu belirmenizde fayda var. Yurtdışında eğitim almak isterseniz mutlaka Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçmelisiniz. Size önerebileceğimiz, hem son derece kaliteli ve modern bir eğitim, hem de avantajlar sunan okullar Slovakya’da bulunmaktadır. Slovakya, çok önemli mimarlık okullarına sahiptir. Öğrencilerimiz için bir sınav şartı da bulunmaz.

Slovakya’da mimarlık eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda zaman geçirmeden öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almanızı ve tavsiyelerine kulak vermenizi öneririz. Bu ülkede modern bir eğitim sistemi uygulanmaktadır ve üniversiteler dünya sıralamalarında dikkat çeken yerlerdedir. Avrupa Birliği üniversiteleri olarak, son derece özenli bir eğitim uygulanmakta ve mezunlara mavi diploma verilmektedir. Bu diploma uluslararası geçerliği olan mezuniyet belgesidir. Birçok ülkede kariyer yapma imkanını sizlere sunacaktır. Buna ülkemiz de dahildir. Okullar Avrupa Birliği üniversiteleri olarak YÖK tarafından tanınmaktadır. Diploma denkliği açısından da elbette avantajlıdır. Ülkede mimarlık lisans eğitimi dahil olmak üzere, lisans eğitimleri 3 senedir. Almanca ya da İngilizce olan eğitim dillerinde uygun seviyede olmayan öğrenciler için hazırlık sınıflarında, gerekli dil eğitimi verilmektedir.

3 Sene olması avantajlıdır, çünkü öğrencilerimiz sadece bu kadar yıl harç ödemesi yaparlar. İsteyen öğrencilerimiz ise 2 yıllık yüksek lisans eğitimlerini alabilirler. Kariyerinizi Slovakya dahil olmak üzere Avrupa Ülkeleri’nde de yapabilirsiniz. Ayrıca öğrenci iken part time çalışma olanaklarını da değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde, harçlığınız da çıkarmış olursunuz. Slovakya bir AB ülkesi ve merkezi konumdadır. Buradan farklı ülkelerde kariyer imkanlarını da araştırabilirsiniz. Ayrıca uluslararası üniversitelerde eğitim alacaksınız ve önemli proje çalışmaları, öğrenci değişim programlarına başvurabilirsiniz.

Slovakya öğrencilerimize ekonomik eğitimin kapılarını açmaktadır. Birkaç bir euro ile harç ödemelerinizi, diğer ülkelere ve ülkemize oranla çok daha ekonomik rakamlarla yapabilirsiniz. Aylık bütçenizi barınma dahil olmak üzere, 350 Euro civarında ayarlayabilirsiniz. Ulaşım, beslenme, faturalar ve sosyal yaşam giderlerinizi de bu rakama dahil edebilirsiniz. Yurtlarda yer bulmakta sıkıntı çekmeyeceksiniz ve ev kiralama seçeneklerini de tercih edebilirsiniz. Her anlamda kolaylıklar ve avantajlarla dolu bir eğitim ülkede sizleri bekliyor.


Slovakya’da Psikoloji Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Slovakya’da üniversitelerde eğitim almak için birçok Avrupa Ülkesi’nden gençler yoğun talepte bulunmaktalar. Bunun birçok nedeni var elbette. Siz de Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçerek, avantajlar ve kurumlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Slovakya’da birçok fakülte sizleri bekliyor. Psikoloji eğitimi görmek isteyen öğrencilerimiz de kesinlikle yazımızı okumalısınız. Ülkede kaliteli bir psikoloji eğitimi alabilirsiniz. Öğrenci danışmanlarımızdan kesinlikle Slovakya’da psikoloji eğitim veren üniversiteler ve ücretleri konusunda bilgi almanızı öneririz. Slovakya Üniversiteleri’nde, lisans bölümleri, psikoloji eğitimi dahil olmak üzere üç senedir. Üç senenin sonunda, mezunlar mavi diploma almaktadır. Europass olarak geçen mavi diploma, uluslararası bir mezuniyet belgesi olup, AB üniversiteleri tarafından verilmektedir. Hem ülkemizde, hem de dünya ülkelerinde geçerli olduğu anlamına gelmektedir.

3 sene süren psikoloji eğitiminin ardından, 2 sene de yüksek lisans eğitimi alabilirsiniz. Öğrencilerimize de yüksek lisans olanakları açıktır. Bundan sonra çok daha donanımlı olarak dünyanın her yerinde mesleğinizi yapabilirsiniz. Psikoloji eğitimi alırken, kaliteli hocalardan eğitim almanız da avantajlı olacaktır. Avrupa’nın en önemli hocalarından derslerinizi alacaksınız ve sizinle yakından ilgilenecekler. Her konuda onlarla paylaşımda bulunabilirsiniz. Ayrıca teorik eğitim alırken, bir yandan da pratik anlamda meslek eğitimlerinizi alacaksınız. Kütüphane, zengin çalışma alanları, bilgisayar ile internet altyapısı, bilimsel etüt alanları gibi birçok detay size sunulacak. Kampus içinde sosyal yaşam için tüm imkanları da bulacaksınız. Spor alanları, restoran, kafe ve kantinler, sağlık merkezi, öğrenci kulüpleri ve birçok alan sizleri bekliyor. Yurtlar da öğrencilerin kalması için yeterli sayıdadır. Yurt sıkıntısı olmayan bir ülkedir. Ancak elbette ev kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Slovakya’da yaşam ekonomik anlamda birçok AB ülkesine göre ekonomiktir. Nispeten ucuz bir ülkedir. Küçük ve planlı kentlerinde birçok ülkeye uygun ücretle ya da yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Hafta sonlarında trenle son derece ekonomik şekilde, ya da uygun rakamlarla araç kiralayarak farklı kentlere ve yakın ülkelere seyahatler yapabilirsiniz. Bu harcamalarınız da dahil olmak üzere sosyal yaşam giderleriniz için yaklaşık olarak 350 Euro gibi bir rakam ayırmanız yeterlidir. Aylık olarak bu rakam size yetecektir. Burs olanakları ile çalışma olanaklarını da değerlendirebilirsiniz.

Slovakya ülkemize yakın mesafede olan bir ülkedir. Ayrıca iki ülke kentleri arasında düzenli uçak seferleri bulunmaktadır. Hem siz, hem de aileniz biletlerinizi önceden ekonomik rakamlarla alarak gidip gelebilirsiniz. İnternet ve ısınma, elektrik, su gibi faturalarınızın da ev kiralasanız bile çok yüksek miktarlarda olmayacağını belirtelim.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Sevgili gençlerimiz, inşaat mühendisliği eğitimi almak için mutlaka ülkemizdeki fakülte seçenekleri ile sınırlı kalmak zorunda değilsiniz. Birçok Avrupa Ülkesi’nde eğitim fırsatları sizleri bekliyor. Bunlardan biri de doğal güzellikleri ve planlı, şirin kentleri ile Slovakya. Slovakya başkenti Bratislava içinde birçok üniversite seçeneği bulunuyor. Aynı zamanda, Zilina, Zvolen, Trnava, Presov gibi kentlerinde de yüksek eğitim kurumları bulunmakta olup, bunların da önemli üniversite şehirleri olduğunu belirtelim. Bu kurumlarda, modern, her öğrencinin, zekasını, bilgisini ve yeteneklerini birleştirdiği eğitim anlayışı uygulanmaktadır. Eğitim bologna esaslarına uygun olarak, Avrupa yüksek eğitim normlarında verilmektedir. Öğrencilerimiz bir sınav esası olmadan, elimine edici bir sistemden uzak şekilde okullara kabul edilirler.

Slovak öğrenciler ve diğer AB ülkelerinden öğrenciler ile aynı şartlara sahip olacağınız şekilde başvurularınızı yapacaksınız. Lise eğitiminizi tamamladıktan sonra, inşaat mühendisliği fakültesinde lisans eğitiminizi almak için başvurabilirsiniz. Slovakya’da inşaat mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda her zaman öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Türkiye temsilciği olan Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizinle olduğumuzu belirtelim. Bu ülkede üniversite harçları makul rakamlardadır. Yüksek öğretim sistemlerine bağlı olan yurtlarda diğer öğrencilerle birlikte rahat şekilde kalabilirsiniz. Müsaitlik durumuna göre tek kişilik odalarda da kalmanız mümkündür. Temiz ve güvenli yurtlar sizleri bekliyor. Ev kiralama,dairelerde kalmak da olasıdır. Genellikle yurt konusunda, öğrenci danışmanlarımızın da desteğini alarak uygun seçenekler bulabilirsiniz. Ülkede her öğrenci için bir oda ayarlanmak durumu bulunmaktadır.

Slovakya’da burs imkanları da gelişmiş olup, siz de eğitiminizi alırken çeşitli burs imkanlarından yararlanabilirsiniz. İnşaat mühendisliği eğitimi için eğitim dili İngilizce ya da Almanca olan okulları seçebilirsiniz. Slovakça öğrenme şansınız da olacaktır. Bu şekilde birkaç dili geliştirme imkanını bulacaksınız. Dört yıl süren lisans eğitiminizden sonra mavi diploma alacaksınız. Slovakya Üniversiteleri’nde az sayıda öğrenciler ile donanımlı meslek eğitimleri verilmektedir. Kontenjanlar çok yüksek ve dolu değildir. Bu nedenle, detaylı olarak, gerçekten kaliteli şekilde eğitiminizi alabileceksiniz. Öte yandan, maddi anlamda fazla zorlanmayacağınızı da ekleyelim.

Yaşam giderleri noktasında, aylık olarak 300 EURO ya da 350 EURO gibi bir rakamın sizin için yeterli olacağını belirtelim. Yaşam giderleri noktasında, barınma için 200 Euro ayırmanız yeterlidir. Ulaşım için de 20 Euro gibi bir rakam uygun olacaktır. Kentler küçük olduğundan birçok noktaya yürüyerek ya da bisiklet gibi araçları kullanarak gidebilirsiniz. Doğa ile içiçe bir ortamda eğitim alacaksınız.


Slovakya’da Hukuk Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Hukuk eğitimi almak isteyen öğrencilerimiz, Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak sizlere Avrupa’da birbirinden seçkin okullarda sınavsız hukuk eğitimi alma imkanlarını sunmaktayız. Zaman geçirmeden öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçin ve kontenjanlar dolmadan siz de eğitim olanaklarını değerlendirin. Slovakya, kaliteli üniversiteleri ile dikkat çeken bir ülke. Bratislava, Kosice, Banska, Zloven, Zilina gibi kentlerde bulunan kurumlarda siz de öğrenci olabilirsiniz. Slovak insanına hemen alışacaksınız, çünkü son derece sıcakkanlı insanlardır. Kibar ve eğitimli bir halktır. Bu nedenle alışmakta zorluk çekmeyeceksiniz. Şehirler sevimli ve planlıdır. Bir yerden bir yere kolayca ulaşabilirsiniz. Genellikle yürüyerek ve bisiklet gibi temel araçlarla ulaşımınızı yapabilirsiniz.

Slovakya’da hukuk eğitimi alabileceğiniz kaliteli okullar bulacaksınız. Slovakya’da hukuk eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda her zaman bilgi alabilirsiniz. Bu ülkede birçok kent üniversite şehri olma özelliğine sahiptir. Cıvıl cıvıl enerjik kentlerde siz de bulunmalısınız. Hukuk fakültesi dahil olmak üzere, lisans eğitimleri üç sene sürmektedir. Bu da önemli bir avantajdır, uzun yıllar eğitim almayacak, masraf yapmayacaksınız. Yüksek lisans ile eğitiminize devam edebilirsiniz. Uygun harç rakamları ile hem kendinizin hem de ailenizin bütçesini zorlamadan eğitim alabilirsiniz. Henüz lise eğitiminiz devam ederken, hukuk fakültesinde eğitim almak için başvurabilir ve ön kayıt olabilirsiniz. Bundan sonra öğrenci danışmanlarımızdan destek alarak mezun olduktan sonra kayıt işlemlerinizi de tamamlayabilirsiniz.

Kampus içinde ihtiyaçlarınızı karşılayacak unsurları bulacaksınız. Kütüphane, sağlık merkezi, çalışma alanları, derslikler, sosyal yaşam tesisleri gibi alanlar sizleri bekliyor. Öte yandan, ulaşım için uygun bir bütçe ayırarak, aylık 20 Euro gibi bir rakamla, hafta sonlarında ve boş zamanlarınızda birçok kente seyahatler yapabilirsiniz. Genel yaşam giderleri için ise, yaklaşık olarak 300 Euro ortalama rakam ayırmanız da yeterli olacaktır. Yurtlarda kalabilirsiniz. Birçok ülkeye göre, yurt olanakları ülkede fazladır. Öte yandan ev kiralarının da yüksek olmadığını belirtelim. Bu şekilde konaklamayı da değerlendirebilirsiniz. Huzur dolu, medeni insanların olduğu, suç oranı son derece düşük bir ülkede eğitim alacaksınız. Çalışma olanaklarından da yararlanabilirsiniz. Part time çalışarak harçlığınızı kazanabilirsiniz.

Ülkede hukuk fakültesi eğitiminizde uluslararası hukuk eğitimi alma şansınız olacaktır. Mavi diploma ile AB ülkelerinde mesleğinizi yapabilirsiniz. Ayrıca YÖK denkliği avantajı da sizleri bekliyor. Denklik başvurularınızı yaparak ülkemizde de çalışabilirsiniz. Bu ülkede eğitim almak ufuklarınızın genişlemesini sağlayacak. Memnun kalacak, hem kaliteli eğitim alacak hem de bütçenizi sarsmadan öğrenci olacaksınız.


Slovakya’da Elektrik Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Mühendislik eğitimi almak isteyen gençlerimiz için son derece avantajlı yurtdışı seçenekleri bulunmaktadır. Bunların başında ise Slovakya Üniversiteleri gelmektedir. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, öğrenci danışmanlarımızla iletişime geçebilir ve danışmanlığımıza güvenebilirsiniz. Slovakya öğrencilerimiz tarafından yurtdışında eğitim noktasında tercih edilen ülkelerden biridir ve siz de tercihlerinizi bu sevimli ülkeden yana yapabilirsiniz. Slovakya’da elektrik mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri hakkında detaylı bilgileri her zaman iletişim kanallarımızdan alabilirsiniz. Önemli bir nokta ise kontenjanların sınırlı olması, ilginin de yoğun olmasıdır. Bu nedenle, başvurularınızı henüz eğitiminiz devam ederken yapmanızı tavsiye ederiz.

Birçok açıdan Slovakya Üniversiteleri ekonomiktir. Öncelikle, Avrupa Birliği üniversiteleridir. Ülkemiz YÖK kurumumuz tarafından tanınmaktadır. YÖK diploma denkliği avantajı da bulunmaktadır. Bu ülkede eğitiminizi tamamladıktan sonra, ülkemizde mesleğinizi yapabilirsiniz. Elektrik mühendisliği diplomanızla dünyanın birçok ülkesinde de çalışabilirsiniz. Uluslararası bir eğitim ve diploma alacaksınız. Bu eğitim için ve üniversiteye kabul edilmeniz için bir sınava girmeniz, taban puan almanız ya da not ortalamanızın tutması gibi şartların olmasına da gerek olmayacak. Başvurunuzu lise eğitiminizi tamamlayarak, diplomanızla yapmanız yeterli olacak. Ayrıca, yüksek lisans eğitimleri de öğrencilerimize açıktır. Lisans seneleri 3 sene olarak belirlenmiştir. Uzun yıllar değil, sadece 3 sene bütçenizden pay ayırarak üniversite eğitiminizi alacaksınız. Yüksek lisans süresi ise 2 yıldır.

Ekonomik anlamda sizi zorlamayacak bir ülkede ve okullarda eğitim alacaksınız. Birkaç bin euro, 1000 euro ile başlayan harç rakamlarında eğitim alacağınız kurumu seçebilirsiniz. Ayrıca, burs olanakları da bu ülkede diğer birçok ülkeye göre fazladır. Özellikle notlarınızı yüksek tutarak, bu şansınızı gerçekten artırabilirsiniz. Harçlarınızı iki defada ödeyebilirsiniz. Eğitim kalitesi de son derece yüksektir. Kaliteli eğitim alarak, mezun olduğunuzda mavi diploma alabilirsiniz. Birçok ülkede ve ülkemizde mesleğinizi yapabilirsiniz. Buna ülkemiz de dahil. Avrupa’da merkezi bir konumda, son derece güzel bir ülkede bulunmak da ayrı bir avantaj olacak. Sevimli kentlerinde, huzurlu bir hayat sizleri bekliyor. Sıkça ekonomik şekilde farklı yerlere seyahatler de yapabilirsiniz.

Bir öğrenci olarak 350 Euro civarında, ortalama olarak bütçe ayırmanız yeterli olacaktır. Hafta sonlarında tren ile birçok mesafeye giderek çevre gezileri yapabilirsiniz. Ayrıca, kampus içinde sosyal yaşam noktasına birçok olanak sizleri bekliyor. Spor, sanat etkinlikleri ve öğrenci kulüplerinde zaman geçirebilirsiniz. Beslenme ve barınma gibi temel ihtiyaçlarınızı gayet güvenli şekilde halledebilirsiniz.


Slovakya’da Eczacılık Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Eczacılık eğitimi alma hedefiniz varsa, size donanımlı bir sağlık mesleği verecek kurumların Slovakya’da olduğunu belirtelim. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, Slovakya Üniversiteleri’nin uygun kapasiteleri ve modern eğitim sistemi ile öğrencilerimizin tanışmasını isteriz. Slovakya’da eczacılık eğitimi veren üniversiteler ve ücretler konusunda her zaman bilgi alabilirsiniz. Başkent Bratislava başta olmak üzere, ülkenin birçok kentinde üniversiteler bulunmaktadır. Tercihlerinize göre, danışmanlarımızdan bilgi alarak seçim yapabilirsiniz. Eczacılık fakültelerinde dört sene süren eğitiminizde, hem teorik olarak, hem de pratik anlamda eğitiminizi beklentilerinizi karşılar şekilde alacaksınız. Mutlaka bu fırsatı değerlendirmelisiniz. Üstelik ekonomik anlamda, uygun bütçe yapmanız yeterlidir.

Slovakya, SSCB’nin dağılmasından sonra doksanlı yılların başında siyasi hayatına başlayan son derece sevimli bir ülkedir. Başkenti Bratislava’dır. Slovak Halkı son derece sıcakkanlı, medeni ve eğitim seviyesi yüksek insanlardır. Nüfusu az olan ülkede eğitime önem verilir ve bir üniversite sınav esası bulunmamaktadır. Bu sistem ülkemizden öğrencilerimiz için de geçerlidir. Öğrenci yurtları yüksek eğitim sistemine bağlıdır ve uygun olan tüm öğrencilere oda verilmektedir. Ücretleri de uygundur. Yeterli oda olduğundan yurtta kalma konusunda sıkıntı yaşamayacağınızdan eminiz. Elbette şehirlerde bulunan kiralık daireler de tercih edilebilir. Birkaç arkadaş ya da dilerseniz yalnız olarak da ekonomik anlamda uygun olacak şekilde kiralayabilirsiniz. Öğrencilerimizi için ulaşım da aylık 20 Euro gibi bir rakam ayırmaları yeterli olacaktır. Bu şekilde, şehir içinde ulaşımınızı karşılayabilirsiniz. Yürüme ve bisiklet ile de ulaşım birçok yere yapılabilir. Hafta sonlarında Viyana ve birçok kente seyahatler yapabilirsiniz.

Okul ücretleri de yüksek değildir. 1000 Euro ile başlayan harçları değerlendirerek uygun eczacılık fakültesinde karar verebilirsiniz. Burs olanakları da çeşitlidir. Eczacılık fakültelerinde eğitim dilinin İngilizce ya da Almanca olarak ağırlıklı olduğunu belirtelim. Bu nedenle, dil seviyeniz yeterli değilse hazırlık sınıfında gerekli eğitimi alabilirsiniz. Öğrencilerimiz eğitimlerinden memnun kalmaktadır, eminiz ki siz de onlardan biri olacaksınız. Kampus içinde beslenme için uygun kafe ve kantinleri bulabilirsiniz. Genel olarak market ile pazarlar da uygundur. Sağlık harcamalarınızı ise seyahat sağlık sigortanızla karşılayabilirsiniz.

Bologna esaslarına uygun eğitim veren üniversitelerde, Avrupa eğitim sisteminde ve esaslarında eğitim alabileceğinizi belirtelim. Bu nedenle, mavi diploma ile mezun olacağınızı önemle ekleyelim. Mezun olduğunuzda birçok ülkede çalışabilir ve diploma denkliği ile ülkemizde de görevinizi yapabilirsiniz. Avantajlı bir meslek eğitimi almak için Slovakya yüksek eğitim kurumlarını tercih edebilirsiniz.


Slovakya’da Diş Hekimliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Diş hekimliği eğitimi almak isteyen gençlerimiz için seçeneklerden biri sevimli ülke olan Slovakya’da bulunmaktadır. Ülkemizde son derece kaliteli eğitim veren, gerek kamu üniversitelerinde, gerekse özel üniversitelerde diş hekimliği fakülteleri bulunduğunu belirtelim. Ancak, bilindiği gibi sizi yıllarca oyalayacak, uzun süre hazırlanmanıza neden olacak bir genel giriş sınavımız bulunmaktadır. Bu şekilde bir sınav sistemi her ülke için geçerli değildir. Avrupa Ülkeleri’nde öğrencilerimizi sınavsız şekilde kabul eden üniversiteler de siz de bir sınav stresi yaşamdan diş hekimliği eğitimi alabilirsiniz. Ülkede diş hekimliği eğitimi almak için Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçebilirsiniz. Lise eğitiminiz devam ederken de iletişim kurabilirsiniz ve bu şekilde, henüz eğitiminiz bitmeden diş hekimliği eğitimi almak için ön kayıt yaptırabilirsiniz.

Slovakya’da diş hekimliği veren üniversiteler ve ücretleri hakkında bilgi almak sizi memnun edecek. Son derece uygun eğitim rakamları sizi bekliyor. Okul harçları her üniversite tarafından ayrı şekilde belirlenmektedir ve kesinlikle çok yüksek rakamlar da değildir. 1.000 EURO ile başlayan rakamlarla siz de eğitim harçlarınızı ödeyebilirsiniz. Ayrıca, hem lisans eğitimleri, hem de yüksek lisans eğitimlerini ülkenin yüksek eğitim kurumlarında alabilirsiniz. Lisans eğitimi 3 sene, yüksek lisans eğitimi ise 2 senedir. Eğitim dili İngilizce veya Almanca olarak düzenlenmektedir. İngilizce olarak seçimlerinizi yapsanız da önerimiz, Almanca ve Slovakça dilini de mutlaka öğrenmek olacaktır. Bu şekilde birkaç dil yabancı dil öğrenmiş olacaksınız.

Slovakya Diş hekimliği fakültelerinde, her öğrenci için verimli şekilde ilgilenmeye uygun bir eğitim verilmektedir. Az öğrencilerden oluşan sınıflarda, hocalar tüm öğrencilerini tanırlar. Her biri ile ayrıca ilgilenebilirler. Eğitim kapasitelerini ve yeteneklerini bilirler. Ayrıca, teorik eğitim pratik anlamda da pekiştirilmektedir. Laboratuarlarda, kütüphaneler, bilgisayar ve internet altyapısı ve en önemlisi de üniversitelere bağlı sağlık kurumlarında öğrenciler mesleklerini yapmaya hazır durumda mezun olurlar. Staj ve öğrenci değişim programları için de üniversitelerin uluslararası ilişkilerinden ve anlaşmalarından yararlanabilirsiniz. Genel olarak bütçenizi de uygun rakamlarla yapabilirsiniz.

Ülkede eğitim almak maddi anlamda da son derece avantajlıdır. Gerçekten ekonomik rakamlar sizleri beklemektedir. Konaklama için yurtları ve kiralık daireleri değerlendirebilirsiniz. Kiralar için genel olarak 200 Euro civarında bir harcama yapmanız yeterli olmaktadır. Birkaç arkadaş bir arada ev kiralayabilir, ya da yurtlarda kalabilirsiniz. Ulaşım giderleri için ortalama 20 Euro aylık bütçe ayırmanız da yeterli olacaktır. Kampus içinde bulunan kantinlerde ve uygun alanlarda beslenme için uygun rakamlarla seçimlerinizi yapabilirsiniz.


Slovakya’da Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Balkanlar’ın sevimli ülkesi Slovakya, üniversite eğitimi için sizleri de bekliyor. Lise eğitiminizden sonra, hangi bölümde, sosyal, matematik ya da fen lisesi, ya da meslek lisesi mezuniyetinizin bir önemi olmadan, amaçladığınız bölüm için başvurabilirsiniz. Ülkemizden farklı olarak, ülkede üniversite girişlerinde bir sınav esası söz konusu değildir. Bu şekilde bir hazırlık süreci ve stresi yaşamadan, acaba puanım yetecek mi kaygısı taşımadan siz de amaçladığınız bölüme direk olarak başvurabilirsiniz. Bilgisayar mühendisliği fakültesi bölümleri, diğer mühendislik ve teknik bilimler fakülteleri gibi son derece saygın ve seçkin, modern bir eğitim sunmaktadır. Bu nedenle,bilgisayar mühendisliği hedefleyen gençlerimizin kesinlikle dikkate almasını öneriyoruz.

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız bünyesinde, siz de Slovakya Üniversiteleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Slovakya’da bilgisayar mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve bölümleri hakkında bilgi almanız da mümkün bu şekilde. Lise eğitiminiz devam ederken de kayıtlarınızı yaptırabilirsiniz. Kayıtlar genellikle Ocak ayında başlamaktadır ve Haziran ayına kadar devam etmektedir. Harç ücretleri gerçekten uygundur. Avrupa Ülkeleri’nde birçok ülkeye göre ekonomik harçlar sizi memnun edecektir. Burs imkanları da birçok ülkeye göre fazladır. Genel yaşam giderleri olarak 350 euro şeklinde bir bütçe ayırmanız da yeterli olacaktır. Bunun içinde, ulaşım, beslenme, barınma, sosyal yaşam giderleri gibi kalemlerin olduğunu ekleyelim. Sağlık ihtiyaçlarınızı da seyahat sağlık sigortası ile karşılayabilirsiniz. Kampus içinde de mediko bölümlerinden ayakta tedavilerinizi alabilirsiniz.

Ülkede lisans bölümleri üç sene olarak verilmektedir. Eğitimin üç sene olması maddi açıdan son derece avantajlıdır. Öğrenciler öğretmenler tarafından yakın şekilde izlenmektedir ve bu sayede her konuda danışabilirsiniz. Yüksek lisans ise iki yıldır, öğrencilerimize yüksek lisans imkanı da tanınmaktadır. Diplomalarınız hem ülkemizde, hem de uluslararası anlamda geçerli olacaktır. YÖK denkliği ile ülkemizde çalışabilirsiniz. Ayrıca mavi diploma ile birçok ülkede siz de mesleğinizi yapabilirsiniz. Avantajlı ve geçerli bir eğitim sizleri bekliyor.

Slovakya başkenti Bratislava başta olmak üzere, sevimli kentlere sahiptir. Boş zamanlarınızda, aylık 20 euro gibi bir ulaşım ücreti ayırarak siz de ulaşım ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Trenler ile ulaşım sağlayarak komşu ülkeleri de ziyaret edebilirsiniz. Burs olanakları ile eğitiminizi çok daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Kampus içinde bulunan yurtlarda kalabilirsiniz. Genellikle tüm öğrenciler için yurt olanakları bulunmaktadır ve kiralık daire seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz. Temiz ve güvenli yurtlarda rahatlıkla kalabilirsiniz. Memnun kalacağınız bir eğitim sizleri bekliyor.


Slovakya’da Makine Mühendisliği Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Slovakya’da makine mühendisliği eğitimi veren üniversitelerde, uluslararası standartlarda eğitim alabilirsiniz ve mezun olduğunuzda birçok ülkede çalışabilirsiniz. Öncelikle, bu üniversitelerin öğrencilerimizi kabullerinde bir sınav şartı olmadığını belirtelim. Sınava girmeden, bu stresi yaşamadan ve hazırlanma için bir bütçe ayırmadan, Avrupa’da eğitim almak ve amaçladığınız bölüme direk olarak kabul edilmek çok daha mantıklı olacaktır. Ülkemizde özel üniversiteler hatta üniversite hazırlık kurumlarına ödeyeceğiniz rakamlardan çok daha azını harç olacak ödeyeceksiniz. Slovakya’da makine mühendisliği eğitimi veren üniversiteler ve ücretleri konusunda Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan bilgi alabilirsiniz.

Liseden mezun olan gençlerimiz bir sene beklemeden, başvurularını yaparak üniversitelere devam edebilirler. Öğrenci danışmanlarımızla birlikte ön kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz. Lisans eğitiminde sınava girmeden, sadece diplomanızla başvurunuzu yapabilirsiniz. Hem başkent Bratislava, hem de diğer kentlerde bulunan üniversitelerde eğitim şansı sizleri bekliyor. İngilizce ya da Almanca eğitim dilinde olan okulları seçebilirsiniz. Dilleri yeterli seviyede olmayan öğrencilerimiz hazırlık sınıfında bir sene son derece detaylı bir dil eğitiminden geçerler. Ayrıca bu şekilde lisans senelerinize hazır hale gelirsiniz. Bundan sonra makine mühendisliği bölümünde, az öğrencilerden oluşturulan sınıflarda, son derece planlı bir eğitimden geçeceksiniz. Birkaç bin Euro harç ödeyerek mavi diploma alacaksınız.

Dört senelik eğitiminizde, zengin kütüphane, modern derslikler ile deneylerinizi yapacağınız laboratuarlar, detaylı çalışma alanları sizleri bekliyor olacak. Ayrıca, üniversiteler Avrupa Birliği eğitim kurumlarıdır ve uluslararası ilişkileri olan okullardır. Öğrenci değişim programları gibi birçok sistemden yararlanabilirsiniz.Burs olanaklarına da başvurabilirsiniz. Hem lisans eğitimi, hem de devam ederek yüksek lisans eğitimi için tercihlerinizi yapabilirsiniz. Maddi anlamda zorlanmamak da Slovakya’nın sunduğu avantajlardan biridir. Aylık 350 Euro gibi bir bütçe ayırmanız, masraflarınız için yeterli olacaktır. Ayrıca, part time çalışabilirsiniz.

Slovakya sevimli kentlere sahiptir. Ekonomik rakamlı trenler ile çeşitli seyahatler yapabilirsiniz. Viyana ise sadece trenle 20 dakika uzaklıkta olduğundan, bu güzel başkenti de görebilirsiniz. Vizenizin olması seyahat etmenizi sağlayacaktır. Aylık olarak ulaşım için bütçenizden 20 Euro ayırmanız yeterlidir. Beslenme için pazarlar ve marketlerden yararlanabilirsiniz. Öğünlerinizi kampus içinde yiyebilirsiniz. Öğrenciler için kantin ve yemekhane fiyatları uygundur. Bu sevimli ülkede maddi anlamda zorlanmayacaksınız, ekonomik bir yaşam bulunur. Sağlık harcamalarınız için de sağlık sigortanız sizin için yeterli olacaktır. Kampus içinde bir sağlık merkezi mutlaka bulunduğunu da ekleyelim. Bu şekilde, ayakta basit tedavilerinizi de kolayca olabilirsiniz.


Slovakya’da Tıp Eğitimi Veren Üniversiteler ve Ücretleri

Slovakya son derece sevimli bir Avrupa Ülkesi, bu ülkede eğitim seçeneklerini değerlendirmek gerçekten sizi memnun edecek. Ülke, Polonya, Çekya ile Macaristan ile komşudur. Slovakya insanı milliyetçidir ancak bir o kadar da sıcakkanlıdır. Ülkeye gelen öğrenciler de sıcak şekilde karşılanır ve kesinlikle yabancılık çekmezler. Ülkede eğitim almak birçok açıdan çok avantajlıdır. Bunun başında üniversitelerin akreditasyonun olması ve hem Avrupa Ülkeleri tarafından, hem de YÖK tarafından tanınması gelmektedir. YÖK tarafından tanına diplomalarınızla birlikte, tıp fakültesinden mezun olan gençlerin de ülkemizde görevlerini yapmaları mümkündür. Tıp eğitimi almak isterseniz, mutlaka ülkemizdeki tıp fakülteleri ile sınırlı olmadığınızı bilmelisiniz. Buna göre, öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alarak Slovakya Üniversiteleri’ni değerlendirebilirsiniz.

Slovakya Üniversiteleri’nde lisans eğitimi üç yıl olarak düzenlenmiştir. Bu da öğrencilerimiz açısından gerçekten çok avantajlıdır. Yurtdışında sadece üç yıl eğitim alarak mavi diplomanızı alabilirsiniz. Üniversitelerde tıp eğitimi almanızla birlikte, ülkemize dönerek, diploma denkliği işlemlerini tamamladıktan sonra, çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Ayrıca, Europass özelliği olan mavi diplomanızla birçok ülkede çalışabilirsiniz. Yüksek lisans eğitim olanakları da sizleri bekliyor ve ek olarak 2 sene eğitim alabilirsiniz. Ülkede İngilizce eğitim dilinde önemli okullar olduğunu belirtelim. Buna göre, yeterli seviyede değilseniz, hazırlık sınıfında eğitim alabilirsiniz. Öte yandan, Slovakça dilini de kesinlikle öğrenmenizi önermekteyiz.

Slovakya Üniversiteleri’ne kabul edilmek için ülkemizden farklı olarak bir sınava girmenize gerek yoktur. Bir sınav şartı olmadan, direk tıp fakültesine kayıt için başvurularınızı yapabilirsiniz. Öğrencilerimizin bütçelerini 350 Euro olarak ayarlamaları, genel anlamda yaşam giderleri için yeterli olacaktır. Buna göre, ulaşım, beslenme, barınma, faturaların ödenmesi gibi yaşam giderleriniz için bu bütçe yeterli olacaktır. Kira ödemeleriniz için aylık 200 Euro şeklinde bir bütçe ayırmanız da yeterlidir. Yurtlarda kalabilir, ya da arkadaşlarınızla birlikte daire ya da ev de kiralayabilirsiniz. Toplu taşıma için eğer mesafeli bir yerde oturmaktaysanız, yaklaşık olarak 20 Euro ayırmanız yetecektir. Öğrenciler için de uygun rakamlarda toplu taşıma araçları bulunmaktadır. Araç kiralama seçeneklerini de değerlendirebilirsiniz.

Ülkede tıp eğitimi son derece seçkin hocaların elinde, modern donatılmış eğitim kurumlarında verilmektedir. Laboratuarlar, kütüphaneler, pratik eğitim için sağlık kurumlarında derslerinizi alma imkanları, internet bağlantıları ve bilgisayar kullanımı gibi altyapılar sizler için de sunulacaktır. Bu nedenle, tıp eğitimi almak için seçimlerinizi yaparken gerçekten size avantajlar sunacak Slovakya Üniversiteleri’ni değerlendirebilirsiniz. Memnun kalacasınız.


Comenius Üniversitesi Bölümleri

BÖLÜM ÜCRET
Tıp Fakültesi (İngilizce) 9000 €
Diş Hekimliği (İngilizce) 10000 €
Eczacılık(İngilizce) 7500 €
Sosyoloji ve İş Psikolojisi (İngilizce) 3000 €
Yönetim (İngilizce) 2500 €
Uluslararası Yönetim(İngilizce) 2500 €
Avrupa Çalışmaları(İngilizce) 3000 €

Bratislava Slovak Teknoloji Üniversitesi Bölümleri

BÖLÜM ÜCRET
Makine Mühendisliği (İngilizce) 3000 €
Elektrik ve Elektronik Mühendisliği (İngilizce) 5000 €
Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) 5000 €
İnşaat Mühendisliği(İngilizce) 3000 €
İnşaat Mühendisliği Yönetimi (İngilizce) 2000 €
Mimarlık (İngilizce) 3500 €

Bratislava Slovak Tıp Üniversitesi Bölümleri

BÖLÜM ÜCRET
Tıp Fakültesi (İngilizce) 9000 €
Fizyoterapi (İngilizce) 6000 €
Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1