Slovakya'da İnşaat Mühendisliği

Denkliği ülkemizde tanınan Slovakya üniversitelerinde diş hekimliği, eczacılık, tıp gibi bölümlerde okumak artık hayal değil! Eurostar Slovakya üniversiteleri akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için hemen arayabilir lisans bölümleri ücretleri hakkında uzman danışmanlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Slovakya’da Eğitim

İçindekiler

Slovakya’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi

İnşaat mühendisliği her daim varlığını devam ettirebilecek bölümler arasında yer almaktadır. Bu bölümü Slovakya gibi hem güvenilir hem de güzel bir ülkede okumak ister misiniz? Bu fırsat her daim kullanılabilecek bir fırsattır. Siz öğrenciler hayallerinizi gerçekleştirmek için artık zorlanmayacaksınız.

Yurtdışı eğitimi her öğrenciye eğitim alanından ziyade hem sosyal hem de kültürel alanda pek çok katkı sağlamaktadır. Gelişen ve değişen çevresel faktörler sizleri daha iyi konumlara getirebilecektir. Kariyerinizi planlarken her zaman daha iyisini düşünmeniz gerekir.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

İnşaat mühendisliği eğitimi almak için belirli bir sürenizi kullanmanız gerekir. Lisans bölümünde 4 yıllık bir eğitim alırsınız. İnşaat mühendisi olmanız için bu süre yeterlidir. Buna ek olarak dil seviyeniz ile alakalı 1 yıl hazırlık dönemi geçirme imkânınız da mevcuttur.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Yök Denkliği Var Mı?

YÖK denklik işlemleri eski zamanlarda öğrencilere çok fazla dert açmaktaydı. Ancak gelişen eğitim sistemleri sayesinde artık böyle bir zorluk yaşamak mümkün değildir. Kolaylıkla YÖK denkliği alabilme imkânınız vardır. Aldığınız denklik belgesi sayesinde kendi ülkenizde de çalışabilirsiniz.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği Yök Denklik Sınavı Nedir?

YÖK bazı durumlarda öğrencilerin denkliğini kabul etmek ve anlamak için denklik sınavları yapmaktadır. Bu sınavlar kendi ülkenizde çalışıp çalışamayacağınızı belirlemek için yapılır. Bir nevi seviye tespiti olarak algılanır. Bu sınav her bölüm için geçerli değildir. Genellikle sağlık ile alakalı bölümlerde yapılır.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Ara tatillerinizi daha verimli geçirmek isterseniz kendi ülkenize döndüğünüz bu süre boyunca çalışma hayatına katılabilirsiniz. Bölümünüzle alakalı staj yapmak isterseniz yine kendi ülkenizde bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece kendinize katkı sağlamış olursunuz.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği Eğitimi Kaç para, Fiyatları Nedir?

Slovakya’da eğitim maliyetleri oldukça uygun bir yapıya sahiptir. Genel olarak fiyatlar bölümlere göre belirlenmektedir. Yıllık 2000 ile 10000 Euro arası maksimum denebilecek bir fiyat aralığı belirlenmiştir. Okuyacağınız bölüme göre harç ödeyebilmeniz mümkündür.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği eğitimi sınavsız mümkün mü?

Herhangi bir sınav stresi ile uğraşmadan üniversiteli olmak ister misiniz? Bu soruya yanıtınız evet ise sizlerde vakit kaybetmeden Slovakya’da eğitim almak için başvurunuzu yapın. Hiçbir sınav şartı olmadan yalnızca belirlenen ücretleri yatırarak üniversite okuma imkânınız mevcuttur.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği okuyan Türk öğrenci sayısı kaç kişidir?

Dünya’nın hemen her yerinde Türk öğrenciler farklı dallarda eğitim almaktadır. Bu öğrencilerin yer aldığı ülkelerden biri de Slovakya’dır. Hemen her bölümde yer alan Türk öğrenciler ile karşılaşma imkânınız mevcuttur. Her yıl çok sayıda öğrenci Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı işbirliği ile eğitim hayatlarına yön vermektedir.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği okumak için ne yapmalıyım?

Üniversiteye başlamadan önce hangi bölümü seçeceğinize çok iyi bir şekilde karar vermeniz gerekir. Kendinize uygun olan ve seveceğiniz bölümü seçmek eğitim hayatınızda başarıyı da beraberinde getirecektir. Bu sebeple inşaat mühendisliği okumak için öncelikle bu bölümün kendinize uygunluğuna karar vermeniz gerekir.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği okumanın avantajları?

Yurtdışı eğitimleri her alanda siz öğrencilere sayısız fırsat sunmaktadır. İyi bir lisans eğitiminin yanı sıra farklı çevrelerden arkadaşlık edinerek sosyal statünüzü değiştirebilirsiniz. Buna ek olarak farklı diller öğrenebilir ya da dil seviyenizi en yukarılara kadar taşıyabilirsiniz. Ayrıca pek çok kişinin önüne geçerek iyi bir işe sahip olabilirsiniz.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği bitirenler mezunlarınız var mı?

Her ülkede olduğu gibi Slovakya’da da pek çok Türk öğrenci vardır. Bu öğrenciler devamlı olarak yenilenir. Mezun olan öğrenciler Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı merkezlerimizle iletişim halinde olur. Yeni gidecek öğrencilere deneyimlerini aktarmak için çeşitli röportajlar ve söyleşiler yaparız. Böylece öğrencilerin aklına takılan sorulara da gerekli yanıtları buluruz.


Slovakya İnşaat Mühendisliği eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz İnşaat Mühendisliği Fakültesinde okuyabilir miyim?

Slovakya hükümet destekli pek çok burs paketi çıkarmaktadır. Özellikle başka ülkelerden gelen öğrencilerin eğitim maliyetlerine yardımcı olmak için belirli bir miktarda para yardımı yapmaktadır. Buna ek olarak ülkemizde KYK yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere geri ödemeli burs imkânları sunmaktadır. Bu bursun geri ödemesi iş hayatınıza başladığınız zaman taksitler halinde alınmaktadır. Ayrıca başarınıza ek olarak üniversitelerden %100’e varan burs imkânları da elde edebilirsiniz. Pek çok kurum ve kuruluş kimi zaman başarı odaklı kimi zaman da ihtiyaç odaklı burs imkânları sunabilmektedir.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği okuyup Türkiye’de çalışmak

Slovakya’da inşaat mühendisliği eğitiminizi başarılı bir şekilde tamamladığınız takdirde kendi ülkenize dönüp iş hayatınıza başlayabilirsiniz. Bunun için YÖK tarafından onaylanmış denklik belgesine ihtiyacınız vardır. Bu belgeyi kuruma başvuru yaparak alabilmeniz mümkündür.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği okumak şartları

Slovakya’da inşaat mühendisliği okumak isteyen kişiler bu bölüme uygun beceriye de sahip olmalıdır. Genel olarak sayısal bir bölüm olduğu için bu alana yatkınlığınız da bulunmalıdır. Böylece zorlanmadan eğitim hayatınızı sürdürebilmeniz mümkündür. Sadece belirlenen belgeler ile üniversiteye başvuru yapmanız yeterli olacaktır.


Slovakya İnşaat Mühendisliği eğitimi taban puanları

Herhangi bir sınava girmeyeceğiniz için buna bağlı olarak herhangi bir puan sistemine de dâhil edilmeyeceksiniz. Puan türleri sınavlara girip üniversite tercih etmek isteyen öğrenciler için geçerlidir. Sınavsız eğitim sisteminde puan türlerine ihtiyaç duyulmamaktadır.


Slovakya İnşaat Mühendisliği fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Her öğrencinin yatay geçiş yapma hakkı vardır. Bu hakkı kullanmak için öncelikle hazırlık sınıfını geçmeniz gerekmektedir. Kural olarak hazırlık sınıfında yatay geçiş yapılmamaktadır. Bölüm derlerini almanız ve bu derslerden belirli bir başarı oranı elde etmeniz gerekir. Sonrasında ÖSYM tarafından yapılacak yatay geçiş sınavlarına katılmanız gerekir. Bu sınavdan da başarılı bir puan almanız gerekir. Sonrasında geçiş yapabilirsiniz.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri

Genel olarak yurtdışı üniversitelere başvuru tarihleri Mayıs ayının 15’inden itibaren başlamaktadır. Öncelikle sahip olmanız gereken en önemli belgeler arasında lise diploması gelmektedir. Sınava girmeyeceğiniz için bu diplomanın varlığı sizler için önemlidir. Sonrasında okulun istediği belgeleri toparlamanız gerekir.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği okumak istiyorum

Avrupa kalitesinde iyi bir eğitim almak isterseniz inşaat mühendisliği bölümünü Slovakya’da okuyabilirsiniz. Eğitim sistemi kalitesi sayesinde eğitiminiz boyunca deneyim kazanabilmeniz mümkündür.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği okumanın maliyeti kaç para mantıklı mı?

Hem bütçenizi sarsmadan hem de kaliteli bir eğitim almayı düşünüyorsanız Slovakya tam da bu isteklerinizi karşılayabilecek düzeyde olan bir ülkedir. O sebeple gönül rahatlığı ile tercihlerinizi yapabilirsiniz.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği okumak mantıklı mı?

Hem dil gelişiminize hem de bölümünüze katkı sağlayabilecek bir ülke olan Slovakya’da her bölüm olduğu gibi İnşaat mühendisliği de çok fazla rağbet görmektedir. Pek çok öğrenci tarafından tercih edilen bu ülke her alanda sizlere pek çok katkı sağlayacaktır.


Slovakya’da İnşaat Mühendisliği okumak zor mu?

Her bölümün elbette kendisine ait bir zorluğu vardır. Bu zorluklar her zaman öğrencinin tutum ve davranışına göre şekillenir. Eğer düzenli ders çalışma programı uygularsanız bu bölümü zorlanmadan bitirebilirsiniz.


Slovakya’da Türkçe İnşaat Mühendisliği eğitimi veren üniversitelerin İnşaat Mühendisliği Fakülteleri var mı?

Kimi ülkelerde Türkçe eğitim verilmektedir. Ancak Slovakya’da böyle bir imkân mevcut değildir. İngilizce eğitim alabilme imkânınız vardır. Bu da sizlere dil gelişimi sağlayacaktır ve farklı diller öğrenmeniz kolaylaşacaktır.

 

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1