Slovakya'da Mimarlık Eğitimi

Denkliği ülkemizde tanınan Slovakya üniversitelerinde diş hekimliği, eczacılık, tıp gibi bölümlerde okumak artık hayal değil! Eurostar Slovakya üniversiteleri akademik danışmanlık hizmetlerinden yararlanmak için hemen arayabilir lisans bölümleri ücretleri hakkında uzman danışmanlardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Slovakya’da Eğitim

Slovakya’da Mimarlık Eğitimi

Slovakya bulunduğu konum itibari ile her alanda dikkat çeken ülkelerden biridir. Hem turistik açıdan doğal güzelliklere sahiptir hem de eğitim açısından oldukça iyidir. Pek çok öğrenci kariyer planlamasında bu ülkedeki okulları tercih etmektedir.

Mimarlık her daim başarılı olunabilecek meslek dallarından biridir. Sürekliliğini her zaman devam ettirebilecek bu bölüm pek çok öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Sizler de bu mesleğe ilgi duyuyorsanız önünüze çıkan fırsatları değerlendirmekte çekinmemelisiniz.


Slovakya’da Mimarlık Eğitimi Eğitim Süresi – Kaç Yıl?

Mimarlık eğitimi almak isteyen öğrenciler belirli bir yılını bu sürece adamalıdır. Normal olarak 4 yıllık lisans bölümü olan mimarlık kimi şart ve koşullara göre hazırlık sınıfı da gerektirir. Hazırlık sınıfında 1 yıllık süre geçirirsiniz.


Slovakya’da Mimarlık Eğitimi Yök Denkliği Var Mı?

Yapılan ikili eğitim anlaşmaları sayesinde artık YÖK denkliği almak oldukça kolaydır. Herhangi bir zorluk çekmeden denklik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunu kuruma yapacağınız başvuru sayesinde edinebilmeniz mümkündür.


Slovakya’da Mimarlık Yök Denklik Sınavı Nedir?

YÖK bazı durumlarda öğrencilere sınav yapabilmektedir. Bu her bölüm için geçerli değildir. Genel itibari ile sağlık sektörü üzerine eğitim almış kişiler için uygulanabilmektedir. Bu sınav bir nevi seviye tespiti şeklinde uygulanmaktadır. Kendi ülkenizde çalışmak isterseniz yeterliliğinizi ölçmek için uygulanır. Kimi zaman yapılan stajlar yeterli sayılırken kimi zaman mülakat yolu ile tamamlanmaktadır.


Slovakya’da Mimarlık okuyup Türkiye’de Çalışabilir miyim?

Mimarlık eğitiminiz devam ederken kendi ülkenizde kısa dönemli çalışma hayatına katılabilirsiniz. Bunun için herhangi bir engel bulunmamaktadır. Yarı dönemli çalışıp kendi bölümünüzle alakalı katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca stajlarınızı da yapabilirsiniz.


Slovakya’da Mimarlık Eğitimi Kaç para, Fiyatları Nedir?

Slovakya’da eğitim kalitesine göre fiyatlandırma oldukça uygun olarak kabul etmektedir. Her bölümde farklı fiyatlandırma uygulanmaktadır. Genel itibari ile 2000 ile 10000 Euro arası harç ücretleri alınmaktadır.


Slovakya’da Mimarlık eğitimi sınavsız mümkün mü?

Herhangi bir sınava girmeden üniversite eğitimi almayı hangi öğrenci istemez? Bu durum kaçırılmayacak bir fırsat olarak kabul edilmektedir. Stres ve kaygı yaşamadan hayatınızın akışını değiştirmek isterseniz sizlere sunulmuş bu avantajları değerlendirmekte geç kalmayın.


Slovakya’da Mimarlık okuyan Türk öğrenci sayısı kaç kişidir?

Her bölümde olduğu gibi mimarlık bölümünde de eğitim alan pek çok Türk öğrenci mevcuttur. Slovakya’da her alanda Türklerle karşılaşmanız mümkündür. Eğitim süreciniz boyunca yine birlikte bulunmanız mümkündür. Eurostar firması işbirliği ile her yıl çok sayıda öğrenci bu ülkeye gitmektedir.


Slovakya’da Mimarlık okumak için ne yapmalıyım?

Slovakya’da mimarlık eğitimi almak isteyen öğrenciler öncelikle bu bölümün kendilerine uygun olup olmadığına karar vermeleri gerekir. Böylece eğitim süreçleri boyunca yılmadan ve usanmadan hayatlarına devam ederler. Sevmediğiniz bir bölümde okumak daha çalışma hayatına başlamadan sizleri olumsuz olarak sarsabilmektedir.


Slovakya’da Mimarlık okumanın avantajları?

Avrupa standartlarında ve kaliteli bir eğitim almak istiyorsanız bunun için Slovakya’yı değerlendirebilirsiniz. Her alanda sayısız fırsatlar sunan bu ülke güvenliği konusunda da oldukça dikkatlidir. Gidebileceğiniz en güvenilir ülkeler arasında yer almaktadır. Yalnızca eğitim alanında değil sosyal alanda da pek çok artı kazanabilmeniz mümkündür.


Slovakya’da Mimarlık bitirenler mezunlarınız var mı?

Sizlerden önce Slovakya’da eğitim almış kişilerden bilgiler edinmek isteyebilirsiniz. Daha önce hem ülkede bulunmuş hem de tercih etmeyi düşündüğünüz bölümde eğitim almış kişiler ile irtibata geçmek sizleri rahatlatacaktır. Eurostar yurtdışı eğitim danışmanlığı mezun olan öğrenciler ile bağlarını koparmamaktadır. Bu sayede yeni tercih yapacak öğrencilere bilgi aktarımı sağlamaktadır.


Slovakya Mimarlık eğitimi bursları – burslu veya ücretsiz Mimarlık Fakültesinde okuyabilir miyim?

Slovakya burs konusunda başka ülkelerden gelen öğrencilere yardımcı olmaktadır. Hükümet destekli eğitim destekleri ile eğitim maliyetlerinizi karşılamanıza olanak sağlamaktadırlar. Buna ek olarak dilerseniz KYK yurtdışı eğitimlerinde geri ödemeli burs imkânları sunmaktadır. Bu bursa başvurarak kendinize destek sağlayabilirsiniz. Ayrıca burs veren farklı kurum ve kuruluşlara da başvurular yapabilme hakkınız mevcuttur. Kimi zaman üniversiteler öğrencilere başarılarına göre burs olanağı sağlamaktadır. Bunun için genel not ortalamalarınızı yüksek tutmanız gerekmektedir.


Slovakya’da Mimarlık okuyup Türkiye’de çalışmak

Slovakya’da eğitim hayatınız bittikten sonra kendi ülkenize dönebilirsiniz. Döndüğünüzde aldığınız mimarlık eğitimi sayesinde çalışma hayatına başlamak isterseniz bunun için sizleri zorlayıcı hiçbir durum bulunmadığını da bilmeniz gerekir. Kolaylıkla yök denkliği alacağınız için istediğiniz kurum ve kuruluşta çalışma hakkı elde edebilirsiniz.


Slovakya’da Mimarlık okumak şartları

Herhangi bir sınava girmeden üniversite eğitimi alacağınız için sizlerden istenilen şartlardan biri lise mezunu olmanızdır. Lise mezunu olan kişiler harç ücretlerini yatırarak gerekli başvuruları ve tercihleri yapabilmektedir. Bunlara ek olarak sizleri zorlayıcı herhangi bir şartları bulunmamaktadır.


Slovakya Mimarlık eğitimi taban puanları

Taban ve tavan puanları her yıl için değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için her yıl bu puan sistemini gözden geçirmeniz gerekir. Puan türleri yalnızca sınava girip üniversiteye yerleşmek isteyen öğrenciler için geçerli olmaktadır. Yalnızca başvuru yaparak ücretli eğitim almak isteyen öğrenciler için herhangi bir puan türünün önemi bulunmamaktadır.


Slovakya Mimarlık fakültesinden Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Yatay geçiş her öğrenciye tanınmış bir haktır. Okuduğunuz ülke ve okuldan memnun olsanız bile kimi zaman özel sebeplerden dolayı kendi ülkenize dönmeniz gerekebilir. Bu dönüşlerde eğitim hayatınızı da noktalamak istemiyorsanız yatay geçiş hakkını kullanabilirsiniz. Bunun için ÖSYM tarafından yapılan yatay geçiş sınavına katılmanız ve belirli bir başarı oranı elde etmeniz gerekir. Kural olarak hazırlık sınıfında yatay geçiş yapılamamaktadır. Bunun için bölüm derslerini almanız ve bu derslerden başarılı bir not ortalaması elde etmeniz gerekir.


Slovakya’da Mimarlık okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri

Yurtdışı eğitimlerde başvurular kimi zaman ülkelerin ve üniversitelerin belirlediği farklı tarihlerde yapılmaktadır. Bu tarihler oluşan süreçlere göre farklılık gösterebilir. Genel olarak Mayıs ayının 15’inden itibaren başvuru tarihleri başlamaktadır.


Slovakya’da Mimarlık okumak istiyorum

Slovakya’da mimarlık okumak isteyen kişiler önlerine çıkan fırsatı kaçırmamalıdır. Böylece hayatları için atılabilecek en doğru ve sağlam adımı atacaktır. Kaliteli eğitim sistemi içerisinde yer almak isteyen öğrenciler kendilerine uygun bölüm ve okulu iyi bir şekilde araştırıp başvuru yapmalıdır.


Slovakya’da Mimarlık okumanın maliyeti kaç para mantıklı mı?

Hem uygun fiyatlı hem de iyi bir eğitim almak isterseniz Slovakya’yı değerlendirmeniz gerekir. Hem sizin hem ailenizin bütçesi yurtdışı eğitimlerinde oldukça önemlidir. Bu bütçeyi sarsmadan iyi bir eğitim alabilmeniz mümkündür.


Slovakya’da Mimarlık okumak mantıklı mı?

Üniversite eğitimi alırken dil gelişiminizde de seviye atlamak sizlere pek çok avantaj sağlayacaktır. Farklı etnik yapılarla tanışmak farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olmak harika doğal güzelliklerle karşılaşmak için Slovakya’da eğitim hayatına başlayabilirsiniz. Bu sayede pek çok yenilikle karşılaşmanız mümkün olacaktır. Yeni çevre edinip sosyalleşirken bir yandan da eğitiminize devam etmeniz ve başarılar elde etmeniz mümkündür.


Slovakya’da Mimarlık okumak zor mu?

Mimarlık genel olarak belirli bir çizim yeteneği gerektirmektedir. Buna ek olarak sayısal hesaplamaları da iyi yapabilmeniz gerekir. Bu bölümün zorluğu ne kadar istediğiniz ve sevdiğiniz ile alakalıdır. Herhangi bir zorluk yaşamanız mümkün değildir.


Slovakya’da Türkçe Mimarlık eğitimi veren üniversitelerin Mimarlık Fakülteleri var mı?

Slovakya’da Türkçe eğitim veren herhangi bir üniversite bulunmamaktadır. Bazı ülkelerde yapılan anlaşmalar ile birlikte Türkçe eğitim sunulabilmektedir. İngilizcenizin gelişmesi için yabancı dilde eğitimlerde tavsiye edilmektedir.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


    Hemen Danışmanlık Alın

    Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

    whatsapp1