Ailem Bana Nasıl Para Gönderebilir?

Yurdışına para transferi

Yurtdışına eğitim almaya gideceksiniz veya gittiniz ve banka hesabınızda veya cebinizde bir miktar para ile gidiyorsunuz, fakat mutlaka hiç kimse için cebinde götürdüğü para yetmeyebilir, hele ki öğrenciyseniz. Aralıklı olarak ailenizden maddi destek almak zorunda kalabilirsiniz. Böyle bir durumda ailenizi arıyorsunuz ve paraya ihtiyacınızın olduğunu söylüyorsunuz. Peki, ailenizi aradınız ve her şey tamam ama ailem bana nasıl para gönderebilir? Yurtdışında bulunduğunuz sürece aileler nasıl para gönderebilir sorusunun birden fazla cevabı vardır. Bu yöntemleri öğrenmek için isterseniz yurtdışı eğitim danışman firmalarına da başvurabilirsiniz. Bu firmalar, yurtdışında öğrenci veya öğrenci adayı olarak giden herkese A’dan Z’ye yurtdışında eğitim almak ile ilgili her konuda yardımcı olmaktadır.

Yurtdışına Para Transferi

Ailenizin size para göndermesi için; direkt elimde olsun derseniz, aileniz güzelce size mektup yazıp arasına paranızı sıkıştırarak size gönderebilir ve böylece direkt posta ile adresinize teslim edilebilir. Eğer yurtdışında bulunuyorsanız ve bir banka hesabınız varsa, banka hesabınıza da paranızı yatırabilirler. Kaldı ki yurtdışında bazı Türkiye’de bulunan bankalarda bulunmaktadır. Bu sebeple eğer Türkiye’de kullandığınız ve yurtdışında da var olan bankalar varsa, direkt olarak kendi bankanızı da kullanabilirsiniz. Örneğin İş bankası bazı yabancı ülkelerde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, hızlı para gönderimi ve alımı için, yurtdışındaki birçok bankaların kullandığı ve aynı zamanda kendi işletmelerin de olduğu, Western Union veya Money Gram gibi para gönderim sistemlerini de kullanabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından Para Transferi

Western Union veya Money Gram’da minimum ve maksimum gönderme tutarları bulunuyor ve gönderim ücretini de karşılamanız gerekiyor, fakat para size gönderildiği andan itibaren 1 saat kadar sonra anında alabiliyorsunuz. Paranızı almanız için parayı size gönderen aile bireyinizin size bir gönderim numarası göndermesi gerekiyor. Bu numarayı aldıktan sonra, eğer aileniz size Western Union ile paranızı göndermişse Western Union’a giderek gönderim numaranızı ve kimliğinizi veriyorsunuz ve bu şekilde kolayla paranızı alabiliyorsunuz ve aynı şekilde Money Gram ile de bu işlemi yapabiliyorsunuz. Ailenizin size para göndermesi çok zor değildir. Artık sadece banka değil, farklı gönderim yolları olduğu için, siz ve aileniz için hangisi daha kolaysa onu kullanarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Yurtdışına Para Transferi Banka Nasıl Yapılır

Eğer ilk defa aileniz yurtdışına para gönderecekse ve banka hesabınız yoksa veya Western Union ve Money Gram gibi para gönderim sistemlerini nasıl kullanacağınızı bilemiyorsanız, yurtdışı eğitim danışman firmalarını arayıp yardım talep edebilirsiniz. Yurtdışı eğitim danışman firmaları, sizin yurtdışında rahat eğitim alabilmeniz ve yaşayabilmeniz için ellerinden gelen bütün yardımı sağlamaktadır. Yurtdışında eğitim almak ve konaklamak veya yaşamak sandığınız kadar ne zordur, nede kolaydır. Aslında tamamen kişisel ve bireysel bir durumdur. Yurtdışında eğitim almak veya yurtdışına eğitim almak için gitmek demek farklı bir ortam görmek, yeni arkadaşlıklar edinmek, farklı şeyler deneyimlemek ve bir şeyler öğrenmektir. Bu da haliyle her yurtdışına giden bir öğrenci için güzel bir deneyim ve anı olacaktır.

yurtdışına öğrenciye para göndermek

#yurtdışındabankahesabı #yurtdışıhesapları

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 3]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1