Aylık Yaşam Giderim Ne Kadar Olur?

Yurtdışında yeme içme masrafları

Yurtdışına eğitim almaya gideceksiniz ve bir süre orada kalacaksınız, yurtdışında eğitim almanın genel minimum süresi ya 1 ay ya da 2 ay olmaktadır. Yurtdışına gideceğiniz zaman, gitmeden önce veya gittikten sonra eğitim alacağınız kuruma ödeme yapabileceğiniz için, bu konuyu bir kenara bırakabiliriz. Burada düşünmeniz gereken yurtdışına çıktığınızda aylık yaşam gideri nizin ne kadar olacağıdır. Bunun için hem kendiniz araştırma yapabilirsiniz, hem de yurtdışı eğitim danışman firmalarından yardım alabilirsiniz.

Aylık yaşam giderim ne kadar olur? Bu soru biraz bireysel bir sorudur, çünkü herkesin yaşam tarzı farklıdır. Her ne kadar dil öğrenmeye veya farklı alanlarda eğitim almak için yurtdışına gidecek olsanız bile, insanların sonuçta hayatı farklı yürümektedir.

Yurtdışına eğitim almaya gittiğinizde, bir otelde mi kalacaksınız yoksa bir yurtta mı veya arkadaşınız ya da akrabanız varsa onların yanında mı kalacaksınız veya daire mi kiralayacaksınız? Bu konu aylık giderleriniz içerisinde bulunacak en önemli maddelerden bir tanesidir, çünkü nereden konaklayacağınız önemli.

Sonuçta dışarıda kalmayacaksınız. Bunun yanı sıra, yemeniz ve içmenizi hesaplamanız gerekiyor. Sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeklerini hesaplamanız lazım. Dışarıda mı yiyeceksiniz, yurtta kalacaksanız yurttaki yemekhanede veya kantinde çıkan yemekleri yiyebilir misiniz veya orada satın mı almanız gerekiyor? Evde kalacaksanız yemeğinizi kendiniz yapabilir misiniz? Mutlaka ki farklı ihtiyaçlarınız olacaktır. Bu ihtiyaçlarınızı bir ayda ne kadar harcayarak alabilirsiniz? Yurtdışına eğitim almak için gideceksiniz ama hiç mi gezmeyeceksiniz?

Yurtdışı Eğitimde Aylık Yaşam Giderim Ne Kadar

Yurtdışına eğitim almaya gideceksiniz ve mutlaka gezeceğiniz günlerde olacaktır. Sonuçta farklı bir ülkede birçok gezeceğiniz ve görmek isteyeceğiniz yerler olacaktır. Bunları da göz önüne alarak detaylı bir hesap yapmanız gerekiyor ve bu anlamda size yardımcı olabilecek birçok yurtdışı eğitim danışman firmaları bulunmaktadır. Bu firmalarda size ülkelerde olan bazı giderler hakkında bilgiler olacaktır. Örneğin yurtta kalacaksanız, yurt fiyatları veya dışarıda yiyip içecekseniz, yeme ve içmenin ne kadar olduğu ve gezmeye gidecekseniz gideceğiniz yerlerin giriş fiyatları veya gideceğiniz yerlere ne kadara gidebileceğiniz ile ilgili ve daha birçok bilgiye sahiptirler. Bu sebeple eğitim almak için gideceğiniz yere karar verdikten sonra, giderlerinizi hesaplayabilmek için bir yurtdışı eğitim danışman firmasına başvurabilirsiniz.

Yurtdışı Türkiye kadar ucuz olmayabilir, hatta birçok ülke olmayacaktır, fakat o kadar çok güzelliklerle karşılaşacaksınız ki belki o ülkede kalmak isteyeceksiniz. Bu sebeple gitmek istediğiniz ülkeyi dikkatli seçin. Bazı ülkeler diğerlerinden daha ucuz olacaktır, fakat örneğin Avrupa ülkeleri çok fazla ucuz olmamaktadır veya Uzakdoğu ülkeleri. Ne eğitimi almak amacıyla gitmek istediğinizi düşünün, hangi ülkede almak istediğiniz eğitimin daha iyi olacağını düşünün ve ona göre kararınızı verin. Bu kararı verirken aileniz ve aynı zamanda Eurostar gibi yurtdışı eğitim danışman firmaları da size yardımcı olabilecektir. Yurtdışında herhangi bir eğitim alma imkânınız varsa, kaçırmamanız tavsiye edilir.

yurtdışı üniversite aylık yaşam gideri

#yurtdışındaaylıkyaşam #enucuzülke

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1