Yurtdışı Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama

Yurtdışı Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama

Üniversite Rehberi

Ülkemizde bir üniversitede iki senelik ön lisans eğitiminizi aldınız. Diplomanızı duvarınıza astınız ve mesleki kariyerinize başladınız. Evlendiniz, aile kurdunuz. Ancak her zaman aklınızın bir köşesinde,gönlünüzün bir yerinde eğitiminize devam etme arzusu ve hedefi var. Ülkemiz üniversitelerinde, lisans tamamlama için eğitim almaya karar verseniz, yeniden üniversite sınavlarına girmeniz ve belirli bir puan almanız gerekmektedir. Bu da mesleki kariyerin de içinde olduğu hayat şartlarında çok pratik olmaz. Öte yandan, yeniden sınava girmek, buna hem zaman olarak, hem de maddi anlamda program yapmak anlamına gelmektedir.

Lisans tamamlama olanakları için yurtdışı üniversitelerini değerlendirebilirsiniz. Yurtdışında üniversite seçenekleri, ülkemizden öğrencilerimiz için giderek pratikleşmekte ve genişlemektedir. Lisans tamamlama seçenekleri bakımından da öğrencilerimiz için geri çevrilmeyecek fırsatlar sunulmaktadır. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, gençlerimizin lisans tamamlama olanaklarından sonuna kadar yararlanmalarını arzu ediyoruz. Mutlaka öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alınız. Zaman geçirmeden başvurularınızı yapınız.

Eurostar İle Kaçırılmayacak Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama:

Yurtdışında uzaktan eğitim olanakları arasında, öğrencilerimiz mükemmel bir seçenek olan lisans tamamlama eğitim imkanları da bulunmaktadır. Yurtdışında bir sınava girmeden, diplomanızı sunarak lisans tamamlama eğitim programlarına dahil olabilirsiniz. Örgün eğitimde lisans öğrencileri ile lisans tamamlama öğrencileri, aynı sınıflarda tamamen eşit içerik ve müfredat ile eğitim görürler. Bu durum, yurtdışı uzaktan eğitim lisans tamamlama uygulamalarında da geçerlidir. Örgün eğitim ve uzaktan eğitim sistemlerinde derslerin işlenmesi açısından fark olmaz. Üniversiteler her iki eğitimde de aynı içerikleri kullanır. Öğrenciler birbirinden ayrılmaz. Yurtdışı uzaktan eğitim lisans tamamlama açısından da, örgün eğitim ile aynı içerik söz konusudur. Diplomaların da aynı özelliklerde olduğunu belirtelim. Mezun olduğunuzda lisans diplomanızda bir ayrım olmayacaktır. Hem üzerindeki bilgiler açısından, hem de diploma geçerliği açısından bu durum geçerlidir. YÖK denkliği, uluslararası denklik noktasında okullarda verilen diplomalar arasında kesinlikle ayrım yoktur.

Birçok bölümde öğrencilerimizin lisans tamamlama olanakları bulunmaktadır. Adalet yüksek okulu mezunları lisans tamamlama ile hukuk lisans diplomalarını alabilirler. Elektrik teknikerliği mezunlarımız elektrik mühendisliği eğitimlerine devam edebilirler. İnşaat teknikerleri için de aynı durum geçerlidir ve lisans tamamlama eğitimlerinden yararlanarak inşaat mühendisliği lisans diplomalarını alabilirler. Bu sayede, lisans diplomaları ile çok farklı ve daha ileri kariyer olanaklarına sahip olabilirler.

Uzaktan lisans tamamlama eğitimlerinde, eğitim aldığınız seneleriniz geçerli sayılacak ve son iki senenizi okuyacaksınız. Lisans diplomanızı da iki sene daha eğitim alarak alacaksınız. Yurtdışında uzaktan eğitim noktasında da aynı özellikler geçerlidir. Öğrencilerimiz, internet üzerinden, programlı bir şekilde dersleriniz izleyerek, sınavlarına girerek, diplomalarını alma hakkı tanınmaktadır. Özellikle, ülkemizde gerek mesleki, gerekse ailesel anlamda bağlantıları olan kişilerin uzaktan eğitim imkanlarından yararlanmaları son derece önemlidir. Öğrenci danışmanlarımızdan uzaktan lisans tamamlama eğitimleri konusunda bilgi almanız kesinlikle gerekmektedir.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Veren Üniversitelerde Lisans Tamamlama

Yurt dışında uzaktan eğitim imkanı ile eğitim veren üniversitelerde lisans tamamlama programlarına katılarak lisans mezunu olabilir ve kariyer hayatınızdada ciddi avantajlar elde edebilirsiniz. Yüksek lisans ve lisans tamamlama programları için yurt dışına gidemeyen öğrenciler ise arttık alternatif bir eğitim hizmeti olan uzaktan eğitimlere ilgi gösteriyor. Çalışan, finansal ve sosyal yapısı yurt dışına gitmek için uygun olmayan öğrenciler için hem çalışıp hem lisans tamamlama fırsatı sunan uzaktan eğitimler dünyanın birçok ülkesinde başarıyla uygulanmaktadır. Programa dahil olmak isteyen öğrenciler için bazı kabul şartları aranmaktadır. Öncelikle eğitim Türkçe dilinde değilse verilecek eğitim dilini bilmek ve bu konuda resmi sertifikaya sahip olmak gerekir.

Uzaktan eğitim diplomasının üzerinde uzaktan eğitim olduğunu belirten bir yazı bulunmaz. Örgün eğitimdeki normal lisans diploması verilir ve yaklaşık 1-2 yıl arasında eğitim verilir. Bu öğrencin başarısı ve sistemli çalışması ile alakalıdır. Aynı zamanda meslek sertifikaları ve diploma programlarında bu süre daha a olabilir. Kayıt için bazı sınavlara girmek ve yeterli puan almak gerekiyor. Türk eğitim sistemi de bu konuda son yıllarda ciddi çalışmalarla yurt dışındaki öğrenciler için uzaktan eğitim programları hazırlıyor. Ayrıca bazı ülkelerle YÖK denkliği konusunda anlaşmalı olan Türk üniversiteleri Türkçe dilinde ders taleplerine de birçok ülkeden olumlu cevap almıştır. Uzaktan eğitim lisans tamamlama, yüksek lisans ve sertifika programları için Euro star ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Lisans Tamamlama Bölümleri

Yurtdışında uzaktan eğitim lisans tamamlama programları üniversitelerde profesyonel olarak uygulanmaktadır. Örneğin herhangi bir bölümde 2 yıl eğitim aldınız ve farklı olaylardan dolayı bu eğitimleri devam ettiremediniz. Kazandığınız bölüm 2 yıl olduğu için lisans tamamlama programı için yurtdışı eğitimlerini tercih ediyorsunuz. Ancak yurtdışına gitmek için yeterli zaman ve maddi gücünüz yok. O halde uzaktan eğitim lisans tamamlama programları tam olarak sizin ihtiyaçlarınıza uygun olarak hazırlanıyor. Uzaktan eğitimlerde öğrenciler örgün eğitim kalitesinde ders alırken dersi defalarca dinleme avantajı da üst seviyede başarı için önemli bir unsur olarak görülüyor.

Uzaktan eğitimler gelişen çağda eğitim sistemlerinde yapılan yenilik ve konforun en doğru şeklidir diyebiliriz. Derslere canlı olarak ve kendi uygun zamanlarda bağlanıp sesli olarak takip edebiliyorsunuz. Sınavlar için oturum açılıyor ve sınav süresi bittiğinde oturum kapatılıyor. Ödevlerinizi posta yoluyla gönderip notlarınızı da başarınıza göre alıyorsunuz. Aldığınız diplomada uzaktan eğitim ifadesi asla geçmiyor.

Özgün eğitimle aynı geçerlilikte verilen diploma ile iş başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Uzaktan eğitimler öğrenciler için fırsat eşitliği sağlayan programlar olarak ifade edilebilir. Örneğin maddi yetersizlikten yurt dışına gidemeyenler, fiziksel engelli olanlar, çalışanlar için yurtdışı diploması alma fırsatları olarak kabul görmektedir. Uzaktan eğitim başvuru, kayıt, fiyatlar ve her konuda profesyonel danışmanlık hizmeti için Euro star ile iletişime geçebilirsiniz.

UZAKTAN EĞİTİM BÖLÜMLERİ

 • ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI EKONOMİK İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI HUKUK
 • İŞLETME

UZAKTAN EĞİTİM YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

UZAKTAN EĞİTİM DOKTORA BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

KAYITLAR BAŞLAMIŞTIR….

BAŞVURU VE DETAYLAR İÇİN 0212 244 66 00 ‘DAN BİZE ULAŞABİLİR OFİSLERİMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ….

Puanla
[OY: 1 Ortalama: 5]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1