Yurtdışı Uzaktan Eğitim Lisans Programları

Yurtdışı Uzaktan Eğitim Lisans Programları

Üniversite Rehberi

Yurtdışında eğitim alma hayallerinizi, ülkenizde sizi bağlayan koşullar olsa bile ertelemek zorunda değilsiniz. Günümüzde, eğitim yöntemleri, sadece klasik eğitimle sınırlandırılmış değildir. İnternet üzerinden uygulanan uzaktan eğitim programları ile siz de yurtdışında, seçkin üniversitelerde öğrenci olabilirsiniz. Liseden mezun oldunuz ve lise diplomanızla istediğiniz fakülteye girme hedefine ulaşamadınız. Bir işe girdiniz, bir yandan da yurtdışı uzaktan eğitim lisans programları ile eğitim alabilirsiniz.

Liseden mezun oldunuz ve üzerinden yıllar geçti. Evlendiniz, düzeninizi kurdunuz. Her zaman içinizde bir lisans eğitimi alma umudu kaldı. Bu umudunuzu bırakmayın ve yurtdışı uzaktan eğitim lisans programları ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürün. Evinizden, şehrinizde ve ülkenizden ayrılmak zorunda değilsiniz. Yeni bir hayat alışmak ve ekstra yaşam giderleri harcamak durumunda değilsiniz. Online eğitim ile düzenli ve programlama bir çalışma ile öğrenci olarak geçerli diplomanızı alabilirsiniz. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, gençlerimiz, eğitim almak isteyen her yaştan öğrencimizin, eğitim hedeflerine ulaşmaları için önemli üniversitelerle işbirlikleri yapmaktayız.

Eurostar İle Yurtdışında Uzaktan Lisans Eğitimleri:

Yurtdışında birçok üniversite, özellikle birbirinden seçkin Avrupa Üniversiteleri, gelen yoğun talepleri değerlendirmek üzere uzaktan eğitim sistemini de benimsemektedirler. Uzaktan eğitim sistemlerine cevapsız kalmayan YÖK, uzaktan eğitim noktasında da diploma denklik kriterleri benimsemiştir. Lisans eğitimleri için de yurtdışında uzaktan eğitim olanaklarından yararlanabilirsiniz.

Uzaktan eğitim, bir kampus yaşamı içinde yer almadan, online sistemler üzerinden derslerinizi görmenizi sağlamaktadır. Bu sistemde, bir sınıf içinde, klasik olarak, öğretmen ile birebir şekilde bir araya gelmeden eğitiminizi alacaksınız. Yine bir öğretmeniniz olacak, ancak size internet üzerinden ulaşacak. Ülkemizde yıllardır süren ve birçok başarılı öğrencinin eğitim almasını sağlayan açık öğretim fakültesi bu sisteme yakın bir uygulamadır. Uzaktan eğitim ile örgün eğitim arasında kesinlikle bir eğitim müfredatı farkı bulunmamaktadır. Üniversiteler bu ayrımın olmamasına çok önem vermektedir. Öğrenciler örgün eğitimde, hangi kaynaklardan nasıl bir eğitim almaktaysalar, aynı şekilde online eğitimde de aynı kaynaklar ve hocalar ile internet üzerinden eğitim programları hazırlanmaktadır.

Yurtdışında online eğitim lisans programları üzerinde, giderek daha fazla bölümde uygulanmaktadır. Çoğunlukla sözel bölümler olduğunu belirtelim. İşletme, ekonomi, insan kaynakları, halkla ilişkiler, psikoloji, okul öncesi eğitimleri ve diğer eğitim fakülteleri gibi birçok sözel bölümde eğitim verilmektedir. Öte yandan, sayısal bölümlerde de online eğitimin giderek daha fazla tercih edildiğini de belirtelim. İnşaat mühendisliği ve çok fazla tercih edilen birçok bölümde uzaktan eğitim fırsatları öğrencilere sunulmaktadır.

Online eğitim ve örgün eğitim arasında, verilen diplomalar bakımından da fark bulunmamaktadır. Buna göre, öğrencilerin aldıkları diplomalar üzerinde eğitim şekli yer almamaktadır. Bir diploma, YÖK denkliği ve uluslararası denklik bakımından örgün eğitim ya da online eğitime göre ayrılmaz. Size önerdiğimiz okullar zaten, akreditasyonları olan, diploma geçerlik unsurları olan yüksek eğitim kurumlarıdır.

Artan eğitim taleplerine cevap verebilmek ve yurtdışı diploması almak isteyen öğrenciler için hazırlanan uzaktan eğitim programları birçok ülkede kaliteli ve sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Avrupa ülkelerinden orta Asya’ya, Amerika’dan Avusturalya’ya kadar dünyanın dört bir yanda yurtdışında uzaktan eğitim lisans programları başvurusunda bulunabilirsiniz. Lisans programları lise sonra üniversite eğitimleri, yüksek lisans, doktora ve lisans tamamlama eğitimleri olarak farklı başlıklar altında verilmektedir. Tercih ettiğiniz ülkenin tüm üniversitelerinde uzaktan eğitim hizmeti verilmeyebilir. Hangi üniversitelerde hangi şartlarda alım yapıldığını öğrenmek ve online kayıt işlemi yapabilmek için Euro star yurtdışı eğitim danışmanlığı ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzaktan eğitimlerde alacağınız diploma örgün eğitimle aynı geçerliliğe sahiptir. Diploma üzerinde uzaktan eğitim ibaresi bulunmamaktadır. Eğitim sonrası mezun olduktan sonra o ülkeye giderek akademik olarak eğitimlerinize devam etme olanağı sunulmaktadır. Türk eğitim sisteminde de uzaktan eğitimlere yer verilmektedir. Bazı ülkelerle yapılan eğitim anlaşmalarına göre o ülkelerde uzaktan eğitim dili Türkçe olarak veriliyor. Bu da daha fazla öğrencinin eğitim için başvurmasında etkili rol oynamaktadır. Alacağınız lisans eğitimi türüne göre eğitim süreleri farklılık göstermektedir. Eğitim dili İngilizce olan ülkelerde başvuru için dil sertifikası istenmektedir. Eğitimlere canlı olarak kendi uygun olduğunuz zamanlarda katılabiliyor ve sınavlara size açılan özel oturum ile katılıyor. Detaylı bilgi için Euro star ile iletişime geçebilirsiniz.

Yurtdışında Uzaktan Eğitim Lisans Bölümleri

Yurtdışında uzaktan eğitim öğrenci merkezli olarak sunulan lisans eğitimleri, öğrencilere fırsat eşitliği sunmaktadır. Örneğin maddi durumu yurtdışına çıkmak için uygun olmayan öğrenciler konaklama, ulaşım, yeme, içme gibi masrafları da ortadan kaldırıyor. Fiziksel engelli öğrenciler için de tam anlamıyla fırsat eşitliği sağlayan bir yurtdışı eğitim sistemidir. Çalışan veya farklı nedenlerden dolayı yurtdışına gidemeyen tüm öğrenciler uzaktan eğitim için kayıt başvurusunda bulunabilir. Özellikle üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen öğrencilerin online olarak internet üzerinden derslere katılabildikleri bu programlar lisans programlarında birçok bölümleri kapsıyor. Mühendislik, mimarlık, hukuk, psikoloji, işletme başta olmak üzere birçok bölümde uzaktan eğitim lisans bölümleri için eğitim olanakları vardır.

Uzaktan eğitimler sayesinde derslere canlı olarak katılabiliyor ve aktif olarak söz alabiliyorsunuz. Aynı zamanda online olarak kayıt altına alınan dersleri tekrar tekrar seyredebiliyorsunuz. Bu şartlarda öğrencilerin öğrenme hızarı da artış göstermekte. Yani coğrafi engellere, zaman ve mekân engellerine takılı kalmadan yurtdışı eğitim lisans diplomasına sahip olabiliyorsunuz. Kendi çalışma ve uygunluk durumunuza göre derse katılım saatlerinizi de kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Son derece teknolojik bir yöntemdir ve birçok dünya ülkesinde başarılı olarak uygulanmaktadır. Öğrenciler farklı ülkelerin kurduğu sistemler hakkında daha detaylı bilgiye sahip olduklarında daha doğru karar verip tüm resmi işlemleri daha kolay halledebiliyor. Bu süreçte Euro star hizmeti ile her şey çok kolay olacak.

UZAKTAN EĞİTİM BÖLÜMLERİ

 • ULUSLAR ARASI HUKUK
 • İŞLETME
 • ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER
 • ULUSLAR ARASI EKONOMİK İLİŞKİLER

UZAKTAN EĞİTİM YÜKSEK LİSANS BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

UZAKTAN EĞİTİM DOKTORA BÖLÜMLERİMİZ;

 • ULUSLARARASI İLİŞKİLER
 • EKONOMİ
 • MATEMATİK
 • MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ
 • BİLİŞİM ÖĞRETMENLİĞİ
 • İNGİLİZ DİLİ EDEBİYATI
 • TÜRK DİLİ EDEBİYATI
 • TERCÜMANLIK İNGİLİZCE
 • TERCÜMANLIK ALMANCA
 • TERCÜMANLIK FRANSIZCA
 • TERCÜMANLIK ARAPÇA
 • İKTİSAS

2019-2020 EĞİTİM YILI KAYITLAR BAŞLAMIŞTIR….

KAYIT VE DETAYLAR İÇİN 0212 244 66 00 ‘DAN BİZE ULAŞABİLİR OFİSLERİMİZİ ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ….

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1