Askerlik Tecili Nasıl Bozulur?

Erteleme işlemlerinin iptali

Askerlik 20 yaşına gelmiş her Türk erkeğinin yükümlü olduğum vatandaşlık görevlerinden bir tanesidir. Hem kutsal hem de vatandaşlık görevi olan askerlik, eğitim ya da yurt dışında bulunma nedenleri ile kimi zaman ertelenir. Özellikle üniversite çağındaki erkeklerin birçoğu askerlik yaşına geldiğinde eğitim ve öğretimine devam ettiği için askerliği tecil ettirmek de ve sonrasında tecil işlemi bittikten sonra askerliklerini yapmaktadırlar. Askerlik tecili nasıl bozulur?

Askerlik tecili nasıl bozulur? sorusuna gelindiğinde ise artık online sistem üzerinden askerlik tecili bozma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Her erkek vatana olan borcunu askerlik görevini yerine getirerek ödemektedir. Ancak bazıları 20 yaşında askere gitmek yerine eğitim ve öğretimin bitmesi sonrasında askerlik görevini yerine getirmeye çalışmaktadır. Askerlik tecil bozdurma işlemi günümüzde rahat bir şekilde gerçekleştiriliyor e-devlet sistemi üzerinden tescil işlemlerini tıklamanız ile ancak tecil bozdurma işlemini gerçekleştirebilmeniz mümkündür.

Askerlik tecili nasıl bozulur? diyorsanız bu işlem için askerlik şubesini arayarak ne gibi bir yol izlemeniz gerektiği konusunda bilgi alabilirsiniz. Tecil bozdurma işlemi için askerlik şubesine giderken yanınıza almanız gereken evraklar arasında nüfus cüzdanı fotokopisi ve aslı son bitirdiğiniz okula ait diploma, mezuniyet belgeniz ya da noter tarafından onaylanmış olan diploma fotokopiniz, fotoğrafınız hali hazırda bulunmalıdır. Askerlik şubesine gittiğimizde buradaki görevliler sizlerden bu evrakları isteyeceklerdir.

Askerlik tecili nasıl bozulur? ve tecil bozdurma işlemi hangi aşamalarla devam eder? Şeklindeki sorulara verilebilecek cevap yukarıda saydığımız evrakların dışında şubeye gittiğinizde genellikle size ulaşılabilecek bilgilerin yer aldığı bir form verilmektedir. Bu form üzerinde adres, telefon, TC vatandaşlık numaranız, kütük bilgisi gibi doldurulacak kısımlar bulunmaktadır. Hepsini doğru ve güncel bilgilerinizle doldurmanız talep edilir ve bu formu doldurduğunuzda da şube içinde bulunan başka bir oda ya da bölümde sizlere muayene yapılır. Genelde detaylı bir muayene yapılmaz ancak kısa bir süre sonra yine aynı yerde boy ve kilo ölçümü yapıldıktan sonra görünürde bir engel veya yara gibi durumların söz konusu olmaması değil ise askerliğe elverişlidir evrakı verilir. Böylece tescilinizi bozdurmuş olur ve kısa bir süre içerisinde de askere alınmanız sağlanır.

Askerlik tecili nasıl bozulur? ve askerliğinizi yedek subay olarak nasıl yapabilirsiniz? Şeklinde sorular da askere gitmeyi düşünen gençlerin aklına takılmaktadır. Doktor, Mühendis, Diş, hekimi ya da hukukçu değilseniz askerliğinizi yedek subay olarak yapmak ister misiniz şeklinde bir soruyla karşı karşıya kalırsınız. Ancak askerliğinizi yedek subay olarak yapabilmeniz için en az lisans mezunu olmanız gerekmektedir. Askerliği tecil etme veya tecil bozdurma ya da diğer vatandaşlık işlemleri ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız online adresimiz üzerinden destek alabileceğiniz gibi yurtdışında yaşıyorsanız da konsolosluk sitesinden detaylı bilgi alabilmeniz mümkün olacaktır. Tecil işlemi ile ilgili detaylı bilgi almak ve bu işlemlerin sizin adınıza bir ekip tarafından takip edilmesini istiyorsanız da adresimi sizlere bu konuda destek verecektir.

askerlik tecili nasıl bozulur

#askerliktecilişlemleri #askerliktecilinasılbozulur

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1