Amerika’da Araba Sigortası

ABD, Amerika Birleşik Devletleri, öğrencilerimizin yurtdışında eğitim almak istedikleri ülkeler arasında ilk sırada gelmektedir. Kuzey Amerika’da bulunan ülke, hemen her eyaletinde uygun üniversiteleri ile dikkat çekmektedir. Ülkenin üniversiteleri, çok özel ve burslu eğitim seçenekleri dışında, öğrencilerimizi sınavsız olarak kabul etmektedir. Üniversite fiyatları senelik olarak ve sömestre başlarında iki taksit ile ödenmektedir. Bu ülkede her şehirde birbirinden kaliteli üniversiteler bulunmaktadır. Her meslek alanında eğitim alabilirsiniz ve seçimlerinizi bir sınav ya da not ortalaması şartı olmadan yapabilirsiniz. Tüm bilgileri Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızdan alabilirsiniz. Önemli olan danışmanlığımız gibi, doğru bir rehberden yararlanmak.

Eurostar İle ABD Sigorta İşlemleri:

Bu ülkede, kurs eğitimleri, lisans ile yüksek lisans ve doktora eğitimlerinizi alabilirsiniz. Hemen öğrenci danışmanlarımızdan bilgi alın ve kendinizi ülkedeki eğitim için hazırlayın. Amerikan vizeleri, konsolosluk ile büyükelçilik üzerinden alınmaktadır. Bu işlemlerin yapılması sırasında, öğrenci danışmanlarımız sizinle olacaklar ve her konuda destek alacaksınız. Amerika’ya gitmeden önce, ülkeye girmenizden itibaren geçerli olacak şekilde sağlık sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Ülkeye yerleştikten sonra ise hayatınız devam ederken elbette birtakım yasal işlemleri siz de yapmalısınız.

Amerika’da bulunduğunuz zaman içinde bir araba almaya karar verebilirsiniz. Amerika’da araba sigortası aracınızı aldıktan sonra mutlaka yapılmalıdır. Ülkemizdeki gibi araç sigortası işlemlerinin yapılması gerekir, çünkü sıkı denetimler bulunmaktadır. Ülkemizde olduğundan farklı olarak iki ayrı sigorta bulunmamaktadır. Tek bir sigorta bulunmaktadır. Kasko ve trafik sigortası ayrı değildir. Tek bir sigorta altında, birçok sistemin ve koşulun bulunduğu bir poliçe hazırlamanız mümkündür. Temel sigorta teminat basic olarak adlandırılmaktadır. Poliçe ödeme gücünüze göre, buna detaylar ekleyebilirsiniz. Bu eklemeleri yaparken, eyaletlerin yani içinizde bulunan eyaletin düzenlemelerine göre hareket edebilirsiniz. Ayrıca mali durumunuz, ödeme gücünüz, araç teminatlarında beklentileriniz de poliçelerinizin seçiminde ön planda olmalıdır.

Amerika’da araba sigortası kapsamında, bir öğrenci olarak, ekonomik olanaklarınızın sınırlı olması ile temel sigorta poliçelerinden yararlanmanız yerinde olur. Bu temel seçimi kesinlikle yapmanız lazımdır çünkü aracınızı sigortasız kullanamazsınız. Sigorta şirketi seçme konusunda, öğrenci danışmanlarımızdan iletişime kurabilir ve destek isteyebilirsiniz. ABD sigorta firmalarından birinden seçim yapacağınızdan, bu şirketlerin internet siteleri üzerinden hesaplamalar yaparak en uygun poliçe miktarlarını da seçebilirsiniz.

ABD, vergi ödemelerine ve yasaların işleyişine önem veren, denetimlerini de sıkı şekilde yapan bir ülkedir. Bu nedenle, ülkede her zaman kurallara uymanız gerekmektedir. Hem sağlık sigortası, hem de araç sigortası işlemlerinizi düzenli olarak yaptırmalısınız. Süresi dolan sigortalarınızı yenilemeyi de ihmal etmemelisiniz. Bu şekilde, bir sorunlar karşılaştığınızda, sigorta hükümleri ve teminatlarından yararlanabilirsiniz.

ABD sigorta işlemleri

#amerikadasigorta #arabasigortası #amerikadaarabasigortası

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1