Aile ile birlikte yurtdışı eğitimi

Eşim ve Çocuklarımla Beraber Yurtdışına Eğitime Gidebilir Miyim?

Giderek sınırların kalktığı bir dünyada, gençlerimizin de eğitim almak için yurtdışını değerlendirmeleri son derece yerinde olacaktır. Yeni bir ülkede, sınava girmeden, puan şartı olmadan, yetenekleriniz öne çıkaracak bir eğitim sisteminde, kendinizi ifade etme şansını bularak, seçkin bir eğitim alabileceksiniz. Yurtdışı eğitim danışmanlığı şubelerimiz ve öğrenci danışmanlarımız en doğru seçimleri yapmanız için sizlere yardımcı olmaya hazır. Yaptığımız işbirlikleri ile birçok ülkede, seçkin yüksek öğrenim kurumlarında,öğrencilerimizin, lisans, lisans tamamlama, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini almasını sağladık. Sağlamaya da devam etmekteyiz. Yurtdışında gitme kapsamında, aklınızda birçok soru olabilir. Bunları cevaplamak için hazırız.

Eğitim sürecinizde elbette yanınızda ailenizle birlikte, eşinizle ve çocuklarınızla olmak isteyebilirsiniz. Ailesi olan ve eğitim almak isteyenler için önemli sorulardan biri, eşim ve çocuklarımla beraber yurtdışına eğitime gidebilir miyim? sorusudur. Eş ve çocuklarla beraber yurtdışına eğitime gitmek, elbette mümkün olan bir durumdur. Evli ve çocuklu öğrenciler ailelerini de yanlarında götürebilirler. Genellikle, Avustralya, Kanada gibi ülkelerde bu durumda bir kısıtlama sunmamaktadır. Ancak, eş ve çocuklarla beraber yurtdışına eğitime gitmek için kısıtlama sunan ülkeler de bulunmaktadır.

Dil kursları gibi kısa süre kalımlar için bu şekilde gidişlerin daha avantajlı olduğunu belirtelim. Dil kursları genel olarak, en fazla 6 ay sürmektedir. İngilitere ve ABD gibi ülkeler, kurslara katılacak öğrencilerin, öğrenci vizesi almasını zorunlu kılmamakta, turistik vize ile eğitimlerini alabilmelerine imkan sunmaktadır. Bu şekilde bir eğitim amacınız varsa, ailenizle birlikte dil eğitimi veren ülkelerden birini tercih edebilirsiniz. Bunu da sizin ve ailenizin turistik vizesi ile yapabilirsiniz.

Öğrenci vizesi almak, ne danışmanlığımız tarafından, ne de diğer kurumlar tarafından asla %100 şekilde garanti edilemez. Bu noktada, eş ve çocuklarla beraber yurtdışına eğitime gitmek için başvuru yaptığınızda öğrenci vizenizin çıkıp çıkmayacağından da %100 emin olamazsınız. Ancak kesinlikle olmaz diyemezsiniz ve başvurunuzu eksiksiz şekilde yapmalısınız. Öğrenci vizesi alırken, kimlik bilgileriniz içinde, evli ve çocukları olan bir erkek ya da kadınsanız, bunların bilgilerini ve bu şekilde vize istediğinizi de belirtmek durumundasınız. Durumunuz incelenecektir ve uygun görülürse vizenizi alabilirsiniz. Taşınmazlarınız ve araçlarınız varsa, banka hesaplarınız varsa bunların kayıtlarını da eklemelisiniz. Eğitim özelliklerinizi de belgeleri ile eklemeniz gerekmektedir.

Eş ve çocukları ile vize alan ve eğitimlerini bu şekilde yapan öğrencilerimiz bulunmaktadır. Özellikle doktora eğitimleri için giden öğrencilerin yaşları ileri olduğundan, aileleri ile giden öğrencilerin sayısı kesinlikle az değildir. İngiltere ve diğer Avrupa Ülkeleri de uygun gördükleri durumda aile ile gidilmesine vize vermektedir. Aynı şekilde, ABD de aile gidişlerinde vize vermektedir. Kesin olarak olur ya da olmaz demek mümkün değildir. Öğrenci danışmanlarımız olarak sizlere öğrenci vizesi alımlarınızda, doğru hazırlıklar yapmanız için yardımcı olacağız.

eşim ve çocuklarımla yurtdışına gidebilir miyim

#yurtdışıeğitimşartları #yurtdışıöğrencimasrafları

Puanla
[OY: 2 Ortalama: 3]

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

whatsapp1