Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi

Ukrayna gelişmiş bir ülke olmasının yanı sıra aynı zamanda eğitim sisteminde gelişime de oldukça önem vermektedir. Eğitim seviyesi üst standartlarda olan Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi öğrencilere Ukrayna Kiev’de birçok deneyim kazanma avantajı sağlamaktadır. Ayrıca farklı diller de öğrenerek kendinizi geliştirmiş olacaksınız.

Ukrayna'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi

  Taras Shevchenko

  Ukrayna Hakkında Özellikle Öğrenci Görüşleri
  Taras ShevchenkoKiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kiev Ulusal Taras ShevchenkoKharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kiev Ulusal Taras ShevchenkoKiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi

  Taras Shevchenko Üniversitesi

  1834 yılında kurulmuş olan Kiev Taras Şevçenko Ulusal Üniversitesi ayrıca dahilinde verilen eğitimler 177 senelik bir geçmişe dayanmakta ve bu ünvan ile beraber Ukrayna’nın en eski 3 üniversitesinden kabul edilen Kiev Taras Şevçenko Ulusal Üniversitesi dahilinde Ukraynalı ünlü şair ve ressam Taras Şevçenko’nun adını almış olan üniversite günümüzde Ukraynanın EN İYİ ÜNİVERSİTESİ olarak kabul edilmektedir. Bu doğrultuda Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi dahilinde iyi bir lisans eğitimi sürecinde bulunmak için öncelikli olarak idadi ve ya idadi dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Özellikle bunun sebebi şudur ki elde etmiş olacağınız lise diploması ile birlikte Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi dahilinde tercih edeceğiniz bölüme kayıt işlemleriniz alanında yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile birlikte ayrıca Euro star memleket dışı eğitim merkezi başvuru ofisinde yer piyasa ekip arkadaşlarımız sebebi ile gerçekleştirilecektir.

  Kiev Taras Shevchenko milli üniversitesi dahilinde verilir olan eğitim bologna eğitim sistemidir. Bu eğitim modeli özellikle öğretim sistemi ile ilgili şekilde şunları söyleyebiliriz ki öğrencinin bilgiye hazır bir şekilde ulaşmasından ziyada bilgiyi araştırarak öğrenen ve bu doğrultuda yapacağı çalışmalar ile beraber öğrenmiş bulunduğu ayrıntıları projelendirme ve uygulama çalışmaları biçimine getirerek analiz etme kabiliyetine sahip ve aynı zamanda ekip arkadaşlarını oluşturabilen bu doğrultuda başarılı bir çalışma sürdürebilen bir benlik şekilde yetiştirilmesini esas hedefleri arasına almış ve tüm dünya üniversiteleri nedeni ile kullanılması kabul görülmüş dünyanın en kaliteli eğitim sistemi bologna eğitim sistemidir. Bu alanda öğrenciler yalnızca edilgen bir müşteri şekilde görmek ya da öğretmenleri yalnızca bir veren şekilde görmekten ziyade iyi eğitim almak isteyen öğrencilerin ve öğretmenleri arasındaki diyalogların çok fazla daha iyi bir durum almasını sağlamış olan bir eğitim sistemi şekilde bilmekteyiz.

  Taras Shevchenko Eşsiz Eğitim Rol Modeli!

  Kiev Taras Shevchenko milli üniversitesi dahilinde senelerden buyana bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bu eğitim sisteminden biraz detaylara girecek olursak öğretmenlerin öğrencilerine sunacağı konu başlıkları dahilinde öğrencilerin kendi ekip arkadaşlarını oluşturması sağlanıyor ve bunun akabindeise öğrenciler tercih etmiş oldukları konu başlıklarını dilerse Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi dahilinde yer piyasa araştırma kütüphanelerinde ya da Kiev Taras Shevchenko milli üniversitesi bünyesindeki teknolojik donanım ve file sistemleri bakımından yoğun şekilde üstün bir yapıya sahip bilgisayar laboratuvarlarında yapabilmektedirler. Ayrıca bu alanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber öğrenciler kaliteli bir şekilde eğitim sisteminden geçirilmiş olabilmekte. Dolayısı ile bilgiye hazır bir biçimde değil araştırarak ulaştıklarından dolayı daha akılda kalıcı bir hal almış olmakta.

  Taras Shevchenko bu çalışmanın akabinde ise öğrencilerimiz elde etmiş olduğu bilgileri yazılı yada görsel olarak taslaklar biçiminde bir araya getirdikten sonra yapacakları çalışmalar ile beraber kaliteli bir veri haline gelebilmesi için konuda bir prpjelendirme ve uygulama çalışması yürütmektedir. Özellikle bu çalışma ile birlikte konuya iyice hakim olmaları sağlanıyor ve bunun akabinde ise derslik önünde öğretim görevlisi olan öğretmen eşliğinde konunun anlatılması sağlanarak konuya tam şekilde hakimiyet kazanan öğrencilerimize ects ismi vermilmiş olan kredilendirme sistemi ile berabre yılda iki defa öğretmenler sebebi ile verilir olan kanaat notu dahilinde bir üst sınıfa geçişler sağlanmaktadır. Bu alanda yapılan çalışmalar ile beraber öğrencilerimiz özellikle kaliteli bir eğitim sürecinden geçirilmektedir.

  Tüm bunlar Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de yer saha Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi dahilinde öğrencilerimiz kaliteli bir eğitim alt yapısına sahip olsun diye sağlanmaktadır. sonuç itibari ile ulusal bir eğitim kurumu olan Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi dalında çalışmalarını sürdürmekte olan yüzlerce eğitmen ile beraber kaliteli bir eğitim vermektedir. üstelik Kiev Taras Shevchenko ulusal üniversitesi dahilinde alacağınız diplomalarınız memleketimizdeki yüksek öğretim kurumu denkllik sistemi dahilinde geçerli olduğundan ötürü ülkemiz sınırları içinde iş bulma bunun gibi bir sorununuz olmayacaktır.

  Taras Shevchenko Ve Gelişim Katkısı

  Taras Shevchenko Ulusal Üniversitesi Ukrayna’nın başkenti olan Kiev’de eğitim çalışmalarını gerek yurt içinden gelen öğrenciler ile gerek ise yurt dışından gelen öğrenciler ile beraber Uluslar arası anlamda sürdürmektedir. Özellikle bu alanda verilen eğitimler ile birlikte öğrenciler İngilizce, Rusça yahut Ukraynaca dil eğitim almayı sürdürmektedir. Hatta bu alanda verilen eğitimler ile ilgili olarak bu üç dilden en az bir tanesini iyi derecede bir aksana haiz bir halde bilgiye sahipseniz doğrudan tercih edeceğiniz bölüm doğrultusunda lisans eğitimi sürecine doğal tutulacaksınız. Fakat bu üç dilden minimum bir tanesi ile ilgili olarak kapsamlı bir şekilde informasyon sahibi değilseniz sizi öncelikli olarak bir yıl sürecek olan hazırlık eğitiminde dil eğitimi ve temel ders eğitimi süreci bekliyor olacaktır. Özellikle bu alanda yapacağınız çalışmalar ile beraber tercih etmiş olduğunuz bölüm doğrultusunda kaliteli bir eğitim sürecinde çalışmalarınızı sürdürme olanağına sahip olabileceksiniz.

  Kiev Çaykovski Müzik Akademisi YÖK Denklik

  Özellikle sizlerde Taras Shevchenko bölümlerin birinde iyi bir lisans eğitimi almak çok basit. İsterseniz öncelikli olarak lise yahut lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmalısınız. Bunun akabinde ise 0212 244 66 00 numaralı telefonu arayarak konu ile ilgili yılların vermiş olduğu bilgi, birikim ve tecrübeye haiz alanında uzmanlaşmış ekip dostlarımızdan bilgi alabilirsiniz veya direkt Euro star yurt dışı eğitim merkezi başvuru ofisine gelmiş olarak mevzu ile ilgili data alabilirsiniz.


  Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Eğitim

  Sizler bu bölümlerden birinde lisans eğitimi almak isterseniz öncelikli olarak lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş ve elinizde bir lise diploması bulunuyor olması gerekmektedir. Bunun sebebi şudur ki üniversite kayıt işlemleri için Euro star yurt dışı eğitim merkezi müracaat ofisi elde etmiş olduğunuz lise diploması ile üniversite kayıt işlemlerinizi gerçekleştirecektir.

  Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi Ukrayna’da eğitim vermekte olan kurumlar arasında bilinen en kaliteli eğitim merkezidir ve ayrıca  177 yıllık tarihi geçmişi ile birlikte Ukrayna’nın günümüzdeki en yaşlı üç üniversitesinden birisi olarak bilinmektedir. Özellikle verilmekte olan eğitimler bologna eğitim sistemi çerçevesinde Avrupa’da uygulanmakta olan eğitim müfredatı ile bire bir aynı orantıda ilerlemekte olduğundan dolayı elde etmiş olduğunuz lisans diplomaları ile beraber bir çok avrupa ülkesindeki denklink sisteminden yararlanabileceksiniz.
  Kiev Ulusal Taras Shevchenko Üniversitesi dahilinde yürüteceğiniz lisans çalışmaları neticesinde elde edeceğiniz diplomanız ülkemizde de geçerlidir. Yüksek öğretim kurumu kısaca yök ile olan denklik sistemi dahilinde almış olduğunuz diplomalarınız ile birlikte ülkemiz sınırları içerisinde dilerseniz kendi iş yerinizi açabilirsiniz veya isterseniz bir başka iş veren ile beraber çalışma olanağına haiz olabilirsiniz. Herhangi bir üniversite sınavına girmeniz gerekmez. Özellikle bu alanda yapacağınız çalışmalar ile birlikte çağdaş yaşamın getirmiş olduğu değerlere haiz bir halde ulusal bütünlüğünüz doğrultusunda kendi çıkarlarınızı göz önüne almadan ülkeniz için gerekli çalışmalarda da bulunarak rahat bir yaşam, elit bir çsafha, iyi bir iş olanağına sahip olarak çevrenizde aranan bir kişilik olabilirsiniz.

  Taras Shevchenko ile Geleceğinize Işık Tutun

  Özellikle 1834 yılında kurulan Kiev Taras Şevçenko Ulusal Üniversitesi, 177 senelik geçmişi ile Ukrayna’nın en eski 3 üniversitesinden biridir. Ukraynalı ünlü şair ve ressam Taras Şevçenko’nun adını alan üniversite bugün Ukrayna’nın en iyi üniversitesi olarak kabul edilmektedir. Üniversitenin sembolü haline gelen kırmızı merkez binası bununla beraber önemli bir tinsel değere haizdir. 1. Dünya Savaşı’nda ölen Ukraynalı askerlerin anısına Çar 2. Nikola’nın emri ile merkez bina öğrenciler tarafınca kırmızıya boyanmıştır ve o günden beri de üniversitenin en önemli sembolüdür. Özellikle Kiev Taras Şevçenko Ulusal Üniversitesi, çağdaş binaları, laboratuarları ve spor salonlarıyla dünyanın çeşitli ülkelerinden biroldukça yabancı öğrencinin tercihidir. Ayrıca 2000 i geçkin akademik personeli ile 14 fakültede 20.000 inin üzerinde öğrenciye eğitim vermektedir. Hatta Kiev Taraş Schechenko Üniversitesi bünyesinde şu bölümleri barındırmaktadır;


  Biyoloji Fakültesi

  Taras Shevchenko

  • Biyokimya
  • Biyofizik
  • Botanik
  • Viroloji
  • Genel ve Moleküler Genetik
  • Zooloji
  • Ekoloji
  • Mikrobiyoloji
  • İnsan ve Hayvan Fizyolojisi
  • Bitki Ekolojisi ve Fizyolojisi
  • Sitoloji, Histoloji ve Biyolojik Gelişim

  Jeoloji Fakültesi

  • Genel ve Tarihsel Jeoloji
  • Mineraloji, Jeokimya ve Petroloji
  • Maden Yakıtları Jeolojisi
  • Petrol Jeolojisi
  • Hidroloji ve Jeoloji Mühendisliği
  • Jeofizik

  Coğrafya Fakültesi

  • Fiziksel Coğrafya ve Jeoloji
  • Meteoroloji ve Klimatoloji
  • Jeomorfoloji ve Paleografi
  • Ekonomik ve Sosyal Coğrafya
  • Dinsel Coğrafya ve Turizm
  • Jeodezi ve Kartografi
  • Hidroloji ve Hidrokimya

  İktisat Fakültesi

  • Teorik ve Uygulamalı İktisat
  • İktisat Teorisi
  • Uluslar arası Ekonomi
  • Yenilikçi ve Yatım Faaliyetlerin Yönetimi
  • Muhasebe ve Denetim
  • Finans
  • Sigorta ve Risk Yönetimi
  • Ekolojik Yönetim Girişimcilik
  • İstatistik ve Demografi
  • Girişimcilik

  Tarih Fakültesi

  • Slav Tarihi
  • Modern ve Yabancı ülkelerin Çağdaş Tarihi
  • Antik ve Ortaçağ
  • Rusya Tarihi
  • Arkeoloji ve Müzecilik
  • Arşiv çalışmaları ve Özel Tarih Bilimi
  • Yerel Tarih ve Etnoloji

  Mekanik ve Matematik Fakültesi

  • Cebir ve Matematiksel Mantık
  • Genel Matematik
  • İntegral ve Diferansiyel Denklemler
  • Matematiksel Analiz
  • Olasılık Teorisi ve Matematiksel İstatistik

  Radyofizik Fakültesi

  • Yarıiletken Elektroniği
  • Elektrik
  • Fiziksel Elektronik
  • Kriyojeni ve Mikro Elektronik
  • Kuantum Radyofizik
  • Matematik ve Kuramsal Radyofizik
  • Tıbbi Radyofizik

  Sibernetik Fakültesi

  • Operasyon Araştırma
  • Bilgi Sistemleri
  • Matematiksel Bilişim
  • Komplike Sistem Modelleme
  • Hesaplamalı Matematik
  • Uygulamalı İstatistik
  • Sistem Analizi ve Karar verme
  • Teorik Sibernetik
  • Teori ve Programlama teknolojisi

  Psikoloji Fakültesi

  • Genel ve Örgütsel Psikoloji
  • Klinik Psikoloji ve Psikolojik Teşhis
  • Pedagoji
  • Sosyal Psikoloji
  • Gelişim Psikolojisi

  Sosyoloji Fakültesi

  • Endüstriyel Sosyoloji
  • Sosyal Araştırma Teknikleri ve Metodolojisi
  • Sosyal Yapılar ve Sosyal İlişkiler
  • Teori ve Sosyoloji Tarihi

  Fizik Fakültesi

  • Deneysel Fizik
  • Metal Fiziği
  • Moleküler Fizik
  • Nükleer Fizik
  • Optik
  • Uzay Fiziği ve Astronomi
  • Fizik
  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Zaporijya’da Üniversite

   İvano Franskivisk’de Üniversite

   Lugansk’da Üniversite

   whatsapp1