Harkov Tıp Üniversitesi

Başarıdan başarıya koşmanızı sağlayacak kaliteli ve keyifli bir ortamda eğitim alma fikrine ne dersiniz? Harkov Tıp üniversitesi bölümleri sizin kariyer anlamında en üst basamaklara yerleşmenizi sağlayacak. Mesleki anlamda yükselmenizi en hızlı şekilde yapmanıza yardımcı olacak üniversiteye kayıt işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Ukrayna'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Harkov Tıp

  Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Harkov Tıp ÜniversitesiKiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

  Harkov Tıp Üniversitesi

  Ukrayna’nın sayılı üniversitelerinden bir tanesi olan Harkov Tıp üniversitesi bildiğimiz üzere Unesco yönünden tescillenmiş olan bir Tıp üniversitesidir.


  Harkov Tıp Üniversitesi Bölümleri

  Harkov Tıp

  • Tıp
  • Eczacılık
  • Biyoteknoloji
  • Sağlık işletmeciliği
  • Mikro biyoloji
  • Labaratuvar
  • Kozmetik

  Özellikle Harkov Tıp Üniversitesi toplamda 7000 benlik öğrenci kapasitesinin 2100 kişiliktir. Bir kısmını yurt dışından tıbba hayatını adayacak insanlara ayırmış bulunur. 72 ülkeden gelen 2100 yabancı uyruklu öğrenci sayısı ile tercih sebebidir. Dolayısı ile Kharkiv Tıp üniversitesi uluslar arası bir üniversite olma yolunda çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Kharkiv Tıp üniversitesi içerisinde eğitim görecek olan öğrenciler için belki de en güzel haber şudur ki; bu Kharkiv Tıp üniversitesi ile yurdumuzdaki geçerli olan yök yani yüksek öğretim kurumu içinde bir denklik sistemi bulunmakta. Tıp Dolayısı ile mezun olan bir öğrencimiz memleketimizde bu diploma ile sorunsuz bir şekilde iş başvurusu yapabilmektedir. Standartlara uygun bir biçimde lüzumlu çalışmlarını sürdürebilmektedir. Kharkiv Tıp üniversitesinde uygulanmakta olan sistemden ötürü bilgiye ve öğrenmeye dayalıdır. Bir sistem geliştirme çalışmaları halen varlığını sürdürmektedir. Harkov Tıp

  Kiev Ulusal Teknik Üniversitesi YÖK Denklik

  Bologna ve Üniversite

  Ayrıca dünyanın en modern eğitim sistemi olan Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde yapılan çalışmada Ects yani kredi transfer sistemi yer almaktadır. Dolayısı ile bu sistemde kişiyi bilgi sebebi ile hazır sektör edilgen bir kişi görmekten yana değildir. Özellikle girişimci ve uygulayabilme becerisine sahip daha aktif bir çalışma yürütmesini sağlar. Dolayısı ile konuma getirerek bu biçimde çalışmalarını yürütmesini sağlayacaktır. Ayrıca bir alt bina oluşturmasını sağlıyor. Bologna eğitim sistemi bugünlerde pek çok üniversitede uygulanma evrelerinde olsada bu alanda aktif bir biçimde en iyi başarıya ulaşmıştır. Ayrıca ülkelerden bir tanesi olan Ukrayna’da yer saha Blogna eğitim sistemi kapsamlı bir şekilde uygulanmaktadır.

  Harkov Tıp Üniversitesi yapısına şöyle bir bakacak olursak gerek teknolojik donanım gerek ise bulundukları ortam dolayısı ile çok aşırı geniş bir alana sahiptir. Dolayısı ile Harkov Tıp Üniversitesi Olan Kharkiv Tıp üniversitesinde araştırma laboratuarları, araştırma kütüphaneleri, bilgisayar merkezi, video ve ses cihazları ile donatılmış üstün teknolojili klinik merkezli hastaneleri ve kaliteli spor tesisleri ile hizmet vermekte olan Kharkiv Tıp üniversitesi özellikle öğrencilerin adeta seçim yapması için hazırlanmış bir birinden üstün kendi içindeki çalışmaları ile beraber bu kaliteyi fark ederek yaşamak dileyen öğrencilere ayrıcalıklar sunmaya devam ediyor. Özellikle bilimsel, çağdaş, teoriye dayalı uygulamalı bir eğitim sistemine sahiptir. Hatta öğrencilerin spor-kültür konusunda sosyalleşmelerini verici olanaklar sunulmaktadır. Jimnastik, masa tenisi, futbol, basketbol, tenis bunlardan bir kaçı Ukrayna’da kaliteli eğitim sistemine sahiptir. Talebe olmanın keyfini yaşamak istiyorsan kararını süre kaybetmeden vermelisin.

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Zaporijya’da Üniversite

   İvano Franskivisk’de Üniversite

   Lugansk’da Üniversite

   whatsapp1