Harkov Tıp Üniversitesi

Başarıdan başarıya koşmanızı sağlayacak kaliteli ve keyifli bir ortamda eğitim alma fikrine ne dersiniz? Harkov Tıp üniversitesi bölümleri sizin kariyer anlamında en üst basamaklara yerleşmenizi sağlayacak. Mesleki anlamda yükselmenizi en hızlı şekilde yapmanıza yardımcı olacak üniversiteye kayıt işlemlerinizi hemen başlatabilirsiniz.

Ukrayna'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.
  Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Kiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

  Harkov Tıp Üniversitesi

  Ukrayna’nın sayılı üniversitelerinden bir tanesi olan Kharkiv Tıp üniversitesi bildiğimiz üzere Unesco yönünden tescillenmiş olan bir Tıp üniversitesidir.


  Bölümler

  • Tıp
  • Eczacılık
  • Biyoteknoloji
  • Sağlık işletmeciliği
  • Mikro biyoloji
  • Labaratuvar
  • Kozmetik

  Kharkiv tıp üniversitesi toplamda 7000 benlik öğrenci kapasitesinin 2100 kişilik bir kısmını yurt dışından tıbba hayatını adayacak insanlara ayırmış bulunur. 72 ülkeden gelen 2100 yabancı uyruklu öğrenci sayısı ile tercih sebebi olan Kharkiv Tıp üniversitesi uluslar arası bir üniversite olma yolunda çalışmalarını sürdürmeye devam etmektedir. Kharkiv Tıp üniversitesi içerisinde eğitim görecek olan öğrenciler için belki de en güzel haber şudur ki bu Kharkiv Tıp üniversitesi ile yurdumuzdaki geçerli olan yök yani yüksek öğretim kurumu içinde bir denklik sistemi bulunmakta. Dolayısı ile Kharkiv Tıp üniversitesinde mezun olan bir öğrencimiz memleketimizde bu diploma ile sorunsuz bir şekilde iş başvurusu yapabilmektedir. Standartlara uygun bir biçimde lüzumlu çalışmlarını sürdürebilmektedir. Kharkiv Tıp üniversitesinde uygulanmakta olan sistemden ötürü bilgiye ve öğrenmeye dayalı bir sistem geliştirme çalışmaları halen varlığını sürdürmektedir. Kharkiv Tıp üniversitesinde bu alanda yapılan çalışmalara şöyle bir bakacak olursak görüyoruz ki verilir olan tezler dolayısı ile araştırmaya ve araştırılması yapılan konunun uygulanmasına dayalı bir alt yapıdan geçmektedir.

  Kharkiv Tıp üniversitesinde dünyanın en modern eğitim sistemi olan Bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Daha doğrusu Bologna eğitim sisteminin büyük bir bölümü uygulamaya geçirilmiş ve tam anlamıyla bu sisteme yönelik geçiş çalışmaları yapılıyor. Bologna eğitim sisteminde yapılan çalışmada Ects yani kredi transfer sistemi yer almaktadır. Dolayısı ile bu sistemde kişiyi bilgi sebebi ile hazır sektör edilgen bir kişi görmekten yana değildir. Yukarıda da anlatmaya çalıştığımız benzeri kişiyi daha çok aşırı aktif duruma getirmeyi ve kişiyi araştırma tekniklerinden yararlanabilen girişimci ve uygulayabilme becerisine sahip daha aktif bir çalışma yürütmesini sağlayacak konuma getirerek bu biçimde çalışmalarını yürütmesini sağlayacak bir alt bina oluşturmasını sağlıyor. Bologna eğitim sistemi bugünlerde pek çok üniversitede uygulanma evrelerinde olsada bu alanda aktif bir biçimde en iyi başarıya ulaşmış ülkelerden bir tanesi olan Ukrayna’da yer saha Kharkiv Tıp üniversitesinde Blogna eğitim sistemi kapsamlı bir şekilde uygulanmaktadır.

  Kharkiv Tıp üniversitesinin yapısına şöyle bir bakacak olursak gerek teknolojik donanım gerek ise bulundukları ortam dolayısı ile çok aşırı geniş bir alanda çalışmalarını sürdürmekte olan Kharkiv Tıp üniversitesinde araştırma laboratuarları, araştırma kütüphaneleri, bilgisayar merkezi, video ve ses cihazları ile donatılmış üstün teknolojili klinik merkezli hastaneleri ve kaliteli spor tesisleri ile hizmet vermekte olan Kharkiv Tıp üniversitesi öğrencilerin adeta seçim yapması için hazırlanmış bir birinden üstün kendi içindeki çalışmaları ile beraber bu kaliteyi fark ederek yaşamak dileyen öğrencilere ayrıcalıklar sunmaya devam etmektedir. Bilimsel, çağdaş, teoriye dayalı uygulamalı bir eğitim sistemine sahiptir. Öğrencilerin spor-kültür konusunda sosyalleşmelerini verici olanaklar sunulmaktadır. Jimnastik, masa tenisi, futbol, basketbol, tenis bunlardan bir kaçı Ukrayna’da kaliteli eğitim sistemine sahip olmak ve talebe olmanın keyfini yaşamak istiyorsan kararını süre kaybetmeden vermelisin.


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   Zaporijya’da Üniversite

   İvano Franskivisk’de Üniversite

   Lugansk’da Üniversite

   whatsapp1