• Tel: 0212 244 66 00
  • info@yurtdisindaegitim.com.tr

Odessa Tıp Üniversitesi - Eurostar Yurtdışı Eğitim

ODESSA TIP ÜNİVERSİTESİ

Ucuz, kaliteli ve konforlu konaklama seçenekleri, ucuz eğitim maliyetleri ve kültürel imkânlarıyla öğrencilerin en fazla tercih ettiği üniversiteler arasında yer alan Odessa Tıp üniversitesinde ezbere değil uygulamaya dayalı lisans bölümlerinde eğitim verilmektedir.

Odessa Tıp Üniversitesi

Ukrayna’nın en kaliteli üniversitelerinden biri olarak bilinmekte olan Odessa kentinde yer alan Odessa Tıp Üniversitesi gerek vermekte olduğu eğitim ile gerek üniversitenin büyüklüğü ile gerek ise üniversiteden mezun olan öğrencilerin başarılı bir halde çalışmaları ile beraber adını duyurmuş olması ön plana çıkmaktadır. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile kaliteli bir eğitim sürecinden geçmek isterseniz lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yapacağınız çalışmalar ile birlikte etcs kredi sistemi adı verilen bir sistem dahilinde mezun olacaksınız ve alacağınız diplomanız ile birlikte elde edeceğiniz bilgilerinizi ülkemiz sınırları içinde yer edinen tüm şehirlerimizde geçerliliğini sürdürmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız ihtiyaç duyulan veya aranmakta olan bir ekip şartlar bulunuyor bunları kısaca inceleyecek olursak;

Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Sağlıklı olmanız gerekiyor. Aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporunun sıhhat bakanlığına bağlı bir kuruluş tarafınca onaylanmış olması gerekmektedir.
Elde edilen bu sıhhat raporunun çeviri edilmiş olması gerekiyor. Çeviri edilmiş olan sıhhat raporunun noter huzurunda ve kaymakamlık tarafından onaylanması gerekiyor. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça ya da İngilizce eğitim verildiğinden dolayı bu iki dilden en az bir tanesine ileri derecede hakim değilseniz öncelikli olarak sizi bir yıllık hazırlık eğitimi süreci bekliyor olacağından dolayı bu hazırlık eğitimi süreci için yirmi beş yaşından büyük olmamanız gerekmektedir.

Bu eğitim sürecinde size en iyi şekilde yabancı dil eğitimi verilecek ve etcs kredi sistemi dahilinde bologna eğitimi ile birlikte lisans eğitimi almaya başlayacaksınız. Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler sizin için uygun görünüyor ise üniversite sınavına hazırlanmanıza gerek yok, üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok hatta bunun yanı sıra üniversite imtihanına girmenize de gerek yoktur. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz yapmanız ihtiyaç duyulan şey Euro yıldız yurt dışı eğitim merkezi müracaat ofislerine gelmiş olarak alanında yılların vermiş olduğu deneyim ile birlikte uzmanlaşmış olan ekip arkadaşlarımız ile birlikte sürdüreceğiniz çalışmalarınızda gerek yurt dışı eğitimi için Ukrayna vizesi işlemi gerek ise Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek için üniversite kayıt işlemlerini yapmanızda karşılıklı olarak yapılacak olan sözleşmeler dahilinde en iyi şekilde ve en kısa sürede sonuçlandırılması sağlanacaktır. Bu eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir çalışma hayatı sizi bekliyor olacaktır.

Bolgona eğitim sisteminden bahsedecek olursak öğrenci ve öğretmen arasındaki diyalogları çok daha güçlü hale getirmeyi temel hedefleri arasında görmekte olduğumuz bu sistemde öğrenciyi bir tek eylemsiz bir alıcı olarak görmekte yahut öğretmeni ise yalnız bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiye ulaşmak için araştırma yapmayı elde eden fert olması sağlanmaktadır. Dolayısı ile bu eğitim sistemi dahilinde yapılacak çalışmalarda öğrenciler öğretmenlerin vermekte oldukları mevzu başlıkları dahilinde ekip arkadaşları ile birlikte tercih edecekleri konu ile ilgili olarak gerek bir milyon kitabın yer aldığı Odessa Tıp Üniversitesi bünyesindeki araştırma kütüphanesinde gerek ise Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça yüksek bir alana sahip bilgisayar laboratuvarında öğrencilerin gerekli araştırmaları yapmaları sağlanmaktadır. Bu alanda öğrenciler rahat bir geleceğe hazırlık için ilk adımlarını üniversitemiz bünyesinde atmaktadır. Sizde kaliteli bir eğitim sürecinde iyi bir şekilde eğitim almak isterseniz yapmanız ihtiyaç duyulan şey 0212 244 66 00 numaralı telefondan bize ulaşmak olacaktır.

Odessa Tıp Üniversitesi Eğitim

Odessa Tıp Üniversitesi 1900 senesinde kurulmuştur. Avrupa Üniversiteler birliği üyesi olan üniversite, Ukrayna’nın en büyük Tıp Üniversitesidir. Eğitim 800 öğretmen, 18 akademisyen, 105 profesör ve tabip, 407 doçent ve profesör asistanı tarafınca yürütülmektedir. Odessa Tıp Üniversitesi dünya üniversiteler sıralamasında 2007 senesinde 107 nci sırayı almıştır. 57 farklı ülkeden 1500 yabancı öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede toplamda 4500’ün üzerinde öğrenci bulunmaktadır.Eğitim esnasında öğrenciler günümüzde geçerli olan tüm modern tıp teknolojilerini kullanmaktadırlar. 27.000 metrekare alan üzerine kurulu olan Tıp Üniversitesi, 18 blok, 48 klinik, 6 yurt, 1 milyon kitaplı kütüphane, basım gösterim kompleksi, bilgisayar merkezi, spor salonu, ve Karadeniz kıyısında yer edinen çağdaş bir dinlenme tesisinden oluşmaktadır.Üniversitenin eğitim dili Rusça ve İngilizce’dir.

“Bizim işimizdeki en önemli prensip, bilim ve tıbbın insani, yüksek derecede entelektüel, hekimin bir tek hastalıkların iyileştirilmesinde insanlara yardımcı olmakla yetinmeyerek, bununla birlikte, hassasiyet gösterip, yüksek moral aşılaması ve bireylerin olumlu gelişimi için de çalışma isteğine haiz olabilmektir.”

Bu türden hisleri özümsemiş, hekim olarak topluma hizmet sunmada istekli olan adaylara kapım açık. Bizim yerleşkemiz, tesislerimiz, eğitimcilerimiz ve programlarımızın hepsi öğrencilere hedeflerine erişme yolunda en yüksek fırsatları sunmak için belirlenmiştir. Geniş ve modern tesislerimiz öğrencilerimize nezih bir eğitim ortamı sağlamaktadır.

Uluslararası Akreditasyonlar ve İlişkiler

1996 Senesinden bu yana, Odessa Devlet Tıp Üniversitesi devamlı olarak Avrupa ve Uluslar arası Üniversite Birlikleri ile etken üye olarak işbirliği içindedir. 2001 Senesinde, UNESCO Uluslar arası Bilimsel Komite üyeliğine seçbilimselştir.

Odessa Devlet Tıp Üniversitesi öğretim aşamasında, dünyanın en iyi üniversitelerinin en son bilimsel tekniklerini ve uygulamalarını kapsamlı bir şekilde kullanmaktadır. Bu büyük katkı önde gelen üniversiteler ve bilimsel nitelikli merkezler ile olan yakın ilişkiler sayesindedir: Washington Üniversitesi (ABD), Polonya Tıp Akademisi (Polonya), Milano Üniversitesi (İtalya), Deneysel İmmünoloji Ensititüsü (İsviçre), Uluslar arası Hipokrat Fonu (Yunanistan), A. Schweitzer Uluslar arası Tıp Akademisi (Polonya), Rusya Kalp Bilimsel-üretkenlik Kompleksi (Rusya) vb.

Müfredat ve Lisansüstü Dersler

Odesa Devlet Tıp Üniversitesi 91 uzmanlık branşında lisansüstü dersi yürütmektedir (sıralama tabloda açıklanmıştır). Şu anda OSMU, orta seviyede İngilizcede tıp biliminin farklı sahalarında lisansüstü dersler sunan, Ukrayna’daki tek üniversitedir. Bu dereslere öğrenci kabulü yer sayısının mevcudiyetine bağlı olarak, tüm yıl süresince açıktır. PG dersleri, rehber (öğretmen) gözetiminde hastanelerde ve kliniklerde yürütülen klinik eğitim programıdır. Böylelikle, genellikle Rusça konuşan, hastalar ve para-medikal personel ile mesajşim kurmak amacıyla; PG dersine paralel olarak, adaya ilk 6 ay süresince Rusça dili öğretilmektedir.

Lisans Derecesi Dersleri

Odesa Devlet Tıp üniversitesi yabancı öğrencilere aşağıdaki lisans derslerini sunmaktadır:

Genel Tıp

Genel Tıptaki UG kursu 6 yıl süreli olup, orta düzeydeki İngiizce / Rusça / Fransızcada yürütülmektedir. Orta seviyedeki Rusça kursunu benimsemiş olanlar 6 yıla ek olarak, bir senelik Hazırlık kursunu (Rusça dili kursu) alacaklardır. 6 yıllık UG kursunun tamamlanmasından sonra öğrenciye, Hindistan’daki M.B.B.S’y denk olan, “Tıp Doktoru” derecesi verilmektedir.

Üniversite Müzesi

OSMU da üç müze bulunmaktadır:
zamanı Müze Üniversite gelişimi hakkında informasyon veren sergilerden oluşmaktadır. Şu anda OSMU tarih sınıflarında öğrenim gören öğrencilere yardımcı olmak amacıyla 4.500 sergi bulunmaktadır. Anatomik Müze temel insan anatomisini öğrenmek isteyen öğrencilere yardımcı olmaktadır. İnsan vücudunun yapısı hakkında data veren 3 bin sergi içermektedir; bu nesneler öğrenciler ve Üniversite öğretim görevlileri tarafınca hazırlanmaktadır.

Kütüphane

OSMU kütüphanesi Ukrayna’ daki en eski ve büyük kütüphanelerden biridir. Kütüphanenin ünü Ukrayna’da en büyüklerinden kabul edilen tıbbi bilim dergi baskılarının fonu olmasıdır. Kütüphane fonu tıbbi işçilerin sergi, sempozyum ve bilimsel konferanslarında sergilenmektedir.

OSMU kütüphanesi eğitim, bilim ve öğretim süreci destekleyen çağdaş bir data merkezidir. Toplam kütüphane fonu 1 milyon kitap içermektedir.

Uzmanlık

Ukrayna Eğitim ve sıhhat Bakanlığı’nın 359 dt. 19.12.1997 nolu sonucuna bakılırsa, Odesa Devlet Tıp Üniversitesi’ndeki PG kurslarının Uzmanlıkları / Süper Uzmanlıkları.

Sıra No Uzmanlık

1

Alergoloji

2

Anesteziyoloji

3

Bakteriyoloj

4

Kardiyoloji

5

Klinik Biyokimya

Barınma ve Yaşam

OSMU 6 hostele sahiptir. Hosteller aşağıdakileri sunmaktadır:
1. 24 saat gaz, elektrik, sıcak – soğuk su ve telefon.
2. Odalar merkezi ısıtmadır.
3. Odalardaki mobilyalar ve yataklar hostel tarafından sağlanmaktadır.
4. Her hostelde ayrıca okuma odaları ve spor salonu mevcuttur.
5. Hostellerde tam güvenlik sağlanmıştır.
6. Öğrenci Kafeteryası.
7. Odalar basketbol, voleybol, futbol vb gibi dış mekân spor etkinlikleriyle birlikte yeşil bir dokuyla çevrelenmiştir.

Tesisler | Spor Salk Kompleksi

Üniversite sadece eğitim için değil, aynı zamanda spor ve eğlence için de iyi koşullara sahiptir. Aynı anda 500’ü aşkın öğrencinin yazın dinlenebildiği Karadeniz kıyısında bir spor-sağlık kompleksi bulunmaktadır.

Üniversitenin spor kompleksi kampüs bölgesinde bulunmaktadır. Çeşitli oyunlar için altı spor salonu bulunmaktadır; bunlar: güreş, masa tenisi, atletizm, aerobik, badminton, ritmik jimnastik, antrenman odası (spor salonu).

Poliklinik Servisi

Her öğrencinin yıllık tıbbi muayenesinin Öğrenci Polikliniğinde akademik dönemin başında her yıl yapılması, zorunludur. Tıbbi muayene uzman doktorlar tarafından yapılır ve gerekliyse her türlü tanısal muayene yapılmaktadır.  Aşağıdaki işlemleri sağlayan rehabilitasyon sektörü tedavi, rehabilitasyon ve medikal check-up sisteminde önemli rol oynamaktadır.

Hazırlık Kursu

Hazırlık Kursu sadece Rusça Orta seviyesindeki herhangi bir UG kursunu benimseyen öğrenciler için zorunludur. Bu kurs süresince Biyoloji, Kimya, Fizik ve Anatomi gibi temel konular Orta seviyede Rusça ile öğretilmektedir. 
Süre (yıl olarak) 1 yıl

Odessa Tıp Üniversitesi Fiyatlar

UKRAYNA BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS ( İNG ) LİSANS ( RUS ) EUROSTAR
ODESSA TIP ÜNİVERSİTESİ Tıp 1850 $ (RUS) 4000 $ 3800 $ 2000 $
ODESSA TIP ÜNİVERSİTESİ Diş Hekimliği 1850 $ (RUS) 3000 4 2500 $ 2000 $
ODESSA TIP ÜNİVERSİTESİ Eczacılık 1850 $ (RUS) 3600 $ 2900 $ 2000 $

Sokak Görünümü

Üniversitenin Konumu

UKRAYNA’DA ÜNİVERSİTE AKREDİTASYONLARIMIZ


Ukrayna

Odessa

Kiev

Sumy

Harkov

Lviv

Dnepropetrovsk

Donetsk

Ternopil

Zaporece – Zaporijya

Vinnitsa

İvano Franskivisk

Lugansk

Ukrayna’da Eğitim

Ukraynaca Üniversite Okumak

Ukraynaca Üniversite Okumak

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla! Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! Instagram  ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş! WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!