Odessa Tıp Üniversitesi

Ucuz, kaliteli ve konforlu konaklama seçenekleri, ucuz eğitim maliyetleri ve kültürel imkanlarıyla öğrencilerin en fazla tercih ettiği üniversiteler arasında yer alan Odessa Tıp üniversitesinde ezbere değil uygulamalaya dayalı lisans bölümlerinde eğitim verilmektedir.

Ukrayna'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad

  E-Posta

  Okumak İstediğiniz Bölüm

  Telefon

  Lise Diploması

  Lise Transkript

  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.

  Odessa Tıp Üniversitesi?

  Odessa Tıp Üniversitesi

  Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Odessa Tıp ÜniversitesiKiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Odessa Tıp ÜniversitesiKharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Odessa Tıp ÜniversitesiKiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

  Odessa Tıp Üniversitesi

  Odessa Devlet Tıp üniversitesi 1900 yılında kurulmuştur. Ayrıca Avrupa üniversiteler birliği üyesi olan üniversite, Ukrayna’nın en büyük Tıp üniversitesidir. Özellikle eğitim 800 muallim, 18 akademisyen, 105 profesör ve hekim, 407 doçent ve profesör asistanı vasıtası ile yürütülmektedir. Odessa Devlet Tıp üniversitesi dünya üniversiteler sıralamasında 2007 yılında 107. sırayı almıştır. Ayrıca 57 farklı ülkeden 1500 yabancı öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede toplamda 4500’ün üstünde öğrenci bulunur. Özellikle eğitim sırasında öğrenciler zamanımızda geçerli olan bütün çağdaş tıp teknolojilerini kullanmaktadırlar. 27.000 metrekare saha üzerine kuruludur. Tıp üniversitesi, 18 blok, 48 klinik, altı memleket hatta 1 milyon kitaplı kütüphane ve hatta basım yayın kompleksi, bilgisayar merkezi, spor salonu, ve Karadeniz kıyısında yer piyasa uygar bir dinlenme tesisinden oluşmaktadır. Odessa Devlet Tıp üniversitesi eğitim dili Rusça ve ingilizce’dir.

  “Bizim işimizdeki en mühim prensip, ilim ve tıbbın insani, yüksek derecede entelektüel, hekimin sırf hastalıkların iyileştirilmesinde insanlara yardımcı oluyor. Tıpkı zamanda, hassasiyet gösterip, yüksek moral aşılaması ve bireylerin pozitif gelişimi için de çalışma isteğine sahip olabilmektir.”

  Özellikle bu türden hisleri özümsemiş, hekim olarak topluma hizmet sunmada istekli olan adaylara kapım açık. Ayrıca bizim yerleşkemiz, tesislerimiz, eğitimcilerimiz ve programlarımızın hepsi öğrencilere hedeflerine ulaşmak için özellikle kolaylık sağlıyor. Yolunda en yüksek fırsatları sunmak için belirlenmiştir. Geniş ve uygar tesislerimiz öğrencilerimize nezih bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Özellikle geçmişimizle, çalışanlarımızla, şimdiki ve gelecekteki mezunlarımızla gurur duymaktayız! Ayrıca Ukrayna ve yurt dışına uzmanlığımızı yayacağız! Sizleri bekliyoruz! Hoşgeldiniz Valeriy Nikolaevich Zaporozhan Ukrayna AMS Akademisyeni, Rektör Özellikle Ukrayna Devlet ödülü sahibi 1996 Senesinden bu güne kadar hatta Odessa Devlet Tıp üniversitesi sürekli şekilde Avrupa ve Uluslar arası üniversite Birlikleri ile aktif aza şekilde işbirliği içindedir. Özellikle 2001 Senesinde, UNESCO Uluslar arası Bilimsel Komite üyeliğine seçilmiştir.

  Odessa Tıp Üniversitesi ve Geleceğinize Katmış Olacağı Değer!

  Ayrıca Odesa Devlet Tıp üniversitesi dünyanın maksimum üniversitelerinin en son bilimsel tekniklerini ve uygulamalarını kapsamlı bir şekilde kullanmaktadır. Özellikle bu büyük katkı önde gelen üniversiteler ve akademik merkezler ile olan yakın birliktelikler sayesindedir. Washington üniversitesi (ABD), Polonya Tıp Akademisi (Polonya), Milano üniversitesi (italya), Deneysel immünoloji Ensititüsü (isviçre), Özellikle uluslar arası Hipokrat Fonu (Yunanistan), A. Schweitzer Uluslar arası Tıp Akademisi (Polonya), Rusya yürek Bilimsel-üretkenlik Kompleksi (Rusya) vb. OSMU nun Rusya, Belçika, Hollanda, ABD, Almanya, Avusturya, cenup Afrika Cumhuriyeti vb ile olan müşterek program ve projelere katılımı, ilerleme ve uygulamanın hatta yeni eğitim ve tıp teknolojilerinin öğretimine ve tedavi süreçlerine uygulanmasını, hibelerin elde edilmesini, en çok ilim ve eğitim merkezlerinde öğretmenlerin yıllık eğitim almasını, yüksek teknolojili tıbbi cihazların direkt temin edilmesini, bilimsel ve akademik literatürün müşterek yayınlanmasını ve gibi yenilikleri mümkün kılmaktadır. Özellikle öğrencilerimizin YÖK denklik işlemlerini çok rahat yapma olanağı mevcuttur.

  Odessa Tıp Üniversitesi Uygulama-Geliştirme

  OSMU ilim adamlarının yabancı iştirakçiler ile beraber gerçekleştirmiştir. Hibeler arasında şunlar sıralanabilir: Uygulama-bilimsel hibesi Odesa sahasında birincil tıbbi ve sıhhi yardım modelinin oluşturulması (AıHA, ABD), Eğitim hibesi Anneden çocuğa HıV bulaşma profilaksisi(ıNıCEF, BM çocuklar Fonu), Eğitim hibesi Doğum uzmanı jinekolog ve Aile hekimlerine yönelik şekilde – Aile planlaması ve üreme sağlığı programına uygun eğitmenler ve eğitim metotlarının hazırlanması (JHPıEGO, ABD), bununla beraber öteki pek çokları. Dolayısı ile OSMU sürekli şekilde “Vidrodzhennya” fonunun programlarına, Uluslar arası kulüp Rotarynin etkinliklerine, Uluslar arası gelişim Amerikan Acentesinin (ASCONA) programlarına ve Uluslar arası Psikosomatik Tıp Derneği ile olan işbirliğine iştirak etmektedir. Özellikle Ukrayna – Hollanda pratik-bilimsel hibesi olan Yüksek Tıp Eğitimi Ensitütülerinde Aile Hekimliğinin öğretilme Sisteminin Geliştirimesi (MATRA).

  Ukraynada Psikoloji Okumak

  Ayrıca lider ilim insanlarımız, üniversitemizin doctor honoris causası (Fahri Doktoru) olan, 42 uluslar arası müessese ve üniversitenin saygın doktorlarıdır. Onlar yıllık şekilde öğrencilere ve öğretmenlere dersler vermektedirler.

  Odessa Tıp Üniversitesi Nobel Ödüsü ve Kariyer

  Özellikle onların arasında; Nobel ödülü Kazanmış Olanlar – Prof. Rolph Zinkernagel (isviçre) ve Prof. Yevgeniy Chazov (Rusya); Prof. Juliano Di Bernardo (italya), Spiros Marketos (Yunanistan) ve Georgiy Kryzhanovskiy (Rusya); Polonya Tıp Akademisi Başkanı Prof. Casimir ımiyelinski; çok sayıda üniversitenin Rektörleri – Prof. Stefan Doel Trachtenberg (George Washington üniversitesi, ABD) ve Ton That Bach (Hanoi milli Tıp üniversitesi, Vietnam) ve diğerleri bulunmaktadır. Ayrıca hazırlık Kursu sadece Rusça Orta seviyesindeki herhangi bir UG kursunu benimseyen öğrenciler için zorunludur. Özellikle bu kurs süresince Biyoloji, Kimya, Fizik ve Anatomi bu gibi temel konular Orta seviyede Rusça ile öğretilmektedir. süre (sene şekilde) 1 sene

  Odesa Devlet Tıp üniversitesi yabancı öğrencilere aşağıdaki lisans derslerini sunmaktadır:

  Genel Tıptaki UG kursu 6 yıl süreli olup, orta düzeydeki ingiizce / Rusça / Fransızcada yürütülmektedir. Orta seviyedeki Rusça kursunu benimsemiş olanlar 6 yıla ilave olarak, bir yıllık Hazırlık kursunu (Rusça dili kursu) alacaklardır. Altı yıllık UG kursunun yapılmasından sonra öğrenciye, Hindistandaki mt.B.B.S y denk olan, Tıp Doktoru derecesi verilmekte. Özellikle Diş Hekimliği / Stomatolojideki UG kursu sırf orta seviyedeki Rusçada gerçekleştirilmektedir. Kursun süresi 1 yıllık Hazırlık kursuna (Rusça dili kursu) ek 5 yıldır. Eczacılıktaki UG kursu da sırf orta seviyedeki Rusça dilindedir. Ayrıca kursun süresi 1 yıllık Hazırlık kursuna (Rusça dili kursu) ilave 4 yıldır. Özellikle lisans derslerinin akademik oturumları Eylül ayının inde başlamaktadır. 1 yıllık yeni öğrenciler için derslere son katılma tarihi Kasım ayının 15 dir.


  Bölümler

  • Tıp Doktorluğu
  • (Üstelik Rusça Orta) altı sene
  • Tıp Doktorluğu
  • (Üstelik ingilizce Orta) altı sene
  • Farmasötik: B. Farma (Rusça Orta) 5 yıl
  • Stomatoloji / Dental: BDS
  • (Üstelik Rusça Orta) 5 yıl
  • Stomatoloji / Dental: BDS
  • (Üstelik ingilizce Orta) 5 yıl

  Özellikle bilimsel, çağdaş, teoriye dayalı uygulamalı bir eğitim sistemine sahiptir. Hatta öğrencilerin spor-kültür konusunda sosyalleşmelerini sağlayan olanaklar sunulmaktadır. Jimnastik, masa tenisi, futbol, basketbol, tenis bunlardan bir kaçı Ukrayna’da kaliteli eğitim sistemine sahip olmak ve öğrenci olmanın keyfini yaşamak istiyorsan kararını süre kaybetmeden vermelisin…

  Ukrayna’nın en kaliteli üniversitelerinden biri olarak bilinmekte olan Odessa kentinde yer alıyor. Odessa Tıp Üniversitesi gerek vermekte olduğu eğitim ile gerek üniversitenin büyüklüğü ile gerek ise üniversiteden mezun olan öğrencilerin başarılı bir halde çalışmaları ile beraber adını duyurmuş olması ön plana çıkmaktadır.

  Eğitim Sistemi Tamamıyla Öğrenci Dostu

  Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi ile kaliteli bir eğitim sürdürmektedir. Geçmek isterseniz lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yapacağınız çalışmalar ile birlikte etcs kredi sistemi adı verilen bir sistem dahilinde mezun olacaksınız ve alacağınız diplomanız ile birlikte elde edeceğiniz bilgilerinizi ülkemiz sınırları içinde yer edinen tüm şehirlerimizde geçerliliğini sürdürmektedir. Bu eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir eğitim almak isterseniz öncelikli olarak yapmanız ihtiyaç duyulan veya aranmakta olan bir ekip şartlar bulunuyor bunları kısaca inceleyecek olursak;

  Lise ya da lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız gerekiyor. Sağlıklı olmanız gerekiyor. Aids olmadığınızı gösteren bir sağlık raporunun sıhhat bakanlığına bağlı bir kuruluş tarafınca onaylanmış olması gerekmektedir.
  Özellikle elde edilen bu sıhhat raporunun çeviri edilmiş olması gerekiyor. Ayrıca çeviri edilmiş olan sıhhat raporunun noter huzurunda ve kaymakamlık tarafından onaylanması gerekiyor. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça ya da İngilizce eğitim verildiğinden dolayı bu iki dilden en az bir tanesine ileri derecede hakim değilseniz öncelikli olarak sizi bir yıllık hazırlık eğitimi süreci bekliyor olacağından dolayı bu hazırlık eğitimi süreci için yirmi beş yaşından büyük olmamanız gerekmektedir.

  Eğitim Süreci ve Sistemi Odessa!

  Özellikle bu eğitim sürecinde size en iyi şekilde yabancı dil eğitimi verilecektir. Etcs kredi sistemi dahilinde bologna eğitimi ile birlikte lisans eğitimi almaya başlayacaksınız. Yukarıda belirtmiş olduğumuz maddeler sizin için uygun görünüyor ise üniversite sınavına hazırlanmanıza gerek yok. Üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok hatta bunun yanı sıra üniversite imtihanına girmenize de gerek yoktur. Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek isterseniz yapmanız ihtiyaç duyulan şey Euro yıldız yurt dışı eğitim merkezi müracaat ofislerine gelmiş olarak alanında yılların vermiş olduğu deneyim ile birlikte uzmanlaşmış olan ekip arkadaşlarımız ile birlikte sürdüreceğiniz çalışmalarınızda gerek yurt dışı eğitimi için Ukrayna vizesi işlemi gerek ise Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde eğitim görmek için üniversite kayıt işlemlerini yapmanızda karşılıklı olarak yapılacak olan sözleşmeler dahilinde en iyi şekilde ve en kısa sürede sonuçlandırılması sağlanacaktır. Bu eğitim sistemi dahilinde kaliteli bir çalışma hayatı sizi bekliyor olacaktır.

  Odessa Hayatınızda Vermiş Olabileceğiniz En İyi Karardır!

  Özellikle Bolgona eğitim sisteminden bahsedecek olursak öğrenci ve öğretmen arasındaki diyalogları çok daha güçlü hale getirmeyi planlıyor. Hedefleri arasında görmekte olduğumuz bu sistemde öğrenciyi bir tek eylemsiz bir alıcı olarak görmekte yahut öğretmeni ise yalnız bir verici olarak görmekten ziyade öğrenciyi bilgiye ulaşmak için araştırma yapmayı elde eden fert olması sağlanmaktadır. Dolayısı ile bu eğitim sistemi dahilinde yapılacak çalışmalarda öğrenciler öğretmenlerin vermekte oldukları mevzu başlıkları dahilinde ekip arkadaşları ile birlikte tercih edecekleri konu ile ilgili olarak gerek bir milyon kitabın yer aldığı Odessa Tıp Üniversitesi bünyesindeki araştırma kütüphanesinde gerek ise Odessa Tıp Üniversitesi dahilinde yer alan teknolojik donanım bakımından oldukça yüksek bir alana sahiptir. Bilgisayar laboratuvarında öğrencilerin gerekli araştırmaları yapmaları sağlanmaktadır. Özellikle bu alanda öğrenciler rahat bir geleceğe hazırlık için ilk adımlarını üniversitemiz bünyesinde atmaktadır. Sizde eğitim görmek bize 0212 244 66 00 numaralı telefondan ulaşmak olacaktır.


  Odessa Tıp Üniversitesi Eğitim

  Odessa Tıp Üniversitesi 1900 senesinde kurulmuştur. Özellikle Avrupa Üniversiteler birliği üyesi olan üniversite, Ukrayna’nın en büyük Tıp Üniversitesidir. Ayrıca eğitim 800 öğretmen, 18 akademisyen, 105 profesör ve tabip, 407 doçent ve profesör asistanı tarafınca yürütülmektedir. Odessa Tıp Üniversitesi dünya üniversiteler sıralamasında 2007 senesinde 107 nci sırayı almıştır. 57 farklı ülkeden 1500 yabancı öğrencinin eğitim gördüğü üniversitede toplamda 4500’ün üzerinde öğrenci bulunmaktadır. Özellikle eğitim esnasında öğrenciler günümüzde geçerli olan tüm modern tıp teknolojilerini kullanmaktadırlar. 27.000 metrekare alan üzerine kurulu olan Tıp Üniversitesi, 18 blok, 48 klinik, 6 yurt, 1 milyon kitaplı kütüphane, basım gösterim kompleksi, bilgisayar merkezi, spor salonu, ve Karadeniz kıyısında yer edinen çağdaş bir dinlenme tesisinden oluşmaktadır. Özellikle üniversitenin eğitim dili Rusça ve İngilizce’dir.

  “Bizim işimizdeki en önemli prensip, bilim ve tıbbın insani, yüksek derecede entelektüel, hekimin bir tek hastalıkların iyileştirilmesinde insanlara yardımcı olmakla yetinmeyerek, bununla birlikte, hassasiyet gösterip, yüksek moral aşılaması ve bireylerin olumlu gelişimi için de çalışma isteğine haiz olabilmektir.”

  Ayrıca bu türden hisleri özümsemiş ve hekim olarak topluma hizmet sunmada istekli olan adaylara kapım açık. Hatta bizim yerleşkemiz, tesislerimiz, eğitimcilerimiz ve programlarımızın hepsi öğrencilere hedeflerine erişme yolunda en yüksek fırsatları sunmak için belirlenmiştir. Özellikle geniş ve modern tesislerimiz öğrencilerimize nezih bir eğitim ortamı sağlamaktadır.


  Uluslararası Akreditasyonlar ve İlişkiler

  Özellikle 1996 Senesinden bu yana, Odessa Devlet Tıp Üniversitesi devamlı olarak Avrupa ve Uluslar arası Üniversite Birlikleri ile etken üye olarak işbirliği içindedir. Dolayısı ile 2001 Senesinde, UNESCO Uluslar arası Bilimsel Komite üyeliğine seçilmiştir.

  Ayrıca Odessa Devlet Tıp Üniversitesi öğretim aşamasında, dünyanın en iyi üniversitelerinin en son bilimsel tekniklerini ve uygulamalarını kapsamlı bir şekilde kullanmaktadır. Özellikle bu büyük katkı önde gelen üniversitelerimizde eğitim ve bilimsel nitelikli merkezler ile olan yakın ilişkiler sayesindedir: Washington Üniversitesi (ABD), Polonya Tıp Akademisi (Polonya), Milano Üniversitesi (İtalya), Deneysel İmmünoloji Ensititüsü (İsviçre), Uluslar arası Hipokrat Fonu (Yunanistan), A. Schweitzer Uluslar arası Tıp Akademisi (Polonya), Rusya Kalp Bilimsel-üretkenlik Kompleksi (Rusya) vb.


  Müfredat ve Lisansüstü Dersler

  Odesa Devlet Tıp Üniversitesi 91 uzmanlık branşında lisansüstü dersi yürütmektedir ayrıca (sıralama tabloda açıklanmıştır). Şu anda OSMU, orta seviyede İngilizcede tıp biliminin farklı sahalarında lisansüstü dersler sunan, Ukrayna’daki tek üniversitedir. Özellikle bu derslere öğrenci kabulü yer sayısının mevcudiyetine bağlı olarak, tüm yıl süresince açıktır. PG dersleri, rehber (öğretmen) gözetiminde hastanelerde ve kliniklerde yürütülen klinik eğitim programıdır. Böylelikle, genellikle Rusça konuşan, hastalar ve para-medikal personel ile mesajşim kurmak amacıyla; PG dersine paralel olarak, adaya ilk 6 ay süresince Rusça dili öğretilmektedir.


  Lisans Derecesi Dersleri

  Özellikle Odesa Devlet Tıp üniversitesi yabancı öğrencilere aşağıdaki lisans derslerini sunmaktadır:


  Genel Tıp

  Genel Tıptaki UG kursu 6 yıl süreli olup, orta düzeydeki İngiizce / Rusça / Fransızcada yürütülmektedir. Orta seviyedeki Rusça kursunu benimsemiş olanlar 6 yıla ek olarak, bir senelik Hazırlık kursunu (Rusça dili kursu) alacaklardır. 6 yıllık UG kursunun tamamlanmasından sonra öğrenciye, Hindistan’daki M.B.B.S’y denk olan, “Tıp Doktoru” derecesi verilmektedir.


  Üniversite Müzesi

  OSMU da üç müze bulunmaktadır:
  zamanı Müze Üniversite gelişimi hakkında informasyon veren sergilerden oluşmaktadır. Şu anda OSMU tarih sınıflarında öğrenim gören öğrencilere yardımcı olmak amacıyla 4.500 sergi bulunmaktadır. Anatomik Müze temel insan anatomisini öğrenmek isteyen öğrencilere yardımcı olmaktadır. İnsan vücudunun yapısı hakkında data veren 3 bin sergi içermektedir; özellikle bu nesneler öğrenciler ve Üniversite öğretim görevlileri tarafınca hazırlanmaktadır.


  Kütüphane

  OSMU kütüphanesi Ukrayna’ daki en eski ve büyük kütüphanelerden biridir. Özellikle kütüphanenin ünü Ukrayna’da en büyüklerinden kabul edilen tıbbi bilim dergi baskılarının fonu olmasıdır. Ayrıca kütüphane fonu tıbbi işçilerin sergi, sempozyum ve bilimsel konferanslarında sergilenmektedir.

  OSMU kütüphanesi eğitim, bilim ve öğretim süreci destekleyen çağdaş bir data merkezidir. Hatta toplam kütüphane fonu 1 milyon kitap içermektedir.

  Uzmanlık

  Ukrayna Eğitim ve sıhhat Bakanlığı’nın 359 dt. 19.12.1997 nolu sonucuna bakılırsa, Odesa Devlet Tıp Üniversitesi’ndeki PG kurslarının Uzmanlıkları / Süper Uzmanlıkları.

  Sıra No Uzmanlık
  1 Alergoloji
  2 Anesteziyoloji
  3 Bakteriyoloj
  4 Kardiyoloji
  5 Klinik Biyokimya

  Barınma ve Yaşam

  OSMU 6 hostele sahiptir. Hosteller aşağıdakileri sunmaktadır:
  1. 24 saat gaz, elektrik, sıcak – soğuk su ve telefon.
  2. Odalar merkezi ısıtmadır.
  3. Odalardaki mobilyalar ve yataklar hostel tarafından sağlanmaktadır.
  4. Her hostelde ayrıca okuma odaları ve spor salonu mevcuttur.
  5. Özellikle Hostellerde tam güvenlik sağlanmıştır.
  6. Üstelik Öğrenci Kafeteryası.
  7. Odalar basketbol, voleybol, futbol vb gibi dış mekân spor etkinlikleriyle birlikte yeşil bir dokuyla çevrelenmiştir.


  Tesisler | Spor Salk Kompleksi

  Üniversite sadece eğitim için değil, aynı zamanda spor ve eğlence için de iyi koşullara sahiptir. Özellikle aynı anda 500’ü aşkın öğrencinin yazın dinlenebildiği Karadeniz kıyısında bir spor-sağlık kompleksi bulunmaktadır.

  Üniversitenin spor kompleksi kampüs bölgesinde bulunmaktadır. Hatta çeşitli oyunlar için altı spor salonu bulunmaktadır; bunlar: güreş, masa tenisi, atletizm, aerobik, badminton, ritmik jimnastik, antrenman odası (spor salonu).


  Poliklinik Servisi

  Her öğrencinin yıllık tıbbi muayenesinin Öğrenci Polikliniğinde akademik dönemin başında her yıl yapılması, zorunludur. Tıbbi muayene uzman doktorlar tarafından yapılır ve gerekliyse her türlü tanısal muayene yapılmaktadır. Özellikle aşağıdaki işlemleri sağlayan rehabilitasyon sektörü tedavi, rehabilitasyon ve medikal check-up sisteminde önemli rol oynamaktadır.


  Hazırlık Kursu

  Özellikle hazırlık Kursu sadece Rusça Orta seviyesindeki herhangi bir UG kursunu benimseyen öğrenciler için zorunludur. Ayrıca bu kurs süresince Biyoloji, Kimya, Fizik ve Anatomi gibi temel konular Orta seviyede Rusça ile öğretilmektedir. 
  Süre (yıl olarak) 1 yıl


  Odessa Tıp Üniversitesi Fiyatlar

  UKRAYNA BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS (İNG) LİSANS (RUS) EUROSTAR
  ODESSA TIP ÜNİVERSİTESİ Tıp 1850 $ (RUS) 4000 $ 3800 $ 2000 $
  ODESSA TIP ÜNİVERSİTESİ Diş Hekimliği 1850 $ (RUS) 3000 4 2500 $ 2000 $
  ODESSA TIP ÜNİVERSİTESİ Eczacılık 1850 $ (RUS) 3600 $ 2900 $ 2000 $

  Sokak Görünümü

  Üniversitenin Konumu

  Puanla
  [OY: 1 Ortalama: 5]


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

   Zaporijya’da Üniversite

   İvano Franskivisk’de Üniversite

   Lugansk’da Üniversite

   whatsapp1