Odessa Ekonomi Üniversitesi

Yurtdışında iş kapılarının size kolaylıkla açılmasını arzuluyor ve hedeflerinize kolayca ulaşmak istiyorsanız bu dünyada size açılmayan kapıları bile açtıracak güçte eğitim kalitesi ile Odessa Ekonomi üniversitesini tercih ederek yurtdışında eğitim alma şansınızı en iyi şekilde kullanabilirsiniz.

Ukrayna'da Eğitim

  KAYIT FORMU

  Ad & Soyad
  E-Posta
  Okumak İstediğiniz Bölüm
  Telefon
  Lise Diploması
  Lise Transkript
  Pasaport Fotokopisi

  Kolay başvuruyla kontenjandan yerinizi ayırtın.
  Ukrayna Hakkında Öğrenci Görüşleri
  Kiev Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kharkiv Tanıtım Eurostar Yurtdışı Eğitim
  Kiev Maup Tanıtım Ukrayna Eurostar Yurtdışı Eğitim

  Odessa Ekonomi Üniversitesi

  Odessa İktisat Üniversitesi 1921 yılında kurulmuş olan üniversitemiz, Avrupa Üniversiteler Birliği’nin bir üyesi olarak bilinmektedir. Ekonominin tüm önemli alanlarında eğitim hizmetleri vermekte olan Odessa ekonomi Üniversitesi dahilinde bologna eğitim sistemi uygulanmaktadır. Bologna eğitim sisteminde öğretmen be öğrenciler arasındaki birlikteliğin çok daha iyi bir hal almış olduğunı gözlemleyebiliriz. Bologna eğitim sistemine şöyle bir bakacak olursak: Bu eğitim sisteminde öğretmeni yalnız bir verici olarak görmekten ve bununla birlikte öğrenciyi yalnız bir alıcı olarak görmekten ziyade öğretmenin yapmış olduğu araştırma çalışmaları dahilinde öğrencinin bilgiyi çok daha çok akılda kalıcı hale getirebilmesi için yapılmış olan bir çalışma olarak belirtmemiz muhtemel karşılanabilir. Bu eğitim sistemi dahilinde öğrencinin bilgiyi çok daha iyi bir halde elde etmesi için yapılmakta olan bir takım çalışmalar bulunmaktadır.

  Bu çalışmalar ise öğretim görevlisi olan öğretmenin daha önceden hazırlamış olduğu mevzu başlıkları dahilinde öğrenciye sunması ile birlikte öğrenciler kendi aralarında kuracakları ekip dostları ile beraber yürütecekleri bu çalışmalarla beraber gerek Odessa İktisat Üniversitesi bünyesinde yer edinen teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta olan bilgisayar laboratuvarlarında gerek ise Odessa ekonomi Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde konu ile ilgili olarak yazılı ya da görsel dökümanlar elde etmeleri mümkün olmaktadır. Bu eğitim sistemi dahilinde elde ettikleri bilgiler eşliğinde bir sonraki aşama olan uygulama ve projelendirme çalışmasında ise öğrenciler bundan önceki aşamada yapmış bulundukları araştırma faaliyetlerinin daha fazla akılda kalıcı bir hal almasını sağlamış olmaktadır. Dolayısı ile öğrencilerin bu eğitim sistemi dahilinde iyi bir bilgi edinmesi ile birlikte yılda iki defa öğretmenler tarafından kullanılmakta olan kanaat notu dahilinde öğrenci ETCS adı verilmiş olan kredi sistemi ile beraber bir üst sınıfa geçmektedir.

  Bu sistem öğrencinin faydasına bir sistem olmuştur. Bütün dünyada uygulanmaya çalışılmakta olan bu bologna eğitim sistemi sizi bilgiyi öğrenmeye, araştırmaya ve kullanmaya davet ediyor. Aynı zamanda yaptığınız araştırmalarda çok iyi bir donanıma sahip olduysanız kazandığınız çalışmaların verilerini bir topluluk önünde arkadaşlarınıza ve öğretim görevliniz önünde yapacağınız bir sunum dahilinde anlatma olanağına haiz olabilirsiniz. Odessa ekonomi Üniversitesi ekonominin önemli olan bütün alanlarında eğitim imkanlarını öğrencilerine sunmaktadır. Bunun yanı sıra yüksek lisans eğitimi ve doktora eğitimleride Odessa ekonomi Üniversitesi dahilinde en iyi şekilde bologna eğitimi ile beraber vermektedir. Iktisat adına Ukrayna’nın en önemli üniversitelerinden biri olan Odessa ekonomi Üniversitesinde Rusya, Polonya, Bulgaristan, İtalya, Almanya, Fransa, İngiltere ve Amerika’da çeşitli uluslararası eğitim komiteleri ile araştırma ve üretim organizasyonlarına katılmaktadır. Üniversite’de bir birinden ayrı beş fakülte ve bunun akabinde ise on dört farklı bölüm bulunmaktadır. Odessa iktisat Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili Rusça ve İngilizcedir. Yurt dışından gelen yabancı kontenjanlı öğrencilere genellikle İngilizce eğitim verilmektedir.

  Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde eğitim almakta olan öğrencilerimiz yüksek öğretim kurumu kısaca yök denkliği dolayısı ile rahat bir eğitim fırsatına sahip olmaktadır. Dolayısı ile bu üniversitelerden almış olduğunız diplomalar ülkemizde de geçerlidir. Bitirdiğiniz bölümler ile ilgili olarak bir işe yerleşirken yurt dışından aldığınız bu diplomalar işe girişinizde sıkıntı çıkarmayacak ve size her hangi bir kısıtlama ya da engelleme ile karşılaşmayacaksınız. Elde etmiş olduğunuz diplomaları ülkemiz sınırları içinde rahatça kullanma olanağından yararlanabileceksiniz. Sizde Odessa ekonomi Üniversitesinde iyi bir eğitim almak isterseniz EuroStar Yurtdışı Eğitim Merkezi başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak gerekli detayları öğrenebilirsiniz.


  Odessa ekonomi Üniversitesi Eğitimi

  İyi bir gelecek için öncelikle iyi bir eğitim gerekiyor, sizde geleceğinizi garanti altına almak için öncelikle iyi bir eğitim alırsanız geleceğiniz çok daha rahat bir halde çalışma ortamında, çok daha elit bir kişilik olarak çevreınızda tanınırsınız. Yapacağınız işin kaliteli ile birlikte de çevrenizde aranan insan olabilirsiniz. Bu işlemler için öncelikli olarak iyi bir halde eğitim sürecinden geçemlisiniz. Bolgona eğitim sisteminin uygulanmakta olduğu Odessa ekonomi Üniversitesinde iyi bir eğitim almak isterseniz bunun için aranan bir kaç küçük şart bulunmaktadır. Lise yahut lise dengi bir okuldan mezun olmuş olmanız durumunda üniversite sınavı stresini yaşamanıza gerek yok aynı zamanda üniversite imtihanına girmenize de gerek kalmamıştır. Bunun yanı sıra Odessa İktisat Üniversitesi dahilinde verilmekte olan eğitim dili olarak Rusça ve İngilizce olarak belirlenmesi sebebi ile beraber üniversitemizde eğitim görmek isteyen öğrencilerin bu iki dilden birine hakim olmamaları durumunda bir yıl sürecek bir hazırlık eğitimi verilmektedir eğer bu hazırlık eğitiminde yer almak istiyorsanız yirmi beş yaşın üzerinde olmamanız gerekmektedir. Bunun dışında son olarak aids bulunmadığınızı yani sağlıklı bir birey olduğunuzu belirten bir sağlık kurumunda heyet raporundan geçmeniz gerekmektedir. Alacağınız bu rapor ile beraber üniversitemiz dahilinde eğitim görmek isterseniz raporunuzun tercüme edilmesini sağlayarak noter huzurunda onaylanmasını ve kaymakamlık tarafından da onaylanması gerekmektedir.


  Odessa iktisat Üniversitesi’nde Okumak

  Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir gelecek için öğretmenleri sadece bir verici olarak görmekten ve bunun yanı sıra öğrencileri ise bir tek bir alıcı olarak görmekten ziyade öğretmenlerin öğrenciye sunacağı mevzu başlıkları dahilinde öğrencilerin ekip dostları ile beraber tercih yapması ile birlikte iyi bir araştırma dönemi başlamaktadır. Bu araştırma döneminde öğrenci tercih etmiş olduğu mevzularını dilerse Odessa iktisat Üniversitesi dahilinde yer alan araştırma kütüphanelerinde yapabiliyor. Yahut öğrencimiz teknolojik donanım bakımından oldukça üst sınıfta yer alan Odessa iktisat Üniversitesi dahilindeki laboratuvarlarda araştırmalarını sürdürebilmektedir. Bunun haricinde kaynakların yetersiz görülmesi ile birlikte mevzunun uzmanı olan kişiler ile birlikte yapılacak olan bir buluşma sürecinde öğrencilerimiz ekip arkadaşları ile beraber alanında uzman ferdin yanına giderek mevzu ile alakalı olarak çalışmalarını sürdürmekte ve bu anlamda en iyi neticelere ulaşmaktadır.


  Odessa Ekonomi Üniversitesi Bölüm

  Üniversitemiz dahilinde geçerliliğini korumakta olan Bologna eğitim sistemi bütün dünyada hakim bir halde sürdürülmekte olan bu eğitim sistemi üniversitemizde en iyi bir şekilde senelerden beri uygulanmaktadır. Avrupa eğitim müfredatlarına uygun bir halde mevzuların işlendiği Odessa Ekonomi Üniversitesi dahilinde eğitim görmekte olan öğrencilerimiz bütün Avrupa ülkelerindeki eğitim müfredatı ile doğru orantıda bir eğitim görmektedir. Dolayısı ile üniversitemizden elde edeceğiniz diplomalar ile birlikte tüm Avrupa ülkelerinde iş olanağına haiz olabilirsiniz. Aynı zamanda ülkemizde yer edinen yüksek öğretim kurumu yani yök ile denklink bulunmuş olduğundan dolayı güzel ülkemizin sınırları içinde yer edinen bütün şehirlerimizde iş bulma ve çalışma imkanına haiz olduğunuz şeklinde isterseniz Odessa İktisat Üniversitesi dahilinde elde edeceğinzi diplomalar ile beraber kendi iş yerinizi kurabilir ve çalışmalarınızı bu alanda sürdürebilirsiniz.

  Sizde Odessa İktisat Üniversitesinde eğitim görmek isterseniz öncelikli olarak yapmanız gereken şey derhal Eurostar Yurtdışı Eğitim Merkezi başvuru Ofisinden yararlanıp Hizmet alabiliyorsunuz. 0212 244 66 00 numarasını arayarak lüzumlu detayları öğrenebilirsiniz. Bu alandaki çalışmalar dahilinde iyi bir eğitim almak için Odessa İktisat Üniversitesini tercih ettiğinizde Ukrayna’da pilot eğitimi verilen ilk üniversite olma özelliğini taşımakta olan bir eğitim kurumunda başarılı bir halde çalışmalarınızı yürütme imkanı bulabileceksiniz.

  • Eğitim Ucuzdur .
  • Üç Yabancı Dil öğrenme imkanı vardır.
  • Lise Diploması ile Sınavsız Öğrenim İmkanı bulunmaktadır.
  • Ucuz Yaşam İmkanı vardır.
  • Uluslararası Çevre İmkanı bulunur.

  1921 yılında kurulan Ekonomi Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Ekonominin tüm önemli alanlarında eğitim sunmaktadır. Ayrıca yüksek lisans ve doktora eğitimleride vermektedir. Ekonomi adına Ukrayna’nın en önemli üniversitelerindendir. Rusya, Polonya, Bulgaristan, İtalya, Almanya, Fransa, İngiltere ve Amerika’da çeşitli uluslararası eğitim komiteleri ile araştırma ve üretim organizasyonlarına katılmaktadır. Üniversite’de 5 fakülte ve 14 bölüm bulunmaktadır. Eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.


  Hakkımızda

  1921 yılında kurulan Ekonomi Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Ekonominin tüm önemli alanlarında eğitim sunmaktadır. Ayrıca yüksek lisans ve doktora eğitimleride vermektedir. Ekonomi adına Ukrayna’nın en önemli üniversitelerindendir. Rusya, Polonya, Bulgaristan, İtalya, Almanya, Fransa, İngiltere ve Amerika’da çeşitli uluslararası eğitim komiteleri ile araştırma ve üretim organizasyonlarına katılmaktadır. Üniversite’de 5 fakülte ve 14 bölüm bulunmaktadır. Eğitim dili Rusça ve İngilizcedir.


  Bölümler ve Fakülteler

  • Ekonomi ve Üretim Yönetimi Fakültesi
  • İşletme Fakültesi
  • Muhasebe Fakültesi
  • Uluslararası Ekonomi Fakültesi
  • Finansal Ekonomi Fakültesi

  Odessa Ekonomi Üniversitesi Fiyatları

  UKRAYNA BÖLÜM HAZIRLIK LİSANS ( İNG ) LİSANS ( RUS ) EUROSTAR
  ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Ekonomi Ve Üretim Yön. 1350 $ 2000 $ 2000 $
  ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ İşletme 1350 $ 2000 $ 2000 $
  ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Muhasebe 1350 $ 2000 $ 2000 $
  ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Uluslar arası Ekonomi 1350 $ 2000 $ 2000 $
  ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Finansal Ekonomi 1350 $ 2000 $ 2000 $
  ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Turizm 1350 $ 2000 $ 2000 $
  ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Bankacılık 1350 $ 2000 $ 2000 $
  ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Pazarlama 1350 $ 2000 $ 2000 $
  ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Ekonomi Ve Üretim Yön. 1350 $ 1200 $ 2000 $
  ODESSA EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ Dış Ticaret 1350 $ 1100 $ 2000 $

  Odessa İktisat Üniversitesi dahilinde iyi bir iktisat eğitimi almak isterseniz bu alanda uzman kişiler yönünden verilir olan eğitimden yararlanabilirsiniz. Bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir eğitim sizin için gelecekte iyi bir kariyer imkanı sağlamanıza sebep olacaktır. İyi yaşam şartları ile beraber saygın bir benlik yada iyi bir çevre ve bunun akabinde ise yapacağınız çalışmalarda alacağınız bologna eğitim sisteminden hep faydalanacaksınız.

  Ukrayna’da pilot eğitimi verilen ilk üniversite olma özelliğini taşımakta olan üniversitemiz dahilinde alacağınız eğitimler ile birlikte yapacağınız çalışmalarda iş eğitim programlarına dahil olabileceksiniz bunun yanı dizi seminerler, ulusal ve uluslar arası katılımlar ile birlikte finanslar her geçen gün kendini geliştirmektedir. Sizlerde bir pilot eğitim kurumu olan üniversitemiz dahilinde uluslar arası programlara katılarak ileri teknoloji ve uygulama yönetme bunun gibi bölgelerde profesyonel uzmanlık sağlamakta. Bu manada Odessa ekonomi üniversitesi dahilinde uluslar arası alanda büyük deneyimlere sahip bir şekilde Odessa ekonomi üniversitesi ekonomistlerin ciddiyet verdiği bir üniversite olduğunu belirtmemizde yarar olacaktır.


  Bölümler

  • Ekonomi ve üretim Yönetimi bölümü
  • Finansal ve iktisat kısmı
  • Muhasebe ve iktisat bölümü
  • Bankacılık ve ekonomi kısmı
  • Uluslar arası ekonomi kısmı
  • Ticaret kısmı
  • Meslek eğitim Merkezi(MBA) kısmı
  • Felsefe bölümü
  • Tarih bölümü
  • Politika Bilimi kısmı
  • Ekonomi insan kaynakları kısmı
  • Yasa kısmı
  • Ziraat ekonomisi bölümü

  Alanında bir birinden kaliteli bölümlerin yer aldığı Odessa ekonomi üniversitesinde kendi konusunun uzmanı bireyler sebebi ile verilmekte. Ukrayna’nın en prestijli üniversitelerinden bir tanesi olan Odessa iktisat üniversitesinde Rusça ve ingilizce eğitim dilleri kullanıldığından ötürü bu alanda yapacağınız çalışmalar dahilinde iyi bir şekilde çalışmalarınızı sürdürebileceksiniz. 1921 yılında kurulmuş olan Odessa iktisat üniversitesi, Avrupa üniversiteler Birliği üyesi şekilde çalışmalarını sürdürmekte ve en iyi biçimde öğrencilerine eğitim hizmetleri vermektedir. Ekonominin bütün ciddi sahalarında eğitim sunmakta olan Odessa iktisat üniversitesi bütün bunların yanı dizi yüksek lisans ve doktora eğitimlerinde vermektedir.

  Bu şekilde öğrencisini en fazla biçimde üniversite eğitimi temellerinden alarak en kaliteli bir biçimde yapılandırarak mezun eden Odessa ekonomi üniversitesi dahilinde iktisat adına şunu söyleyebiliz ki bu üniversitemiz Ukrayna’nın en mühim üniversitelerindendir. Rusya, Polonya, Bulgaristan, italya, Almanya, Fransa, ingiltere ve Amerika’da yer piyasa türlü uluslararası eğitim komiteleri ile araştırma ve üretim organizasyonlarına katılmaktadır. üniversite’de 5 fakülte ve 14 bölüm bulunmaktadır.

  Eğitim dili Rusça ve ingilizcedir. şayet bu iki dilden en az bir tanesine karşı tam hakimiyetiniz bulunmaz ise sizi bir sene sürecek bir hazırlık eğitimi bekliyor olacaktır. Alacağınız bu bir yıllık hazırlık eğitimi çerçevesinde Rusça ve ya inglizce ( ülke dışından gelmekte olan öğrencilerimiz için ağırlıklı şekilde ingilizce) eğitimi verilmektedir ve bu alanda akıcı bir aksana sahip yabancı dil sahibi olmaktasınız. Bunun akabinde ise dört yıllık bir lisans eğitimi süreci başlayacak ve bu eğtimin ardından kendi isteğinize bağlı olmak üzere yüksek lisans eğitimi de alabilmektesiniz. Ukrayna’da kaliteli eğitim sistemine sahip olmak ve talebe olmanın keyfini yaşamak istiyorsan kararını süre kaybetmeden vermelisin.


  Sokak Görünümü


  Üniversitenin Konumu


   Hemen Danışmanlık Alın

   Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.   Zaporijya’da Üniversite

   İvano Franskivisk’de Üniversite

   Lugansk’da Üniversite

   whatsapp1