Ukrayna'da Lojistik Yönetimi

Dünya çapında ticari taşımacılık, malların ülkeden ülkeye, bölgeden bölgeye, kıtadan kıtaya aktarılması açısından son derece önemlidir. Ticari taşımacılık unsurlarının en önemlisi ise deniz taşımacılığı, yani, deniz lojistik faaliyetleridir.

Ukrayna'da Eğitim

Ukrayna’da Lojistik Yönetimi Okumak

Dünya çapında ticari taşımacılık, malların ülkeden ülkeye, bölgeden bölgeye, kıtadan kıtaya aktarılması açısından son derece önemlidir. Ticari taşımacılık unsurlarının en önemlisi ise deniz taşımacılığı, yani, deniz lojistik faaliyetleridir. Lojistik çalışmaları en önemli meslek alanlarından biridir aynı zamanda. Ayrıca, kara yolları taşımacılığı, nakliyat hizmetleri ve hava yolu ile taşımacılık da yaygın faaliyetler arasındadır. Lojistik faaliyetleri, dünyanın her yerinde bu eğitimi alan kişilerin çalışma alanları bulmasını sağlamaktadır. Ülkemiz de hem ithalat, hem de ihracat açısından son derece önemli ülkelerden biridir. Bu nedenle, lojistik yönetimi eğitimi alan gençlerimiz, karayolu, havayolu ve denizyolu taşımacılık,lojistik çalışmaları noktasında önemli kariyer imkanlarını bulmaktadır.
Lojistik yönetimi eğitimleriniz ülkemizde, malum şekilde sınava hazırlanarak ve uygun taban puanını alarak eğitim alabilirsiniz. Öte yandan, bir sınav şartı olmadan girebileceğiniz üniversiteler olduğunu hatırlatalım sizlere. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı bünyesinde, avantajlı üniversitelerimiz arasında Ukrayna Üniversiteleri sizleri bekliyor. Bir sınav şartı olmadan lojistik yönetimi eğitimi alabilirsiniz.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi Eğitimi Süresi – Kaç Yıl?

Genellikle Rusça dilinde, bazı okullarda ise İngilizce olarak lojistik yönetimi eğitimi verilmektedir. Dil seviyesi yeterli olmayan öğrenciler hazırlık sınıflarında, 10 aylık bir eğitim almaktadır. Bundan sonra, lisans seneleri dört yıl sürmektedir.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi YÖK denkliği var mı?

Ukrayna Üniversiteleri, diplomaları açısından Avrupa Birliği denkliği ve YÖK denkliği olan üniversitelerdir. Avrupa Birliği üniversiteleri arasında olan kurumlar, bu önemli özelliklerini Lizbon Anlaşması ile almaktadır ve bologna esaslarına uygun şekilde eğitim veren kurumlardır. YÖK tarafından tanınan üniversitelerin diploma denklikleri bulunmaktadır.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi Eğitimi YÖK Denklik Sınavı Nedir?

Lojistik yönetimi eğitimi, hem ülkemizde, hem de yurtdışında ülkelerde gençlerimize çok yönlü çalışma alanları ve kariyerde önemli şekilde yükselme şansı vermektedir. Mezun olan gençlerimiz, özel sektörde istedikleri şekilde çalışabilirler. Kamu alanında çalışmak için ise, diploma denkliği işlemlerinin yapılması lazımdır. Bu inceleme sırasında kurum, denklik sınavına girilmesine karar verebilir.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi Eğitimi okuyup Türkiye’de Çalışabilir Miyim?

Hem Ukrayna Üniversiteleri’nde eğitim alabilir, hem de ülkemizde tatil zamanlarında, online ve farklı şekilde çalışabilirsiniz.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi Eğitimi Kaç Para, Fiyatları Nelerdir?

Ukrayna Üniversiteleri lojistik yönetimi eğitimleri, Rusça dilinde eğitim olarak senelik 2.300 USD civarında belirlenmektedir. İngilizce eğitim veren lojistik yönetimi eğitimi bölümleri de bu rakamlarda harçları belirlemektedir. Verilen seçkin eğitim karşılığında, harçların gerçekten ekonomik rakamlar olduğu dikkat çekmektedir.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi Eğitimi Sınavsız Mümkün Mü?

Lojistik yönetimi eğitimi gibi, küresel anlamda kariyer olanağı sunan ve gelecek vaad eden bir bölümde eğitim almak, bu ülkede sınavsız olarak mümkündür.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi Türk Öğrenci Sayısı Kaç Kişidir?

Bu avantajlı bölüme, bayan ve erkek çok sayıda öğrencilerimiz ilgi göstermektedir. Çok sayıda öğrencilerimiz eğitim almaktadır.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi Okumak İçin Ne Yapmalıyım?

Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak, her zaman öğrencilerimizle birlikteyiz ve Ukrayna Üniversiteleri’ne de kesin kayıt garantisi ile kabul edilmenizi sağlamaktayız. Lise mezuniyetinizden sonra, bir sınava girmeden, not ortalaması şartı ve kriteri olmadan, taban puanları olmadan, başvuracaksınız ve kabul edileceksiniz. Lise diplomanızla bunları yapabileceksiniz.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi Okumanın Avantajları?

Ukrayna Üniversiteleri, Avrupa standartlarında eğitim sunmaktadır. Öğrenciler ezbere bir eğitimler değil, mutlaka teorik eğitimlerin yanında, pratik olarak da deneyim kazanarak eğitilmektedir. Kontenjanlar çok sayıda öolmak, programlı bir şekilde, öğrenimin başarılı olacağı sayıda öğrenci alınmaktadır. Bu sayede, her öğrenci ile tek tek ilgilenilmektedir. Hocalar öğrencilerini tanır ve eksiklerini, yeteneklerini bilirler. Öğrencilerin kendilerine güvenli şekilde mesleki eğitimlerini almaları sağlanır. Birçok ülkeden gelen öğrencilerle, uluslararası çevre edinme avantajı öğrencilerimizi beklemektedir. Üniversiteler birçok firma ve kurum ile işbirlikleri yapmaktadır, bu öğrencilere kariyer imkanı sağlar.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi bitirenler, mezunlarınız var mı?

Lojistik yönetimi eğitimlerini alarak okullarından mezun olan, kariyerlerine başlayan çok sayıda öğrencimiz vardır.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi eğitimi bursları- burslu veya ücretsiz Lojistik Yönetimi okuyabilir miyim?

Ülkemiz, kamu kurumları ile özel firmalar ve kurumlar, Ukrayna ve Avrupa Birliği tarafından verilen burs olanaklarından yararlanabilirsiniz. Kredi ve burslar ile eğitiminizi avantajlı hale getirebilirsiniz.


Ukrayna’da Lojistik yönetimi okuyup Türkiye’de çalışmak:

Mezun olduktan sonra, hem ülkemizde, hem de dünya genelinde lojistik firmalarında çalışabilirsiniz. Yöneticilik eğitimi alacağınızdan, kendi firmanızı da kurabilirsiniz. Kamu alanında çalışmak için diploma denkliği işlemlerinizi de yapmalısınız.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi Okumak Şartları:

Lise eğitiminizi meslek lisesi, düz lise, Anadolu lisesi yani ülkemizdeki herhangi bir lisede tamamlamanız ve diplomanızı almanızdan sonra, siz de kayıt için başvurabilirsiniz. Kayıt için başvuru sürelerinde ve belgeleri de ibraz ederek, kayıtlarınızı eksiksiz şekilde yapabilirsiniz. Lise türü ve bölümün de önemi bulunmamaktadır.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi Taban Puanları:

Lojistik yönetimi fakültelerinde kayıt ve girişlerinde taban puanları sistemi uygulanmamaktadır.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi Eğitimi Türkiye’ye yatay geçiş nasıl yapılır?

Hazırlık sınıfları hariç olmak üzere, öğrencilerimiz, ülkemizdeki bir üniversiteden diğer üniversiteye olduğu gibi, Ukrayna Üniversitesi lojistik yönetimi fakültesinde, ülkemizdeki bir üniversitenin ilgili fakültesine yatay geçiş yapabilirsiniz. Bunda, notlarınızın yüksek olması son derece önemlidir. Notları yüksek olmayan öğrencilerin bu hakkı kullanması mümkün değildir.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi okumak için gerekenler ve başvuru tarihleri:

Lojistik yönetimi bölümüne kayıtlarınızın başlaması için, lise diploması aslı ve transkript, sabıka kaydı, ikametgah, nüfus kaydı, fotoğraf, başvuru dilekçenizle birlikte dosyanızı hazırlayarak başvurularınızı yapabilirsiniz. Temmuz ayında kayıtlar yapılmaktadır. Bu süre içinde başvurunuzu yapın ve kontenjanları yakalayın. Ekim ayı başında ise yeni eğitim dönemi başlar.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi okumak istiyorum:

Ukrayna bir deniz ülkesidir ve önemli liman kentleri bulunmaktadır. Deniz taşımacılığı alanında, dünya çapında etkili olan şirketler bulunmaktadır. Kara yolu ve hava yolu taşımacılığı açısından da son derece önemli adımlar atılmaktadır ve önemli kariyer imkanları bulunmaktadır. Lojistik yönetimi eğitimi alarak, taşımacılık firmalarında çalışabilir ve hemen mezun olduğunuzda kariyer olanaklarını elde edebilirsiniz. Ülkemizde de kariyer yapabilirsiniz.


Ukrayna’da Lojistik yönetimi Okumanın Maliyeti kaç para, mantıklı mı?

Yaklaşık olarak 2.300 USD civarında olan üniversite harçları ödeme noktasında sıkıntı çekmeyeceğinizden eminiz, çünkü diğer ülkelerde ve ülkemizle kıyaslandığında gerçekten uygun rakamlardır. Öte yandan, genel olarak yaşam giderleri açısından da sizi zorlamayacak rakamlarla geçiminizi sağlayacaksınız. Yeme içme, konaklama, ulaşım ve sosyal yaşam giderleri olarak, 200 USD civarında bir rakam ile geçiminizi sağlayabilirsiniz. Yurtlar ve kiralık daireler kalmanız için son uygun. Temiz ve planlı kentlerle çok huzurlu şekilde zaman geçireceksiniz.


Ukrayna’da Lojistik yönetimi okumak mantıklı mı?

Ukrayna Üniversiteleri ile AB ve YÖK denkliği kriterlerine sahip diplomalarınızla küresel çalışma imkanları sizleri bekliyor. Bu ülkede, lojistik yönetimi eğitimi almak ve kariyer olanaklarından yararlanmak son derece mantıklı.


Ukrayna’da Lojistik Yönetimi okumak zor mu?

Ukrayna Üniversiteleri’nde lojistik yönetimi eğitimi almak gerçekten son derece avantajlı. Kaliteli, elit akademisyenler, alanlarında başarılı isimler ve sizinle yakından ilgilenecekler. Her sorularınızı yöneltebilirsiniz ve mesleğinizi en iyi şekilde öğreneceksiniz. Kütüphane içinde bulunan kaynakları da inceleyebilirsiniz ve eğitiminizi pekiştirebilirsiniz.


Ukrayna’da Lojistik yönetimi eğitimi veren üniversitelerin lojistik eğitimi fakülteleri var mı?

Türkçe eğitim veren, üniversiteler ve fakülteler hakkında bilgi almak, lojistik yönetimi eğitim bilgileri için her zaman danışmanlığımızda iletişimde olabilirsiniz.

Puanla
[OY: 0 Ortalama: 0]


  Hemen Danışmanlık Alın

  Formu doldurarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Zaporijya’da Üniversite

  İvano Franskivisk’de Üniversite

  Lugansk’da Üniversite

  whatsapp1